Σελίδα 36 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 26313233343536373839404146 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 526 έως 540 από 1124

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #526
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    688
    παίδες λέω από βδομάδα να πάω σερρες μία καθημερινή.το σκέφτομαι όμως λίγο λόγω θερμοκρασίας.. παλευεται η φάση με αυτή τη ζέστη ή να το αφήσω για σεπτεμβρη;
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  2. #527
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Έναν Αύγουστο (δε θυμάμαι ακριβώς ημερομηνία) πρίν κάποια χρόνια, που είχα πάει επάνω,
    μιλάμε έλιωσα εντελώς.
    έβγαζα δεν έβγαζα δέκα γύρους τη φορά, και αυτούς ψόφιους.
    Βέβαια έπεσα σε ψιλοκαύσωνα, αλλά και κάτι υπεργρήγοροι-αγωνιζόμενοι που ζορίζανε,
    χορτάσανε τούμπα.
    PFC

  3. #528
    δε θα πήγαινα αυτές τις μέρες. 37άρια δίνει για τις επόμενες 6-7.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #529
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Λοιπόν, όπως αναφέρω και στο νήμα με τις φωτό, τελικά με κατεβάσανε κατηγορία γιατί δεν γυρνάω αρκετά γρήγορα. 2:05 με 2:10 είναι υποτίθεται οι ενδιάμεσοι και εγώ έχω γυρίσει μέχρι 2.17:663. Ακόμα και ο γρηγορότερος της παρέας εδώ που γυρνάει λίγο κάτω απο 1.24 Σέρρες, είναι στο 1.10 βέβαια δεν τον έχουνε ρίξει κατηγορία...Τεράστια πίστα και άντε να την μάθεις...
    Αλλο πράγμα η διαδρομή, με τις ανηφόρες της, τις κατηφόρες της, τις παρατεταμένες στροφές, έχω ευχαριστηθεί κρέμασμα σαν την μαϊμού βγαίνω και στρίβω, στρίβω, στρίβω...
    Το κακό είναι πως η άλλη Agusta της παρέας χτύπησε μάλλον βαλβίδα και είναι BLR, οπότε ο φίλος Μάκης κάνει με το CBR μας και το μοιράζεται με τον Ζαφειρόπουλο, το δε δικό μου έχει αρχίσει να πατινάρει άσχημα και θέλει μάλλον δίσκους (γμτ, τώρας βρήκε. Ελπίζω κάτι να βρούμε...
    Εν τω μεταξύ από φθορά ελαστικών, τί-πο-τα, δεν τρώγονται! Εμ, προφανώς, δεν τα πιέζω, αφού γυρνάω 'τόσο' αργά...

  5. #530
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, όπως αναφέρω και στο νήμα με τις φωτό, τελικά με κατεβάσανε κατηγορία γιατί δεν γυρνάω αρκετά γρήγορα. 2:05 με 2:10 είναι υποτίθεται οι ενδιάμεσοι και εγώ έχω γυρίσει μέχρι 2.17:663. Ακόμα και ο γρηγορότερος της παρέας εδώ που γυρνάει λίγο κάτω απο 1.24 Σέρρες, είναι στο 1.10 βέβαια δεν τον έχουνε ρίξει κατηγορία...Τεράστια πίστα και άντε να την μάθεις...
    Αλλο πράγμα η διαδρομή, με τις ανηφόρες της, τις κατηφόρες της, τις παρατεταμένες στροφές, έχω ευχαριστηθεί κρέμασμα σαν την μαϊμού βγαίνω και στρίβω, στρίβω, στρίβω...
    Το κακό είναι πως η άλλη Agusta της παρέας χτύπησε μάλλον βαλβίδα και είναι BLR, οπότε ο φίλος Μάκης κάνει με το CBR μας και το μοιράζεται με τον Ζαφειρόπουλο, το δε δικό μου έχει αρχίσει να πατινάρει άσχημα και θέλει μάλλον δίσκους (γμτ, τώρας βρήκε. Ελπίζω κάτι να βρούμε...
    Εν τω μεταξύ από φθορά ελαστικών, τί-πο-τα, δεν τρώγονται! Εμ, προφανώς, δεν τα πιέζω, αφού γυρνάω 'τόσο' αργά...
    Aυριο θα πας πιο γρήγορα, θέλει χρόνο να 'μαθεις' μια τετοια πίστα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #531
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Aυριο θα πας πιο γρήγορα, θέλει χρόνο να 'μαθεις' μια τετοια πίστα.
    Aυτό ήθελα να του πώ κ εγώ....Πρώτη φορά στο Mugello πήγες όχι στον Μπράλο βρε Σπύρο...για όνομα...σε πίστα του GP..

  7. #532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, όπως αναφέρω και στο νήμα με τις φωτό, τελικά με κατεβάσανε κατηγορία γιατί δεν γυρνάω αρκετά γρήγορα. 2:05 με 2:10 είναι υποτίθεται οι ενδιάμεσοι και εγώ έχω γυρίσει μέχρι 2.17:663. Ακόμα και ο γρηγορότερος της παρέας εδώ που γυρνάει λίγο κάτω απο 1.24 Σέρρες, είναι στο 1.10 βέβαια δεν τον έχουνε ρίξει κατηγορία...Τεράστια πίστα και άντε να την μάθεις...
    Αλλο πράγμα η διαδρομή, με τις ανηφόρες της, τις κατηφόρες της, τις παρατεταμένες στροφές, έχω ευχαριστηθεί κρέμασμα σαν την μαϊμού βγαίνω και στρίβω, στρίβω, στρίβω...
    Το κακό είναι πως η άλλη Agusta της παρέας χτύπησε μάλλον βαλβίδα και είναι BLR, οπότε ο φίλος Μάκης κάνει με το CBR μας και το μοιράζεται με τον Ζαφειρόπουλο, το δε δικό μου έχει αρχίσει να πατινάρει άσχημα και θέλει μάλλον δίσκους (γμτ, τώρας βρήκε. Ελπίζω κάτι να βρούμε...
    Εν τω μεταξύ από φθορά ελαστικών, τί-πο-τα, δεν τρώγονται! Εμ, προφανώς, δεν τα πιέζω, αφού γυρνάω 'τόσο' αργά...
    έπρεπε να κάνεις εντατικά μαθήματα σε γιουτουμπέ και όποιον εξομοιωτή υπάρχει έστω και σε παιχνίδι με αυτοκίνητα..... βέβαια τίποτα δε μπορεί να συγκριθεί με το real deal αλλά λέμε τώρα.... να περάσετε τέλεια και περιμένουμε βίντεΑ!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #533
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Λοιπόν τα νέα είναι οτι τον Κωστή τώρα με 2.09 τον πήγανε στο προχωρημένο γκρούπ.
    Εντωμεταξύ γουχ γκουχ, γνωστός διοργανωτής track days και πρώην αγωνιζόμενος, επειδή γυρνάει στο 2.13, "έπεσε" στο ενδιάμεσο γκρούπ
    Ναι βέβαια θα την μάθω καλύτερα την πίστα, θα σταθεροποιήσω το 2.17, και θα κάνω και γρηγορότερα, σίγουρα πράγματα (εκτός και αν τα παίξουν εντελώς οι δίσκοι οπότε...)

  9. #534
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Ε όταν τα παίξουν οι δίσκοι
    παίρνεις αυτούς του άλλου MV που ετσι και αλλιώς κάθεται και συνεχίζεις!

    Ζηλεύω ρε γμτ αλλά δεν μπορούσα ουτα από άποψη ημερομηνιών ουτε δυστυχως από οικονομική άποψη αυτή την περίοδο να συμμετέχω στο ένα από τα 2 τρακντει του εξωτερικού.
    Θα τα πούμε όμως από σεπτέμβρη Μέγαρα
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  10. #535
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Aυτό ήθελα να του πώ κ εγώ....Πρώτη φορά στο Mugello πήγες όχι στον Μπράλο βρε Σπύρο...για όνομα...σε πίστα του GP..
    Φιλαι λίγα με τον Μπράλο ε;


    Ορμα Σπύρο. Εμπειρίες ζωής είναι αυτές.

  11. #536
    ποσο ειναι το κοστος συμμετοχης εκει?
    εγκυκλοπαιδικα ρωταω

  12. #537
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Κοιτα γυρω στα 1500 με εισιτήρια αεροπορικα, μεταφορα μηχανης, διαμονη σε ξενοδοχείο πανσιόν και φυσικα την συμμετοχή....βαλε και κατι μποξ βενζίνες και ξερω γω τι 1750 συν το φαγητό. Δεν είναι λιγα...

  13. #538
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Ε όταν τα παίξουν οι δίσκοι
    παίρνεις αυτούς του άλλου MV που ετσι και αλλιώς κάθεται και συνεχίζεις!
    Αυτο κάνουμε τωρα κανιβαλλίζουμε το ενα για να κάνουμε τζιτζι το αλλο και ευτυχως ειναι ιδιοι οι δισκοι Και ευτυχως εχουμε και μηχανικό μαζι μας για τέτοια πραγματα!

  14. #539
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Αυτο κάνουμε τωρα κανιβαλλίζουμε το ενα για να κάνουμε τζιτζι το αλλο και ευτυχως ειναι ιδιοι οι δισκοι Και ευτυχως εχουμε και μηχανικό μαζι μας για τέτοια πραγματα!
    Αυτό θα πεί να έχεις team.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #540
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αυτό θα πεί να έχεις team.
    Και γνωριμίες. Μόλις κάηκε (πάλι!) ο σένσορας του εκκεντροφόρου του CBR και ο Σωτήρης βρήκε άλλον...
    Δεν ξέρω, νομίζω την επόμενη φορά που θα πάμε Mugello, Misano, εξωτερικό γενικά, spare μηχανάκι πρέπει να πάρουμε...

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 22:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 10:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 03:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 14:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF