Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: skyteam?

  1. #1
    Βορειολυβικός Το avatar του/της fasma
    Εγγραφή
    12/04/2006
    Μηνύματα
    122

    skyteam?

    Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω για τον γιο μου ενα skyteam monkey,
    η γνώμη σας για αξιοπιστία,ανταλλακτικά?
    η μήπως να μου λείπει?

  2. #2
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Το έχει ένας φίλος στο garage που αφήνω τη μηχανή. Και το χαζευω συχνά . Το έχει 3 χρόνια και δεν έχει χρειαστεί τίποτα παρά μονο λάδια και σφίξιμο η αλυσίδα. Για το μόνο που παραπονιέται είναι για τη μέση του. Επίσης χωράει και στο ασανσερ που το θεωρώ μεγάλο plus αφού το συγκεκριμένο κλέβεται και με τη σκέψη. Για τιμές ανταλλακτικών δεν ξερω.

  3. #3
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Μανώλη εγώ τη κίνηση θα την έκανα. Από όσα έχει πάρει το μάτι μου η Skyteam έχει αξιοπρεπή μοτοσυκλετακια

  4. #4
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    αγορασμενο απο το 2006.
    το εχω κανει 72cc.
    ντιζα κοβει καθε 4000χλμ.κατα τα αλλα ουδεν.
    κατι σκουριες στη δεκαετια εχει βγαλει,αλλα νορμαλ πραγματα.
    εγω εχω και το gorilla που εχει ενα ντεποζιτο ΝΑ......
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Αν θυμαμαι καλα οταν διαβασα την παρουσιαση του Skyteam Ace 125 στο ΜΟΤΟ(περιοδικο) ελεγε πως ο κινητηρας ειναι ρεπλικα του Honda CG 125 και ουσιαστικα εχουν παρει τα σχεδια απο την Honda. Ειναι δλδ παλιας τεχνολογιας μεν αλλα απο ποιοτητα ειναι σε καλα επιπεδα. Αν δεν κανω λαθος μπορεις να χρησιμοποιησεις και ανταλλακτικα Honda (που βρισκονται πιο ευκολα μεταχειρισμενα) αφου ειναι ουσιαστικα τα ιδια μοτερ.

  6. #6
    Βορειολυβικός Το avatar του/της fasma
    Εγγραφή
    12/04/2006
    Μηνύματα
    122
    Σας ευχαριστώ όλους με βοηθήσατε αρκετά.

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της Tarantul
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1
    Σας χαιρετώ όλους,είμαι καινούριος στο forum
    Λοιπόν..έχω κι εγώ Skyteam.Το δικό μου είναι Dax 125 μοντέλο του 2008 και το 'χω πάρει μεταχειρισμένο εδώ και 2 χρόνια.Είμαι πολύ ευχαριστημένος,το αγαπάω πολύ και το βελτιώνω όσο έχω την δυνατότητα,γιατί αρχικά ήταν σε κακή κατάσταση,τώρα όμως είναι πολύ περιποιημένο και με κάνει να νιώθω περήφανος να το οδηγώ.Θέλει να τα αγαπάς αυτά τα μηχανάκια,να μάθεις για το που θα βρίσκεις ανταλλακτικά,να έχεις συνεργείο που να είναι καλό και να το εμπιστεύεσαι και γενικώς να μην τα σκίζεις στην οδήγηση.Είναι για νορμάλ χρήση και έτσι είναι πολύ αξιόπιστα.Τα πλαστικά τους(φλασάκια,πίσω λασπωτήρας,βάση πινακίδας & κwλοφανάρο) είναι κακής ποιότητας και άσχημα,μα αλλάζουν με μεταλλικά aftermarket.Γενικά όμως κι αυτά κρατάνε αν δεν τα κοπανάει ο ήλιος.Θέλει φροντίδα και καλό είναι ότι είναι μέτριο να αντικαθίσταται με ποιοτικότερο Honda ή άλλο aftermarket.Στο εξωτερικό υπάρχει πλήθος ανταλλακτικών που βελτιώνουν την εικόνα τους και την ποιότητά τους.Αυτό τον καιρό με τα capital controls όμως,έχω λουφάξει και προσέχω πολύ κι αν χρειαστεί κάτι βρίσκω όλα τα βασικά στην αντιπροσωπεία ή από μεταχειρισμένα για Honda.Μεγάλη πληγή αυτά τα capital controls και πάνω που είχα ενθουσιαστεί για τα καλά με τα καλούδια που αγόραζα απ' όξω..
    http://img127.imagevenue.com/img.php..._122_354lo.JPG
    http://img139.imagevenue.com/img.php..._122_221lo.JPG
    Τελευταία τροποποίηση από Tarantul; 23/11/2015 στις 01:05.

  8. #8

Παρόμοια θέματα

  1. Skyteam ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ????
    από hidefnick στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2010, 13:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF