Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Αναζήτηση μικρού Cruiser

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2015
    Μηνύματα
    2

    Αναζήτηση μικρού Cruiser

    Καλησπέρα σε όλους!

    Ψάχνομαι για cruiser στα 250cc. Για καινούργια πέρα απο το Daelim Daystar 250 παίζει τίποτα άλλο?
    Το όνειρο για εμένα θα ήταν να φέρναν τις Yamaha V-Star 250 στην ελλάδα, αλλά από όσο έχω ψάξει δεν παίζει πουθενά να φέρνουν...
    Ακόμα θα γούσταρα αν μπορούσα να βρω κανα Suzuki GZ250, γνωρίζοντας οτι είναι επίσης από τα cruiser μοντελάκια που πωλούνταν στην Ελλάδα τα σχετικά πρόσφατα χρόνια.

    Σε τέτοιο στυλ τι μπορώ να βρω καινούργιο?
    Αν αυτό δεν παίζει, τι θεωρείτε ότι είναι το καλύτερο να ψάξω σε μεταχειρισμένο, με την πρόθεση ότι θα αναθέσω όσα χρειάζεται να την κάνω αξιόπιστη και ασφαλή?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Μόνο χόνδα, τί άλλο;

    Άντε και ένα χόνδα

    και τα κλασσικά βιράγκο.

    Δεν νομίζω να έχουν διαφορές παλιά - καινούρια τα μηχανάκια σε αυτή τη κατηγορία.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2015
    Μηνύματα
    2
    Κάτι μου λέγανε ότι παίζει να έβρισκα τίποτα από αυτά σε καινούργια (Καμιά V Star) άμα ρώταγα να μου την παραγγείλουν.
    Εφ όσον δεν το γράφουν στο site τους το ελληνικό, υπάρχει περίπτωση να μπορούν να κάνουν προμηθευτές εκτός της επίσημης αντιπροσωπείας τέτοιες εισαγωγές?
    Και αν ναι, για τέτοιες παραγγελείες ποσο παραπάνω λέτε να πάει το παραδάκι?

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2016
    Μηνύματα
    7
    καλησπερα σε ολους παιδια! γιατι οχι το κορεατικο daelim daystar 250cc? ειναι προβληματικο? ρωταω γιατι καλοβλεπω το εν λογω μηχανακι για μεσα στην πολη. υδροψυκτο μονοκυλινδρο και το μοναδικο τσοπερ μικρου κυβισμου που υπαρχει καινουριο. Μετα παμε σε κινεζο..

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από joker13 Προβολή μηνύματος
    καλησπερα σε ολους παιδια! γιατι οχι το κορεατικο daelim daystar 250cc? ειναι προβληματικο? ρωταω γιατι καλοβλεπω το εν λογω μηχανακι για μεσα στην πολη. υδροψυκτο μονοκυλινδρο και το μοναδικο τσοπερ μικρου κυβισμου που υπαρχει καινουριο. Μετα παμε σε κινεζο..
    Εγώ προτιμούσα ένα από τα hondaκια που αναφέρθηκαν (το rebel ή την μικρή magna) ή την virago. Μάλλον ακόμα θα βρίσκεις ότι χρειάζεται από ανταλλακτικά (με επιφύλαξη για magna γιατί δεν ξέρω αν εισαγοταν επίσημα) αλλά παρά την ηλικία θα τα εμπιστευομουν περισσότερο.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Κοιτα και για intruder 250 το εχω κανει βολτα ενα ακριβως ιδιο σαν αυτο στο βιντεακι και με εντυπωσιασε κατα περιεργο τροπο..
    https://www.youtube.com/watch?v=cO3ygtH8tqE

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2016
    Μηνύματα
    7
    τιμιο το intruder αλλα δε βγαινει πλεον, οποτε παμε σε μεταχειρο. Ασε που ως αεροψυκτο θα ζεσταινεται εντος πολης θεωρω..

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2016
    Μηνύματα
    7
    μια χαρα ειναι και τα χοντακια, αλλα δε βγαινουν πλεον. Ασε που δε θα θελα αεροψυκτο μηχανακι. Μενω Πειραια.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Αν μιλάς μόνο για καινουρια δεν ξέρω...

    Το magna είναι υδροψυκτο.

    Υπάρχει και το eliminator 250 kawasaki, δεν έχω υπόψιν αν σταμάτησε να βγαίνει, αν ήρθε επίσημα κτλ.
    Είναι υδρόψυκτο, νομίζω καλός κινητήρας, βρίσκεις από 5 κατοσταρικα (με 800-1000 ευροπουλα βρίσκεις σε καλή κατάσταση).

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2016
    Μηνύματα
    7
    Γενικα θεωρω μεγα λαθος των κατα τα αλλα συμπεθεστατων ιαπωνων να μην παραγουν πλεον τσοπερ μηχανες μικρου κυβισμου και να αναζητουμε σε Κορεα και Κινα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Βγάζει η Kawasaki ένα με το μοτέρ από Versys & ER-6.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2016
    Μηνύματα
    7
    ομορφο αλλα με τετοιο μοτερ θεωρω πως ειναι μηχανακι πιο πολυ για εκτος πολης.. Δυστυχως.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    το οδήγησες και σου φάνηκε δύσχρηστο για τις διαδρομές που κάνεις;
    Όλα είναι δρόμος

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2016
    Μηνύματα
    7
    το συγκεκριμενο οχι αλλα με versys εχω γραψει μερικες χιλιαδες χιλιομετρων και δεν το λες μηχανη πολης. Ασε που το κοστος χρησης και κτησης ξεφευγουν

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    Οι ΔΙΑΣ μια χαρά για παπί το έχουν, με 2 άτομα επάνω καβαλάει πεζοδρόμια, περνάει ανάμεσα απ τα αμάξια, γκαζώνει απ την λωρίδα ασφαλείας. Μια χαρά! Άντε επειδή αυτό θα έχει πιο αργή γεωμετρία να μην μπορείς να κάνεις τόσα καραγκιοζιλίκια αλλά το μοτέρ του φειδωλό λένε οι περισσότεροι πως είναι.
    Όλα είναι δρόμος

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ο ερχομος του μικρου!!!!!!!!!!!!!!!!11111
    από karelis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 156
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2005, 14:27
  2. Αναζήτηση Ονείρου...
    από free rider στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:57
  3. Τούρμπισμα μικρού τετράχρονου
    από swtos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 19:50
  4. Αναζητηση........
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 16:33
  5. Αναζήτηση Εργασίας
    από UPEI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2004, 11:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF