Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: ΑΓΟΡΑ Bmw R 1200 Gs

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15

    ΑΓΟΡΑ Bmw R 1200 Gs

    ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΛΥΜΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ R 1200 GS.ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ FORUM ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΑΝΑΓΙΟΤΟΠΟΥΛΟ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 16170 ΕΥΡΩ ΜΕ ΚΑΓΚΕΛΑ ,ΒΑΛΙΤΣΑ ΤΟΠ ΠΙΣΩ ΧΟΥΦΤΕΣ ,ABS ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΖΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΤΖΙΩΑΝΙΔΗ ΑΠΟ ΡΟΔΟ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΜΕΙΩΜΕΝΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΑΠΟ ΡΟΔΟ.ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ Ο ΡΟΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ Η ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ;
    ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655


    Να κάνω μια ερώτηση (χωρίς ίχνος ειρωνείας ή πλάκας..)...


    Στην Κάλυμνο, ΤΙ θα το κάνεις το μαστόδοντο ???

    (Αφού εκεί θα μείνει, λόγω φόβου επικείμενης ζημιάς κατά την μεταφορά του...)

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΟΥ ΠΑΩ ΣΥΧΝΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΑΣΥΝΟΔΕΥΤΟ ΤΟ ΟΧΗΜΑ.

  4. #4
    άλλη λύση απο το να κατεβεις Αθηνα δεν βλέπω για να είσαι σίγουρος, και απο Ροδο μπορείς απλά να το κοιτάξεις να μην έχει κάποια γρατζουνιά.

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655


    Αν δεν υπάρξει μεταφόρτωση, το ίδιο είναι από όπου και αν αρχικά φορτωθεί ...

    Μ@λακία δέσιμο μπορεί να γίνει και στον Πειραιά και στην Ρόδο !!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Hasta Siempre Comandante Το avatar του/της whiteran
    Εγγραφή
    01/08/2002
    Μηνύματα
    90
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SDSS
    ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΟΥ ΠΑΩ ΣΥΧΝΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΑΣΥΝΟΔΕΥΤΟ ΤΟ ΟΧΗΜΑ.
    Kai giati den pas na to paralabeis esy .... kai na to metafereis monos sou .... ???? H kalyterh lysh einai .!!!



    P.S. Ego den 8a mporoysa na perimeno na mou too feroyn .... 8a eixa skasei !!!!
    Κατέβηκε χθες βράδυ από τον τοίχο μου πέταξε στα μούτρα τον μπερέ
    μου μίλησε σκληρά, μου είπε:
    "Ρε έχω πεθάνει, είμαι καλά άλλη αφίσα βρείτε κι άλλο μύθο"

    Hasta Siempre Comandante...

  7. #7
    Ήμαρτον κύριε… SDSS

    Δεν παραγγέλνεις πίτσα να στην κάνουνε delivery

    Μηχανή αγοράζεις και ο τρόπος είναι ΕΝΑΣ

    ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΙ Φ Ε Υ Γ Ε Ι Σ !

    Φιλικά
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ.ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΠΛΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ Ο ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ BMW.

  9. #9

    filika

    Σε αυτήν την σελίδα θα βρεις τα μέλη επίσημου δικτύου (στο κάτω μέρος της σελίδας) http://www.motorrad.bmw.com.gr/
    Θα συμφωνήσω με τους προλαλησαντες παραπάνω θα δώσεις 16.000 χωρίς να έχεις δει-μιλήσει με τον μεταπωλητή-εισαγωγέα? Και άντε είσαι κατασταλαγμένος στο τι θέλεις (που σε σένα δεν το βλέπω-αφού δεν έχεις κάνει σχετική έρευνα) αλλιώς δεν θα ζητούσες τα μέλη του επισήμου δικτύου ΒΜW που είναι το πιο εύκολο να τα βρεις. Χωρίς να θέλω να επέμβω σε πιο προσωπικό επίπεδο πώς θα κάνεις ταξίδια βόρεια Ελλάδα που γράφεις και δεν βρίσκεις ένα Π/Σ/Κ για να πας να πάρεις την μηχανή σου, (πας αεροπορικός γυρίζεις με το πλοίο αφού έχεις κανονίσεις τηλεφωνικά όλα τα αλλά) άσε που πρέπει κατά την παραλαβή να υπογράψεις κάποια χαρτιά, πες ότι θέλεις να ρωτήσεις κάτι ρε αδερφέ ότι κάτι δεν πάει καλά (το κλειδί δεν ταιριάζει)…- με την ιδία λογική για τα service τι θα κάνεις? Τεσπα όπως την βλέπει ο καθένας.



    Υ.Γ. η μηχανή έρχεται χωρίς πίσω βαλίτσα, κάγκελα και εγώ αν ήμουν στην θέση σου ειδικά αυτά της BMW ΔΕΝ θα τα έβαζα
    Akuw-Vlepw-Skeytomai

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ;ΘΕΜΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ;Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;

  11. #11
    Έχει αναφερθεί σε πάρα πολλές περιπτώσεις ότι η πίσω μπαγκαζιερα της ΒΜW(top case) ειδικά στην εκτός δρόμου οδήγηση αποσυναρμολογείτε από την βάση της (σπάει και φεύγει) έχουν αναφερθεί περιπτώσεις ακόμα και σε on road καταστάσεις μετά από μια περίοδο χρήσης…(για τις πλαϊνές δεν έχω ακούσει κάτι εκτός από ένα άρθρο στο moto που εκεί δεν τους έφταιγαν οι βαλίτσες αλλά οι επιλογές τους…)
    Όσον αφορά τα κάγκελα δεν μιλάω από θέμα αισθητικής αφού είναι καθαρά υποκειμενικό αλλά ως μηχανικός από άποψη υλικών και στήριξης, πάλι θα αναφερθώ σε εμπειρίες ατυχημάτων από διάφορους χρήστες και σε φωτογραφίες που έχω δει. Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός τα κάγκελα της ΒΜW σε πολλές περιπτώσεις προξένησαν μεγαλύτερη ζημιά από το αν δεν υπήρχαν, ψάξε λίγο και θα δεις ότι υπάρχουν εταιρίες (βλ. turatech-hepco berg) που έχουν κάνει πολύ καλύτερη δουλειά.


    Το ότι και τα δυο είναι από την BMW υπερκοστολογημένα κατά την ταπεινή μου γνώμη παντα δεν το αναφέρω καν
    Akuw-Vlepw-Skeytomai

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΞΗΓΗΣΑ,ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ.ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΘΗΜΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ,ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΠΕΘΑΝΕ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΜΙΑΣ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΗΚΗ ΕΓΡΑΨΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΑΞΙΑΣ 17.000 ΕΥΡΩ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ,ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ BMW R 1200 GS.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΠΡΑΙΡΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΙΜΑΙ 42 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ(ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ,ΠΩΣΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΝΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΩ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΑ honda,και ενα rd ΤΗΣ YAMAHA).ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΟΥ.ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ ΧΑΛΙΑ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ BMW R 1200 GS ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ (ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΕ BMW )ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    Να παρεις H&B μπάρες...οχι τις BMW
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

Παρόμοια θέματα

  1. Συνάντηση Bmw R 1200 Gs .
    από GEORGE_37 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2006, 19:54
  2. Αγορα Bmw F 650 Gs?
    από tasos21 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 15:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF