Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 83

Θέμα: Honda Sh150 σε Εθνικη Οδο

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    βρε και με σκειτμπορντ πας ταξιδι αμα θες
    το θεμα ειναι ο ανθρωπος λεει ''να το αγορασω για να πηγαινω Ναυπλιο;''
    δε λεει ''θελω να παω Ναυπλιο κι εχω μονο αυτο''

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    ET4 125 μοντελο 97
    Καθε πότε δίνει αλλαγή ο κατασκευαστής δλδ? Τα 35.000 μου φαίνονται παρα πολλά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    βρε και με σκειτμπορντ πας ταξιδι αμα θες
    το θεμα ειναι ο ανθρωπος λεει ''να το αγορασω για να πηγαινω Ναυπλιο;''
    δε λεει ''θελω να παω Ναυπλιο κι εχω μονο αυτο''
    Ο άνθρωπος δεν λέει να το αγοράσει για να ανεβοκατεβαίνει Ναύπλιο. Για καμμιά βολτίτσα παραέξω λέει όποτε και αν.
    Ε, σιγά μη έχει πρόβλημα να κάνει 130 χλμ πόσα είναι να πάει Ναύπλιο...κάποιοι τα κάνουν μέσα στην πόλη καθημερινά με scooter και εδώ μέσα τρώει πολύ περισσότερο ζόρι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    γενικα ανεξαρτητα αν μιλαμε για σκουτερ ή μικρο μοτοσυκλετακι η ταχυτητα ταξιδιου καλο ειναι να μην υπερβαινει τα 2/3 της τελικης
    τωρα αν ο αλλος βολευεται να πηγαινει στην ΕΟ ειτε με 80 νορμαλ ειτε με 110 σπασμενος.................

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ο άνθρωπος δεν λέει να το αγοράσει για να ανεβοκατεβαίνει Ναύπλιο. Για καμμιά βολτίτσα παραέξω λέει όποτε και αν.
    Ε, σιγά μη έχει πρόβλημα να κάνει 130 χλμ πόσα είναι να πάει Ναύπλιο...κάποιοι τα κάνουν μέσα στην πόλη καθημερινά με scooter και εδώ μέσα τρώει πολύ περισσότερο ζόρι.
    μόνο μην τον πιάσει κανας τρελός αερας εκεί στα μέγαρα και πάει πετώντας....
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Ο κατασκευαστης λεει καθε 5.000 ελεγχο,και αλλαγη στα 10.000.
    Εφτασα σε αυτα τα χλμ ελεγχοντας ανα τακτα χρονικα διαστηματα,και θα βγαλει κι αλλα..
    Και στο 50αρι διχρονο σκουτερ που εχω για την πολη,εχει ηδη 20.000 χλμ με τον ιδιο ιμαντα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    μόνο μην τον πιάσει κανας τρελός αερας εκεί στα μέγαρα και πάει πετώντας....


    Εκεί δε θα πιάσει ούτε 60 στην ανηφοριά, εννοείτε θα πάει από παλαιά!

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ο κατασκευαστης λεει καθε 5.000 ελεγχο,και αλλαγη στα 10.000.
    Εφτασα σε αυτα τα χλμ ελεγχοντας ανα τακτα χρονικα διαστηματα,και θα βγαλει κι αλλα..
    Και στο 50αρι διχρονο σκουτερ που εχω για την πολη,εχει ηδη 20.000 χλμ με τον ιδιο ιμαντα.
    Οκ...με το sportcity ήμουν τυπικός στις αλλαγές (12.000), αλλά με ένα Piaggio Liberty 125 που είχα, ξεχάστηκα και με άφησε σύξυλο κάνοντας το φυγοκεντρικό σαν αργαλειό.
    Μέχρι την μπαγκαζιέρα είχαν ανέβει οι κλωστές του ιμάντα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος


    Εκεί δε θα πιάσει ούτε 60 στην ανηφοριά, εννοείτε θα πάει από παλαιά!
    Η οποία φημίζεται για τις κατηφόρες της...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Οκ...με το sportcity ήμουν τυπικός στις αλλαγές (12.000), αλλά με ένα Piaggio Liberty 125 που είχα, ξεχάστηκα και με άφησε σύξυλο κάνοντας το φυγοκεντρικό σαν αργαλειό.
    Μέχρι την μπαγκαζιέρα είχαν ανέβει οι κλωστές του ιμάντα.

    Εσύ φίλαι καλα θα κάνεις να μην καβαλάς σκουτερ... Είτε Χοντα είτε απρίλια είτε πιάτζιο τα έχεις βγάλει σκουπίδια...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Χαχα, ε, έχει μια υποτυπώδη προστασία από πολλά αμάξια και αέρηδες. Σε εμπνέει περισσότερο για ταξίδι με μικρό μηχανάκι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Οκ...με το sportcity ήμουν τυπικός στις αλλαγές (12.000), αλλά με ένα Piaggio Liberty 125 που είχα, ξεχάστηκα και με άφησε σύξυλο κάνοντας το φυγοκεντρικό σαν αργαλειό.
    Μέχρι την μπαγκαζιέρα είχαν ανέβει οι κλωστές του ιμάντα.
    Μαλλον τα πηγαινεις ζουμι τα εργαλεια


  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εσύ φίλαι καλα θα κάνεις να μην καβαλάς σκουτερ... Είτε Χοντα είτε απρίλια είτε πιάτζιο τα έχεις βγάλει σκουπίδια...
    Νο Νο Νο ρε 'σεις.
    Το Liberty όντως το σκόρπισα γιατί δεν πήγαινε βήμα. Μέχρι να το ξεφορτωθώ οκ, τίμιο ήταν. Το aprilia το πήγα αίμα 10 χρόνια (πραγματικά όμως) και δεν είχα κάποιο θέμα. Το SH είναι μακράν το καλύτερο απ΄οσα έχω οδηγήσει και γιαυτό το πήρα κιόλας. Το οτι είναι μαλάκες όμως στη Honda και θέλουν να σταματήσεις στη μέση του δρόμου για να ξαναβάλεις μπροστά...να μην το πω?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2015
    Μηνύματα
    8
    Καταρχας ευχαριστώ ολους για τις απαντησεις σας.δεν περιμενα τόσο γρηγορη απαντηση στην ερώτηση μου.
    Ξεχασα να αναφερω οτι και από την παλαια να πηγαινω πάλι δεν εχω θεμα μη πω καλυτερα λογω του ανέμου που θα εχει ... Να κάνουμε κ βολτα απ τα χωρια...
    Με μπερδεψατε παντως....με μηχανακι ρε παιδια δν θα ζεστενετε τόση ωρα σε σταθερή ταχύτητα ? Λεω εγω τωρα...θα μου πειτε μερική αν ειναι αεροψυκτο ναι,γι αυτο κ προτιμω το sh(μου αρεσει νε μεν εμφανισιακα) ειναι υδροψυκτο...
    Απλα θελω να εχω κ αυτη τν δυνατότητα... Απλα δεν θελω να το παρω και να μου πιδηχτει στις 2-3 φορές που θα παω ναυπλιο το μηχανακι.τωρα με το καιρο αν πεξει αυτοκίνητο το μηχανακι θα κυκλοφορειτε για πολη μονο...
    Εχω ήδη ένα supraκι για μεσα στην πολη οποτε δεν θα του πινω το λαδι οπως κ να χει....

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Φιλε σταματα να ψαχνεσαι χωρις λογο....παπι μονο πολη....και να το παρεις εκει θα καταληξεις τελικα....το ταξιδι θελει ανεση εκτος αν εχεις σαδομαζοχιστικες τασεις αλλα και να τις εχεις αυτεςτις τασεις μονο ο αερας που θα σε πιασει πουθενα θα βρεθεις να κανεις το χαρταετο αν δεν παθεις και κανα καρδιακο απο την τρομαρα...

    Η πιο επωδυνη στιγμη σαν μοτοσικλετιστης ηταν με παπι στην εθνικη οπου εκει με περιμενε ο χαρος...ευτυχως του ξεφυγα στο τσακ και ολα αυτα γιατι το επαιξα μαγκας με κατι παρομοιες ιδες σαν τις δικες σου...δεν χρειαζεται λοιπον να το κανεις και εσυ...

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2015
    Μηνύματα
    8
    Καταρχας δεν ψαχνομαι χωρις λογο.
    Αν θες πας οπου θες πας με ότι θες. Το πως είναι δικο σου θεμα η του καθενός που θα παει. Ήταν συγκεκριμένη η ερώτηση που κάνω,δεν ψάχνω μεταφορικό να γυρίσω ολη την ελλαδα με το σκουτερ.το μηχανακι δεν αλλάζετε στην πολη οπως κ να χει....

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτα χλμ σε εθνική οδό, βράδυ
    από Tsakalaki στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2006, 12:18
  2. Στην Εθνική Οδο...
    από dbandit στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2006, 21:43
  3. beverly 250 , honda sh150 , innova παπί
    από samakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2006, 15:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF