Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 62

Θέμα: εαν εχεις τυχη

  1. #31
    Αγαπητε,
    το μονο που καταάαινει ο Ελλην, ειναι η χρηματικη ζημία.
    Οποτε τραα του και μια αγωγη, γιατι μετα μαλλον θα παρει κανα "μπουλ" για να ειναι σιγουρος οτι δεν θα υπαρχουν επιζωντες,


    Επισης, που στο καλο ειναι τωρα ολοι οι "φιλοζωοι" που κραζανε στα λοιπα θρεντ;
    Γιατι δεν συνασπιζονται να γλυτωσει κανας ανθρωπος;
    Ξεχασα......
    αυτο ξερουν, εγω απλα καβαλω μοτο.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  2. #32
    ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΩ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.........


    Θα πάρω σαν αφορμή το περιστατικό να γράψω δυο λόγια.
    Δυστυχώς κυκλοφοράνε πολλοί ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ,κομπλεξικοί,ανεύθυνοι κ.λ.π. με ζώα φονιάδες που τα έχουν εκπαιδεύσει με παρόμοιο τρόπο.
    Υπάρχει και το ένστικτο και ο χαρακτήρας του ζώου φυσικά.Αυτός θέλει γαμήσι.....το να κυκλοφορεί με ένα τέτοιο ζώο και μάλιστα χύμα είναι για σκότωμα.
    Το ζώο ,δεν ξέρω τι επιτρέπεται και τι όχι,όταν συμπεριφέρεται έτσι ή το εξαφανίζεις κάπου σε ένα χωράφι μόνο του ή ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ..!!
    Προχθές μπροστά μου μέσα στην πλατεία τον πεζόδρομο της Καλαμαριάς ένας πιτσιρικάς κυκλοφορούσε με ένα μείγμα πιτ-μπουλ μπόξερ.
    Ευτυχώς ήξερε τι είχε μαζί του τουλάχιστον.Περνάει δίπλα μια μαμά με το μικρό 3 χρονών περίπου και ορμάει εντελώς ΑΨΥΧΟΛΟΓΗΤΑ στο παιδί.
    Το πρόλαβε τραβώντας το λουρί στα 20-30 εκατοστά από το πρόσωπο του παιδιού. ΝΑ ΧΕΣΩ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ που επειδή δεν έγιναν
    Σβαρτσενέγκερ νοιώθουν σιγουριά και αυτοπεποίθεση όταν κυκλοφοράνε με τέτοια ζώα...!!!
    Τα σκυλιά κάποια στιγμή έγιναν φίλος του ανθρώπου μέσα από χιλιάδες χρόνια,το μεγάλο ΤΕΡΑΣ όμως ο άνθρωπος τα ξανάκανε με διάφορους
    τρόπους ξανά θηρία...!!! ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΖΩΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΘΙΟ ΔΙΠΟΔΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....!!!!

  3. #33
    τι χρωστα η κατερινα μου να βασανίζεται από τους πονους εχωντας αυτό? γιατι καποιος είναι μαλακας κομλεξικος? και εμεις εχουμε σκυλο αλλα την εχουμε κανει κοινονικη το μονο που κανει είναι όταν μπει καποιος στο σπιτη να γαυγηζη μεχρη να της πουμε να σταματισει. και μετα καθεται και την χαιδευουν
    Τελευταία τροποποίηση από pipe_smoker; 02/08/2015 στις 17:24.
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Όχι ρε φίλε. ...περαστικά και αγύριστα
    Αφού πήγατε ιατροδικαστη όλα θα πάρουν τον δρόμο τους
    Ελπίζω να μην είναι μακρύς
    Σχιστου τα πρεκια!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    φιλε μου , πριν δω τη φωτο σου ειπα να του γαμησεις τα ραμματα, τωρα που την ειδα, γαμα του το σπιτι και ολη την οικογενεια.....ο χριστος και η παναγια δαγκωμα..
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 339142 τι χρωστα η κατερινα μου να βασανίζεται από τους πονους εχωντας αυτό? γιατι καποιος είναι μαλακας κομλεξικος? και εμεις εχουμε σκυλο αλλα την εχουμε κανει κοινονικη το μονο που κανει είναι όταν μπει καποιος στο σπιτη να γαυγηζη μεχρη να της πουμε να σταματισει. και μετα καθεται και την χαιδευουν

    τίποτα δεν χρωστά η γυναίκα να βασανίζεται. σκίστον στις δίκες

  7. #37
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Αρκούδα, πολλα περαστικά στη γυναίκα και καλή δύναμη για να το κυνηγήσετε.

    Η φωτογραφία σβήστηκε για ευνόητους λόγους.

  8. #38
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    περαστικά, καλα θα κάνεις να κινηθείς προς παραδειγματισμό, εχουν παραγίνει "μοδα" τα πετ και ακολουθείτε απο πολλούς ανεύθυνους κατόχους




    οφ τοπικ να το ελαφρύνω, "κινεζιά" ο σκύλος? έτσι εξηγείτε η αναξιοπιστία
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #39
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.156
    Ρε σεις.... διάβασα κάποια από τα παραπάνω σχόλια περί "μπουλ" , "μπόξερ" και δεν συμμαζεύεται....πάρτε χαμπάρι κάτι:

    Κανένα σκυλί από την ΦΥΣΗ του δεν είναι Επιθετικό, κανένα! επιθετικά και άγρια τα κάνουν τα αφεντικά-ιδιοκτήτες τους....

    Εχω στο περιβάλλον μου πολλούς που έχουν τέτοια σκυλιά και όλα τους είναι παιχνιδιάρικα/χαδιάρικα και ειδικά με τα παιδιά!

    Έχω δει τσιουάουα(!) να δαγκώνει άγρια όποιον έβλεπε μπροστά του γιατί απλά, έτσι του έμαθε ο τριμάλακας που το έχει! τι να λέμε τώρα...σκίσιμο απλά σε τέτοιους ανθρώπους και όχι τα σκυλιά!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    σκίσιμο απλά σε τέτοιους ανθρώπους και όχι τα σκυλιά!
    δε με λες (σοβαρά το γράφω) ένα σκυλί το οποίο είναι επιθετικό και έχει κατ' επανάληψη δαγκώσει, θα το "εκπαιδεύσει" κάποιος να μην δαγκώνει πια; Και άιντε πες ότι έγινε αυτό, αφού θα γυρίσει στο ίδιο σπίτι με τον ίδιο καθυστερημένο που το "έμαθε" να δαγκώνει, δεν θα συνεχίσει τα ίδια; Ακόμα και να πεις ότι του αλλάζουν σπίτι, δεν είναι ρίσκο για τον νέο ανάδοχο το να υπερισχύσει το ένστικτο από την εκπαίδευση;

    Επίσης θα μου επιτρέψεις την γνώμη ότι κάθε σκυλί έχει χαρακτήρα, με την εκπαίδευση θα αλλάξει η θα ελεγχθεί λίγο η φυσική του τάση για οτιδήποτε, δεν θα γίνει "άλλο σκυλί" ποτέ. Δεν το περιορίζω σε ράτσα αυτή τη στιγμή. Δύο σκυλιά η και δυο γατιά από την ίδια γέννα ακόμα, συχνά είναι "άλλα ζώα".

  11. #41
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Πρώτα απ΄ όλα περαστικά και σκίστον! Όπως ήδη γράφτηκε, το ζωντανό είτε έχει υποστεί "εκπαίδευση" ή έχει βιώσει ποιος ξέρει τι για να την πέφτει έτσι αναίτια. Σε κάθε περίπτωση υπεύθυνος είναι ο ιδιοκτήτης και του αξίζει ένα καλό μάθημα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Αγαπητε,
    το μονο που καταάαινει ο Ελλην, ειναι η χρηματικη ζημία.
    Οποτε τραα του και μια αγωγη, γιατι μετα μαλλον θα παρει κανα "μπουλ" για να ειναι σιγουρος οτι δεν θα υπαρχουν επιζωντες,


    Επισης, που στο καλο ειναι τωρα ολοι οι "φιλοζωοι" που κραζανε στα λοιπα θρεντ;
    Γιατι δεν συνασπιζονται να γλυτωσει κανας ανθρωπος;
    Ξεχασα......
    αυτο ξερουν, εγω απλα καβαλω μοτο.

    Τουλάχιστον θλιβέρος... δηλαδή μπήκες στο νήμα για να γράψεις αυτή τη μ@λ@κι@, για ποιο λόγο ακριβώς; Ότι να ναι...

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Τα σκυλια εχουν χαρακτήρα... αλλα είναι λιγοτερο επιθετικα και αλλα περισσοτερο (ακομα και στην ιδια ρατσα)....

    ΑΝ δεν είναι τριπαπαρος ο ιδιοκτητης όμως κανενα από αυτά δεν παιρνει πρωτοβουλια να δαγκωσει ξεκάρφωτα οποιον γουσταρει στο δρομο...

    αν ο ιδιοκτητης είναι μπαγλαμάς και τρισχαριτωμενο αρκουδακι παντα να εχει ή βραδύποδα παλι μαλακισμενο θα το κανει το ζωντανο...

  13. #43
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    δε με λες (σοβαρά το γράφω) ένα σκυλί το οποίο είναι επιθετικό και έχει κατ' επανάληψη δαγκώσει, θα το "εκπαιδεύσει" κάποιος να μην δαγκώνει πια; Και άιντε πες ότι έγινε αυτό, αφού θα γυρίσει στο ίδιο σπίτι με τον ίδιο καθυστερημένο που το "έμαθε" να δαγκώνει, δεν θα συνεχίσει τα ίδια; Ακόμα και να πεις ότι του αλλάζουν σπίτι, δεν είναι ρίσκο για τον νέο ανάδοχο το να υπερισχύσει το ένστικτο από την εκπαίδευση;

    Επίσης θα μου επιτρέψεις την γνώμη ότι κάθε σκυλί έχει χαρακτήρα, με την εκπαίδευση θα αλλάξει η θα ελεγχθεί λίγο η φυσική του τάση για οτιδήποτε, δεν θα γίνει "άλλο σκυλί" ποτέ. Δεν το περιορίζω σε ράτσα αυτή τη στιγμή. Δύο σκυλιά η και δυο γατιά από την ίδια γέννα ακόμα, συχνά είναι "άλλα ζώα".
    H αλήθεια είναι ότι έχουν υπάρξει και ακουστεί και άλλα περιστατικά με τη συγκεκριμένη ράτσα. Προσωπικά δεν πιστεύω στο ότι κάποιες ράτσες σκύλων είναι πιο επιθετικές από τις άλλες, συμφωνώ όμως στο ότι σκυλί με σκυλί (ακόμα και τις ίδιας γέννας) μπορεί να παρουσιάζουν διαφοροποιήσεις στον χαρακτήρα και να θέλουν διαφορετική προσέγγιση / μεταχείριση.

    Όπως και να ΄χει, δεν είναι τυχαίο, ότι κατά καιρούς διάφορες ράτσες βγάζουν άσχημο όνομα... όλα έχουν να κάνουν με τη "μόδα". Τα τσόου - τσόου είναι εντυπωσιακά σκυλιά και τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει πολύ δημοφιλή λόγο του υψηλού συντελεστή πουλ - μουρ που έχουν... δυστυχώς υπάρχουν ηλίθιοι και κρετίνοι που αγοράζουν σκύλο με βάση τη μούρη που θα πουλήσουν... οπότε υπάρχουν πολύ μεγάλες πιθανότητες ένα "μοδάτο" σκυλι να καταλήξει στα χέρια κάποιο τριμάλακα που δεν έχει ιδέα και του συμπεριφέρεται σαν ανικείμενο, με αποτέλεσμα το σκυλί να βγάλει εντελώς αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές.

    Το ίδιο είχε γίνει παλιότερα και με τα Ντόπερμαν και πιο πρόσφατα με τα Πιτ Μπούλ τα οποία ήταν της μόδας... τα αγόραζαν οι πλέον ακατάλληλοι άνθρωποι με τα γνωστά αποτελέσματα...

  14. #44
    Αν το σκυλί διδαχθεί από τον ιδιοκτήτη να να είναι επιθετικό προς τον οποιονδήποτε και ενδεχομένως να σκοτώσει αν του δοθεί η ευκαιρία, πράγμα που το καθιστά εν δυνάμει δολοφόνο,
    από τη στιγμή που κατοικεί μέσα σε μία κοινωνία ανθρώπων, ποιά θα πρέπει να είναι η ενέργεια της κοινωνίας για να αποσοβήσει τον κίνδυνο μιας ενδεχόμενης σφαγής ανθρώπου από το ανεξέλεγκτο ζώο...?

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Δυστυχως τα ζωντανα μαθαινουν να είναι πιστα ακομα και στα κακα "αφεντικα"....

    Στην περιπτωση που καποιος εχει αποφασισει να κανει Killer τον σκυλο του, θεωρω ότι είναι εξαιρετικα απιθανο να μπορεσει να αντιστραφει η πορεια του σκυλου με "μετεκπαιδευση" .

    Σε τέτοιες περιπτώσεις στο εξωτερικο τα θανατωνουν. Στην Ελλαδα μην το ψάχνεις.....

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αν έχεις τύχη ....
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2010, 19:53
  2. Αν έχεις τύχη διάβαινε...
    από project.breeze στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2009, 05:55
  3. Αν έχεις τύχη διάβαινε και ριζικό περπάτει !!
    από gsx1400 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2008, 20:06
  4. Αμα έχεις τύχη διάβαινε...
    από icet στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2008, 10:22
  5. Την τύχη μου....#@$%^&*
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 16:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF