Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Ποτέ στο σάκο πλάτης σκληρά αντικείμενα

  1. #16
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Επειδη πηγα μαρτυρας σε δικαστηριο μετα απο ατυχημα, το οποιο ειδα μπροστα μου στην κηφισιας, με λιγα χιλιομετρα, δεν αρχισα την ειρωνεια. Εσπασε σασμαν σε αυτοκινητο στην αριστερη λωριδα και το μηχανακι επεσε φρεναροντας με το πλαι στο πισω μερος του αυτοκινητου. Εφυγε το χερι του παλικαριου απο το συμπλεκτη και το μηχανακι προχωρησε μονο του. Η βαλιτσα τους κρατησε πανω στη σελα και τους πατησε το οχημα της διπλανης λωριδας. Ευτυχως εζησαν και οι δυο.

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    γαμώ τις ζημιες κάνουν οι μαρσπιέδες.
    Αυτό ξαναπέστο....εκεί, το μακρινό 1999 που δούλευα σε διανομές φαρμάκων και κατέβαινα μια ωραία πρωία την αρχή της Αχαρνών (από κέντρο προς Πατήσια) με χτυπάει ένα γιούγκο από τα δεξιά παραβιάζοντας το στοπ (έβγαινε στην Αχαρνών από στενάκι, πόσο πιο ηλίθιος μπορούσε να ήταν; :a31: ) όλως περιεργως αντί να πέσω από τα αριστερά όπως και θα ήταν το λογικό έπεσα από δεξιά το πόδι εγκλωβίστηκε κάτω από το παπί (yamaha krypton 105) και ο μαρσπιές του οδηγού χώθηκε μέσα από το παπούτσι και τρύπησε το 2ο δάχτυλο του ποδιού με απότέλεσμα κάταγμα εκει και 9 ράμματα.......

    Ηθικόν δίδαγμα; τα πάντα μπορούν να προκαλέσουν ζημιές και τα πάντα μπορούν να σε σώσουν.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Επειδη πηγα μαρτυρας σε δικαστηριο μετα απο ατυχημα, το οποιο ειδα μπροστα μου στην κηφισιας, με λιγα χιλιομετρα, δεν αρχισα την ειρωνεια. Εσπασε σασμαν σε αυτοκινητο στην αριστερη λωριδα και το μηχανακι επεσε φρεναροντας με το πλαι στο πισω μερος του αυτοκινητου. Εφυγε το χερι του παλικαριου απο το συμπλεκτη και το μηχανακι προχωρησε μονο του. Η βαλιτσα τους κρατησε πανω στη σελα και τους πατησε το οχημα της διπλανης λωριδας. Ευτυχως εζησαν και οι δυο.

    Koiταξε ...Μα για αυτο ακριβως ξεχωρισα το θεμα με τα διαφορα αξεσουαρ μοτοσυκλετας με τα... Σακιδια τσαντακια.

    Απο τα μεν αξεσουαρ της μοτο "μπορεις" να απεμπλακεις στην πτωση, αλλα απο τα αξεσουαρ σωματος οχι..

    Το καθε ατυχημα οπως ειπε καποιος παραπανω εχει την ιδιαιτεροτητα του..

    Αλλους οι βαλιτσες τους πηραν μαζι , αλλους τους εσωσαν....Ολοι εκαναν ενα λαθος ... Δεν απεμπλακησαν ( οσο ειναι δυνατον αυτο απο την μοτο τους.

    Μηπως ξερετε ( και δεν κανω πλακα ) οι κεφαλες των boxer τι ποδια εχουν φαει..???


    Αλλα και τι ποδια εχουν σωσει..??

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Μηπως ξερετε ( και δεν κανω πλακα ) οι κεφαλες των boxer τι ποδια εχουν φαει..???
    Ω ναι. Και ακομα χειροτερα αν η μηχανη φοραει καγκελα. Κι οχι μόνο σε πτωση. Αν κανεις οπισθεν και δεν προσεξεις στο φαγε το καλαμι..

  5. #20
    Άσχετο με τις τσάντες, σχετικό με την κουβέντα που ακολούθησε.
    Μάστορ γνωστός (με "μου" και χωρίς), μου έλεγε ότι ότι όσα χρόνια φτιάχνει On-Off:

    -όποτε του έχουν φέρει μηχανάκια με κάγκελα, οι ζημιές είναι μικρότερες, αλλά 8/10 φορές ο οδηγός κλινήρης με σπασμένο πόδι (+ότι άλλο).
    -σε αντίθετη περίπτωση η μηχανή είναι κουρέλι, αλλά ο αναβάτης 8/10 καλά (από πόδι τουλάχιστον).

    Αλήθεια ή ψόμματα, δεν μπορώ να το ελέγξω...
    Κλεκλές

  6. #21
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    επίσης να πλένετε τα δόντια σας.
    Εχει δίκιο ο χτήνος.Πίσω στη μέση και στη πλάτη μην αφήνετε να προεξέχει τίποτα.Δείτε ζητάδες και διάδες,όλα στις άκρες είναι.Απο την άλλη δεν έχω δει ποτέ τραυματισμό απο κλειδί ή απο κάτι που ήταν στη τσέπη αλλά πιστευω είναι σωστό αυτό που έγραψε η Μαρίζα.
    Αυτό για τις ζώνες και τα παρελκόμενα αφορά ΜΟΝΟ ένστολους,δεν νομιζω να κυκλοφορειται με γκλομπ χειροπέδες φακό,πιστόλι ,περασμένα σε ζώνη στην μέση.
    Είναι κανόνας πάντως οτι κατα μήκος της σπονδυλικής στήλης δεν τοποθετούμε ΤΙΠΟΤΑ σκληρός μεταλλικό κτλπ

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    ...

    Μηπως ξερετε ( και δεν κανω πλακα ) οι κεφαλες των boxer τι ποδια εχουν φαει..???


    Αλλα και τι ποδια εχουν σωσει..??
    Αυτό ξανά πες το! Γνωρίζω άτομο στο οποίο 2 φορές έπεσε από το πλάι πάνω του αυτοκίνητο και έσωσε το πόδι χάρη στον μποξερ...

    Φυσικα δεν ασχολείται πλέον με μηχανές!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί δεν πήγα ποτέ στο Β Ακρωτήριο
    από MG-KTiNoS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 133
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2013, 13:16
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2007, 13:57
  3. Απαντήσεις: 264
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2006, 11:54
  4. Καλα να το δω ποτε κατι τετοιο στο δρομο...
    από hornet στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2005, 21:15
  5. Πότε θα κάνει ξαστεριά
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 08:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF