Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 89

Θέμα: Απογοητευμένος απο Ελληνική εταιρια.

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    μηπως εβαλες δισκους 10μμ μικροτερους?!

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    15
    Οχι φιλαράκο μου,έβαλα ακριβώς τους ίδιους.320 χιλιοστά.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από diostaxideytis Προβολή μηνύματος
    Παιδια,ο δίσκος δεν ειναι στραβός,απλως εκεινο το σημειο του μετάλλου πιθανότατα έχει θερμανθεί με αποτέλεσμα να έχει διαφορετικό βαθμο σκληρότητας,επειδη το δίσκο μου τον έστειλαν στη Σιάτιστα,δεν έχω τη δυνατότητα να πάω να τον δείξω.Πλέον δεν περιμένω να μου τον αντικαταστήσουν μέσω εγγύησης,απλώς θέλω να ενημερώσω τον κόσμο για να φυλαγόμαστε,να μην πετάμε τα λεφτά μας.
    Ρε μαν, δεν επραξες σωστά.
    Και στο ξαναλεω, δεν είναι περασμένα (πεταμένα γαμημένη αυτόματη διόρθωση) λεφτά σωνει και καλά. Στείλε τον με κούριερ, θα δώσεις ένα 10ρικο; Από το να χάσεις 100 ξέρω γω καλύτερα. Και ενημέρωσε πάλι.
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 30/04/2016 στις 14:59.

  4. #19
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από diostaxideytis Προβολή μηνύματος
    Παιδια,ο δίσκος δεν ειναι στραβός,απλως εκεινο το σημειο του μετάλλου πιθανότατα έχει θερμανθεί με αποτέλεσμα να έχει διαφορετικό βαθμο σκληρότητας,επειδη το δίσκο μου τον έστειλαν στη Σιάτιστα,δεν έχω τη δυνατότητα να πάω να τον δείξω.Πλέον δεν περιμένω να μου τον αντικαταστήσουν μέσω εγγύησης,απλώς θέλω να ενημερώσω τον κόσμο για να φυλαγόμαστε,να μην πετάμε τα λεφτά μας.
    Συγγνώμη κιόλας αλλά αγοράζεις ένα δίσκο το σεπτέμβρη και το μάρτιο αποφασίζεις να τους παραπονεθείς ότι είναι ελατωματικός εκ κατασκευής; Οκ το να σου πουν ξερά στο τηλέφωνο δεν φταίει ο δίσκος ακούγεται κάπως, εξαρτάται όμως και τι τους είπες; Όταν τον πρωτοπήρες αφού σου φάνηκες κάπως γιατί δεν τους πήρες τηλέφωνο; Γιατί δεν τράβηξες μια φωτογραφία να την στείλεις με email; Γιατί δεν το κάνεις τώρα;

  5. #20
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να είναι ο ανοίγω νήμα "ρε σεις, ξέχασα το λουκέτο στο φρένο και στραβωσε ο δίσκος, να ζήτησω επιστροφή στην εγγύηση"

    Αν τον δουν και πουν δεν είναι τίποτα, εκεί όντως φάουλ.
    Ένας πελάτης τους είπε ότι ο δίσκος είναι προβληματικός. Μπορεί το πελάτης να λέει μαλακίες αλλά δε το ξέρουν μέχρι να δουν το δίσκο. Και τον καλύτερο ποιοτικό έλεγχο να έχεις μια αστοχία μπορεί να υπάρξει.
    Το σωστό λοιπόν θα ήταν να του πουν να στείλει, αν θέλει, το δίσκο να τον εξετάσουν και αν ευθύνεται ο πελάτης να τον ξαναστείλουν πίσω με χρέωση δική του.
    Αν όντως υπάρχει πρόβλημα στην κατασκευή τον διορθώνουν ή στέλνουν καινούριο.

    Πριν γίνουμε πελάτες όλοι θέλουν να περάσουμε από το μαγαζί να δούμε το προιόν. Όταν γίνουμε πελατες κανείς δε μας ζητάει να πάμε από κει να εξετάσουν ένα πρόβλημα. Όλοι ψυχανεμίζονται ότι το πρόβλημα είμαστε εμείς και όχι το προιόν.

    Δεν ξέρω τι πραγματικά έγινε, τι ειπώθηκε και ποιός ευθύνεται. Δεν βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα από ελλειπή δεδομένα αλλά σύμφωνα με αυτά που διαβάζω λάθος ήταν και οι δυο μεριές. Ο πελάτης γιατί δεν αντέδρασε άμεσα και ο πωλητής επειδή αδιαφόρησε.

    Ο πελάτης δεν έχει πάντα δίκιο αλλά και την εξυπηρέτηση μετά την πώληση δεν την έχουμε και πολύ σε εκτίμηση εδώ στο Ελλάντα.
    Sent from me using a computer.

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ο πελάτης δεν έχει πάντα δίκιο αλλά και την εξυπηρέτηση μετά την πώληση δεν την έχουμε και πολύ σε εκτίμηση ... γενικα.
    Τηλεδιαγνωση ποτε δεν υπηρξε.
    Ουτε και κανενας κανονας να χρησιμοποιησει καποιος οτι πηρε αυτοστιγμη.
    Εξ' ου και οι εγγυησεις και κανονες επιστροφης (με αντικατασταση.αποζημειωση) - ευρωπαϊκη οδηγια).

    Αλλα αν δεν τον στειλει στον κατασκευαστη ο παθων, απλα λεει για να λεει.

    ΥΓ. Και συμφωνω απολυτα με το παρατεθεν quote.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  7. #22
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Αλλα αν δεν τον στειλει στον κατασκευαστη ο παθων, απλα λεει για να λεει.
    Και αυτό ακριβώς έπρεπε να του πουν στο τηλέφωνο να κάνει, όχι να του πουν ότι δε φταίει ο δίσκος! Το "δε φταίει ο δίσκος" τι είναι δεν είναι τηλεδιάγνωση?

    Και εγώ συμφωνώ με το παρατεθέν quote μόνο που φαουλ δεν είναι μόνο αν τον δουν και πουν ότι δε έχει πρόβλημα ενώ έχει. Φάουλ είναι και αν πουν ότι δεν έχει πρόβλημα χωρίς να τον δουν.
    Sent from me using a computer.

  8. #23
    Αν καταλαβα καλα, αυτο το εκανε ο εμπορος/αντιπροσωπος/γουτεβα.

    Με την κατασκευαστρια, επισης αν καλα καταλαβα, ποτε δεν επικοινωνησε.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    15
    Απο το Σεπτέμβριο μέχρι το Μαρτιο έκανα λιγότερα απο 900 χιλιόμετρα.Λόγω οικογενειακών υποθέσεων δε μπόρεσα να ασχοληθώ νωρίτερα με αυτο το θέμα.Νόμιζα οτι ο δίσκος κάποια στιγμή θα στρώσει,πράγμα που δεν έγινε.
    Μίλησα απευθείας με την κατασκευάστρια και αυτός ισχυρίστηκε οτι αποκλείεται να φταίει ο δίσκος,χωρίς να ζητήσει να τον δεί απο κοντά.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από diostaxideytis Προβολή μηνύματος
    Απο το Σεπτέμβριο μέχρι το Μαρτιο έκανα λιγότερα απο 900 χιλιόμετρα.Λόγω οικογενειακών υποθέσεων δε μπόρεσα να ασχοληθώ νωρίτερα με αυτο το θέμα.Νόμιζα οτι ο δίσκος κάποια στιγμή θα στρώσει,πράγμα που δεν έγινε.
    Μίλησα απευθείας με την κατασκευάστρια και αυτός ισχυρίστηκε οτι αποκλείεται να φταίει ο δίσκος,χωρίς να ζητήσει να τον δεί απο κοντά.
    Σε αυτη την περιπτωση αγαπτε...
    ΠΟΥΤΣΑ, που λεει και ο 35.
    Καταγγελια παντου και πουτσα!

    Μονο και μονο γιατι εκαναν τηλεδιαγνωση και δεν επιληφθηκαν του θεματος.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  11. #26
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    30/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Σε αυτη την περιπτωση αγαπτε...
    ΠΟΥΤΣΑ, που λεει και ο 35.
    Καταγγελια παντου και πουτσα!Μονο και μονο γιατι εκαναν τηλεδιαγνωση και δεν επιληφθηκαν του θεματος.
    .
    ετσι...!!!
    :ZZZ:

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    αν εβαλες νεο δισκο με παλια τακακια, μπορει να χαλάσει ο δίσκος. Αν όλα ήταν καινούργια και εβγαλε αυτό το θεμα, πρεπει να στο αντικαταστήσουν, αν δεν μπορέσουν, βαλε άλλο δίσκο (πχ brembo) να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Απο την πρωτη στιγμη φαινοταν το προβλημα.Λαθος του αγοραστη που δεν το επεστρεψε.Απο εκει και περα ενας σοβαρος πωλητης θα του ελεγε απο την αρχη να του τον στειλει για να τον δει.Τι θα πει 900 χλμ και πεντε μηνες μετα?Τοσο αντεχουνε τα σοβαρα προιοντα?

    Ολα τα παραπανω φυσικα με την προυποθεση οτι δεν εχει παραληψει να μας πει κατι ο συμφορουμιτης μας.

  14. #29
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    αν εβαλες νεο δισκο με παλια τακακια, μπορει να χαλάσει ο δίσκος.
    Δε χαλάει ο δίσκος, αποκτά τις χαρακιές του προηγούμενου παλιού δίσκου οι οποίοι διαμόρφωσαν τα τακάκια.

    Ο δίσκος για να στραβώσει θέλει ή πίεση-χτύπημα ή απότομη ψύξη όταν είναι ζεστός.
    Ο δίσκος στον οποιο με το χέρι καταλαβαίνεις ότι έχει καρούμπαλο απ' τη μια χωρίς να έχει βαθούλωμα απ' την άλλη έχει πρόβλημα απ' το εργοστάσιο. Συνήθως αυτό φτιάχνεται σε ένα μηχανουργείο!
    Το διαφορετικό χρώμα πιθανότατα οφείλεται σε λάθος κατά την θερμική κατεργασία, αν δεν οφείλεται στο υλικό σε συνδυασμό με την θερμική κατεργασία που έγινε. Και στις δύο περιπτώσεις, ακόμα και αν διορθωθεί σε μηχανουργείο ίσως ξαναγίνει έτσι!

    Ο δίσκος πρέπει να σταλεί στην κατασκευάστρια εταιρία.
    Sent from me using a computer.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Πάρε ένα γκινέζικο μωρε....
    ανανήψαντας

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2014, 13:19
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14
  3. Απο Σημερα.................
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 08:16
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF