Σελίδα 127 από 146 ΠρώτοΠρώτο ... 2777117122123124125126127128129130131132137 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.891 έως 1.905 από 2189

Θέμα: HABEMUS PAPA(RIA)M 666 ΙΙ

  1. #1891
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αχταρμάς...

    Έλεος ρε παίδες...μην αναπαράγονται οι κοτσάνες.
    Τα περίφημα CDS του Καμμενου δεν έφτασαν ποτέ πάνω από 1.8 δις. Και όσοι τα είχαν, ένα @@ πληρώθηκαν μιας και το PSI δεν χαρακτηρίστηκε ως default για να τα ενεργοποιήσει.

    Το μεγαλύτερο κακό που έχει προκληθεί σε αυτήν την χώρα, από την μεταπολίτευση και μετά, είναι η καλλιέργεια της κουλτούρας του Ακάλυπτου.
    Μας χρωστάνε, δεν τους χρωστάμε, επονείδιστο και απεχθές, νταούλια και βιολιά, Ισλανδία, σεισάχθεια, να πληρώσει η (αόριστη) πλουτοκρατία και όμορφες κοτσάνες που χαϊδεύουν τα αυτιά.

    Και ο λογαριασμός ανεβαίνει καλπάζοντας.

    Γιατί η αλήθεια είναι μια, και δεν αλλάζει. Η χώρα που έλαβε 190δις σε ΑΜΕΣΕΣ πληρωμές μέσω των ευρωπαϊκών κονδυλίων...κατάφερε να χρεοκοπήσει το 2010 και έκτοτε την συντηρούν οι υπόλοιποι εταίροι (με τους όρους τους).
    Τα υπόλοιπα, είναι ιστορίες σοσιαλιστικού σουρεαλισμού στα καπηλειά του ΑΚΕΠ και των δραχμολαγνων.
    Με το μπαρδόν σύντροφε αλλά η ΝΔ και η δεξιά που κυβ'ερνησε όλα αυτά τα χρόνια είναι σοσιαλιστές???
    ανανήψαντας

  2. #1892
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    https://www.alfavita.gr/arthron/koin...n-pese-kai-ton

    Ελπίζω να ξανάρθουν οι Ρώσοι ρε μ.... και αυτή τη φορά να σας κάνουν ότι σας αξίεζει.....
    ή έστω οι Κινέζοι δε με χαλάει που είναι και μοβότροι
    ανανήψαντας

  3. #1893
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Γαιτί χωρίς τα δάνεια η χρεοκωπία θα ήταν ολική και βίαιη ενώ τώρα είναι "μερική" και "ελεγχόμενη".... Όλα έχουν να κάνουν με το πως αντιλαμβάνεται την χρεοκωπία ο καθένας...
    Αυτό βέβαια προϋποθέτει οτι κάααααποτε θα μπορέσουμε να αποπληρώσουμε, και όχι οτι απλά θα τρεκλίζουμε από μεγαλύτερο σε μεγαλύτερο χρέος κι από μεγαλύτερη σε μεγαλύτερη χρεοκοπία...

    ..ενώ ταυτόχρονα (φυσικά εννοείται ) κάποιοι θα καλοτρώνε από τους όποιους πενιχρούς τόκους καταφέρνουμε να συγκεντρώνουμε.

    Χμ, αρκετα μεγάλη προϋπόθεση.


    Το ποίημα του Lewis Carroll (του συγγραφέα της «Αλίκης»), με τίτλο ο Πέτρος κι ο Παύλος (Peter and Paul) περιγράφει το φαινόμενο ξεκάθαρα...
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  4. #1894
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Δε ξέρω αν μια έκτακτη χρεωκοπία το 2010 με τις τράπεζες γεμάτες με δυνατό ΑΕΠ με δραχμούλα και υποτίμηση θα ήταν καλύτερα.
    ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
    Πολλούς δεν τους συμφέρει να το θυμόμαστε αυτό.

    Όπως και δεν υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ γκαραντί οτι άμα η χώρα εξαθλιωθεί πέραν κάθε ορίου δεν θα πουν τότε: «α, μάγκες πήγαμε να σας βοηθήσουμε, αλλά εσείς δυστυχώς οδηγήσατε τους εαυτούς σας σε άτακτη χρεοκοπία. Τσιμπάτε την, λοιπόν»
    Θα έλεγα μάλλον οτι αυτό το σενάριο ΚΑΘΟΛΟΥ δεν αποκλείεται, στην φύση έτσι λειτουργούν τα παράσιτα. Απομυζούν την τελευταία σταγόνα ζωής του θύματος και το εγκαταλείπουν μόνο όταν δεν έχει πια τίποτα να δώσει.




    αλλά μου μοιάζει περίεργο που η ΕΕ επέλεξε να μας ταίζει (όπως ουσιαστικά λες) τόσα χρόνια όταν το 10 θα μπορούσε να είχε γίνει βούβα η δουλειά, να μας είχαν δανείσει δεκαπέντε δις (αν θυμάμαι καλά αυτά ήταν να πληρωθούν εντός των πρώτων τεσσάρων μηνών διακυβέρνησης Γιωργάκη... ναι και άλλα πολλά μέσα στην ίδια χρονιά... μπορεί να ήταν και περισσότερα δεν ενθυμούμαι πλέον) για να μη φτάναν τα σπερντ στο διάστημα, να είχαν περιοριστεί οι δαπάνες του κράτους (Δε νομίζω πως ο Γιωργάκης θα έλεγε όχι στη Μέρκελ) να είχαν αν θέλεις πουληθεί και 2-3 εταιρίες φιλέτα και όλα καλά...
    Nαι, άλλα αν είχε γίνει έτσι πόσα θα είχαν βγάλει οι τράπεζες; Ενώ τώρα...;
    Εσύ παιδί μου πρέπει να είσαι κουμουνιστής, για να μην θες να πάει μπρος η οικονομία...
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  5. #1895
    Βαριέμαι να διαβάζω αφηγηματικα παραμύθια του Κοελιο.
    Μια χώρα με 15% έλλειμμα, 35% υψηλότερες εισαγωγές από εξαγωγές στο ισοζύγιο, με διαλυμένο ασφαλιστικό, που έφτασε να δανείζεται 55δις τον χρόνο εκ των οποίων τα 20 ήταν λόγω ελλειμμάτων στον προϋπολογισμό (2009) θα βαραγε χρεωκοπία και θα γύρναγε στην δραχμή.
    Και τα πετάτε αυτά τα όμορφα, με κάποιες λεπτομέρειες ασήμαντες να σας διαφεύγουν...
    Πχ ότι ένα νόμισμα, έχει την αξία της οικονομίας του, και του εκδότη του.
    Διαφορετικά, ο υπόλοιπος πλανήτης που τυπώνει μόνος του χρήμα, θα έπρεπε να έχει χεστει στο τάλιρο.

    Όσον αφορά τις χρεοκοπίες...
    Χρεωκοπία βάρεσε και η Αργεντινή.
    Χρεωκοπία βάρεσαν και οι μπολσεβίκοι (όπου ο όρος απεχθές χρέος εμφανίστηκε για πρώτη φορά).

    Ανοίξτε κανένα βιβλίο να διαβάσετε πως και αν ξεχρέωσαν και με τι όρους αποπληρωσαν τα δάνεια του τσαρου του 1918 η πρώην ΕΣΣΔ, και του 99 η Αργεντινή.

    ΥΓ. Δεινόσαυρε, κανείς δεν μιλάει για αποπληρωμή, πουθενά δεν συμβαίνει αυτό. Για βιώσιμο μιλάμε όπου μια οικονομία μπορεί να το εξυπηρετεί.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #1896
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Βαριέμαι να διαβάζω αφηγηματικα παραμύθια του Κοελιο.
    Μια χώρα με 15% έλλειμμα, 35% υψηλότερες εισαγωγές από εξαγωγές στο ισοζύγιο, με διαλυμένο ασφαλιστικό, που έφτασε να δανείζεται 55δις τον χρόνο εκ των οποίων τα 20 ήταν λόγω ελλειμμάτων στον προϋπολογισμό (2009) θα βαραγε χρεωκοπία και θα γύρναγε στην δραχμή.
    Και τα πετάτε αυτά τα όμορφα, με κάποιες λεπτομέρειες ασήμαντες να σας διαφεύγουν...
    Πχ ότι ένα νόμισμα, έχει την αξία της οικονομίας του, και του εκδότη του.
    Διαφορετικά, ο υπόλοιπος πλανήτης που τυπώνει μόνος του χρήμα, θα έπρεπε να έχει χεστει στο τάλιρο.

    Όσον αφορά τις χρεοκοπίες...
    Χρεωκοπία βάρεσε και η Αργεντινή.
    Χρεωκοπία βάρεσαν και οι μπολσεβίκοι (όπου ο όρος απεχθές χρέος εμφανίστηκε για πρώτη φορά).

    Ανοίξτε κανένα βιβλίο να διαβάσετε πως και αν ξεχρέωσαν και με τι όρους αποπληρωσαν τα δάνεια του τσαρου του 1918 η πρώην ΕΣΣΔ, και του 99 η Αργεντινή.

    ΥΓ. Δεινόσαυρε, κανείς δεν μιλάει για αποπληρωμή, πουθενά δεν συμβαίνει αυτό. Για βιώσιμο μιλάμε όπου μια οικονομία μπορεί να το εξυπηρετεί.
    Μη φέρνεις case studies. Η Ελλάδα είναι μια χώρα που από τη δημιουργία της σαν σύγχρονο κράτος ανήκει στη δύση. Είναι μια χώρα μέλος της EU.Η Ελλάδα ούτε USSR είναι ούτε Αργεντινή. Ξαναλέω δε ξέρω αν θα ήταν καλύτερα αν είχαν γίνει έτσι (ευρό είχες στις τράπεζες σου ) Αλλά γιατί δε παραδέχεσαι ότι αυτό που εφαρμόζετε εδώ και 6 χρόνια είναι αποτυχία; Δεκάδες φωνές φιλελεύθερων ανά την Ευρώπη το λένε πως απέτυχαν στο σχέδιο για την Ελλάδα, δεν είναι ντροπή! Άσε το φαντασιακό του τι θα γινόταν αν ... πες μου τι γίνετε εδώ και 6 χρόνια και τι βλέπεις για τα επόμενα χρόνια...

  7. #1897
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    ΥΓ. Δεινόσαυρε, κανείς δεν μιλάει για αποπληρωμή, πουθενά δεν συμβαίνει αυτό. Για βιώσιμο μιλάμε όπου μια οικονομία μπορεί να το εξυπηρετεί.
    Το αστείο είναι οτι μπορεί άνθρωποι να μιλάνε για παραμύθια του Coelho, αλλα η πιο πάνω πρόταση να τους φαίνεται το πιο λογικό πράγμα στον κόσμο.
    Άκου εκεί να μιλήσει κανείς για αποπληρωμή χρέους. Κουμουνισταί, σε λέω...

    Άσε byron, άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, σ' αυτό δεν πρόκειται να βρούμε άκρη.
    Προσωπικά, την οικονομία βασισμένη σε χρέος (ιδίως με την σημερινή της μορφή) την θεωρώ μακράν την μεγαλύτερη βλακεία της ανθρωπότητας, και πιθανότατα την αιτία για την ίδια την καταστροφή της. Άλλοι, για δικούς τους λόγους, την βλέπουν σαν ραχάτ λουκούμ.
    Γούστα...
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  8. #1898
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Μη φέρνεις case studies. Η Ελλάδα είναι μια χώρα που από τη δημιουργία της σαν σύγχρονο κράτος ανήκει στη δύση. Είναι μια χώρα μέλος της EU.Η Ελλάδα ούτε USSR είναι ούτε Αργεντινή.
    Ξαναλέω δε ξέρω αν θα ήταν καλύτερα αν είχαν γίνει έτσι (ευρό είχες στις τράπεζες σου )
    Δεν σε ρώτησαν και ποτέ να διαλέξεις
    Αλλά γιατί δε παραδέχεσαι ότι αυτό που εφαρμόζετε εδώ και 6 χρόνια είναι αποτυχία;
    Μια χαρά δουλεύει αυτό που εφαρμόζεται
    Δεκάδες φωνές φιλελεύθερων ανά την Ευρώπη το λένε πως απέτυχαν στο σχέδιο για την Ελλάδα, δεν είναι ντροπή!
    Άσε το φαντασιακό του τι θα γινόταν αν ... πες μου τι γίνετε εδώ και 6 χρόνια
    Η Ελλάδα αλλάζει αφεντικά Λιμάνια Αεροδρόμεια ενέργεια νερά κλπ κλπ
    και τι βλέπεις για τα επόμενα χρόνια...
    Από το 17 να λες...
    Εγώ να δεις πως βαριέμαι να διαβάζω νεοφιλελέ παραμύθια του κάθε βαρόνου Μινχάουζεν
    (από 1ο ΄χερι πάντα)
    ανανήψαντας

  9. #1899
    Και κάπου εδώ, θα πεταχτεί κάποιος να ρωτήσει που τα χρωστάει ρε παιδιά όλος ο πλανήτης...στον Άρη?
    Αντίο ζωή, δείτε το πριν το κατεβάσουν, και δηαδόσται...
    Ασε Dyno...δεν εχει νόημα να συνεχίσουμε την συζήτηση. Είμαι αλλού και είσαι εντελώς αλλού και εσύ.

    ΥΓ. skylare, δεν έχω καμμία διάθεση να μοιραστώ τις προβλέψεις μου. Μακάρι να πάνε όλα προς το καλύτερο από αυτό που ζούμε τώρα. Εδώ είναι η ζωή μου, εδώ δουλεύω, εδώ θα ήθελα να δω καλύτερη ποιότητα ζωής για τους συνανθρώπους μου και τα παιδιά μου.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #1900
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος

    ΥΓ. skylare, δεν έχω καμμία διάθεση να μοιραστώ τις προβλέψεις μου. Μακάρι να πάνε όλα προς το καλύτερο από αυτό που ζούμε τώρα. Εδώ είναι η ζωή μου, εδώ δουλεύω, εδώ θα ήθελα να δω καλύτερη ποιότητα ζωής για τους συνανθρώπους μου και τα παιδιά μου.
    Ναι αλλά δε θα πάνε καλύτερα και το ξέρεις. ΔΕ δουλεύει το πράγμα γιατί να πρέπει να μπω στη διαδικασία να το υπερασπιστώ; Άσε τις όποιες διαφορές που μπορεί να έχουμε σε πολιτικό επίπεδο. Στην κοσμοθεωρία μας ίσως βρε αδερφέ... Εδώ στο τώρα, στην Ελλάδα εδώ και χρόνια ΔΕ λειτουργεί και αν δε γίνει κάτι διαφορετικά ΔΕ θα λειτουργήσει.

  11. #1901
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Αλλά γιατί δε παραδέχεσαι ότι αυτό που εφαρμόζετε εδώ και 6 χρόνια είναι αποτυχία; Δεκάδες φωνές φιλελεύθερων ανά την Ευρώπη το λένε πως απέτυχαν στο σχέδιο για την Ελλάδα, δεν είναι ντροπή! Άσε το φαντασιακό του τι θα γινόταν αν ... πες μου τι γίνετε εδώ και 6 χρόνια και τι βλέπεις για τα επόμενα χρόνια...

    Εφαρμόζεται τι?
    Απλά σου δίνουν δανεικά με το σταγονόμετρο για να προλάβεις να αλλάξεις ένα κατεστημένο δημοσίου-παρατρεχάμενων-διαπλεκομένων που εδώ και 40
    χρόνια κάνουν πάρτι με τα κρατικά έσοδα εις βάρος 3 γενεών πολιτών.
    Δεν βλέπω ακριβώς γιατί θα πρέπει να κάνουν αλλιώς ή τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν.
    Το τελικό αποτέλεσμα ουσιαστικά είναι το ίδιο ΕΚΤΟΣ εάν προλάβουμε να κάνουμε κάτι.
    Απλά το κατεστημένο έχει βαθύτατες ρίζες και στην κοινωνία οπότε χλωμό το βλέπω να γίνεται τίποτα.

  12. #1902
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εφαρμόζεται τι?
    Απλά σου δίνουν δανεικά με το σταγονόμετρο για να προλάβεις να αλλάξεις ένα κατεστημένο δημοσίου-παρατρεχάμενων-διαπλεκομένων που εδώ και 40
    χρόνια κάνουν πάρτι με τα κρατικά έσοδα εις βάρος 3 γενεών πολιτών.
    Δεν βλέπω ακριβώς γιατί θα πρέπει να κάνουν αλλιώς ή τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν.
    Το τελικό αποτέλεσμα ουσιαστικά είναι το ίδιο ΕΚΤΟΣ εάν προλάβουμε να κάνουμε κάτι.
    Απλά το κατεστημένο έχει βαθύτατες ρίζες και στην κοινωνία οπότε χλωμό το βλέπω να γίνεται τίποτα.
    lol Δηλαδή στόχος των Ευρωπαίων είναι να αλλάξει το πολιτικό κατεστημένο στην Ελλάδα;

  13. #1903
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά, την οικονομία βασισμένη σε χρέος (ιδίως με την σημερινή της μορφή) την θεωρώ μακράν την μεγαλύτερη βλακεία της ανθρωπότητας
    Παράδειγμα μιας οικονομίας βασισμένης σε χρέος είναι η εξής:
    - Έχεις χωράφια. Δανείζεσαι (άρα φορτώνεσαι χρέος) από την Αγροτική και παίρνεις τρακτέρ και ό,τι συναφή μηχανήματα χρειάζεσαι. Αυξάνεις την παραγωγή σου και σιγά σιγά ξεχρεώνεις.

    Στην περίπτωση που θέλεις να αποφύγεις τη δημιουργία χρέους, η διαδικασία είναι ως εξής:
    - Έχεις χωράφια. Δουλεύεις με βόδια, άλογα, εποχιακούς εργάτες και γενικά ό,τι μπορείς να πληρώσεις επιτόπου, ελπίζοντας να αποταμιεύσεις αρκετά χρήματα για τρακτέρ και μηχανήματα.

    Τα ίδια ισχύουν για μια βιοτεχνία, ένα ιατρείο, μηχανουργείο, συνεργείο κτλ

    Εμένα πάντως η 1η περίπτωση μου φαίνεται καλύτερη κι ας δημιουργεί χρέος!
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  14. #1904
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Παράδειγμα μιας οικονομίας βασισμένης σε χρέος είναι η εξής:
    - Έχεις χωράφια. Δανείζεσαι (άρα φορτώνεσαι χρέος) από την Αγροτική και παίρνεις τρακτέρ και ό,τι συναφή μηχανήματα χρειάζεσαι. Αυξάνεις την παραγωγή σου και σιγά σιγά ξεχρεώνεις.

    Στην περίπτωση που θέλεις να αποφύγεις τη δημιουργία χρέους, η διαδικασία είναι ως εξής:
    - Έχεις χωράφια. Δουλεύεις με βόδια, άλογα, εποχιακούς εργάτες και γενικά ό,τι μπορείς να πληρώσεις επιτόπου, ελπίζοντας να αποταμιεύσεις αρκετά χρήματα για τρακτέρ και μηχανήματα.

    Τα ίδια ισχύουν για μια βιοτεχνία, ένα ιατρείο, μηχανουργείο, συνεργείο κτλ

    Εμένα πάντως η 1η περίπτωση μου φαίνεται καλύτερη κι ας δημιουργεί χρέος!
    Υποθέτω πως ο Δεινόσαυρος μιλάει για άλλο πράγμα. Αλλά αν κατάλαβα καλά και αφού προτιμάς την πρώτη περίπτωση (και καλά κάνεις αν κρίναμε ΜΟΝΟ με τέτοιου είδους παραδείγματα) τότε θα πρέπει να στηρίζεις ότι στην Ελλάδα θα έπρεπε να δάνειζαν περισσότερο για παράδειγμα η ΕΚΤ χρήματα που θα πήγαιναν σε στοχευμένες επενδύσεις... αύξηση της παραγωγής και των υπηρεσιών και ξεχρέωμα. Κάτι τέτοια έλεγε μέσα στις άκρες ο Βαρουφάκης και οι της Λαϊκής ενότητας του Λαφαζάνη.

  15. #1905
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    lol Δηλαδή στόχος των Ευρωπαίων είναι να αλλάξει το πολιτικό κατεστημένο στην Ελλάδα;
    Ο στόχος τους είναι να σε ξεφορτωθούν από την πλάτη τους και να μην τους τραβάς χρήμα χωρίς προσδοκία κέρδους.
    Και θα το κάνουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
    Απλά πράγματα, αυτό είναι το παγκόσμιο παιγνίδι.

Παρόμοια θέματα

  1. HABEMUS PAPA(RIA)M 666
    από kostas777 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2020
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2016, 10:13
  2. HABEMUS PAPA(RIA)M 5
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2016, 13:25
  3. HABEMUS PAPA(RIA)M 4
    από pipe_smoker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1940
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2015, 16:06
  4. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01
  5. Ποιος Σατανας Εβαλε Το Ποστ Νο 6,666?????
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2004, 14:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF