Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 56 από 56

Θέμα: Ανάκληση δικύκλων SUZUKI διάφορα μοντέλα για αντικατάσταση ανορθωτή

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    ...Μονο εναν μηνα και 15 μερες μετα...
    Αρχικά η μηχανή μου είχε ανάκληση, κάτι για "αισθητήρα ατέρμονα" ή "αισθητήρα κοντέρ", κάτι τέτοιο.
    Στον παραπάνω τοπικό αντιπρόσωπο τον έστειλαν για αντικατάσταση την πρώτη εβδομάδα της αγοράς της μηχανής μου και με ειδοποίησε μετά από 1,5 μήνα για να κάνει την αλλαγή.
    Τελικά ο αντιπρόσωπος και "μάστορας", είχε κάνει λάθος στον κωδικό όπως μου είπε ο ίδιος, ο αισθητήρας ήταν από άλλο μοντέλο και φυσικά δεν ταίριαζε. Όπως πήγα, έτσι έφυγα...
    Ξαναπαραγγέλνει τον σωστό αισθητήρα για το συγκεκριμένο μοντέλο της ανάκλησης (το δικό μου), του τον στέλνουν άμμεσα και με ειδοποιεί για αντικατάσταση μετά από *ΤΡΕΙΣ* μήνες μετά από δική μου παρέμβαση και επικοινωνία με τα κεντρικά.
    Πάω για αντικατάσταση ύστερα από ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ με τον αντιπρόσωπο... και τι άλλο;
    Το συνεργείο κλειστό και ο λόγος άγνωστος (όχι δεν του έτυχε κάτι έκτακτο, αυτός είναι απρόβλεπτος).
    Με τα πολλά, έγινε η αντικατάσταση του αισθητήρα (15 λεπτά υπόθεση) μετά από μία εβδομάδα από την τελευταία επίσκεψη. Δεν ξαναπάτησα εκεί.
    Αυτά...

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azoo Προβολή μηνύματος
    Αρχικά η μηχανή μου είχε ανάκληση, κάτι για "αισθητήρα ατέρμονα" ή "αισθητήρα κοντέρ", κάτι τέτοιο.
    Στον παραπάνω τοπικό αντιπρόσωπο τον έστειλαν για αντικατάσταση την πρώτη εβδομάδα της αγοράς της μηχανής μου και με ειδοποίησε μετά από 1,5 μήνα για να κάνει την αλλαγή.
    Τελικά ο αντιπρόσωπος και "μάστορας", είχε κάνει λάθος στον κωδικό όπως μου είπε ο ίδιος, ο αισθητήρας ήταν από άλλο μοντέλο και φυσικά δεν ταίριαζε. Όπως πήγα, έτσι έφυγα...
    Ξαναπαραγγέλνει τον σωστό αισθητήρα για το συγκεκριμένο μοντέλο της ανάκλησης (το δικό μου), του τον στέλνουν άμμεσα και με ειδοποιεί για αντικατάσταση μετά από *ΤΡΕΙΣ* μήνες μετά από δική μου παρέμβαση και επικοινωνία με τα κεντρικά.
    Πάω για αντικατάσταση ύστερα από ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ με τον αντιπρόσωπο... και τι άλλο;
    Το συνεργείο κλειστό και ο λόγος άγνωστος (όχι δεν του έτυχε κάτι έκτακτο, αυτός είναι απρόβλεπτος).
    Με τα πολλά, έγινε η αντικατάσταση του αισθητήρα (15 λεπτά υπόθεση) μετά από μία εβδομάδα από την τελευταία επίσκεψη. Δεν ξαναπάτησα εκεί.
    Αυτά...
    Oτι και να λεμε για τους αντιπροσωπους φαινεται οτι δεν φτανει στα αυτια των εταιρειων.Αν αυτη θελουνε να ειναι η εικονα τους προβλημα τους.Δεν καταλαβαινω ομως γιατι παραπονιουντε που δεν παμε στα εξουσιοδοτημενα.

    Για τον δικο μας θα μπορουσα να πω τα χιλια-δυο.Αλλα οσα και να πω παντα θα υπαρχει αλλος που θα πει περισσοτερα.Οποτε δεν λεω για να μην χαλναω και τη διαθεση μου.

  3. #48
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    99/100 τα προβληματα ειναι θεμα των αντιπροσωπων. σε φιλο εχουν περασει 4 μηνες για ανακληση ανορθωτη γιατι τον επαιζε ο αντιπροσωπος και δεν εστελνε την αιτηση η ειχε παρει τον ανορθωτη και βαριοταν να τον περασει.
    η suzuki εχει πολλους ανορθωτες, τρομπες φρενου κτλ. απο τη στιγμη που θα παρει την αιτηση τα στελνει συντομα.

    ευτυχως ο δικος μας στην καρδιτσα ειναι τυπαρας, αντιθετα ο της λαρισας ειναι το ακριβως αντιθετο.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    99/100 τα προβληματα ειναι θεμα των αντιπροσωπων. σε φιλο εχουν περασει 4 μηνες για ανακληση ανορθωτη γιατι τον επαιζε ο αντιπροσωπος και δεν εστελνε την αιτηση η ειχε παρει τον ανορθωτη και βαριοταν να τον περασει.
    η suzuki εχει πολλους ανορθωτες, τρομπες φρενου κτλ. απο τη στιγμη που θα παρει την αιτηση τα στελνει συντομα.

    ευτυχως ο δικος μας στην καρδιτσα ειναι τυπαρας, αντιθετα ο της λαρισας ειναι το ακριβως αντιθετο.
    Δεν ειναι μονο θεμα αντιπροσωπων.Απο τη στιγμη που τα κεντρικα εχουνε δεχτει ενα καρο παραπονα για καποιον και συνεχιζουνε να συνεργαζονται μαζι του,εχουν ολη την ευθυνη.

  5. #50
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    πως μπορεις να κανεις παραπονα για καποιον αντιπροσωπο? τηλεφωνικα πχ?
    και ποιος μου λεει οτι θα με παρουν στα σοβαρα και δε θα πουνε "ελα μωρε, τι ξερει ο ασχετος πολιτης απο μηχανακια? εμεις το μηχανικο του αντιπροσωπου τον ξερουμε 20 χρονια".

    στην ελλαδα ειμαστε και μου φενεται δυσκολο να ασχοληθει η εταιρια για καποιος πολιτης κανει παραπονα για καποιν αντιπροσωπο. κανονικα θα επρεπε να ασχοληθει, αλλα...
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  6. #51
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Αν θες να εχει μια σοβαροτητα η ολη αναφορα τοτε στελνεις επιστολη γραπτα και ενυπογραφα με τον αριθμο πλαισιου κλπ! Επισης οσοι το δυνατον λιγοτεροι "αγοραιοι αστεϊσμοι" στο κειμενο αλλα σοβαρα επιχειρηματα βοηθανε πολυ.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  7. #52
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Ακόμα περιμένω. ......
    Σειρά προτεραιοτητας λέει. ....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    πως μπορεις να κανεις παραπονα για καποιον αντιπροσωπο? τηλεφωνικα πχ?
    και ποιος μου λεει οτι θα με παρουν στα σοβαρα και δε θα πουνε "ελα μωρε, τι ξερει ο ασχετος πολιτης απο μηχανακια? εμεις το μηχανικο του αντιπροσωπου τον ξερουμε 20 χρονια".

    στην ελλαδα ειμαστε και μου φενεται δυσκολο να ασχοληθει η εταιρια για καποιος πολιτης κανει παραπονα για καποιν αντιπροσωπο. κανονικα θα επρεπε να ασχοληθει, αλλα...
    Επώνυμα τηλεφωνικά και επώνυμα με email εξέφρασα τα παράπονα μου για δύο αντιπροσώπους, διαφορετικών, εταιρειών (σε διαφορετικές χρονικές περιόδους).
    Οι υπεύθυνοι των εταιρειών ανταποκρίθηκαν και μάλιστα άμεσα και μετά από μια μακροσκελή συζήτηση μαζί τους το μόνο που μου έμεινε ήταν ότι υπερασπίστηκαν τους αντιπροσώπους τους και τους μηχανικούς τους.
    Για μένα, στην πρώτη περίπτωση αναγκάστηκα να πουλήσω τη μηχανή μου. Στη δε δεύτερη, άλλαξα μηχανικό στην ελεύθερη αγορά και ησύχασα μια και καλή.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    πως μπορεις να κανεις παραπονα για καποιον αντιπροσωπο? τηλεφωνικα πχ?
    και ποιος μου λεει οτι θα με παρουν στα σοβαρα και δε θα πουνε "ελα μωρε, τι ξερει ο ασχετος πολιτης απο μηχανακια? εμεις το μηχανικο του αντιπροσωπου τον ξερουμε 20 χρονια".

    στην ελλαδα ειμαστε και μου φενεται δυσκολο να ασχοληθει η εταιρια για καποιος πολιτης κανει παραπονα για καποιν αντιπροσωπο. κανονικα θα επρεπε να ασχοληθει, αλλα...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azoo Προβολή μηνύματος
    Επώνυμα τηλεφωνικά και επώνυμα με email εξέφρασα τα παράπονα μου για δύο αντιπροσώπους, διαφορετικών, εταιρειών (σε διαφορετικές χρονικές περιόδους).
    Οι υπεύθυνοι των εταιρειών ανταποκρίθηκαν και μάλιστα άμεσα και μετά από μια μακροσκελή συζήτηση μαζί τους το μόνο που μου έμεινε ήταν ότι υπερασπίστηκαν τους αντιπροσώπους τους και τους μηχανικούς τους.
    Για μένα, στην πρώτη περίπτωση αναγκάστηκα να πουλήσω τη μηχανή μου. Στη δε δεύτερη, άλλαξα μηχανικό στην ελεύθερη αγορά και ησύχασα μια και καλή.
    Εγω εκανα τα παραπονα μου τηλεφωνικα,τα οποια και καταγραφηκαν.
    Με πηρανε δεκα τηλεφωνα και αντιθετα απ οτι λεει ο Αιμιλιος δεν υπερασπιστηκαν τον συνεργατη τους.Με ενημερωσαν για ολη τη διαδικασια απο τη στιγμη που δηλωθηκε η ανακληση μου.Με ενημερωσανε για το επαρκες στοκ σε ανορθωτες αλλα και ποτε τον στειλανε στο συνεργειο.Μου δωσανε το τηλεφωνο του γενικου διευθυντη για να επικοινωνησω μαζι του αν το επιθυμω και με αφησανε να βγαλω μονος μου τα συμπερασματα μου.

    Μπορουσα να το τραβηξω ακομη περισσοτερο αλλα μιας και εγινε η δουλεια μου το αφησα.Αυτοι ομως πιθανοτατα θα το τραβηξουνε το σχοινι.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    ...αντιθετα απ οτι λεει ο Αιμιλιος δεν υπερασπιστηκαν τον συνεργατη τους...
    πέρασαν και μερικά χρόνια από τότε, μάλλον "έσφιξαν οι κώλοι"...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    ...Αυτοι ομως πιθανοτατα θα το τραβηξουνε το σχοινι.
    Τελευταία τροποποίηση από mreza; 30/05/2016 στις 22:08.

  11. #56
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Από παλιά υπόθεση με το Σφακ...
    Όταν δεν σε παίρνουν στα σοβαρά, στέλνεις ένα φαξακι, ναι φαξ!
    Στα κεντρικά στη τζαπαν και την επόμενη εργάσιμη πρωί πρωί σε παίρνει
    ο αρμόδιος διευθυντής, όχι απλά ένας υπάλληλος
    και σου αρχίζει τα "μα κύριε τάδε δεν χρειαζόταν να στείλετε το φαξ" κτλ
    Και αν έχεις και δίκιο θα εξυπηρετηθεις το ταχύτερο!!!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2011, 01:13
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2008, 13:36
  3. Ανάκληση δικύκλων Suzuki AY50A Katana
    από dukeandthecity στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2006, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF