Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: gsr 600

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14

    Thumbs down gsr 600

    καλησπέρα. έχω ένα θέμα με την μηχανή, όταν ξεκινάω το πρωί με το που φτάνω στο φανάρι και με το που πατάω συμπλέκτη πάντα σβήνει. αυτό συμβαίνει πάντα. και μετά σε κάθε σταμάτημα σβήνει μέχρι να ζεσταθεί.. ο μάστορας μου είπε πως δεν είναι το tps. αλλά δεν ξέρει από τι μπορεί να προέρχεται. μήπως ξέρει κανένας τι μπορεί να είναι?

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Ειχα το ιδιο θεμα και στο δικο μου οταν το ειχα παρει. Καναμε ενα καθαρισμο αυλων εισαγωγης και ανεβασα και λιγο το ρελαντι (γυρω στις 1450) και ειδα μεγαλη βελτιωση. Μου το εκανε μια στο τοσο και μονο οταν ηταν πολυ κρυος ο κινητηρας. Επειδη το ειχα ψαξει κι εγω και σε ξενα φορουμ, δεν ειχα βρει μια φιξ απαντηση στο θεμα. Αν δεν εχεις κανει καθαρισμο κανε και θα δεις σιγουρα βελτιωση.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    και εγω ανέβασα το ρελαντί 1500 περίπου.. δηλαδή να μην το ψάξω για tps λες? δυστηχως θα ειναι για παντα!?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreas4208 Προβολή μηνύματος
    και εγω ανέβασα το ρελαντί 1500 περίπου.. δηλαδή να μην το ψάξω για tps λες? δυστηχως θα ειναι για παντα!?
    Κι ο μηχανικος μου απο το TPS ειχε ξεκινησει αλλα στον ελεγχο απο τον εγκεφαλο του τα εβγαζε ολα νορμαλ, οποτε το ειχε αποκλεισει. Το θεμα ειναι οτι με τον καθαρισμο ειχα δει τεραστια βελτιωση, χωρις ομως να εξαφανιστει 100% το προβλημα. Καλα, δεν ειναι και τπτ το φοβερο, απλα οταν ειναι κρυα δινεις καμια γκαζια παραπανω.

    Εν τω μεταξυ εχεις ανοιξει δυο φορες το ιδιο θεμα απ'οσο ειδα, οποτε μαλλον θα πρεπει καποιος mod να τα ενωσει...

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2016
    Μηνύματα
    14
    σε ευχαριστω πολυ για την βοήθεια.. θα το κανω μπας και δω καμιά διαφορά.. ναι το ειδα τωρα.. ανοιξα πριν το θεμα και δεν μου το εμφάνιζε. και το ανοιξα και αλλου.

Παρόμοια θέματα

  1. Νεος με Gsr 600
    από tomd στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 12:56
  2. Gsr 600...
    από BILLY FILTH στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 15:12
  3. Gsr 600 ΝΕΟ ΑΛΛΑ..........
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 01:17
  4. Suzuki Gsr 600
    από gavos στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 11:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF