Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Πρωτάρης μόνος ψάχνει!!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Εντάξει, κράνος και με ένα 150-180άρι βρίσκεις καλό και επώνυμο.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    +1300

    αλλά κόψε κάτι στο μπουφάν γιατί με το πολύ 200 ευρά βρίσκει επώνυμο και αξιολογότατο μπουφάν

    (για μπότες δε λέω γιατί έχει να κάνει με το τι είδους θέλει ο καθένας)


    μμμ...μπορει.....εκανα ενα χαζογκουγκλαρισμα και ειδα κατι 250αρια για dainese, alpinestars και revit...

    πριν κανενα τριχρονο που εψαχνα 3/4 cordura, πηρα με 500€ και το θεωρησα και ευκαιρια...
    φαινεται οτι εχουν πεσει αρκετα...

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2015
    Μηνύματα
    8
    LOL 8 κατοστάρικα? Καταλαβαίνω την σημασία του κράνους και του τζάκετ αλλά ίσως το σκεφτώ να ανέβω στα 4 το πολύ 5....... Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόλογο shop στη Θεσσαλονίκη? Το Bazaar στην εθνικής αντιστάσεως λέει κάτι?

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stelios94 Προβολή μηνύματος
    LOL 8 κατοστάρικα? Καταλαβαίνω την σημασία του κράνους και του τζάκετ αλλά ίσως το σκεφτώ να ανέβω στα 4 το πολύ 5....... Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόλογο shop στη Θεσσαλονίκη? Το Bazaar στην εθνικής αντιστάσεως λέει κάτι?
    αν αξιολογεις την υγεια σου λιγοτερο, μπορεις να μην φορας και τιποτα και να γλιτωσεις και αυτα τα 3 κατοσταρικα που ηθελες εξ αρχης να δωσεις...it's up to you...
    αμα κανεις ομως βαβα και κατσεις κανα τριμηνο νοσοκομειο, ισως τα 800 μετα να σου φανουν και λιγα...
    ολα ειναι θεμα οπτικης...

    επισης αν εχεις διαβασει τα περισσοτερα threads εδω μεσα θα εχεις καταλαβει οτι υπαρχουν 2 ειδων μοτοσυκλετιστες...αυτοι που εχουν πεσει και αυτοι που θα πεσουν...
    αρα βαση στατιστικης αναλογως με το ποσο καλος ειναι ο εξοπλισμος σου επιλεγεις ποσο θα χτυπησεις...


    οσον αφορα τα μοτομαγαζα, ολα ειναι καλα αρκει να βρεις αυτο που ψαχνεις...
    πας συζητας, δοκιμαζεις, μπαινεις ινερντετ να τσεκαρεις τιμες, κοιτας για εναλλακτικες...γενικως θελει τρεξιμο γιατι παιζουν και προσφορες που πρεπει να δεις απο κοντα...

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν αξιολογεις την υγεια σου λιγοτερο, μπορεις να μην φορας και τιποτα και να γλιτωσεις και αυτα τα 3 κατοσταρικα που ηθελες εξ αρχης να δωσεις...it's up to you...
    αμα κανεις ομως βαβα και κατσεις κανα τριμηνο νοσοκομειο, ισως τα 800 μετα να σου φανουν και λιγα...
    ολα ειναι θεμα οπτικης...

    επισης αν εχεις διαβασει τα περισσοτερα threads εδω μεσα θα εχεις καταλαβει οτι υπαρχουν 2 ειδων μοτοσυκλετιστες...αυτοι που εχουν πεσει και αυτοι που θα πεσουν...
    αρα βαση στατιστικης αναλογως με το ποσο καλος ειναι ο εξοπλισμος σου επιλεγεις ποσο θα χτυπησεις...


    οσον αφορα τα μοτομαγαζα, ολα ειναι καλα αρκει να βρεις αυτο που ψαχνεις...
    πας συζητας, δοκιμαζεις, μπαινεις ινερντετ να τσεκαρεις τιμες, κοιτας για εναλλακτικες...γενικως θελει τρεξιμο γιατι παιζουν και προσφορες που πρεπει να δεις απο κοντα...

    κάτι θα γίνει σήμερα.....

    δεύτερη φορά που συμφωνάμε

    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #21
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν αξιολογεις την υγεια σου λιγοτερο, μπορεις να μην φορας και τιποτα και να γλιτωσεις και αυτα τα 3 κατοσταρικα που ηθελες εξ αρχης να δωσεις...it's up to you...
    αμα κανεις ομως βαβα και κατσεις κανα τριμηνο νοσοκομειο, ισως τα 800 μετα να σου φανουν και λιγα...
    ολα ειναι θεμα οπτικης...

    επισης αν εχεις διαβασει τα περισσοτερα threads εδω μεσα θα εχεις καταλαβει οτι υπαρχουν 2 ειδων μοτοσυκλετιστες...αυτοι που εχουν πεσει και αυτοι που θα πεσουν...
    αρα βαση στατιστικης αναλογως με το ποσο καλος ειναι ο εξοπλισμος σου επιλεγεις ποσο θα χτυπησεις...


    οσον αφορα τα μοτομαγαζα, ολα ειναι καλα αρκει να βρεις αυτο που ψαχνεις...
    πας συζητας, δοκιμαζεις, μπαινεις ινερντετ να τσεκαρεις τιμες, κοιτας για εναλλακτικες...γενικως θελει τρεξιμο γιατι παιζουν και προσφορες που πρεπει να δεις απο κοντα...
    +1340
    #bratsomelos
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2015
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Με τα χίλια, αλλά πως θα το φέρω από τρίκαλα (ή από οπουδήποτε αλλού) εδώ πάνω? Επίσης σκοπός είναι, αν δεν γίνει αγορά από έμπορο, το μηχανάκι να το πάω σε μηχανικό δικό μου για να με πει οτι όντως δεν θα χαλάσει την επόμενη μέρα αλλά αν γίνει αγορά από άλλη πόλη/μέρος δεν θα έχω αυτή την δυνατότητα και θα βασίζομαι στα λεγόμενα κάποιου.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω οτι ειναι και η καλυτερη επιλογη για πρωταρη ενα 250 16 ετων που στροφαρει στις 19.000 στροφες το λεπτο...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω οτι ειναι και η καλυτερη επιλογη για πρωταρη ενα 250 16 ετων που στροφαρει στις 19.000 στροφες το λεπτο...
    21 δεν είπε οτι είναι ? Προσωπικά οι 19.000 είναι και ο λόγος που μου αρέσει

    https://www.youtube.com/watch?v=BLfmId_2tew
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 18/09/2015 στις 12:51.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stelios94 Προβολή μηνύματος
    Με τα χίλια, αλλά πως θα το φέρω από τρίκαλα (ή από οπουδήποτε αλλού) εδώ πάνω? Επίσης σκοπός είναι, αν δεν γίνει αγορά από έμπορο, το μηχανάκι να το πάω σε μηχανικό δικό μου για να με πει οτι όντως δεν θα χαλάσει την επόμενη μέρα αλλά αν γίνει αγορά από άλλη πόλη/μέρος δεν θα έχω αυτή την δυνατότητα και θα βασίζομαι στα λεγόμενα κάποιου.
    Καλησπέρα και από εμένα.

    Καλές προσφορές και τιμές έχει το Motomarket,πάνε ρίξε μια ματιά αν αγοράσεις κιόλας όλο τον εξοπλισμό από εκεί ,τότε θα σου κόψει περισσότερα χρήματα να είσαι σίγουρος για αυτό.

    Από εκεί και πέρα η δική μου γνώμη καθαρά είναι να πάρεις CB400SF ,ένα καλό-συντηρημένο σχετικά και θα σε βγάλει για πολλά χλμ. μέχρι να το βαρεθείς και μέχρι να πάρεις την μεγαλύτερη μηχανή που θέλεις χωρίς να χάσεις χρήματα (πολλά)

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2015
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    21 δεν είπε οτι είναι ? Προσωπικά οι 19.000 είναι και ο λόγος που μου αρέσει

    https://www.youtube.com/watch?v=BLfmId_2tew
    To 16 νομίζω πήγαινε στην μηχανή του '99

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και από εμένα.

    Καλές προσφορές και τιμές έχει το Motomarket,πάνε ρίξε μια ματιά αν αγοράσεις κιόλας όλο τον εξοπλισμό από εκεί ,τότε θα σου κόψει περισσότερα χρήματα να είσαι σίγουρος για αυτό.

    Από εκεί και πέρα η δική μου γνώμη καθαρά είναι να πάρεις CB400SF ,ένα καλό-συντηρημένο σχετικά και θα σε βγάλει για πολλά χλμ. μέχρι να το βαρεθείς και μέχρι να πάρεις την μεγαλύτερη μηχανή που θέλεις χωρίς να χάσεις χρήματα (πολλά)
    Αισθητικά μου αρέσει και αν βρω κάτι αξιόλογο ίσως το προτιμήσω, το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι κοντεύουν 20ετία οι μηχανές και δεν ξέρω τι επιπτώσεις έχει αυτό κατα τ άλλα ευχαριστώ για την απάντηση Α, μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το νόμο για τις άδειες οδήγησης? Γνωρίζω ότι η Α2 είναι για μοτοσυκλέτες ανεξαρτήτου (?) κυβισμού αρκεί να είναι μέχρι 35kW ισχύ ή λόγω ισχύος προς βάρος μικρότερο ίσο του 0,2 . Απ ότι βλέπω η CB400SF βγάζει 55+- άλογα τα οποία είναι ~40kW άρα είναι εκτός.

  13. #28
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω οτι ειναι και η καλυτερη επιλογη για πρωταρη ενα 250 16 ετων που στροφαρει στις 19.000 στροφες το λεπτο...
    γιατι ρε φιλε

    τα μαστορια δλδ

    κλεφτες θα γενουνε δηλαδης;

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stelios94 Προβολή μηνύματος
    To 16 νομίζω πήγαινε στην μηχανή του '99



    Αισθητικά μου αρέσει και αν βρω κάτι αξιόλογο ίσως το προτιμήσω, το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι κοντεύουν 20ετία οι μηχανές και δεν ξέρω τι επιπτώσεις έχει αυτό κατα τ άλλα ευχαριστώ για την απάντηση Α, μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το νόμο για τις άδειες οδήγησης? Γνωρίζω ότι η Α2 είναι για μοτοσυκλέτες ανεξαρτήτου (?) κυβισμού αρκεί να είναι μέχρι 35kW ισχύ ή λόγω ισχύος προς βάρος μικρότερο ίσο του 0,2 . Απ ότι βλέπω η CB400SF βγάζει 55+- άλογα τα οποία είναι ~40kW άρα είναι εκτός.
    Λόγω ότι είναι παλαιού τύπου μηχανή πάει με βάση τα κυβικά και ΌΧΙ ,την επίδοση της.
    Το φιλαράκι μου,την έχει με Α2 δίπλωμα κανονικά, πήγε και στην αστυνομία και το ρώτησε τον έχουν κάνει έλεγχο άπειρες φορές,έχει και κανονική ασφάλεια (τον καλύπτει,και του έχει χρειαστεί) γενικότερα,παίζει ρόλο το ότι είναι παλιά και είναι με βάση τα κυβικά.
    Από εκεί και πέρα,honda είναι αν δεν κουδουνάει θα σε βγάλει 100 χρόνια.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    γιατι ρε φιλε

    τα μαστορια δλδ

    κλεφτες θα γενουνε δηλαδης;

    σωστο και αυτο...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέος Οδηγός (οχι μονος) ψαχνει..
    από LAMBIS στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2014, 13:32
  2. Αναβάτης μόνος ψάχνει!!??
    από spade ace στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2011, 17:50
  3. Επαρχιώτης μόνος ψάχνει...????
    από NIKOS.l. στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2010, 11:37
  4. Νέος μόνος ψάχνει.....
    από Spitfire1.2 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2010, 11:53
  5. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 19:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF