Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 83

Θέμα: Honda Sh150 σε Εθνικη Οδο

  1. #61
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Ατομα που καβαλουν ιταλικα μηχανακια


    πως να ΜΗΝ ειναι γαμάτα!!!!

    χιουμορ, πνευματισμος, ιωβια υπομονη, στοικοτητα και Δαλαι Λαμα προσεγγιση...!!!!!
    Όλα αυτά τα αποκτούν μετά από μερικές εκατοντάδες ώρες σε αίθουσες αναμονής συνεργείων.
    Life begins at 45°.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όλα αυτά τα αποκτούν μετά από μερικές εκατοντάδες ώρες σε αίθουσες αναμονής συνεργείων.
    Δεν ισχυει,γιατι τοτε οι μπεμβεδες θα ηταν οι καλυτεροι

  3. #63
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όλα αυτά τα αποκτούν μετά από μερικές εκατοντάδες ώρες σε αίθουσες αναμονής συνεργείων.
    Διαλογισμος λεγεται!!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	indian-nepal.jpg 
Προβολές:	252 
Μέγεθος:	102,5 KB 
ID:	345641

    ποσο πισω ειναι ρε πστμ

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astrapogiannos7
    Εγγραφή
    03/11/2016
    Μηνύματα
    186
    Ξεθάβω το θέμα γιατί τελικά το θέμα ιμάντας το απομυθοποιήσαμε ? Γιατί scooter έχω καλό είναι να ξέρω μην μείνω καμιά εθνική και με μαζέψουν με αγροτικό Εγώ πιστεύω την ακούει χοντρά ο ιμάντας γιατί τουλάχιστον στο δικό μ με ταχύτητες 70 χιλιομέτρων στον ΒΟΑΚ μόλις φτάσω από Ρέθυμνο Ηράκλειο πρέπει να κάνω μια 15αριά χιλιόμετρα για να μαγκώνει καλά ο ιμάντας και να μην πατινάρει... (τον άλλαξα τέλος Αυγούστου όπως και τις μπίλιες και έχουν κάνει 3000 χλμ μόνο )
    Την Κρήτη δεν θα την αφήσω ποτέ και για τίποταααααααααααα

  5. #65
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Αφου ξεθαφτηκε το θεμα, να πω κι εγω την παπαρια μου. Κατοχος SH150, αγορασμενο καινουργιο το 2009. Πρωτη αλλαγη ιμαντα ελεγε στις 24000χλμ κι ως τοτε κανενα προβλημα. Καποια στιγμη μαζοχισμου με πηγε και Θεσαλονικη απο τον παλιο και με γυρισε απο Εθνικη. Κανενα προβλημα, το ευχαριστηθηκα κιολας (το πηγαινε, γιατι στο ελα σκυλοβαρεθηκα). Στα 48500χλμ ξανααλλαχθηκαν ιμαντας (κι ολο το σετ), το οποιο αντεχε αρκετα ακομη.

    Αυτα απο εμενα και το 150αρακι μου...
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    Στα 48500χλμ ξανααλλαχθηκαν ιμαντας (κι ολο το σετ), το οποιο αντεχε αρκετα ακομη.
    Πόσο σου κοστισε αν επιτρεπεται;

    Λαδια καθε πότε του αλλαζεις;

  7. #67
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Λαδακια οποτε το θυμηθω, αλλωστε ειναι μικρο το κοστος για 1 λιτρακι λαδι. Συνηθως γυρω στα 2-3000χιλιομετρα.

    Οσο αφορα το κοστος του σερβις, το τυπικο σερβις των 48000χιλ παει γυρω στα 200-220ευρω (σε εξουσιοδοτημενο). Βεβαια εχει πολλα παραπανω απο ιμαντες, απο αλλαγη υγρων μπροστινου μεχρι ρυθμιση βαλβιδων. Εμενα πηγε λιγακι παραπανω, γυρω στα 320 αν θυμαμαι καλα, μιας και ηθελα και τακακια εμπρος (Χοντα σχεδον 50ευρω), αλλαγη υγρων φρενων εμπρος-πισω, καθαρισμο μπεκ. Αλλαξα και λαστιχακια και το Sh εγινε και παλι καινουργιο (οχι οτι ειχε θεμα,αλλα λεμε τωρα).
    Ισως να φαινονται πολλα, αλλά το αξιζει μιας και τετοιο σερβις παιζει καθε 4-5χρονια με τον ρυθμο που κανω τα χιλιομετρακια. Ολα τα ενδιαμεσα, (λαδια,μπουζι,καθαρισμος του DNA φιλτρου αερα και λοιπους ελεγχους), τα κανω με τα χερακια μου.
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    Λαδακια οποτε το θυμηθω, αλλωστε ειναι μικρο το κοστος για 1 λιτρακι λαδι. Συνηθως γυρω στα 2-3000χιλιομετρα.

    Οσο αφορα το κοστος του σερβις, το τυπικο σερβις των 48000χιλ παει γυρω στα 200-220ευρω (σε εξουσιοδοτημενο). Βεβαια εχει πολλα παραπανω απο ιμαντες, απο αλλαγη υγρων μπροστινου μεχρι ρυθμιση βαλβιδων. Εμενα πηγε λιγακι παραπανω, γυρω στα 320 αν θυμαμαι καλα, μιας και ηθελα και τακακια εμπρος (Χοντα σχεδον 50ευρω), αλλαγη υγρων φρενων εμπρος-πισω, καθαρισμο μπεκ. Αλλαξα και λαστιχακια και το Sh εγινε και παλι καινουργιο (οχι οτι ειχε θεμα,αλλα λεμε τωρα).
    Ισως να φαινονται πολλα, αλλά το αξιζει μιας και τετοιο σερβις παιζει καθε 4-5χρονια με τον ρυθμο που κανω τα χιλιομετρακια. Ολα τα ενδιαμεσα, (λαδια,μπουζι,καθαρισμος του DNA φιλτρου αερα και λοιπους ελεγχους), τα κανω με τα χερακια μου.
    Ευχαριστω φιλε μου

    Σου χει βγαλει ποτέ καποιο προβλημα;

  9. #69
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Προβλημα απο μονο του οχι κι ετσι το βοηθησα εγω πεφτοντας σε ενα κρατηρα (γιατι λακουβα δεν την ελεγες με τιποτα). Αποτελεσμα μια ασχημα πληγωμενη πισω ζαντα, που ευτυχως επισκευαστηκε επιτυχως, γιατι καινουργια δεν θελεις να μαθεις ποσο ειχε. Αυτο ειναι και το μονο θεμα με το sh, τα ακριβα ΟΕΜ ανταλλακτικα. Ευτυχως που συνηθως δεν τα χρειαζεται...

    Ετσι μετα απο σχεδον 8 χρονια χρησης, τα μονα που εχω πληρωσει ειναι 2 γενικα σερβις (με αλλαγες ιμαντα, μπιλιες, κτλ), 2 αλλαγες ελαστικων και οσα δωρακια του εχω παρει. Κι η αισθηση που εχω ειναι οτι θα συνεχισει τουλαχιστον για αλλα τοσα....
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    πεφτοντας σε ενα κρατηρα (γιατι λακουβα δεν την ελεγες με τιποτα). Αποτελεσμα μια ασχημα πληγωμενη πισω ζαντα, που ευτυχως επισκευαστηκε επιτυχως
    Πως καταλαβες οτι ειχε στραβωσει; Κουναγε;

  11. #71
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2015
    Μηνύματα
    34
    Μην κολλας στα κυβικα! Το θεμα είναι να αντεχει ο ποπος σου! Εγω με το ταπεινο Βαρανταρακι εχω 3-4 φορες Γιάννενα κ εχω γυρισει ΟΛΗ την Βορεια Ευβοια!Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0025.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	377941

  12. #72
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από venzinas7 Προβολή μηνύματος
    Μην κολλας στα κυβικα! Το θεμα είναι να αντεχει ο ποπος σου! Εγω με το ταπεινο Βαρανταρακι εχω 3-4 φορες Γιάννενα κ εχω γυρισει ΟΛΗ την Βορεια Ευβοια!Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0025.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	87,4 KB 
ID:	377941
    Πόσους μήνες σου πήρε; Οι στέπες της Β. Εύβοιας είναι ατελείωτες
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2015
    Μηνύματα
    34
    Γιάννενα σε 6 ωρες είμαι πανω! Ελα ρε μην κοροιδευεις τον γαιδαρακο μου! Ξερεις τι ανηφορες εχει η βορεια Ευβοια??? Αγκωμαχουσε το καημενο αλλα με εβγαλε ασπροπροσωπο!

  14. #74
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Η σύγκριση βαρανδέρο με SH είναι σαν να συγκρίνεις μερσεντές με φίατ...

  15. #75
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από venzinas7 Προβολή μηνύματος
    Γιάννενα σε 6 ωρες είμαι πανω! Ελα ρε μην κοροιδευεις τον γαιδαρακο μου! Ξερεις τι ανηφορες εχει η βορεια Ευβοια??? Αγκωμαχουσε το καημενο αλλα με εβγαλε ασπροπροσωπο!
    Ναι, νομίζω έχω πάει Β Εύβοια καμιά 200ρια φορές
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτα χλμ σε εθνική οδό, βράδυ
    από Tsakalaki στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2006, 13:18
  2. Στην Εθνική Οδο...
    από dbandit στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2006, 22:43
  3. beverly 250 , honda sh150 , innova παπί
    από samakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2006, 16:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF