Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Γκαντέμικες φάσεις

  1. #1
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918

    Γκαντέμικες φάσεις

    Πήγα να γράψω στο θέμα με το καρφί στο λάστιχο και κλειδώθηκε...

    1.Μια από τις πιο γκαντέμικες στιγμές μου, ήταν όταν είχα κανονίσει ωραίο ασφάλτινο ταξίδι μιας εβδομάδας. Η μηχανή έχει κάνει ένα mini service με μαζέματα, τα μπαγκάζια έχουν μπει στις βαλίτσες και η διάθεση είναι

    Το απόγευμα πάω σε λαστιχά να μου περάσει νέα ελαστικά. Τα βάζω, γυρνάω σπίτι, παρκάρω την μηχανή. Το πρωί - πρωί (χαράματα) σηκώνομαι και πάω με όλα τα συμπράγκαλα στο μηχανάκι να τα φορτώσω... το πίσω λάστιχο πίτα από ξυλόβιδα... έχανε σιγά - σιγά αέρα όλο το βράδυ. Μιλάμε για λάστιχα που δεν είχαν κλείσει 24 ωρο και εγώ ήμουν στο φεύγα για ταξίδι...

    Ακόμα και σήμερα όποτε το θυμάμαι ρίχνω καντίλια, έτσι, για το καλό... εκείνη την ημέρα πρέπει να έσπασα το προσωπικό μου ρεκόρ... αφού κουράστηκα και είπα να με ηχογραφήσω και να το βάζω στο repeat... για την ιστορία, περάστηκε κορδόνι και έφυγα το μεσημέρι τελικά.

    2. Aνεξήγητη γκαντεμιά

    Δουλεύω χαμηλά στον Κηφίσο πριν κάτι χρόνια και έχω το KTM. Πάω να φύγω κατά τις 9 το βράδυ, μίζα και… @δια… δεν παίρνει μπροστά. Βενζίνη έχω; Ναι. Οκ… Ξανά, τίποτα. Αρχίζω τα κόλπα κοιτάω σωληνάκια, διακόπτες, το κουνάω πέρα δώθε, μπα… ούτε ένα τσαφ. Μανιβέλα λοιπόν, για να μην ξελιγώσουμε την μπαταρία. @δια! σπρωχτό; @δια! Βρε από εδώ, βρε από εκεί.. @δια! Είμαι ήδη καμιά ώρα εκεί και το παλεύω… τίποτις. Τελικά καλώ οδική βοήθεια… έρχεται σε μια ώρα και το φορτώνουμε και άντε τα πίσω για το σπίτι μου, σχεδόν άλλη μια ώρα. Με το που το κατεβάζουμε στο πεζοδρόμιο στο σπίτι, ανοίγω τον διακόπτη, πατάω την μίζα και σε μισή περιστροφή έχει πάρει τσακμάκι, κρατώντας ένα γαμάτο ρελαντί. ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ.

    3. Γκαντεμιά από τον ουρανό

    Είμαι σε πρώτο ραντεβού με τύπισσα που δεν θέλει να ανέβει σε μηχανή με τίποτα. Μένει στην Νέα Σμύρνη (στου διαόλου τον πο*τσο σε σχέση με εκεί που έμενα εγώ) οπότε ούτε να κατέβω με αυτοκίνητο να την πάρω παίζει, ούτε φυσικά να ανέβει αυτή. Συναντίομαστε κοντά στην περιοχή της σε ένα σικ φαγάδικο (ναι, τέτοια ήταν). Φυσικά φτάνω πρώτος και ως δια μαγείας απέναντι ακριβώς από το κωλομάγαζο, έχει κενή θέση για Parking. Ως γνήσιος τζέντλεμαν, πιάνω την θέση με την μηχανή και την περιμένω να έρθει ώστε να παρκάρει. Έτσι γίνεται λοιπόν. Η θέση εκεί ήταν σαν ασβεστωμένη κάτω, δεν έδωσα σημασία βέβαια. Πάμε μέσα να φάμε.

    Μου αρχίζει κάτι μαλακίες με τα κρασιά και τι πάει με το ένα φαγητό και τι με το άλλο, λες και με ένοιαζε, εγώ μπύρα ήθελα. Τεσπά η τύπισσα είναι ψωνάρα, ακουώ διαγαλαξιακές παπαριές και από μέσα μου ζυγίζω την κατάσταση στο τι θα ήταν πιο ευχάριστο… να το παίξω μαλάκας αποσκοπώντας σε συνουσία ή να το ξεμπουρδελέψω επί τόπου και να γελάω για χρόνια; Αποφασίζω το πρώτο. Anyway, αφού τρώμε τις γκουρμεδομαλακίες, πίνουμε την μαλακία κράσι και τρώω στον κ*λο ένα λογαριασμό ΝΑ με το συμπάθειο, πάμε να φύγουμε, υποτίθεται ότι θα πηγαίναμε για ποτό με το αμάξι της κάπου κοντά. Και πάμε να πάρει το αμάξι λοιπόν και είναι τόσο χεσμένο από κουτσουλιές πουλιών, που σχεδόν δεν φαίνεται το χρώμα. Δεν υπερβάλω, ,μιλάμε λες και χιλιάδες πουλιά με διάρροια το είχαν βάλει σημάδι, φουλ σκατό στερεοποιημένο ή να ρέει αργά παντού! Άρα αυτό που είχα δει κάτω δεν ήταν ασβέστης. Αρα υπήρχε λόγος που η θέση ήταν κενή.

    Η γκόμενα τρώει μια φρίκη αλλά επειδή είναι και «κυρία» δεν το δείχνει όπως ας πούμε θα το έδειχνε ένα γνήσιο λαικό κορίτσι, δεύτερο πιστολάκι σε συνοικιακό κομμωτήριο (που αυτή παίζει να μην φρίκαρε κιόλας). Όπως και να έχει, αυτό που προσπαθούσα να οικοδομήσω επι δύο ώρες με τρομερή ανεκτικότητα, είχε καταστραφεί από τους πρωκτούς εκατοντάδων πουλιών. Απλά προσπαθώ η ζημιά να μην είναι τόσο μεγάλη μπας και υπάρξει δεύτερο ραντεβού. Εκεί λοιπόν που συζητάμε πριν μπει στο αμάξι, σκάει κουτσουλιά στα μαλλιά της και εμένα στου ώμους… δεν χρειάζεται να ειπωθεί τίποτα άλλο, ένα ξερό «γεια» και από τους δύο, μεταβολή και δρόμο.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    οχι ρε φιλε η τελευταια κουτσουλια ηταν θεοσταλτη
    ''κοπελια ξερω ενα ξενοδοχειακι εδω κοντα παμε να σου λουσω τα μαλλακια''

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Ναι ρε συ. Μέχρι λίγο πριν το τέλος είναι απολαυστικό και έχει γέλιο. Κάνε και το τέλος λίγο αμερικάνικο.
    Ξαναγυρνάς την τελευταία στιγμή και την βλέπεις να σε περιμένει και... κάτι τέλος πάντων. Ένα γεια ξερό?
    Η τρέχεις στην αγκαλιά της, βάζεις γάντια και της χαϊδεύεις τα μαλλιά...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    αυτό που προσπαθούσα να οικοδομήσω επι δύο ώρες με τρομερή ανεκτικότητα, είχε καταστραφεί από τους πρωκτούς εκατοντάδων πουλιών

    κλαίω μόνος μου

  5. #5
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    κλαίω μόνος μου
    "Τα πουλια "
    Του Χιτσκοκ σε εκτέλεση απο Μοντυ Παιθονς!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Μιας και εκλεισε το θρεντ γιατι το σταξαμε το θεμα πηγα σημερα στον λαστιχα και εβγαλε μια ξυλοπροκα να... Δεν μπορειτε να φανταστειτε για τι μηκος μιλαω αφού λεω θα βαλω καινουργιο.. Βεβαια με προλαβε ο λαστιχας και μ ειπε θα βαλουμε εσωτερικο μπαλωμα και δεν θα χεις προβλημα ετσι και εγινε.. Επισης για καποιο χρονικο διαστημα ανα ενα μηνα περιπου θα τσεκαρω να δω αν κανει καρουμπαλο σε τετοια περιπτωση η κατασταση δεν ξανασωζεται και παω για αλλαγη.... Αυτη η φαση με την γκουρμεδοκατασταση αλλα παραλληλα και τις κουτσουλιες μου εφτιαξε την διαθεση...

  7. #7
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Οδοιπορικό Λεωνιδίου 17-4,την προπερασμένη Κυριακή,μίνι αγώνας αντοχής 375 χλμ πάνω κάτω στα βουνά:
    Έχει πέσει μελέτη της διαδρομής,χάρτες-gps-κέρατα,όλα κομπλέ.Το μηχανάκι πανέτοιμο,μέχρι και καινούργιο πίσω λάστιχο του 'βαλα.
    Έχουμε φύγει αρκετά γρήγορα,μέσα στα χρονικά περιθώρια ...και ξαφνικά τού έρχεται του λεβιέ μια ακατανίκητη επιθυμία να φύγει!Ο λεβιές!Δεν ξεκούμπωσε καμμιά βαλίτσα,ούτε κόπηκε καμμιά ντίζα. Ξεβίδωσε η βίδα του η ασφαλιστική και γλιστρώντας από το καρέ έφυγε αναπάντεχα σαν τον Φόρεστ Γκαμπ!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Αυτα ειναι τα πραγματικα ασχημα να την παθεις εν ωρα κινησης και ποσο μαλλον ταξιδια... Δν θελω ουτε να σκευτομαι την ξενερα που θα φαγες

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Μετά από πάνω από 10 χρόνια είπα να επισκεφθώ το μέρος καταγωγής μου και να μείνω για τριήμερο 25ης Μαρτίου. Να δει και η κόρη μου πού μεγάλωσε ο παππούς και η γιαγιά, πού έμειναν και γιατί οι κάτοικοι θεωρούνται πολιτισμικοί και πνευματικοί γίγαντες της χώρας. Όταν φτάσαμε στην Πάτρα και βρέθηκα έξω από το παλιό σπίτι, έβγαλα τα κλειδιά που μου είχε δώσει η μάνα μου και που είχα διπλοτσεκάρει ότι τα έχω πριν και κατά τη διάρκεια του ταξιδιού. Φυσικά το κλειδί του λουκέτου έλειπε.

    Έχοντας κάνει το ταξίδι χωρίς στάση, το πρώτο πράγμα που θέλαμε να δούμε από την πόλη ήταν η τουαλέτα του σπιτιού. Εννοείται ότι οι γείτονες βγήκαν να μας υποδεχθούν ενώ εγώ έβριζα μέσα από τα δόντια μου, ψάχνοντας τσάντες, αυτοκίνητο και διαδρομή σπίτι-αυτοκίνητο να βρω που είχε πέσει το ρημάδι το κλειδί.
    Οι ιδεές για κασμά, κατσαβίδια και αυτοσχέδια εκρηκτικά απορρίφθηκαν.

    Τελικά κάλεσα κλειδαρά, ο οποίος ήρθε σε 10 λεπτά. Ο γείτονας μου είπε ότι μάλλον άργησε γιατί δεν είχε τελειώσει η παρέλαση και έμπλεξε σε κίνηση
    Πλήρωσα το 35άρι μου αφού σε περίπου 9 δευτερόλεπτα έκοψε το λουκέτο ασφαλείας γιατί ήταν από αυτά με τα περίεργα κλειδιά που δεν παίρνουν αντικλείδι. Όταν μπήκα μέσα και ξαναπήγα στο αμάξι να ξεφορτώσω τις τσάντες, δεν είχα καμία αμφιβολία από τί προήρθε ο μεταλλικός ήχος που άκουσα όταν κάτι πάτησα πίσω από το πορτμπαγκάζ.

    Πάντως τελικά περάσαμε τέλεια. Ξαναθυμήθηκα τα παιδικά μου καλοκαίρια που με μόνο μέσο τα πόδια μου γύρναγα όλη την Πάτρα απ'άκρη σ'άκρη (καλά στο κέντρο τουλάχιστον).

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Δραμα αυτοι οι κλειδαραδες για 1 λεπτο υποθεση 50αρικο και φυσικα μαυρα ετσι... Εκμεταλλευονται την αναγκη σου

  11. #11
    τί εχουμε εδω ;

    μπινιες μαζεμενες !

  12. #12
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    31/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    τί εχουμε εδω ;

    μπινιες μαζεμενες !
    δαλτωνοατυχιες !!!
    :ZZZ:

  13. #13
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Κωστή :a07: σ' αγαπώ ρε

    μία που άκουγες τον υψίσυχνο φορτιστή και μία τα πουλιά κλαίω
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/03/2016
    Μηνύματα
    273
    Εκεί λοιπόν που συζητάμε πριν μπει στο αμάξι, σκάει κουτσουλιά στα μαλλιά της και εμένα στου ώμους… δεν χρειάζεται να ειπωθεί τίποτα άλλο, ένα ξερό «γεια» και από τους δύο, μεταβολή και δρόμο.

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Γκαντεμόσαυρε Κωστή, ακόμα κλαίω ρε, από χθες!

    Νάσαι καλά πάντα να μας φτιάχνεις τις μέρες που είμαστε στα κάτω μας
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. τρακαρισμα σε 2 φασεις.....
    από kalesin στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2008, 22:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF