Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 17 από 17

Θέμα: Προβλημα εκκινησης Kawasaki zzr250

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    47
    Δοκιμασαμε μπαταρια αυτοκινητου και αντιδρα το ιδιο.Την πηγα σημερα σε μαστορα να την βγαλει τη μιζα γιατι οσο και να προσπαθουσαμε με κατσαβιδιες και σταυρωτα δεν εβγαινε με τιποτα.Ο μαστορας ειπε οτι επρεπε να βγει το βολαν για να αφαιρεθει.Τεσπα,αυριο θα την παρω στα χερια.Πειτε μου αν μπορω να βρω φθηνα ιμιτασιον καρβουνακια που να ταιριαζουν(ας ειναι και απο αλλο μοντελο μηχανης αρκει να ταιριαζουν) ή που να την παω να την φτιαξουν επι τοπου(σε καποιο τοπικ διαβασα οτι πεζουν τιμες επισκευης 10ε,αλλα δεν συγκρατησα οδους-διευθυνσεις).Περιοχη μου το Γαλατσι.

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2015
    Μηνύματα
    47
    Kαταρχην να σας ευχαριστησω ολους για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας.
    Επειδη βιαζομουν,εψαξα λιγο στο ιντερνετ και κατεληξα χτες σε ενα καταστημα στο χαιδαρι ονοματι ΜΟΤΟFOX.

    Πηγα με τη μιζα γιατι δεν ηξερα πως να βγαλω την πλακετα και τα παλικαρια μεσα στο μαγαζι με ολη την καλη τους διαθεση προσφερθηκαν να μου την ανοιξουν και να συγκρινουν την πλακετα μου με ιμιτατιον.
    Δυστυχως δεν βρηκα ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ για τη μηχανη μου και μου ειπαν να την αφησω να το κοιταξουν σε αλλα μαγαζια που συνεργαζονται.
    Σημερα λοιπον πηγα και παρελαβα τη μιζα ετοιμη με καινουρια καρβουνακια,την οποια συναρμολογησαν μπροστα μου και δοκιμασαν με επιτυχια τη λειτουργια της.
    Κοστος 5ε μονο!!!!(Τα μαμισια καρβουνακια ειχαν 35ε!!! συν το κοστος τοποθετησης!)
    Αριστη εξυπηρετηση και προπαντως ανθρωποι!!!
    Οποιος θελει να κανει αλλαγη στα καρβουνακια αξιζει να δοκιμασει να επισκευτει το μαγαζι,καθως εχει ιμιτατιον πλακετες με καρβουνακια με κοστος 5ε!
    Ειναι στη ΣΤΡΑΤΑΡΧΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ 24,ΧΑΪΔΑΡΙ.Τηλ.: 2105310041

    Επισης κατι που με απασχολει πολυ.Περασα απο το συνεργειο σημερα και ειχαν τη μηχανη εξω στη βροχη γυμνη.Η δεξια πλευρα δεν ειχε πλαστικα πανω της και ειχε ρελε,κουτι με ασφαλειες και κατι ηλεκτρικα εκτεθειμενα.Επισης ειχαν ξεβιδωσει το μηχανικο μερος που κυκλωνω στη φωτο.Αυτο που θελω να μαθω πολυ ειναι τι κινδυνοι διατρεχουν τα ηλεκτρικα,πως ονομαζεται το μηχανικο μερος που κυκλωνω, τι κινδυνοι διατρεχουν αν μπει νερο μεσα σε αυτο και αν παρουσιαζονται αμεσως ή αργοτερα.

    https://eikona.info/upload/big/2015/...64d3bb5e2e.JPG

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με Kawasaki ΚLE 500...Τα φώτα σας παιδιά...!!!!
    από Anty12 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2010, 23:59
  2. προβλημα ψυγειου kawasaki 250
    από nikforos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2010, 13:18
  3. "περίεργο" προβλημα εκκίνησης κινητήρα σε vespa gts 250
    από alchemist στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2009, 00:52
  4. Πρόβλημα εκκίνησης σε Gilera Runner 200cc
    από anasdein στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2008, 11:29
  5. Προβλημα εκκινησης
    από nikos force στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2008, 09:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF