Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: 16year ΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ

  1. #1
    bocos

    16year ΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 16 ΚΑΙ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΗΧΑΝΗ. ΑΡΧΙΚΑ ΚΟΙΤΑΩ ΓΙΑ 50αρι ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ 125αρια ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ 50αρια, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ SUPERSPORT KAI SUPER MOTARD ΚΥΡΙΩΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΙΑ 50αρι ΕΝΩ ΟΔΗΓΩ 125, ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΩ? ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ...

  2. #2
    Πρώτη και βασική επίπτωση είναι ότι σε περίπτωση ατυχήματος (φτου φτου μακριά) και δίκαιο να είχες δεν θα μπορέσεις να το βρείς. Συν ότι δεν σε καλύπτει η ασφάλεια. Άσε τα στρουμφάκια΄και τα πρόστιμα. Πρώτα σκέψου τον εαυτο σου και τα άπειρα προβλήματα που θα σου προκαλέσει μια άτυχη στιγμή.

    Αν θές πραγματικά να ξέρεις τις ποινές πρέπεικυμαίνονται πάνω 600 ευρώ νομίζω και στέρηση δικαιώματος να βγάλεις δίπλωμα για κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν κάθισα να το ψαξω και πολυ.

    Δεν συμφέρει από όποια άποψη και να το'δεις.
    In the stars we turn to find our dreams.

    http://www.bikepics.com/members/ghostwalker

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Ξέρεις πως θα αισθανθείς ΑΝ (λεμε) ΑΝ τραυματίσεις καποιον και να σου κανει αγωγή για αποζημίωση σε δικαστήριο για το ποσο (ας πουμε) 400.000 ευρω??????

    Ωραία είναι...

    Ειδικά αν δεν εχεις ασφάλεια...

    νταξ μωρε... αυτα δε συμβαίνουν σε εμας ομως εεε?

    Και φυσικά το ξερεις και εσυ ότι το κρανος χαλάει το μαλλί ... και το φορανε οι φλώροι

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Εγω γιατι μυριζομαι οτι θα σκασει απαντηση συντομα απο γνωστο μελος του forum ...??????
    Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football και Nova

  5. #5
    Kavalaris Το avatar του/της Akefalos
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    162
    Τώρα ειλικρινά τι περιμένεις να σου πούμε ρε φίλε?Να πάρεις δίπλωμα για πενηντάρι και να κυκλοφορείς με μεγαλύτερη μηχανή αν δεν έχεις μεγάλες κυρώσεις?Ευτυχώς για μας,για τους πεζούς αλλά και για σένα έστω κι αν δεν το καταλαβαίνεις τώρα,υπάρχουν κυρώσεις και όπως είπαν και πριν αν χτύπα ξύλο τραυματίσεις κάποιον την πάτησες κι εσύ κι η οικογένειά σου.Πάρε ένα πενηντάρι αν θες μηχανάκι απο τώρα και σε 2 χρονάκια μάζεψε λεφτά και πάρε την πρώτη σου ΜΗΧΑΝΗ.
    And as he flies --- tears in his eyes ---
    his wind-whipped words echo the final take
    and he hits the trunk road doing around 120
    with no room left to brake.

  6. #6
    Mhn akous kanenan bgale diplwma gia 50ari kai ntougrou pigene gia to ZX636 h perimene na erthei to kainourgio GSXR600 allios gia supermotard pigene to KTM660 SMC

  7. #7
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Παρακάλα να μην σε πιάσουν...

    Κατά τ'άλλα... όλοι τα ίδια κάναμε...

    (ή μήπως οι λοιποί δεν τα κάνατε; )
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  8. #8

    Re: 16year ΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bocos
    ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 16 ΚΑΙ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΗΧΑΝΗ. ΑΡΧΙΚΑ ΚΟΙΤΑΩ ΓΙΑ 50αρι ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ 125αρια ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ 50αρια, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ SUPERSPORT KAI SUPER MOTARD ΚΥΡΙΩΣ.
    Γιατί δέν κοιτάς να πάρεις κάποιο μεταχειρισμένο 50άρι στην αρχή αφού θα είναι το πρώτο σου μηχανάκι, ώστε να μήν ξοδέψεις 2 και 3 χιλιάρικα όσα δηλαδή θα έδινες και για ένα 125άρι; Με ένα μεταχειρισμένο θα ξοδέψεις πολύ λιγότερα, θα κάνεις λίγο υπομονή μαθαίνοντας να ΟΔΗΓΑΣ ΣΩΣΤΑ, κι όταν με το καλό έρθει η κατάλληλη στιγμή το πουλάς χωρίς να χάσεις την τεράστια διαφορά χρημάτων αγοράζοντάς το καινούργιο, και αποκτάς κάτι που πραγματικά σε ενδιαφέρει. Χρειάζεται υπομονή απο τα νεαρά άτομα η απόκτηση μοτοσυκλέτας κι όλα πρέπει να γίνονται στην ώρα τους.

    Στα 16 παίρνεις το δίπλωμά σου, αγοράζεις ένα μηχανάκι ώστε να ωριμάσει το μυαλό σου μέσα στους δρόμους, πειραματίζεσαι οδηγικά ή ακόμα και τεχνικά στον τομέα μοτοποδήλατο ή μοτοσυκλέτα, κι όταν έρθει η ώρα να πάρεις το δίπλωμα της μοτοσυκλέτας, αγοράζεις αυτήν που λατρεύεις έτοιμος πλέον για να την χαρείς όπως σου αξίζει καί εσένα, καί της μοτοσυκλέτας σου !

    ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ !




  9. #9
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Έχεις όλο το χρόνο δικό σου.
    Ξεκίνα σωστά: νόμιμα και με ασφάλεια.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Βγάλε δίπλωμα για 50άρι, πάρε ένα 50άρι και μάθε να το οδηγείς με σύνεση και ασφάλεια...

    Όταν θα είσαι έτοιμος και έμπειρος για μεγαλύτερα κυβικά, θα είσαι ήδη σε ηλικία που θα μπορείς να βγάλεις και δίπλωμα...

    Για κράνος σου είπαμε;
    Δε σου είπαμε;

    Κράνος : πάντα και παντού!

  11. #11
    bocos
    ok. ευχαριστώ για τις πληροφοριες. θα αγορασω τελικα 50αρι μολις βγαλω το διπλωμα.

  12. #12
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Καταρχάς καλώς ήρθες!! όπως σου είπαν και οι άλλοι πάρε το διπλωματάκι και πάρε 50άρι. αν όμως πραγματικά θέλεις κάτι παραπάνω, τότε πάρε το και πήγαινε σε πιστούλα. Μη το βγάλεις όμως ούτε 3 μέτρα στο δρόμο. δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να συμβεί. Αυτά. Καλή αναζήτηση.
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  13. #13
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    Καταρχάς καλώς ήρθες!! όπως σου είπαν και οι άλλοι πάρε το διπλωματάκι και πάρε 50άρι. αν όμως πραγματικά θέλεις κάτι παραπάνω, τότε πάρε το και πήγαινε σε πιστούλα. Μη το βγάλεις όμως ούτε 3 μέτρα στο δρόμο. δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να συμβεί. Αυτά. Καλή αναζήτηση.
    Μπραβοοο !! Αντε και μια σωστη κουβεντα αποψε !!

    Μπαχαλο γιναμε ....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #14
    bocos
    ΜΠΑ... ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΙΣΤΑ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΣΤΡΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ Μ' ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ. ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΖΟΡΙΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΑΠΟΥ 13 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΕΚΕΙ.
    ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ 6 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΚΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bocos
    ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΣΤΡΑ.
    Δηλαδή;



    Και εγώ ο αθώος που νόμιζα οτι είναι μέσο μετακίνησης...

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ζητώ πληροφορίες για moto gp turkey
    από φατα μουτρα στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 18:02
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2005, 18:21
  3. Πληροφοριεσ Για Το 36ωρο Κανεισ?????
    από div400 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 21:38
  4. Δίνω για δίπλωμα...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 23:49
  5. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 02:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF