Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Aποφαση : Σύγκρουση Καθέτως Κινουμένων Ανυπαίτιος ο εκ του STOP

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Ο νομος λεει μεχρι 50χλμ/ωρα,αν πατε με 50 μες τα στενα με μηχανη.. τι να πω!Ατυχημα χωρις επαφη των οχημάτων ηταν 5% στο συνολο της αποζημίωσης,μετα πας δικαστικα,δεν ξερω αν εχει αλλαξει αυτό.

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Εμενα παντως καποτε στην τροχαια μου ειπαν να δηλωσω οτι επεσα πανω στο αμαξι και οχι οτι συρθηκα και μετα επεσα πανω....
    Εσένα κόντεψα να σακατέψω το 2010;

    Το ίδιο του είπα και εγώ, που του έκανα δήλωση μεν, αλλά η αλήθεια ήταν ότι έτρεχε σε
    φρεσκοβρεγμένο οδόστρωμα με πολλά στενά και χάλια λάστιχα στο παπί.
    Και ευτυχώς που φόραγε κράνος, καθώς όταν χέστηκε και άρχισε να σέρνεται κατά πάνω μου, η κεφάλα του
    σούρθηκε καμμιά 10ριά μέτρα πριν σκάσει πάνω μου...

    Τέλος πάντων, από όοοοολα αυτά, κρατάω ότι "Προσέξτε όταν καβαλάτε, κάποιος, φταίει δε φταίει, μπορεί να πεταχτεί μπροστά σας. Αυτός θα κλαίει λαμαρίνες, εμείς κεφάλια, γόνατα, χέρια κλπ"

  3. #33
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Ο νομος λεει μεχρι 50χλμ/ωρα,αν πατε με 50 μες τα στενα με μηχανη.. τι να πω!Ατυχημα χωρις επαφη των οχημάτων ηταν 5% στο συνολο της αποζημίωσης,μετα πας δικαστικα,δεν ξερω αν εχει αλλαξει αυτό.
    Καλά οι ασφαλιστικές λένε τα δικά τους.

    Εγώ πάντως έχω κερδίσει τέτοια υπόθεση. Και δεν είμαι ο μόνος.

    Και μάλιστα αυτά που τελικά πήρε ο πελάτης ήταν πέντε φορές παραπάνω από όσα του προσέφερε η ασφαλιστική και δύο φορές παραπάνω από αυτά που τις είχαμε προτείνει για να το κλείσουμε εξωδικαστικά. Καλά να πάθει. Οι μαγκιές πληρώνονται.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sergiosm Προβολή μηνύματος
    Καλά οι ασφαλιστικές λένε τα δικά τους.

    Εγώ πάντως έχω κερδίσει τέτοια υπόθεση. Και δεν είμαι ο μόνος.

    Και μάλιστα αυτά που τελικά πήρε ο πελάτης ήταν πέντε φορές παραπάνω από όσα του προσέφερε η ασφαλιστική και δύο φορές παραπάνω από αυτά που τις είχαμε προτείνει για να το κλείσουμε εξωδικαστικά. Καλά να πάθει. Οι μαγκιές πληρώνονται.
    ο.κ πραγματικα δεν θα ηθελα τα δικαστηρια.Και σιγουρα ο δικηγόρος,νομικη προστασια κ.λ.π παιζει μεγαλο ρολο σε μια υποθεση.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    εγω παντως απορω με το λαλακα που παραβιασε το stop και δεν έκανε δήλωση με την ελπίδα οτι θα βγάλει συνυπαιτιότητα 30% σε 10 χρόνια για να πάρει τι ? 500 ευρώ?

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    εγω παντως απορω με το λαλακα που παραβιασε το stop και δεν έκανε δήλωση με την ελπίδα οτι θα βγάλει συνυπαιτιότητα 30% σε 10 χρόνια για να πάρει τι ? 500 ευρώ?
    Δεν ξες ποτέ. Μπορεί να ζητήσει... Είκοσι χιλιάρικα ηθική βλάβη. Παθών. Στο ατύχημα έκλαιγε "συγγνώμη παιδί μου σε σκότωσα" και μετά... Ακόμα περιμένουμε απόφαση. Θα γελάσω πολύ με το αποτέλεσμα. Ή πικρά ή αληθινά.

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Ο νομος λεει μεχρι 50χλμ/ωρα,αν πατε με 50 μες τα στενα με μηχανη.. τι να πω!Ατυχημα χωρις επαφη των οχημάτων ηταν 5% στο συνολο της αποζημίωσης,μετα πας δικαστικα,δεν ξερω αν εχει αλλαξει αυτό.
    Ο υπαίτιος του ατυχήματος εφόσον αποδεχτεί την υπαιτιότητα, πληρώνει είτε υπάρχει επαφή είτε όχι. Προσωπικά έχω αποζημιωθεί 3 φορές στο 100% των ζημιών.
    Μέσα ΚΑΙ τα ρούχα, κράνος, ΚΑΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΆ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ

    Μην ξεχνάμε οτι στην περιπτωση εμπλοκής της απόφασης και σε έφεση, οι δικαστές καταλήγουν πάντα στο γράμμα του νόμου και οχι με στην λογική του δικαστή.
    Και ο νόμος λέει ο έχων STOP διέρχεται με απόλυτη ευθύνη την οδο αρα παρέχει ΑΠΌΛΥΤΗ προτεραιότητα σε αυτόν που ΔΕΝ έχει stop

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Εφόσον αποδεχτει...τελος παντον κάθε περιπτωση είναι διαφορετικη,τοτε η ζημια μου ηταν σχετικα μικρη και δεν ασχοληθηκα παραπανω.Είναι και με ποιον θα μπλέξεις...γιατι ολοι οι ανθρωποι δεν είναι ιδιοι.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Δεν ξες ποτέ. Μπορεί να ζητήσει... Είκοσι χιλιάρικα ηθική βλάβη. Παθών. Στο ατύχημα έκλαιγε "συγγνώμη παιδί μου σε σκότωσα" και μετά... Ακόμα περιμένουμε απόφαση. Θα γελάσω πολύ με το αποτέλεσμα. Ή πικρά ή αληθινά.
    πρεπει να χει χοντρο βισμα για να παρει 20.000 ηθική βλάβη για υλικές ζημιές, δεν προκειται να παρει τιποτα. Είναι βλάκας ο κόσμος. Και να παρει κατι τώρα, θα ρθει η ώρα που θα κλαιει και θα απορεί, "γιατι Θεε μου μου σκότωσες το παιδί μου σε τροχαίο, εγώ είμαι καλός άνθρωπος?" Το χω δει πολλές φορές το σενάριο, είναι χιλιοπαιγμένο. Πιστεψτε με εδω είναι η κόλαση και ο παράδεισος μαζι (και όχι μόνο εδώ).

    Το χε πει και ο Σολων: Μηδένα προ του τέλους μακάριζε... ΝΟ ΜERCY

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. SKYFALL δλδ ο κατελθών εκ του ουρανού
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2012, 00:36
  2. Προέλευση του... fuck!
    από KAS77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 17:46
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2007, 20:21
  4. Δημοσιογραφοι του κωλου!!!
    από AFTER στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2003, 08:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF