Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Σκέφτομαι να πάρω ένα on-off

  1. #16
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makaros33 Προβολή μηνύματος
    Και όμως στο car στην κατηγορία των on off έχει παπί c90 που ο έμπορος το δίνη 2.500,00€ και είναι όπως λέει και καλοσυντηριμενο
    Λεει "για γνωστες" ;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει όντως αυτό το μηχανάκι; Για βάλε στο car αναζήτηση v-strom του 09 να δεις πόσα βγαίνουν με πάνω από 80.000 χλμ
    (και του 08, 07.......)
    κι ομως υπαρχει. ο φιλος θελει να το αλλαξει γιατι το εχει βαρεθει αλλα θεωρω οτι δε θα βρει καλυτερο μηχανακι για αυτη τη δουλεια. Διαδρομες 10-20-30χλμ τη μερα και 1 ταξιδακι ανα 2 μηνες. Παλια το εκραζα το vstrom γιατι εχει βρωμισει ο τοπος με αυτα και δε μου γεμιζε το ματι, τωρα ομως που καναμε τραμπα για 5 μερες το ειδα αλλιως. Το μονο φαουλ που εχει κατ εμε ειναι οτι εχει μεγαλο τιμονι για πολη και το ενιωθα λιγο πλατυ για να περασω αναμεσα απο αμαξια.

    Απο χλμ ειμαι σιγουρος οτι θα βγαλει αλλα τοσα. Δηλαδη τα μηχανακια που εχει η ομαδα διας? Εχουν φτασει σε κατι απιαστα χλμ και κινουνται κανονικα, ρωτηστε καναν αστυνομικο και θα δειτε.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  3. #18
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    ειχα για 4μερες ενα vstrom. Αν και δεν τα γουσταρω τα on off μπορω να πω οτι ειναι πολυ τιμιο μηχανακι. Στα χερια μου ειχα του 09 με abs και καμια 85.000χλμ. Ενιωθα λες και ημουν σε πολυθρονα. Επειδη αναφερθηκε το xt600 να πω οτι το vstrom ειναι αιωνες μπροστα απο το ΧΤ, μιας και το ειχαμε για 4 μχρονια και δε το συμπαθησα ποτε. Πολυ ανετο το στρωμα, καλη καταναλωση, και ικανοποιητικη δυναμη εφοσον ξερεις τι παιρνεις. Δεν ξερω αν με 3500€ παιρνεις μοντελο με abs, αλλα αν μπορεις παρε με το abs.
    Η κατηγορία ον-οφ είναι ξεχειλωμένη και περιλαμβάνει μοντέλα που έχουν τεράστιες διαφορές στον προσανατολισμό τους.Είναι άδικο(και για τα δύο) να συγκρίνεις XT με vstrom.
    RIDE MORE TALK LESS

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Η κατηγορία ον-οφ είναι ξεχειλωμένη και περιλαμβάνει μοντέλα που έχουν τεράστιες διαφορές στον προσανατολισμό τους.Είναι άδικο(και για τα δύο) να συγκρίνεις XT με vstrom.
    εγω το αναφερα μιας και το προτειναν σαν επιλογη. Ειχαμε ΧΤ600Ε για 4 χρονια και εχω πολυ καλη αποψη. Στα δικα μου δεδομενα δεν υπαρχει συγκριση. Εχει να κανει με τι χρηση θελει να κανει ο καθενας.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  5. #20
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    Εχει να κανει με τι χρηση θελει να κανει ο καθενας.
    Ακριβώς ;-)
    RIDE MORE TALK LESS

  6. #21
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Oδηγησα σημερα το καινουργιο Transalp 700.
    Πωπω, τι γκαζι ηταν αυτο!!

    Περα απο την πλακα, ωραιο σαν συνολο, καλη λειτουργεια του μοτερ, καλυτερη οδικη συμπεριφορα απο το παλιο (αυτο ελειπε..) αλλα ρε φιλΑΙ... αβολο!
    Ειμαι 1.85, με καβαλο καπου στα 85cm και τα γονατα μου καναν αρκετα πιο κλειστη γωνια απο αυτη που περιμενα. Και το χειροτερο το τιμονι του ηταν τερμα στενο.. Γενικοτερα δεν βολευτηκα καθολου επανω του..
    Επισης δεν κρυβει το βαρος του πολυ καλα..

    Αααχ, ποτε θα ξεφυγουμε απο την ατιμη αυτη κατηγορια των on-off ρε γμτ...

    ΕΝΤΙΤ: Ξεχασα να αναφερω οτι μου αρεσαν πολυ τα φρενα του. Πολυ καλα!
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makaros33 Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα

    όπως λέει και ο τίτλος σκέφτομαι να μπω και εγώ στο κλαμπ τον on-off .
    Το ζητούμενο μου ειναι ότι δεν έχω ανάλογη εμπειρία απο αυτή την κατηγορία και δεν ξέρω με πια κριτήρια να επιλέξω την μηχανή , απο κυβικά και δίπλωμα δεν έχω θεμα ,απο χρήμα ταβάνι τα 3,500€ .
    Τώρα θα πει κάποιος γιατί επιλέγω αυτή την την κατηγορία , την επιλέγω μιας και μετακόμισα σε ποιο απόκεντρη περιοχή που ακόμα και το αμάξι σχεδόν την ακούει άσχημα σε καποια κομματια τις διαδρομής .
    Η ολοι χρήση της θα ειναι δουλειά - σπίτι άντε και τιποτα κοντινές βόλτες

    Εαν παίζει ρόλο έχω ύψος 1,78 και κοντά στα 90 κιλά βάρος.
    Αν τα χιλιόμετρα που γράφεις καθημερινά είναι λίγα (κάτω από 50 πχ) και μέση ταχύτητα 80-100 χαω πάρε ένα μονοκύλινδρο όπως πρότειναν κάποιοι παραπάνω (dr, Klr, Freewind -με λίγο ψάξιμο βρίσκεις και Ktm και Husqvarna ) και ρίξε λίγα χρήματα να φτιάξεις σωστά τις αναρτήσεις του (αν δεν τις έχει ήδη βελτιώσει ο προηγούμενος)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Σκέφτομαι να πάρω ένα scooter χρέπι
    από 7Tolis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 214
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2015, 00:31
  2. Σκεφτομαι να αγορασω ενα εντουρακι και θελω γνωμες
    από Xrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2012, 15:45
  3. παντα ηθελα να παρω ενα....
    από veletzas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2009, 18:30
  4. ΕΡΩΤΗΣΗ: Να πάρω ενα Bmw F 650 Gs?
    από verondog στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2006, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF