Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 91

Θέμα: Αλλαγη μοτοσυκλετας - Γνωμες

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της SpyrosThe
    Εγγραφή
    07/09/2015
    Μηνύματα
    54
    Α επισης μια μικρη παρατυπια, εγω εχω το Α2 διπλωμα, αν δε κανω λαθος δε με καλυπτει για δουκα 690, αλλα δεν αποτελει κ προβλημα αφου Δεκεμβρη κλεινω τα 24 και μπορω να βγαλω απεριοριστο.

    Γνωριζεται αν για το απεριοριστο δινεις παλι εξετασεις? Και μηπως κανω λαθος για το Α2 κ καλυπτει το 690 ? :P

  2. #32
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Αφού με το 250άκι ένοιωθες καλά γιατί δεν δοκιμάζεις ένα από τα αρκετά,αξιόπιστα,τετρακύλινδρα sport touring στα 600cc ή ένα δικύλινδρο Versys για πιο ψηλό;Νομίζω είναι επίσης καλή(ες) επιλογή(ες) να κινηθείς.
    Μια γνώμη..

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της SpyrosThe
    Εγγραφή
    07/09/2015
    Μηνύματα
    54
    Δε μαρεσει καθολου η κατηγορια sport touring τουλαχιστον για τωρα... ειμαι σιγουρος για το δουκα απλα μαλλον εχω επηρεαστει πολυ απ αυτα π ακουω δεξια κ αριστερα γ το γκαζι του κτλπ :P

  4. #34
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SpyrosThe Προβολή μηνύματος
    Δε μαρεσει καθολου η κατηγορια sport touring τουλαχιστον για τωρα... ειμαι σιγουρος για το δουκα απλα μαλλον εχω επηρεαστει πολυ απ αυτα π ακουω δεξια κ αριστερα γ το γκαζι του κτλπ :P
    Ελήφθη.. over Σπύρο.

  5. #35
    Μέλος Το avatar του/της SpyrosThe
    Εγγραφή
    07/09/2015
    Μηνύματα
    54
    o δουκας ο 690 μηπως γνωριζεις αν καλυπτεται απ το Α2? :P

  6. #36
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SpyrosThe Προβολή μηνύματος
    o δουκας ο 690 μηπως γνωριζεις αν καλυπτεται απ το Α2? :P
    Σπύρο με συγχωρείς αλλά οι προτάσεις μου ήταν με δεδομένο ότι θα πάρεις το απεριόριστο δίπλωμα.

    Το Α2 είναι μέχρι 35kw=46,916hp και δεν σε καλύπτει στο 690.

  7. #37
    Μέλος Το avatar του/της SpyrosThe
    Εγγραφή
    07/09/2015
    Μηνύματα
    54
    ναι ναι σιγουρα, εξαλλου αυτο δε μου αποτελει προβλημα αφου οπως προανεφερα δεκεμβρη κλεινω 24 που ειναι ως προυποθεση για το απεριοριστο ...

    Χαρτουρα ειναι μονο η ξαναδινω εξετασεισ κανονηκα ?

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Μην το φοβάσαι, λέμε.

    Δεν ειναι δια και κανένα ss με 180 άλογα, θα συνηθίσεις γρηγορότερα από ότι πιστεύεις.
    Περισσότερη προσοχή χρειάζεται μόλις το συνηθίσεις. Τότε θα πάρεις φόρα απότομα και θέλει λίγο μυαλό, μέχρι να μάθεις πραγματικά.

    Αυτό όμως ισχύει για τα πάντα, όχι μόνο για τις μηχανές.

    Ορμα.
    εεεε ΟΚ δεν είναι 1000ςς αλλά δεν είναι και 660χτχ. Έχει τσαμπουκά ο δούκας.




    @OP (original poster): άμα φοβάσαι τόσο πολύ το επιπλέον γκάζι μη πιέσεις το εαυτό σου, πήγαινε σε 390.

    αλλιώς με το που βγάλεις το απεριορίστων, πας σε 690 αλλά -όπως προείπα- μπαίνεις για riding school
    να μάθεις διαχείρηση γκαζιού, βασικά περί στριψίματος κτλ.

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της SpyrosThe
    Εγγραφή
    07/09/2015
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    εεεε ΟΚ δεν είναι 1000ςς αλλά δεν είναι και 660χτχ. Έχει τσαμπουκά ο δούκας.




    @OP (original poster): άμα φοβάσαι τόσο πολύ το επιπλέον γκάζι μη πιέσεις το εαυτό σου, πήγαινε σε 390.

    αλλιώς με το που βγάλεις το απεριορίστων, πας σε 690 αλλά -όπως προείπα- μπαίνεις για riding school
    να μάθεις διαχείρηση γκαζιού, βασικά περί στριψίματος κτλ.
    δεν με φοβιζει απλα μαλλον εχω επηρεαστει.. anyway εκει που αναφερεις το riding school τι τιμες παιζουν?

  10. #40
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SpyrosThe Προβολή μηνύματος
    Χαρτουρα ειναι μονο η ξαναδινω εξετασεισ κανονηκα ?
    Νομίζω είναι κατατοπιστικό http://drivingschool.gr/diplomata/diploma-moto_a.htm

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SpyrosThe Προβολή μηνύματος
    δεν με φοβιζει απλα μαλλον εχω επηρεαστει.. anyway εκει που αναφερεις το riding school τι τιμες παιζουν?

    160e

  12. #42
    Μέλος Το avatar του/της SpyrosThe
    Εγγραφή
    07/09/2015
    Μηνύματα
    54
    Ευχαριστω ακομη μια φορα ολους για τις απαντησεις.

    Τωρα δυστηχως παιζει εξεταστικη, μολις τελειωσει τελη Σεπτεμβρη θα κοιταξω για το που θα καταληξω.
    Παντως η μαχη φαινεται να γινει μεταξυ δουκα 390 και 690 αναλογα τα λευτα κ το αν θα βρω μεταχειρισμενα και καλα συντηρημενα(λογικα ο δουκας 690 θα κερδισει :P)

    Τελος, σιγουρα πριν την αγορα θα ρωτησω συμβουλες και γενικοτερα θα ζηταω συμβουλες μιας και ειμαι νεοπας και κυριολεκτικα αλλα και στο χωρο της μοτοσυκλετας και μολις αγοραστει θα σας βαλω και φωτο :P

    Επισης , κανονιζετε συναντησεις-μοτοεκδρομες?

    Και παλι ευχαριστω και καλη συνεχεια σε ολους σας.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Το μυαλό σου στην εξεταστική και μετά ό,τι θες εδώ είμαστε.

    Βόλτες παίζουν μπόλικες. Θα τις βλέπεις στο τομέα "Συναντήσεις-Βόλτες"

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της SpyrosThe
    Εγγραφή
    07/09/2015
    Μηνύματα
    54
    Γεια χαρα και παλι

    Επειδη χαζευα το DRZ υστερα απ τα λογια του Μπλιτζ μπορω να πω πως ειναι πολυ ομορφο μηχανακι και γενικα μου μπηκε και αυτο το μικροβιο μιας και ακουσα οτι ειναι παντως καιρου εργαλειο. Εμπας περιπτωση θελω να ρωτησω μια Χαλκιδα, μια Κορινθο και λοιπα μικρα ταξιδια τα βγαζει με δικαβαλο? (ναι ξερω θα πονεσει ο πισινος οπως ειπε κ ο φιλος μπλιτζ αλλα θα ναι πολυ ανυποφορο ? H ανυποφορο γινεται σε αποστασεις μεγαλυτερες? Ακομα, μιας και η εξατμιση ειναι κατω απ την ουρα υπαρχει περιπτωση ο κωλος του συνεπιβατη να καιγεται? )

    Επισης, απο μεγεθος επειδη δεν εχει τυχει να δω απο κοντα ποτε DRZ τι λεει ? Ειναι σαν δουκας 390? που ειναι λιγο μινιον? Η ειναι διαστασεις νορμαλ μιας αξιοπρεπους μηχανης? (εγω εχω υψος 1.79)

    Τελος to DRZ καλυπτεται απο Α2 διπλωμα? Η χρειαζεται και αυτο απεριοριστο?
    Τελευταία τροποποίηση από SpyrosThe; 10/09/2015 στις 06:02.

  15. #45
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Δεν ξέρω τι παίζει με τα νέα διπλώματα. Αν καλύπτεται το 390, υποθέτω θα καλύπτεται κι αυτό (έχει σίγουρα μικρότερη ισχύ από το 390).

    Το μέγεθος είναι όπως όλων των motards :P Είναι σίγουρα πιο ψηλό από το 390, αλλά στο ύψος σου θα είναι άνετο. "Χαλαρά" πας και Χαλκίδα και Κόρινθο. Το πολύ πολύ να κάνεις μια στάση να ξεπιαστούν οι κώλοι, ανάλογα το πόσο αντέχετε. Εγώ, για να είμαι ειλικρινής, δεν την πάλευα πολύ με την εργοστασιακή σέλα και τη "φούσκωσα" λίγο (υπάρχει ανάλογο thread για DRZ). Η εξάτμιση είναι στο πλάι, κάτω από το πλαϊνό πλαστικό (το οποίο έχει έξτρα ειδική επένδυση από μέσα), οπότε δεν πρόκειται να καταλάβει τίποτα ο συνεπιβάτης.

    Να ξέρεις γενικά ότι είναι "σπάνιο" μοντέλο στην Ελλάδα και η τιμή του παραμένει υψηλή για τα χρόνια του. Επίσης, έχουμε πει ήδη για το πόσο θα σε περιορίσει (πρόσθεσε σε αυτά και ότι δεν έχει δείκτη βενζίνης), αλλά είναι ένα πολύ διασκεδαστικό μηχανάκι, ίσως το καλύτερο, πραγματικό motard που έβγαλε ποτέ η Ιαπωνία. Το μοναδικό του μείον είναι ότι είναι "μικρό", 400cc, αλλά αυτό είναι υπέρ σου.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΛΑΣΤΙΚΑ αλλαγη-γνωμες (για VTR 250)
    από RIFF RAFF στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2010, 14:45
  2. Γνωμες για αλλαγη μηχανης ?
    από PortisHead στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2009, 21:08
  3. Γνωμες και φοτο για αισθητικη αλλαγη!
    από mparkaroutsos στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 01:39
  4. Γνώμες για αγορά μοτοσυκλέτας
    από crywolf74 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 00:24
  5. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2005, 21:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF