Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: 7/5/2016 Πλάτανος Αχαΐας

  1. #16
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Άν είναι να πάμε μέχρι 100 km/h και αν έρθουν και άλλοι ονοφάδες να έρθω! Αλλιώς να πάτε μόνοι σας, κύριοι "γλήγοροι"

    Μου αρέσει σαν ιδέα, καθώς έχω καιρό να πάω από 'κεί! Αυτό που με προβληματίζει δεν είναι το "πήγαινε", αλλά το "έλα". Δεύτερο ΣΚ του Πάσχα, μαζική επιστροφή στην Αθήνα και Πατρών-Αθηνών, δεν είναι καθόλου καλός συνδιασμός. Θα ήθελα να το αποφύγω.

    Οπότε ή πίνω καφέ μαζί σας χαλαρά και μπουχός για Αθήνα, ή πίνω καφέ στα γρήγορα, παίρνω παραμάσχαλα το βουνό και βγαίνω στην Τριπόλεως-Κορίνθου. Υπό -θετική- σκέψη λοιπόν.

    Υ.Γ.
    Η Αφρικάνα καίει λαδάκι, μετά τα 150
    Ω ρε φιλε ωραία ιδέα ειπες τώρα...

    Δηλαδή θα μπορούσε να παίξει επιστροφή μέσω Καλαβρύτων-111-Νεστανη κτλ ή αν υπάρχει χωμάτινη παρέα που ψήνεται επιστροφή μπορεί να γίνει και απο Τσιβλού -Ζαρούχλα-Φενεο- Νεμέα....Αν και νομίζω η πρώτη επιλογή θα ικανοποιήσει τους περισσότερους ...

    Πάντα όμως με την σύμφωνη γνώμη του δημιουργού της βόλτας

  2. #17
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    εγω τον κολοδρομο που οναζουν εθνικη τον αποφευγω για να εισαι ασφαλης πας με 90-100 και τον μαλακα απο απεναντι που παει με 180 τι τον κανεις? οποτε πας με 80-90 απο την παλια εθνικη. θα γυρησω παλι ολο απο παλια. με την ιδια ταχυτητα. και γιαυτο ειπα για Σαββάτο γιατι ως γνωστόν ο ελληναρας γυρναει παντα κυργιακη
    Αρχισα να ψάχνω ποιό χωριό μπορεί να είναι αυτο.......Αλλά μετά κατάλαβα...

  3. #18
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xarisiero Προβολή μηνύματος
    Αρχισα να ψάχνω ποιό χωριό μπορεί να είναι αυτο.......Αλλά μετά κατάλαβα...
    Μην το λες ...
    Αν ήταν γραμμένο με γιώτα (Κυριακι), τότε θα είχε νόημα η επιστροφή

    Πλάτανος, λοιπόν και βλέπουμε
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  4. #19
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Μα ρε πουστιδοι τάμα το έχετε να βάζετε βόλτες Σαββατιάτικα??? Δουλεύουμε λέμε τα Σάββατα και είναι κρίμα, δίπλα μου θα είστε να μην σας δω???

    Θα δω πως θα είμαι με την δουλειά και αν καταφέρω να ξεκλέψω μερικές ώρες πριν το κλείσιμο του μαγαζιού θα σας κάνω παρέα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    Η επιστροφή είναι κλασικά ανοιχτή σε συζήτηση. Όπως επίσης και το ακριβές μέρος της άφιξης. Δεν είναι τπτ πλάτανος , τσιβλου 20χλμ. Απλά στην παραλία πάντα έχει κάπου να κατσουμε. Τσιβλου δεν ξέρω κάτι. Όσοι γνωρίζουν ας μας ενημερώσουν.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μα ρε πουστιδοι τάμα το έχετε να βάζετε βόλτες Σαββατιάτικα??? Δουλεύουμε λέμε τα Σάββατα και είναι κρίμα, δίπλα μου θα είστε να μην σας δω???

    Θα δω πως θα είμαι με την δουλειά και αν καταφέρω να ξεκλέψω μερικές ώρες πριν το κλείσιμο του μαγαζιού θα σας κάνω παρέα.
    Είπαμε να μην είμαστε Κυριακή στον δρόμο.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    Καφέ θα πιούμε αλλά για φαγητό το βλέπουμε εκεί και πόσοι θα είμαστε.. Αυτό για να μην έχουμε παρεξηγήσεις

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    χρόνια πολλά
    και για να επιστρέψουμε στα της βόλτας.
    είπαμε παλιά εθνική, και μπορούμε να ανέβουμε Λίμνη Τσιβλου για καφέ μιας και θα είναι σχετικά νωρίς αλλά όπως ενημερώθηκα το φαγητό εκεί πάνω είναι κάπως τσιμπημένο και καλύτερα να επιστρέψουμε παραλία για μάσα (άκουσα και κατι 30cm μπριζολίτσες στην Ακράτα και κατι έπαθα). όπως επίσης έμαθα από ντόπιους για τη διαδρομή που είπαν τα παιδιά από Ζαρουχλα προς Φενεό είναι όντως πολύ όμορφη αλλά είναι 18χλμ χωματόδρομος και όχι πολύ καλά πατημένος αυτή την εποχή μετά το καλοκαίρι αξίζει. οπότε για τα street δεν είναι η καλύτερη επιλογή. προσωπικά θα επιλέξω και προτείνω παλιά εθνική Ακράτα/Πλατανος αν γουστάρουμε (που θα γουστάρουμε ) ανεβαίνουμε Τσιβλου για καφεδάκι στην φύση, επιστροφή Ακράτα για μάσα και γυρισμός ο ίδιος από παλιά εθνική.
    Όμως αν κάποιοι θέλουν να πάνε από Ζαρουχλα και Φενεο η επιστροφή, διαδρομή και ώρα είναι ελεύθερη και η επιλογή του φαγητού φυσικά!

    Επομένως 9:00 συνάντηση στο περίπτερο 9:30 αναχώρηση
    διαδρομή εδώ https://goo.gl/maps/8gGv6gYxz392

  9. #24
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να σας ακολούθησω. Πρέπει να βρίσκομαι νωρίς το μεσημέρι πίσω και με άφιξη Τσιβλου 1200-1230, μόνο νωρίς δεν θα είμαι.

    Να περάσετε όμορφα. Αν κάτι αλλάξει, ισως ερθω να σας βρω από Ε.Ο.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  10. #25
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    χρόνια πολλά
    και για να επιστρέψουμε στα της βόλτας.
    είπαμε παλιά εθνική, και μπορούμε να ανέβουμε Λίμνη Τσιβλου για καφέ μιας και θα είναι σχετικά νωρίς αλλά όπως ενημερώθηκα το φαγητό εκεί πάνω είναι κάπως τσιμπημένο και καλύτερα να επιστρέψουμε παραλία για μάσα (άκουσα και κατι 30cm μπριζολίτσες στην Ακράτα και κατι έπαθα). όπως επίσης έμαθα από ντόπιους για τη διαδρομή που είπαν τα παιδιά από Ζαρουχλα προς Φενεό είναι όντως πολύ όμορφη αλλά είναι 18χλμ χωματόδρομος και όχι πολύ καλά πατημένος αυτή την εποχή μετά το καλοκαίρι αξίζει. οπότε για τα street δεν είναι η καλύτερη επιλογή. προσωπικά θα επιλέξω και προτείνω παλιά εθνική Ακράτα/Πλατανος αν γουστάρουμε (που θα γουστάρουμε ) ανεβαίνουμε Τσιβλου για καφεδάκι στην φύση, επιστροφή Ακράτα για μάσα και γυρισμός ο ίδιος από παλιά εθνική.
    Όμως αν κάποιοι θέλουν να πάνε από Ζαρουχλα και Φενεο η επιστροφή, διαδρομή και ώρα είναι ελεύθερη και η επιλογή του φαγητού φυσικά!

    Επομένως 9:00 συνάντηση στο περίπτερο 9:30 αναχώρηση
    διαδρομή εδώ https://goo.gl/maps/8gGv6gYxz392
    Χρονια πολλα...
    Γιωργο, αν πατε απο παλια εθνικη υπολόγισε 1 ωρα στανταρ παραπάνω...
    Στην λίμνη (θα σας πει και ο vaska αν ακολουθησει), είναι ΟΚ για καφέ...
    Για μάσα, μπορείτε να πάτε στην Περιστέρα στον πλάτανο... Εχει καλό φαϊ εκει...
    Για ότι θες μπορείς να μου πεις...
    Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω... Καλά να περάσετε!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    τα μετεωρολογικά site εδω και 2 μέρες αλλα μέχρι και σήμερα δίνουν βροχή απο τις 12 και μετά για την περιοχή οπότε η βόλτα ακυρώνετε/αναβάλετε για νεα ημερομηνία
    ενημερώθηκε και η πρώτη σελίδα!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Έκδοση αδείας στο νομό Αχαϊας
    από platongr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2008, 19:25
  2. Παραλία Καλογριάς(Ν.Αχαίας)
    από Tigas στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2008, 09:33
  3. ΠΑΡΑΓΕΛΕΙΑ ΠΙΤΣΑΣ ΤΟ 2016
    από ΜΠΙΦΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2008, 08:55
  4. Λιμνοθάλασσα Καλογριάς(Ν.Αχαίας)
    από Tigas στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2007, 11:57
  5. Πλανητέρο(Ν.Αχαίας)
    από Tigas στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2007, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF