Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 127

Θέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ / ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΕ ΟΝ-OFF

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σοβαρά τώρα?

    Θα σου πω κάτι που πολλοί, κυρίως καινούριοι, αργούν να το συνειδητοποιήσουν.

    Όσο πιο πολύ ανεβαίνουμε σε κυβικά και κιλά τόσο περισσότερο θα χάνουμε στο χωμάτινο κομμάτι. Τελος! Δεν υπάρχει σετάρισμα, δεν υπάρχουν αναρτήσεις, δεν υπάρχει κινητήρας, δεν υπάρχει ικανότητα, δεν υπάρχει τίποτα που να μπορεί να το αλλάξει αυτό. Όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να βελτιώνουν λίγο την κατάσταση.

    Τα θεριά δεν τα παίρνουμε γιατί κάνουν το κάτι παραπάνω στο χώμα. Τα παίρνουμε για το κάτι παραπάνω που μας προσφέρουν στην άσφαλτο και στα ταξίδια. Την λιγότερη βαρεμάρα και το γκάζι που μας προσφέρουν στην άσφαλτο την αντισταθμίζει η δυσκολία στα χωμάτινα περάσματα (οποιασδήποτε δυσκολίας).

    Ο ικανότερος χεράς να είσαι όσο πιο ελαφρύ είναι το μηχανάκι, τόσο περισσότερο θα το διασκεδάσεις, τόσα περισσότερα θα επιχειρήσεις.
    Μη κοιτάς τα βίντεο. Στην πραγματική ζωή, σε πραγματικές συνθήκες τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά. Όσο καλό, όσο καλοστημένο και μάχιμο να είναι ένα 1000αρι, στο χώμα πάντα θα είναι χειρότερη επιλογή ακόμα και από το χειρότερο μονοκύλινδρο.
    Ενα χτ600 (ματρακάς αδύναμος με σουμιέδες) είναι καλύτερο σε ένα μονοπάτι ή ακόμα και χωμάτινο πέρασμα από ένα 990 (το 1000αρι με τις περισσότερες δυνατότητες εκτός δρόμου). Και αυτό ισχύει στα χέρια οποιουδήποτε. Παγκόσμιος να είσαι το ματρακά θα τον απολαύσεις περισσότερο στο χώμα αλλά θα έχεις και ένα περίστροφο εύκαιρο για να το βάλεις στο στόμα όταν θα βρεις μπροστά σου ασφαλτο.

    Τους χεράδες που μπάζουν τα θεριά με ανάποδα στις φλαταδούλες θέλω να τους δω σε κατηφόρες κουτρουβάλα που τελειώνουν πριν από στροφή. Θέλω να τους δω με πόση αυτοπεπίθεση θα οδηγούν το ένα ή το άλλο όταν δεξιά τους υπάρχει γκρέμι, θέλω να τους δω να ιδρώνουν όταν θα χρειαστεί να κατέβουν και να το κάνουν μπρος πίσω με τα χέρια για να κάνουν αναστροφή. Και θέλω να τους ρωτήσω στο τέλος της ημέρας πως τους φάνηκε το εργαλείο στο χώμα. Αν θα αντάλλαζαν 20 κιλά με 20 ίππους.

    Δώσε μου ένα 1190 και ένα ποτάμι να δεις τι ωραία που το βγάζω και εγώ στη μία ρόδα.
    Κάτσε και μετά από μια στροφή να μπω καμια 10αριά φορές για να επιλέξεις την καλύτερη στο μοντάζ. (θα βγάλεις αυτές που θα φάω τα μούτρα μου ή θα μπω σαν κυρία)
    Και κανένα αλματάκι που στο τέλος θα μου δώσει τις ζάντες στα χέρια αλλά το βιντεο θα γμει!
    Τώρα αν σπάσουμε και τίποτα δεν πειράζει θα τραβάμε βίντεο απ' την άλλη μεριά να μη φαίνεται το τσαλάκωμα που θα κοστίζει οσο ένα μικρό μηχανάκι.

    Την κατηγορία φτερού είχα μάθει να την κουμαντάρω αρκετά καλά στο χώμα. Με το τενερέ δεν μπορώ να κάνω τα ίδια πράγματα και όσα μπορώ δεν τα κάνω με την ίδια ευκολία. Ή κάποιες διαδρομές που τις διασκεδαζα αφάνταστα και ήθελα να γυρίσω να τις ξανακάνω, τώρα είμαι ευχαριστημένος και μόνο που τις έβγαλα. Η διαφορά είναι ότι πλεον μπορώ να μπαίνω και εκεί που τα προηγούμενα δεν μπορούσαν να φτάσουν γιατί μεσολαβούσε ένα αδιαπέραστο σχεδόν εμπόδιο γι' αυτά, η άσφαλτος.

    Και γυρίζουμε πάλι στην αρχή. Θέλεις να το διασκεδάζεις στην άσφαλτο μέχρι να μπεις χώμα? Παίρνεις 990.
    Θέλεις απλά να διεκπεραιώνεις τα ασφάλτινα και χωμάτινα χλμετρα? Παίρνεις τενερε.
    Έχεις υπομονή και θέληση και είσαι αποφασισμένος να κάνεις τις λιγότερες δυνατές εκπτώσεις στο χώμα? Παίρνεις 690.

    Κρίνοντας απ' την κατηγορία απ' την οποία προέρχεσαι δε μου φαίνεται ότι το τενερέ είναι το κατάλληλο μηχανάκι για σένα.

    Είτε πας για 990 που τα κάνει όλα όσο καλύτερα γίνεται, ή παίρνεις 690 που είναι ότι καλύτερο υπάρχει στο χώμα εκτός απ' τα καθαρόαιμα αλλά στις μακρινές αποστάσεις θα συμβιβάζεσαι τόσο όσο θα συμβιβάζεσαι με το 990 στο χώμα.

    Αν τα παραπάνω είναι εκτός μπατζετ ψάξε τις εναλλακτικές τους.

    Όσο πιο ελαφρύ είναι ένα μηχανάκι τόσο περισσότερα θα σε διδάξει αλλά δε θα είναι καθόλου εύκολο να εφαρμόσεις όλα αυτά σε ένα κατά πολύ βαρύτερο. (ούτε θα θέλεις να το κάνεις)
    Ήρθες, έσκασες σαν μπόμπα και μας έκανες μαντάρα.

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis1070 Προβολή μηνύματος
    Ήρθες, έσκασες σαν μπόμπα και μας έκανες μαντάρα.
    τα αυτονόητα είπε, τα οποία ουδείς διαφημιστής ή μαρκετίστας θα παραδεχτεί. και ουδείς βαμμενος σε όποια εταιρικά χρώματα θα ομολογήσει

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σοβαρά τώρα?

    Θα σου πω κάτι που πολλοί, κυρίως καινούριοι, αργούν να το συνειδητοποιήσουν.

    Όσο πιο πολύ ανεβαίνουμε σε κυβικά και κιλά τόσο περισσότερο θα χάνουμε στο χωμάτινο κομμάτι. Τελος! Δεν υπάρχει σετάρισμα, δεν υπάρχουν αναρτήσεις, δεν υπάρχει κινητήρας, δεν υπάρχει ικανότητα, δεν υπάρχει τίποτα που να μπορεί να το αλλάξει αυτό. Όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να βελτιώνουν λίγο την κατάσταση.

    Τα θεριά δεν τα παίρνουμε γιατί κάνουν το κάτι παραπάνω στο χώμα. Τα παίρνουμε για το κάτι παραπάνω που μας προσφέρουν στην άσφαλτο και στα ταξίδια. Την λιγότερη βαρεμάρα και το γκάζι που μας προσφέρουν στην άσφαλτο την αντισταθμίζει η δυσκολία στα χωμάτινα περάσματα (οποιασδήποτε δυσκολίας).

    Ο ικανότερος χεράς να είσαι όσο πιο ελαφρύ είναι το μηχανάκι, τόσο περισσότερο θα το διασκεδάσεις, τόσα περισσότερα θα επιχειρήσεις.
    Μη κοιτάς τα βίντεο. Στην πραγματική ζωή, σε πραγματικές συνθήκες τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά. Όσο καλό, όσο καλοστημένο και μάχιμο να είναι ένα 1000αρι, στο χώμα πάντα θα είναι χειρότερη επιλογή ακόμα και από το χειρότερο μονοκύλινδρο.
    Ενα χτ600 (ματρακάς αδύναμος με σουμιέδες) είναι καλύτερο σε ένα μονοπάτι ή ακόμα και χωμάτινο πέρασμα από ένα 990 (το 1000αρι με τις περισσότερες δυνατότητες εκτός δρόμου). Και αυτό ισχύει στα χέρια οποιουδήποτε. Παγκόσμιος να είσαι το ματρακά θα τον απολαύσεις περισσότερο στο χώμα αλλά θα έχεις και ένα περίστροφο εύκαιρο για να το βάλεις στο στόμα όταν θα βρεις μπροστά σου ασφαλτο.

    Τους χεράδες που μπάζουν τα θεριά με ανάποδα στις φλαταδούλες θέλω να τους δω σε κατηφόρες κουτρουβάλα που τελειώνουν πριν από στροφή. Θέλω να τους δω με πόση αυτοπεπίθεση θα οδηγούν το ένα ή το άλλο όταν δεξιά τους υπάρχει γκρέμι, θέλω να τους δω να ιδρώνουν όταν θα χρειαστεί να κατέβουν και να το κάνουν μπρος πίσω με τα χέρια για να κάνουν αναστροφή. Και θέλω να τους ρωτήσω στο τέλος της ημέρας πως τους φάνηκε το εργαλείο στο χώμα. Αν θα αντάλλαζαν 20 κιλά με 20 ίππους.

    Δώσε μου ένα 1190 και ένα ποτάμι να δεις τι ωραία που το βγάζω και εγώ στη μία ρόδα.
    Κάτσε και μετά από μια στροφή να μπω καμια 10αριά φορές για να επιλέξεις την καλύτερη στο μοντάζ. (θα βγάλεις αυτές που θα φάω τα μούτρα μου ή θα μπω σαν κυρία)
    Και κανένα αλματάκι που στο τέλος θα μου δώσει τις ζάντες στα χέρια αλλά το βιντεο θα γμει!
    Τώρα αν σπάσουμε και τίποτα δεν πειράζει θα τραβάμε βίντεο απ' την άλλη μεριά να μη φαίνεται το τσαλάκωμα που θα κοστίζει οσο ένα μικρό μηχανάκι.

    Την κατηγορία φτερού είχα μάθει να την κουμαντάρω αρκετά καλά στο χώμα. Με το τενερέ δεν μπορώ να κάνω τα ίδια πράγματα και όσα μπορώ δεν τα κάνω με την ίδια ευκολία. Ή κάποιες διαδρομές που τις διασκεδαζα αφάνταστα και ήθελα να γυρίσω να τις ξανακάνω, τώρα είμαι ευχαριστημένος και μόνο που τις έβγαλα. Η διαφορά είναι ότι πλεον μπορώ να μπαίνω και εκεί που τα προηγούμενα δεν μπορούσαν να φτάσουν γιατί μεσολαβούσε ένα αδιαπέραστο σχεδόν εμπόδιο γι' αυτά, η άσφαλτος.

    Και γυρίζουμε πάλι στην αρχή. Θέλεις να το διασκεδάζεις στην άσφαλτο μέχρι να μπεις χώμα? Παίρνεις 990.
    Θέλεις απλά να διεκπεραιώνεις τα ασφάλτινα και χωμάτινα χλμετρα? Παίρνεις τενερε.
    Έχεις υπομονή και θέληση και είσαι αποφασισμένος να κάνεις τις λιγότερες δυνατές εκπτώσεις στο χώμα? Παίρνεις 690.

    Κρίνοντας απ' την κατηγορία απ' την οποία προέρχεσαι δε μου φαίνεται ότι το τενερέ είναι το κατάλληλο μηχανάκι για σένα.

    Είτε πας για 990 που τα κάνει όλα όσο καλύτερα γίνεται, ή παίρνεις 690 που είναι ότι καλύτερο υπάρχει στο χώμα εκτός απ' τα καθαρόαιμα αλλά στις μακρινές αποστάσεις θα συμβιβάζεσαι τόσο όσο θα συμβιβάζεσαι με το 990 στο χώμα.

    Αν τα παραπάνω είναι εκτός μπατζετ ψάξε τις εναλλακτικές τους.

    Όσο πιο ελαφρύ είναι ένα μηχανάκι τόσο περισσότερα θα σε διδάξει αλλά δε θα είναι καθόλου εύκολο να εφαρμόσεις όλα αυτά σε ένα κατά πολύ βαρύτερο. (ούτε θα θέλεις να το κάνεις)
    +1 σε όλα.
    Μεγάλες αλήθειες.



  4. #34
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Vrooooooommmmmmm στον daz.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  5. #35
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και παίζει μεγάλο ρόλο και είναι βασικότατο.

    Το τενερέ τα έχει βούτυρο στο ψωμί του όλα αυτά (και άλλα πολύ πιο απαιτητικά) αλλά θα το βαριέσαι πολύ περισσότερο απ' το στρομα.

    Ο μόνος λόγος να μη το βαρεθείς είναι να σ' αρέσει η μονοκύλινδρη απόδοση ειδικά αν του κάνεις ότι έκανε και ο γάτος.

    Μη φανταστείς όμως ότι στο χώμα έχει καμία σχέση με το κτμ.
    Εκφράζεις μια διαφορετική πραγματικότητα, αρκετα πιο καυστική σε γενικές γραμμές...φαίνεσαι αρκετά έμπειρος, τουλάχιστον από τα συμφραζόμενα και σε εμένα βεβαίως.

    Επέτρεψε μου να σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις οσονούπω και, ελπίζω να μη βαρεθείς να απαντάς σε έναν άπειρο.

    Στις περιγραφές σου με το 1190, αγχώθηκα, μου κατέστρεψες τον αγγελικό κόσμο που είχα φτιάξει.

    Επιστρέφω....

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Vrooooooommmmmmm στον daz.
    Μου χρωστάς μια απάντηση για το τι έχεις βάλει απάνω στο Tenere.

    Μας πείθεις να πάρουμε tenere με μια ωραία επιχειρηματολογία, αλλά δε μας λες πως το έχεις φτιάξει.

    Έρχεται και ο (έγκυρος από όλους) daz που θεωρεί ότι έχεις κάνει χρήσιμες μετατροπές, και δένει το γλυκό!

    (Φιλικά πάντα)

  7. #37
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis1070 Προβολή μηνύματος
    Ήρθες, έσκασες σαν μπόμπα και μας έκανες μαντάρα.
    Να διαβάσεις το θρεντάκι που έβαλε ο γατος. Έχει πολύ πληροφορία και για τα δύο μηχανάκια.

    Να έχεις στο μυαλό σου το εξής. Τα ον οφφ δεν είναι φτιαγμένα για poor fan καταστάσεις στο χώμα και για ταρζανιλίκια ούτε θα σε διδάξουν τεχνικές. Θα τα χρησιμοποιήσεις όμως για να φτάσεις εκεί που θέλεις.

    Σκοπός τους είναι να μπορείς διασχίσεις οτιδήποτε βρεθεί στο δρόμο σου και να φτάνεις ακόμα και εκεί που δεν υπάρχει δρόμος. Εξ' άλλου τα ομορφότερα και πιο παρθένα μέρη ξεκινούν εκεί από που τελειώνει η άσφαλτος. Και τα ομορφότερα τοπία-φωτογραφίες θα τα δεις από εκεί που δεν υπάρχει ούτε δρόμος. Δυστυχώς αυτά τα τοπία και τα μέρη είναι λίγο μακρυά απ' τα σπίτια και τις δουλειές μας.

    Δεν φτιάχτηκαν για να επιδιώκουμε να τα ρίχνουμε στη λάσπη για να διασκεδάσουμε. Με ένα ελαφρύ εντούρο ή ψευροεντούρο (ον-οφφ τύπου 690) η λάσπη μπορεί να γίνει εθιστικά διασκεδαστική με ατελείωτες ελεγχόμενες πλαγιολισθησεις. Το βουβάλι θα το βάλεις στη λάσπη όταν δεν θα υπάρχει άλλη εναλλακτική, δε θα το διασκεδάσεις αλλά θα συνεχίσεις το δρόμο σου χωρίς να πάρεις το μηχανάκι στη μασχάλη. Επίσης το πιθανότερο είναι το βουβάλι να βρεθεί στην ίδια κατάσταση με χειρότερο λάστιχο. Όσο πιο ελαφρύ είναι το μηχανάκι τόσο πιο αραιά μπορούν να είναι τα τακούνια σου χωρίς να αλλάζεις καθε εβδομάδα λάστιχα.

    Η χρυσή τομή Ον με Οφφ είναι διαφορετική για τον καθένα. Κάποιοι είναι τύποι 690 και κάποιοι vstrom. Κάποιοι θέλουν την τομή ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Το 660 είναι κάπου εκεί αλλά δεν τα κατάφερε τόσο καλά. Αν και όχι άσχημα όχι τόσο καλά όσο θα μπορούσε.

    Μήπως το μηχανάκι που θέλεις είναι κάτι σαν το φ800 ή τη σοβρακοφανέλα ή το 990?

    Σε πιο χωμάτινο, οι επιλογές σου είναι μονοκύλινδρες και ελάχιστες.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 15/09/2015 στις 20:45.
    Sent from me using a computer.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    https://www.youtube.com/watch?v=VJMYMC4jxKM

    Βρες ενα καλο dr 650 με λίγα χρήματα , δώσε άλλα λίγα να το περιποιηθείς και είσαι έτοιμος χωρίς να έχεις δώσει μια περιουσία .

  9. #39
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis1070 Προβολή μηνύματος
    Μου χρωστάς μια απάντηση για το τι έχεις βάλει απάνω στο Tenere.

    Μας πείθεις να πάρουμε tenere με μια ωραία επιχειρηματολογία, αλλά δε μας λες πως το έχεις φτιάξει.

    Έρχεται και ο (έγκυρος από όλους) daz που θεωρεί ότι έχεις κάνει χρήσιμες μετατροπές, και δένει το γλυκό!

    (Φιλικά πάντα)
    Βρε Γιαννάρα θα με τρελλάνεις;
    Τι σε πείθω να πάρεις Τενεκέ;
    Εγώ το άλλο σου'πα να πάρεις.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Διάβασε προσεκτικά όλο αυτό: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144062
    και κατόπιν (σύμφωνα με τα δεδομένα σου)
    πάρε ένα ΚΤΜ 690 Enduro
    και Καλή Διασκέδαση.
    Οσο για τις μετατροπές που έχω κάνει στο Τενεκέ μου ,βαριέμαι να γράφω σεντόνι ΚΑΙ εδώ ,μια κ τα'χω αναφέρει στο νήμα των ΧΤΖ.
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=118191
    Αν σ'ενδιαφέρει ,ψαξε ,μελέτα ,κ θα τα βρείς όλα.

    Για να σου λύσω κάποιες απορίες ,οι κυριότερες μετατροπές που έχω κάνει είναι.
    PCV + CUSTOM MAP + DNA STAGE2
    WP ελατήρια κ' ψάξιμο σεταρίσματος εμπρός ανάρτησης.
    Ολόκληρη ανάρτηση πίσω: ΝΙΤΡΟΝ πλήρως ρυθμιζόμενη + υδραυλική προφόρτιση

    Πάντως να τονίσω κι εγώ (αν κ το΄πε ο daz) ότι ,εκτός απο την δυνατότητα ασφάλτινου ταξιδιού και 2κάβαλου και φόρτωσης ,οπου το Τενερέ υπερέχει ,
    σε όλα τα άλλα επίπεδα το 690 είναι σαφώς αλλού (υψηλοτέρου επιπέδου).
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  10. #40
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    ...
    Mην τον ακους τον Daz φιλε!
    Ενα παλιο καλο Africa Twin να παρεις και θα εισαι κομπλε!








    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=VJMYMC4jxKM

    Βρες ενα καλο dr 650 με λίγα χρήματα , δώσε άλλα λίγα να το περιποιηθείς και είσαι έτοιμος χωρίς να έχεις δώσει μια περιουσία .
    Ποιος απατεωνας εκανε αυτο το video???

    O τροπος που ανεβαινει τις πρωτες ανηφορες το DR σε σχεση με το lc4, πολλω δε μαλλον με τα exc, απεχει οσο η :a31: απο το .. Στο video βεβαια δεν γινεται αντιληπτο..
    Τυγχανει να τα εχω οδηγησει ακριβως σε τετοιο τερεν (οχι back to back αλλα δεν εχει σημασια) και το πατημα και η σιγουρια των ΚΤΜιων ειναι εντελως σε αλλο επιπεδο.
    Το dr θελει χερια και δυναμη, τα ΚΤΜ πανε με τη σκεψη..

    Βεβαια, πιθανοτατα DR να επαιρνα και εγω αλλα, ως γνωστον, εγω πασχω..
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #41
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis1070 Προβολή μηνύματος
    Εκφράζεις μια διαφορετική πραγματικότητα, αρκετα πιο καυστική σε γενικές γραμμές...φαίνεσαι αρκετά έμπειρος, τουλάχιστον από τα συμφραζόμενα και σε εμένα βεβαίως.

    Επέτρεψε μου να σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις οσονούπω και, ελπίζω να μη βαρεθείς να απαντάς σε έναν άπειρο.

    Στις περιγραφές σου με το 1190, αγχώθηκα, μου κατέστρεψες τον αγγελικό κόσμο που είχα φτιάξει.

    Επιστρέφω....
    Μην ανησυχείς, οι περισσότεροι που γράφουν εδώ και έχουν ασχοληθεί λίγο τα γνωρίζουν αυτά. Όπως είπε και ο amyroukai τα αυτονόητα είπα, απλά επειδή διαπιστώνω αρκετά συχνά τις λανθασμένες εντυπώσεις που δημιουργούν οι διαφημιστικές καμπάνιες με τα γελάδια σε ρόλους μπαλαρίνας. Κατά τ' άλλα στο φόρουμ υπάρχουν πολλοί, πολύ πιο έμπειροι από εμένα.
    Sent from me using a computer.

  12. #42
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Mην τον ακους τον Daz φιλε!
    Ενα παλιο καλο Africa Twin να παρεις και θα εισαι κομπλε!










    Ποιος απατεωνας εκανε αυτο το video???

    O τροπος που ανεβαινει τις πρωτες ανηφορες το DR σε σχεση με το lc4, πολλω δε μαλλον με τα exc, απεχει οσο η :a31: απο το .. Στο video βεβαια δεν γινεται αντιληπτο..
    Τυγχανει να τα εχω οδηγησει ακριβως σε τετοιο τερεν (οχι back to back αλλα δεν εχει σημασια) και το πατημα και η σιγουρια των ΚΤΜιων ειναι εντελως σε αλλο επιπεδο.
    Το dr θελει χερια και δυναμη, τα ΚΤΜ πανε με τη σκεψη..

    Βεβαια, πιθανοτατα DR να επαιρνα και εγω αλλα, ως γνωστον, εγω πασχω..

    Εντάξει ρε το βίντεο είναι ανέκδοτο, δε το συζητάμε. Εξ' άλλου δεν το κρύβει ότι είναι χιουμοριστικό.

    Λέω κι εγώ! Ανησύχησα μωρέ μλκ, 3 σελίδες κ δεν είχες προτείνει ακόμα αφρικα!

    Ένας, ένας θέλω να σε πάρει σοβαρά και να το κάνει, να δω που θα κρυφτείς μετά.
    Sent from me using a computer.

  13. #43
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ένας, ένας θέλω να σε πάρει σοβαρά και να το κάνει, να δω που θα κρυφτείς μετά.
    Δεν θα χρειαζεται να κρυφτω. Σιγα μην μπορεσει να με πιασει με το Αφρικα!


    υ.γ. Ειδα τα πρωτα δυο λεπτα απο το βιντεο μονο. Τωρα θα δω και τα υπολοιπα..
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #44
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σοβαρά τώρα?

    Θα σου πω κάτι που πολλοί, κυρίως καινούριοι, αργούν να το συνειδητοποιήσουν.

    Όσο πιο πολύ ανεβαίνουμε σε κυβικά και κιλά τόσο περισσότερο θα χάνουμε στο χωμάτινο κομμάτι. Τελος! Δεν υπάρχει σετάρισμα, δεν υπάρχουν αναρτήσεις, δεν υπάρχει κινητήρας, δεν υπάρχει ικανότητα, δεν υπάρχει τίποτα που να μπορεί να το αλλάξει αυτό. Όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να βελτιώνουν λίγο την κατάσταση.
    Πφφφφφ

    Το βαρυ μηχανακι στο χωμα δινει αλλου τυπου απολαυση απο το ελαφρυ, κι ας μη παει οπου μπορει να παει το ελαφρυ.
    Αν δεν το καταλαβαινεις αυτο δεν εχεις καταλαβει το χωμα
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #45
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Αυτό πάντως είναι αλήθεια.
    Η ευκολία κ η άνεση που καταπίνουν τους δασικούς -μαζί με τις κροκάλες κ τα νερωφαγώματά τους- τα μεγάλα ΟνΟφφια (με ζάντες 17'ή18'-21' κ ακτίνες)
    είναι αντιστρόφως ανάλογη με το κοπάνημα κ την κούραση που τρώς στους ίδιους δρόμους κ ρυθμούς απο ένα καθαρό εντουρο μηχάνημα.

    Για εκδρομικού τύπου κ ρυθμού χωμάτινες διελεύσεις ,τα μεγάλα θα σε κρατήσουν ξεκούραστο.
    Αν τα πράγματα δυσκολέψουν ή λασπώσουν πολύ ,θα πληρώσεις το τίμημα της μέχρι τότε χωμάτινης κρουαζιέρας.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΚΔΡΟΜΙΚΟ ΟΝ Off 600+ Hellas Club
    από caesarsk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2006, 17:28
  2. ΟΝ Off 600+ Hellas Club ΠΙΤΑ
    από caesarsk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 14:19
  3. ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΝ-off ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!
    από jek στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 21:41
  4. Λαστιχα Street σε on-off
    από harlek στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 14:00
  5. ΑΓΟΡΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΟΝ Off
    από giannisman στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF