Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Αφρούς, μπικικίνια, πανάκια, αλοιφές, τι χρειάζομαι?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150

    Αφρούς, μπικικίνια, πανάκια, αλοιφές, τι χρειάζομαι?

    Λοιπόον.. Εξηγούμε... ψείρας δεν υπήρξα ποτέ όμως πλέον εχω γκαράζ με πόρτα και κομπιουτερ που κλείνει , εχθές λοιπόν βγήκα λίγο να το λασπώσω το εργαλείο ξέχασα να κλεισω το abs και το μηχανακι δεν σταματουσε με αποτελεσμα να αγοράσω ενα χωραφάκι με το 990 , όχι οτι κατάλαβε και τίποτες αλλα μάλλον θα εχω μπολικες γρατζουνιες στα ματ πλαστικά απο εδώ και πέρα οπότε καπου είχα διαβάσει για ενα προιον της 3Μ που κανει παπάδες , άρα χρειάζομαι τα καλύτερα για τα μωρά μου .

    Αλοιφή για γρατζουνιες επιφανιακές.
    Σαμπουάν (Λεω να αρχίσω να το πλένω)
    Σφουγγάρι
    Αλοιφή για Plexiglass.
    Αλοιφή για να φύγουν οι γρατζουνιές απο το καντραν του 990 γιατί κοστίζει 70 ευρώ! (καλύτερα να τα φάω σε αλοιφές)
    Λάδι αλυσίδας καθώς θα πατάω και λίγο χωματάκι τώρα εχω ενα τεφλόν της μοτορεξ αλλα δεν νομίζω να κάνει για χώμα γιατί θα πιάσει μπίχλα.
    Πανι -Πανακια -Σφουγγάρια-στουπιά και οτι εχετε χρησιμοποιήσει και σας άρεσε.

    και τώρα το δύσκολο.. στο αμάξι μου έχω αλλάξει γυαλοκαθαριστήρες σε εναν.. γκ@#$α και στο δευτερο ταξίδι μου με βροχή εφυγαν τα μακτρά και πάνε τα τζάμια , ψάχνωντας λίγο στο youtube έπεσα πάνω σε αυτό το video και μιας που εχω ενα τροχακι ρυθμιζομενο ψήνομαι άσχημα να το δοκιμάσω για να μην αλλάζω τζάμια το video ειναι αυτό https://www.youtube.com/watch?v=_uP5CFEnJ9s και θα ήθελα καμιά γνώμη επι του θέματος .
    Eυχαριστώ.
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Μια αλοιφή που μπορει να χρησιμεύσει για καντράν, ζελατίνες κτλ ειναι ή xerapol.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stynikop Προβολή μηνύματος
    Μια αλοιφή που μπορει να χρησιμεύσει για καντράν, ζελατίνες κτλ ειναι ή xerapol.
    Done!
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    αμα εχεις ασφαλεια θραυσης κρυσταλλων στο ΙΧ, αλλαξε το παρμπρίζ με την ασφάλεια. Παρε την ασφαλιστική σου και πες οτι πεταχτηκε μια πετρα απο το προπορευόμενο όχημα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    και στα μπροστα και στο πίσω?
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    ο
    Λάδι αλυσίδας καθώς θα πατάω και λίγο χωματάκι τώρα εχω ενα τεφλόν της μοτορεξ αλλα δεν νομίζω να κάνει για χώμα γιατί θα πιάσει μπίχλα.
    Έχει και ένα off-road η motorex που ειναι αρκετα συμπαθητικο σε μικτη χρηση ασφαλτο/χωμα που κανω με το 690.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stynikop Προβολή μηνύματος
    Μια αλοιφή που μπορει να χρησιμεύσει για καντράν, ζελατίνες κτλ ειναι ή xerapol.
    +1
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    παιδιά πολύ καλή αλοιφή απο οτι βλέπω στο youtube είναι και αυτή
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1271l.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	15,2 KB 
ID:	354610
    Επίσης σειρά για πλαστικά που μου άρεσε είναι η εξής άλλα δεν μπορεσα να την βρώ Ελλάδα και είναι η συγκεκριμένη, λέγεται novus
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	$_35.JPG 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	19,4 KB 
ID:	354614
    Ενα λάδακι ακόμη πάντως ακτός απο το Μοτορεξ είναι και αυτό
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	motul_c2_chain_lube_off_road.jpg 
Προβολές:	127 
Μέγεθος:	9,0 KB 
ID:	354615

    υ.π Θα ήθελα να ρωτήσω τους εντουράδες κυρίως αν έχουν βρεί κανενα προιόν που να προστατευει τα πλαστικά απο κλαδιά και ελαφριές γρατζουνιές , γιατί προβλέπω οτι θα το κάνω πουτ@να το 990 έτσι που το πάω μπας και το σώσω το καημένο..
    Τελευταία τροποποίηση από puntix; 09/03/2016 στις 16:05.
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Επίσης αυτό φαίνετε κομπλέ φαρμάκι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	000949.jpg 
Προβολές:	124 
Μέγεθος:	20,6 KB 
ID:	354616
    Το λασπώσαμε και σήμερα!

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    υ.π Θα ήθελα να ρωτήσω τους εντουράδες κυρίως αν έχουν βρεί κανενα προιόν που να προστατευει τα πλαστικά απο κλαδιά και ελαφριές γρατζουνιές , γιατί προβλέπω οτι θα το κάνω πουτ@να το 990 έτσι που το πάω μπας και το σώσω το καημένο..
    Αν θυμάμαι καλά η ΚΤΜ έβγαζε κάτι διάφανα αυτοκόλλητα για την προστασία του τεπόζιτου αλλά προσωπικά δνε μου αρέσανε καθόλου. Μια άλλη λύση είναι τα φουλ κιτ με αυτοκόλλητα που βγάζουν μερικοί όπως ο crispy. Ψαξε για decals kit και θα βρείς σχετικά Πάντως τα πλαστικά του 990 αντέχουν πολύ, τα δικά μου είχαν ελάχιστες γρατσουνιές και αυτές μετά απο αρκετά βαρβάτες πτώσεις..
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  10. #10
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να ρωτήσω τους εντουράδες κυρίως αν έχουν βρεί κανενα προιόν που να προστατευει τα πλαστικά απο κλαδιά και ελαφριές γρατζουνιές
    Λάθος ανθρώπους ρωτας...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Λάθος ανθρώπους ρωτας...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2013, 18:50
  2. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  3. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 23:34
  4. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36
  5. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF