Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: ΚΤΕΟ Σωστή ανάγνωση του σήματος και πρόστιμο;

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    25 ευρω για τον ελεγχο κανονικα κ οπωσδηποτε το χαρτι του προηγουμενου κτεο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    10 euros ,last year...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Στο mrkteo το περνανε με 10€
    Εχετε δικιο παιδια. 25€. 150% αυξηση σ ενα χρονο

  2. #32
    Εξισωθηκε η τιμη των ιδιωτικων με αυτη των δημοσιων. Δεν ειναι ακριβως αυξηση.

  3. #33
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Εμένα γιατι μου πήραν 30€ ρε οι κερατάδες την τελευταία φορα ! και μάλιστα πήγα ακριβώς τη μερα που έληγε..
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  4. #34
    Ακομα δεν ελεγχουν για κτεο τα μοτο...
    ή μαλλον καλυτερα δεν συνηθιζουν να ελεγχουν τα μοτο για κτεο ακομα
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Και εγώ είχα πληρώσει 10€, αλλά ήταν τιμή προσφοράς για συγκεκριμένη χρονική περίοδο στο συγκεκριμένο ΚΤΕΔ, όχι η κανονική τιμή.

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Oτι ναναι ειμαστε τελικα. Στην εποχη των απλων βασεων δεδομενων και του νετ, ειναι τουλαχιστον ηλιθιο να κουβαλας μαζι σου χαρτια (περα του να εκτυπωνονται-αλλη μαλακια). Δηλαδη εχεις προστιμο απο το κρατος γιατι δεν εχεις το χαρτι μαζι σου. Λες και εχεις την βαρυτητα του διπλωματος (πες ειναι χρονοτριβη για το οργανο να ψαχνει στον υπολογιστη να σε βρει και πρεπει να σε ταυτοποιησει).
    εδώ πήρα κλήση επειδή δν είχα το χαρτί απ την ασφάλεια μαζί μου ΑΛΛΑ το είχα στο κινητό, το έδειξα αλλά πάλι με έγραψε ΓΙΑ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟ όχημα
    πλήρωσα την κλήση (μη παρουσία ασφαλιστήριου 10€) την επόμενη κ πήγα στο αστυνομικό τμήμα με το έντυπο ασφαλιστήριο ώστε να μην πληρώσω κ την κλήση για ανασφάλιστο όχημα 500€

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    10 euros ,last year...
    10 ευρω το σκουτερ της γυναικας και 20 ευρω το αμαξι μου φετος τελος ιανουαριου...

    Υ.γ.Κανα νεο απο το rd?

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    εδώ πήρα κλήση επειδή δν είχα το χαρτί απ την ασφάλεια μαζί μου ΑΛΛΑ το είχα στο κινητό, το έδειξα αλλά πάλι με έγραψε ΓΙΑ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟ όχημα
    πλήρωσα την κλήση (μη παρουσία ασφαλιστήριου 10€) την επόμενη κ πήγα στο αστυνομικό τμήμα με το έντυπο ασφαλιστήριο ώστε να μην πλ
    Πάρα πολύ καλά σου έκανε.Όπως ακριβώς κ εμένα σε αντίστοιχη περίπτωση που το είχα στο σπίτι. Τι θα πει το είχα στο κινητό. Δεν είναι εισητηριο αεροπλάνου. Ούτε είναι υποχρεωμένος ο καθένας να σκρολαρει στο κινητό σου κ να βγάζει τα μάτια του για να διαβασει τα στοιχεία σου.Καλώς ή κακώς αυτό ορίζει ο νόμος αυτό οφείλεις να πραττεις Ή να δεχθείς τις συνέπειες της εν γνώσης παραλείψης σου. Χωρίς smiley με μουτζες.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Παιδια πλεον στο κτεο οταν πας να περασεις αυτοι βλεπουν απο το συστημα που ειχες περασει και ποτε.
    Και φυσικα και τα χλμ που ειχαν δηλωθει στα προηγουμενα κτεο..... Οποτε αν εχετε γνωστο ρωτατε και μαθαινει...
    Τα 10 ευρω γιναν 25 τωρα που ανοιξαν τα δημοσια γιατι δεν μπορει να ειναι πιο φθηνα τα ιδιωτικα απο τα δημοσια ( θελουν να βελτιωσουν τον ανταγωνισμο τρομαρα τους )
    Τα χαρτια πρεπει να τα εχουμε παντα μαζι μας αλλιως σε γραφουν και αν το εχεις πληρωνεις απλα το προστιμο οτι δεν ειχες τα χαρτια μαζι σου.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Παιδια πλεον στο κτεο οταν πας να περασεις αυτοι βλεπουν απο το συστημα που ειχες περασει και ποτε.
    Περυσι που το περασα, ενω ημουν εμπροθεσμος, η κοπελα που ηταν στους υπολογιστες μου ειπε οτι επρεπε να πληρωσω 50κατι€ γιατι ημουν εκπροθεσμος λεει. Οταν της εδειξα το χαρτι μου ειπε "Συγνωμη λαθος". Δεν λεω οτι ειχε δολο αλλά το λαθος της θα μου στοιχιζε 40κατι€ επιπλεον

  11. #41

  12. #42
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    μεχρι να υλοποιηθει εχουμε ακομα
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  13. #43
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Ρε τους μλκες τους θεσμους, τα βαλανε και με τα μηχανακια μας τωρα.

    Τεσπα, θα πληρωνεις που θα πληρωνεις την 150αρα, δε σου στελνουν τουλαχιστον και τη βεβαιωση και το αυτοκολλητακι σπιτι να γλιτωνεις το τρεξιμο?


    Περι ασφαλειας και λοιπων, αλλο το ανασφαλιστος, αλλο το δεν κουβαλαω το χαρτι.
    Ακομα κι ο τελευταιος τσεος τραχανοπλαγιας απο τα κατω Σεκλανα, μπορει πλεον να σε περασει απο το συστημα και να δει αν οντως εχεις ξεχασει το χαρτι της ασφαλειας, ή αν κυκλοφορεις ανασφαλιστος.

    Στην πρωτη περιπτωση νομιζω ενα 20αρικο παει η κληση, και προσωπικα δε μου την εχουν κοψει ποτε.
    Μολις μου ζητανε την ασφαλεια (ειδικα στο αυτοκινητο που τις εχω ξεχασμενες μεσα ολες απο το '07) ανοιγω πορτ μπαγκαζ και παμε....

    -Για δες τί λεει εδω? 2010? Οχι παλια ειναι...
    -Εκεινη εκει που ειναι στο φακελο?
    -Μωρ'λες? Για να δουμε... Μπα! '08 γραφει αυτη

    Με τα πολλα βλεπουν οτι το αυτοκινητο ειναι ασφαλισμενο κλπ, τους ρωταω αν εχουν χρονο να ψαξουμε το χαρτακι για να μη μου κοψουν τα 20€, και φευγουν τρομαγμενοι

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΤΕΟ για μηχανή και πρόστιμο
    από ectel στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2013, 19:58
  2. Η σχέση του σεξ και της μύτης
    από Timberg στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2005, 05:00
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 13:27
  4. Αλήτες του Σαρακάκη και συνεργαζόμενοι ....
    από swtos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 09:48
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2003, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF