Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 154

Θέμα: Ψάχνω ένα χαρακτηριστικό ακόμα!

  1. #46
    Antsoar ,

    αν ξερεις το kavadia ,
    μιλα μαζι του μιας και ειναι και αυτος ενας που εχει κανει τη μεταπηδηση απο 950 σε capo ,
    και κυριως δεν λεει μλκιες αλλα θα σου μεταφερει επακριβως την πραγματικοτητα .

    Αν θες τη δικη μου γνωμη , μιας και εχω πολλα χρονια στα capo , εχω αλλαξει 2 και εχω περιποιηθει και αρκετα ακομα φιλων ,
    το capo ειναι το καλυτερο value for money για αυτα που αναφερεις .

    Ειναι ενα κλικ κατω σε γκαζι απο το ktm ,
    Ενα κλικ πανω σε ανεση

    Και αντιστοιχα σε σχεση με.τα gs 1200
    Ειναι ενα κλικ πανω σε γκαζι
    Ενα κλικ κατω σε ανεση

    Εν ολιγοις κατεμε ειναι ακριβως στη μεση , μεταξυ ktm990 και gs1200 .

    Αν το παρεις με το καλο τα υπολοιπα θα τα πουμε στο aprilia bikers

  2. #47
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Συγνώμη αλλά για να καταλάβω.
    Ενώ είχες το KTM στο έκλεψαν και δεν παίρνεις το ίδιο μόνο και μόνο λόγω αυτού του συμβάντος και των σκέψεων που δημιουργεί ή και για κάποιον άλλο λόγο;
    Αν δεν υπάρχει άλλος λόγος, αυτό θα έπαιρνα σήμερα αν ήθελα κάτι ανάλογο.
    Αν είναι και κάτι άλλο μέσα σε όλα αυτά, πάσο και πάρε αυτό που σου αρέσει/βολεύει περισσότερο.

  3. #48
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη αλλά για να καταλάβω.
    Ενώ είχες το KTM στο έκλεψαν και δεν παίρνεις το ίδιο μόνο και μόνο λόγω αυτού του συμβάντος και των σκέψεων που δημιουργεί ή και για κάποιον άλλο λόγο;
    Αν δεν υπάρχει άλλος λόγος, αυτό θα έπαιρνα σήμερα αν ήθελα κάτι ανάλογο.
    Αν είναι και κάτι άλλο μέσα σε όλα αυτά, πάσο και πάρε αυτό που σου αρέσει/βολεύει περισσότερο.
    Δεν του το έκλεψαν. Αναγκάστηκε να το πουλήσει ο Αντώνης. Πιστεύω αν το σήκωνε σαν budget θα έπαιρνε το ίδιο.

    Αντώνη, θα συμφωνήσω με το Caponord. Δεν περίμενα να έχεις καμία 1150 GS στο μυαλό σου
    Είναι ωραίο μηχανάκι και ειδικά στην έκδοση Rallye Raid μου τρέχουν κι εμένα τα σάλια...

    Φύγαμε...

  4. #49
    για το V-STROM έχω να δηλώσω πως αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα το πως στρίβει....ένα σχεδόν "χρέπι" (περιποιημένο όμως) του'04 με +-120.000χλμ..... βέβαια ο άνθρωπος που το καβαλούσε έχει και "χέρια"....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος

    Είναι ωραίο μηχανάκι και ειδικά στην έκδοση Rallye Raid μου τρέχουν κι εμένα τα σάλια...

    Raid δεν παίζουν καθόλου. Ένα υπήρχε στο καρ και η αγγελία κατέβηκε
    Travel, Grow, Share

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    αυτό:

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/3104882/

    AN KAI MONO AN δεν το έχει βάψει ολόκληρο

    πόσο καλά μπορεί να πετύχει το ταίριαγμα στα χρώματα; Είδικα αν ήδη το έχει φάει ο ήλιος;

    ή αυτό:

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6781035/

    μαζί με αυτά:

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6679989/

    για να μην φοβάσαι αν σου πέσει απο το stand

    +

    http://www.car.gr/parts/view/5755895/

    Το έχω δοκιμάσει θυμίζει κάτι μεταξύ multi και vstrom, γκάζι σαν capo, αλλα θα το παντρεύτεις

    Το είχε απο καίνουριο ενας φίλος, στους 3 μήνες τον τρακάρανε και βγήκε ολική, πήρε GS και γλίτωσε

    ρώτα αυτον:

    http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2186185

    ή αυτό:

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6784193/

    μαζί με:

    https://www.google.gr/search?q=multi...IVRrIUCh3LCwUa

    +

    https://www.google.gr/search?q=multi...000+side+racks

    για το περισσότερο fun απο όλα

    ή αυτο για το περισσότερο γκάζι:

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5462583/
    Τελευταία τροποποίηση από nightraider; 08/08/2015 στις 00:38.

  7. #52
    Απο τα παραπανω θα επαιρνα το 955
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #53
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Επειδη εχω κακιστες εμπειριες απο απριλια θα ημουν εναντια στο να χαλασεις τα ωραια σου λεφτακια σε ενα καπο. Ρωτα και τιν τζιτζιες να σου πει τις εντυπωσεις του.

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Raid δεν παίζουν καθόλου. Ένα υπήρχε στο καρ και η αγγελία κατέβηκε
    Φεύγουν σαν ξερολούκουμα αυτά ,
    και δεν παίζουν με τίποτα μέχρι τα 3500 € ,
    συνήθως πάνε από 4500 € και πάνω

  10. #55
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antsoar Προβολή μηνύματος
    Αυτό λοιπόν είναι ένα μηχανάκι που το έχω μάλλον πολύ παρεξηγημένο το μυαλό μου. Και η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να αναφερθεί σε κουβέντα με θέμα "fun factor"

    Αλλά μιας και προσπαθώ να είμαι γενικά ανοιχτόμυαλος είμαι περίεργος να ακούσω την άποψή σου.
    Λέω ναι για την επιλογή σου στο capo. Μ αρέσει. Το χω δει και στα χέρια 2 καλών 36ωρων, του Γιώργου faraway και του καβαδια και εχει ανεβεί στην υπόληψη μου.

    Αλλά, εγω ψηφίζω vstrom. Το μηχανάκι το κατηγορεί ο όχλος γιατί εχει πουλήσει τόσο πολύ που το έχουν αγοράσει όλοι και μέσα σε αυτούς και παρά πολλοί άμπαλοι. Κρίνουν με βάση τη κοντόφθαλμη λογική που λέει ότι αφού το πήρε ο κάθε άσχετος της γειτονιάς τότε εγω για να ξεχωρίζω και να μη με μπερδέψουν ότι είμαι άμπαλος θα πάρω κάτι άλλο.

    Στη πορεία βγαίνουν στα φορά και το κατηγορούν με μενος για να δείξουν ότι δεν ανήκουν στους άμπαλους.

    Μαλ@κιες. Ο λόγος που πούλησε τόσο πολύ ήταν γιατί είναι απλά τόσο καλό. Αν εξαιρέσεις τη τρόμπα βενζίνης, τίποτα άλλο δε χάλαγε ποτέ πάνω του. Έκαιγε ελάχιστα. Πήγανε παντού. Το φορτώνεις δικάβαλος όσο ήθελες. Ένα μοτέρ βελούδινο. Δε σκορτσαρει πουθενά αλλά παράλληλα εχει αρκετό νεύρο για να σου καλύψει όλες τις ανάγκες. Ταξιδεύεις και 170 σταθερά παντού.

    Το βασικότερο όμως ήταν άλλο. Δεν είναι τυχαίο που το χει πάρει ο κάθε άμπαλος. Είναι γιατί η γεωμετρία του είναι τόσο καλή που είναι απόλυτα προβλέψιμο. Έτσι δε τρομάζει το άσχετο και του δίνε τη δυνατότητα να παει και αυτός εύκολα και χωρίς πολλα στο προορισμό του. Για τον ίδιο λόγο και στα χέρια των χεραδων απλά κερνάει τσαγια. Ειδικά στα κατηφορικα γλυστερα της επάρχιας που δε μετράει το γκάζι αλλά τα χέρια και η γεωμετρία κάνει πάρτι.

    Από άποψη γεωμετρίας το fun factor είναι εκεί για να σε κάνει να γελάς στις στροφές. Αλλά ομως δεν είναι fun factor στο γκάζι.

    Όλα τα αλλά τα καλύπτει

    Α και κάτι άλλο. Με τη ποδια βγαίνει κομματάκι χαμηλό. Δεν εχει πρόβλημα στο χώμα αλλά το ύψος του βάζει όρια στο επίπεδο σκληροτητας του χώματος. Το capo εδώ υπερισχύει

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Επειδη εχω κακιστες εμπειριες απο απριλια θα ημουν εναντια στο να χαλασεις τα ωραια σου λεφτακια σε ενα καπο. Ρωτα και τιν τζιτζιες να σου πει τις εντυπωσεις του.
    Ξέρω ότι είχαν θέμα με ανορθωτη και ταχυσυνδεσμους. Αλλά όλα που κυκλοφορούν τα έχουν λύση.

    Εννοείς κάτι πέρα από αυτά, δηλαδή την γενική ποιότητα κατασκευής;
    Travel, Grow, Share

  12. #57
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αφού ρε Αντώνη v-strom θα πάρεις!!
    Τι το κουραζεις;;!
    Δεν υπάρχει άλλο ολ αραουντ και βαλιου φορ μάνι!
    Έχει λίγο από όλα στα 650 κυβικά!

    Άντε και καλοταξιδο!!!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  13. #58
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Αντουαν πάρε το ιταλιάνικο και ας τους να λένε! :P
    Παρτο μπας και πάρουμε σειρά και μεις!
    Εκτός και αν σε τρώει για το ΚΤΜ αλλά δεν ξέρω πως θα σου φανεί μετά το 990. Τωρα για VSTROM ότι είναι Value for money είναι! δεν ξέρω μπορεί αργά η γρήγορα να το μετανιώσεις μιας και να πας από τα ανώγια στα κατώγια δε λέει εκτός και αν καίγεσαι εδώ και τώρα για μεγάλη μηχανή...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  14. #59
    Γεια σου ρε Αντώνη με τα ωραία σου...
    Ανοίγεις threadακι αυγουστιάτικα που θα γράψει πολλεεεεές σελίδες...
    Επειδή όλοι έχουμε μια γνώμη, ας πω κι εγώ τη δική μου...

    Προσπερνώ το γεγονός ότι με λίγο παζάρι βρίσκεις απλό 950Adv μέχρι 3 χιλιάρικα...:a13:

    Σου έχω ήδη πει ήδη από κοντά ότι μου αρέσει το Capo, είναι μια καλή και ισορροπημένη επιλογή...

    Όμως ζύγισε λίγο παραπάνω τον παράγοντα fun factor που έθεσες...
    Π.χ. αν τα 70 αντί 100 άλογα είναι μια μικρή υποχώρηση στο fun factor, κατά τα λοιπά το παρεξηγημένο V-strom 650 μπορεί επίσης να φορτωθεί και να ταξιδέψει δικάβαλο με υψηλές μουαγέν και να περάσει εξίσου άνετα ένα χωματόδρομο. Αν είναι λιγότερο ή περισσότερο "στριφτερό" από το Capo δεν το ξέρω, έτσι κι αλλιώς έχουν άλλη αίσθηση από το ΚΤΜ που είχες, όμως σίγουρα στα συν του είναι ότι είναι ελαφρύτερο, καίει σαφώς λιγότερο και βέβαια είναι... αλεξίσφαιρο!

    Αν όμως ο παράγοντας fun-factor είναι ας πούμε περισσότερο σημαντικός...
    Τότε θα στρεφόμουν προς κάτι επίσης ιταλικό το Multi 1000! Και θα φορτωθεί και θα ταξιδέψει και θα τον περάσει τον χωματόδρομο, εντάξει μερικά κλικ πιο κάτω σε άνεση από Capo-Vstrom, όμως θα χεις γκάζι + ελαφρύ πλαίσιο + αναρτήσεις + στήσιμο για να κάνεις πάρτι ακόμη και στην μικρότερη μετακίνηση...! Και φυσικά με μουσική επένδυση έναν γνήσιο Ducati ήχο που εμένα προσωπικά με πωρώνει!!!

    Σκέψου το και πάρε τις αποφάσεις σου...

    Υ.Γ. Όπως καταλαβαίνεις τα bold δεν μπήκαν τυχαία...

  15. #60
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    αντωνη,αν θες καπο σου βρηκα ενα για ανταλλαγη(το σκουτερ δεν το εχεις δωσει ακομα ετσι.
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6208279/
    παντως κι εγω εχω ακουσει πως ειχαν θεματακια διαφορα.
    οσο για το στρωμα,οτι θες με ρωτας,μιας και το εψαξα το θεμα και πριν το παρω και αφου το πηρα.
    αν καταληξεις εκει,προφανως πας για το μοντελο 04-06 ανευ abs.(για το 1000 δεν μιλαω και θα σε απετρεπα απο αυτο).αν βρεις με μπολικα χλμ,να προτιμησεις καποιο που να εχει κανει σερβις στην αναρτηση,η να εχει αλλαξει ελατηριο.το εκανα προσφατα και σε νορμαλ χλμ(λιγοτερα απο 30.000) και ειδα ΜΕΓΑΛΗ διαφορα.
    το δικο μου ειναι μεταγενεστερο μοντελο με 2 μπουζι ανα κυλινδρο.η καταναλωση σε νορμαλ βολτες ειναι αισθητα κατω απο 5/100χλμ.βρισκεις απο εξτρα/ανταλλακτικα οτι θες.για να μην σε πρηζω τωρα με ετσι κι αλλιως κλπ,αν σε ενδιαφερει,με ρωτας να σου πω πραγματακια.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψαχνω ενα συγκεκριμενο emoticon
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2006, 17:10
  2. ένα βατράχι ακόμα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2006, 15:05
  3. Ψάχνω ένα γυμνό...
    από Alexander στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2005, 14:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF