Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Βοήθεια τι παίζει ?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2013
    Μηνύματα
    27

    Βοήθεια τι παίζει ?

    Καλησπέρα,
    θέλω να χτυπήσω ένα μεταχειρισμενο. Crypton X και μίλησα με το άτομο που το πουλάει και μου είπε ότι το μιχανακι τώρα το έστρωσε γτ ο κινητήρας είναι από ανακατασκευή καθώς είχε κολλήσει.Το έφτιαξε στην αντιπροσωπία και το μηχανάκι τώρα έχει 1000 χιλιόμετρα καθώς το ξαναεστρωσε από την αρχή.Το θέμα εγώ είναι ότι φοβάμαι καθώς δεν έχω ιδέα τι είναι η ανακατασκευή..Άλλαξε όλο τον κινητήρα ή απλά τον έφτιαξε κάτι που μπορεί να ξαναβγάλει πρόβλημα στο μέλλον ?Εννοείται ότι αν το χτυπήσω θα το πάω σε μηχανικό αλλά θα το δει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?
    ευχαριστώ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    ποσο το δινει?
    υποπτο να το πουλαει μολις το εφτιαξε παντως...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Και γιατι δεν βρισκεις ενα αλλο crypton;;
    Λεω εγω τωρα

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Σε καμία περίπτωση δεν άλλαξε κινητήρα. Και πολύ πιθανό να μην έχει γίνει ούτε ανακατασκευη που υποστηρίζει. Απλά μια προχειροεπισκευη για να δουλεύει κ γι αυτό το πουλάει. Σκέψου ότι για να κολλήσει 4 χρόνος κινητήρας πρέπει είτε να το δουλέψεις χωρίς λάδια είτε να τον πιέσεις υπερβολικα, αλλά υπερβολικα όμως.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2013
    Μηνύματα
    27
    Ξέρω ότι το μηχανάκι είχε κολλήσει επειδή δεν είχε λάδια και μου είπε ότι είχε γίνει η ανακατασκευή μοτέρ μέσα στην yamaha.Το θέμα μου είναι αν του πάω σε ένα μηχανικό θα μπορεί να το ελέγξει?Το μηχανάκι το δίνει 1500 με έξτρα καθώς και εξάτμιση

    Καλημέρα

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Βλέποντας ένα μηχανάκι εξωτερικά, δεν μπορεί να ελέγξει κάποιος την ποιότητα της εργασίας που έγινε ή την γνησιότητα των ανταλλακτικών που χρησιμοποιήθηκαν.
    Αντε, να το ακούσει πως δουλεύει, να το πάει μια βόλτα και αν επιμείνεις να μετρήσει μια συμπίεση. Η οποία πάλι, δεν διασφαλίζει τίποτα για το μέλλον.
    Αλλά ποιος θα το κάνει αυτό σε παπί και κυρίως ΓΙΑΤΙ;

    Βρες κάτι άλλο.

    Α, και μην ξεχνάς πως σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μηχανάκια (π.χ. Honda).

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    μονο αν σου δειξει τιμολογια με αγορα ανταλλακτικων και εργασια απο εξουσιοδοτημενο yamaha...
    ουτως ωστε οταν το παρεις και παθει κατι να μπορεις να κυνηγησεις το συνεργειο...
    υπ'οψιν οτι οποιοδηποτε ανταλλακτικο μπει πανω στο μηχανακι, εχει εγγυηση δικια του...ασχετως αν εχει ληξει η εγγυηση του μηχανακιου...


    αν λοιπον εχει κανει οντως ανακατασκευη, θα εχει και τα τιμολογια με τα πραγματα που αλλαξε και την εργασια απο το συνεργειο...
    με αυτο το χαρτι και την υπευθυνη δηλωση της αγοραπωλησιας, μπορεις μετα με δικηγορο και με τρεξιμο να διεκδησεις πραγματα, αν και εφοσον το μηχανακι αποδειχτει παλτο...

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Βλέποντας ένα μηχανάκι εξωτερικά, δεν μπορεί να ελέγξει κάποιος την ποιότητα της εργασίας που έγινε ή την γνησιότητα των ανταλλακτικών που χρησιμοποιήθηκαν.
    Αντε, να το ακούσει πως δουλεύει, να το πάει μια βόλτα και αν επιμείνεις να μετρήσει μια συμπίεση. Η οποία πάλι, δεν διασφαλίζει τίποτα για το μέλλον.
    Αλλά ποιος θα το κάνει αυτό σε παπί και κυρίως ΓΙΑΤΙ;

    Βρες κάτι άλλο.

    Α, και μην ξεχνάς πως σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μηχανάκια (π.χ. Honda).
    +1000

    ακου τον φιλο αποπανου

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2013
    Μηνύματα
    27
    Με αυτά που είπατε με έχετε προβληματισει αρκετά.Νόμιζα πως αν το πάω σε ένα μηχανικό, το ανοίξει και το κοιτάξει θα μου πει για τυχόν προβλήματα...Δεν ξέρω τι θα κάνω μάλλον θα κοιταχτώ για αλλού.
    Σας ευχαριστώ.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    ενα μοτερ που εμεινει απο λαδια ποτε δεν θα ξαναγινει οπως πριν οσα λευτα και να δωσεις.
    μεχρι και το τελευταιο ρουλεμαν και γραναζι εχει "αρπαξει".
    με τα 1500 νομιζω βρισκεις αλλα Χ που δεν εχουν ανοιχτει τα μοτερ.

  11. #11
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    H ομάδα μίλησε σοφά.Οπότε μην το σκέφτεσαι..

    Πάμε γι'άλλο.-

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2013
    Μηνύματα
    27
    Οπότε πάμε για άλλο,
    Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας!

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    "Βοήθεια τι παίζει ? "

    Τις καλτσες του παιζει....

    https://www.youtube.com/watch?v=Oao3HK0FPDw

Παρόμοια θέματα

  1. Τί παίζει;; - μια βοήθεια please
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2009, 08:57
  2. Βοήθεια??? τι να επιλέξω?
    από KNOTIS21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 10:59
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2005, 20:14
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 05:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF