Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 89

Θέμα: AΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ VSTROM -1000 2015!ΓΝΩΜΕΣ!!!

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jiovani7 Προβολή μηνύματος
    Την μηχανη την θελω κυριως για να κανω ταξιδια και σχετικα λιγες μετακινησεις μεσα στην πολη ειδικα στην αρχη μεχρι να την συνηθισω.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    τι θες να κάνεις με το μηχανάκι?
    ρε νικολάκη... ρε νικολάκη...


    ΕΙΠΑΜΕ. Να το πάρει αν του αρέσει (αφού το καβαλήσει). Και ωραία τιμή και ωραία μοτό και τις πρώτες 50,000 χλμ τσάμπα. Διαφωνείς μικρέ τιντιέμαρχε γεροκάγκουρα;

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    ουσιαστικα στο μελλοντικο ιδιοκτητη απαντησε μονο ο Τερενς που εχει και την εμπειρια αυτης της μηχανης και το εχει ψαξει πολύ ...ο ανθρωπος λοιπον ας κανει ότι τον φωτισει το συμπαν...προσωπικα επιμενω στις αποψεις μου..

  3. #33
    'Ετσι για να καταλάβω και εγώ... Ο τέρενς έχει εμπειρία γιατί το πήγε ένα τεστ ράιντ; Άντε δύο; Ε, την ίδια εμπειρία μπορεί χαλαρότατα να αποκτήσει και ο op.

    Και εσύ εμμένεις στην άποψη σου ότι ή το 650 ακρίβυνε από τα 8000 που το δίνανε και δεν αξίζει ή πως το παλιό 1000άρι μοντέλο του 2000 δεν αξίζει 11500 ευρώ, με τις οποίες φυσικά και συμφωνούμε

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28
    Την μηχανη την θελω για να κανω κανενα ταξιδακι με την γυναικα και να μπορω να την κυκλοφορω και μεσα στην πολη οταν μου δινεται η ευκαιρια!Για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα, ως προς εμενα, οφειλω να σας πω οτι δεν εχω την εμπειρια να αξιολογησω απολυτα, τοσο την οδηγικη συμπεριφορα της μηχανης, οσο και την αξιοπιστια της.Συνεπως παω ας πουμε και με λιγο κλειστα τα ματια και για αυτο ανοιξα αυτο το θρεντ για να με διαφωτισετε οι πιο εμπειροι.Θελω να αγορασω το καλυτερο μηχανακι στα λεφτα που διαθετω και να μου δινει απροβληματιστα αυτα που θα του ζηταω,χωρις πολλα πολλα και μηχανικα προβληματα.

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2016
    Μηνύματα
    28
    Και παντα καινουργιο ετσι να μην ξεχνιομαστε!!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    τελικά θα πάρει το παλιό?

    τότε που το πούλαγαν το παλιό σκούπιζε τη μύτη με 50ευρα ο κόσμος!
    τα 11500 ήταν για ποπ κορν στο σινεμά.
    άλλο τότε άλλο τώρα άλλαξαν οι εποχές και απλά δεν υπάρχει κανένα κείνο.
    τώρα για το καινούριο μοντέλο βρες κανα κάτοχο και ρώτα να μάθεις την αλήθεια.
    με μια βόλτα δεν καταλαβαίνεις τίποτα πέρα τα κλασικά.

    εμφανισιακά ωραίο είναι τσάμπα σέρβις μια χαρά!
    και αφου το θες και για πάρα έξω πιο πολύ πάρε 1000 άσε τα άλλα για άλλους.

  7. #37
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ουσιαστικα στο μελλοντικο ιδιοκτητη απαντησε μονο ο Τερενς που εχει και την εμπειρια αυτης της μηχανης και το εχει ψαξει πολύ ...ο ανθρωπος λοιπον ας κανει ότι τον φωτισει το συμπαν...προσωπικα επιμενω στις αποψεις μου..
    Δηλ δεν απαντησαμε οι υπολοιποι; 'Η μηπως το οδηγησε ΜΟΝΟ ο τερενς; Μαλλον δε διαβαζεις τι γραφουμε οι υπολοιποι.
    Τζιοβανι αν σου κανει, παρτο και μη ρωτας κανενα! Σου αρεσει; Βαλε και τη γυναικα να κατσει επανω! Και μη ρωτας κανενα!

  8. #38
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παρε αγορι μου το μηχανακι που σ αρεσει και μην πολυψυριζεις την μαιμου.
    Ουτως η αλλως οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν προκειται να εκμεταλευτεις ουτε το 50 τοις εκατο απο τις δυνατοτητες μιας συγχρονης μοτο.
    Το μηχανακι ειναι καλο και αξιοπιστο σαν γιαπωνεζικο και τα 5 χρονια εγγυηση και σερβις ειναι ενα μεγαλο + .ΣΚΕΨΟΥ ποσα θα δωσεις σε ενα ευρωπαικο σε 5 χρονια οταν θα σου χαλασει -που θα σου χαλασει-.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #39
    ΡΕ ΦΙΛΕ




    Δεν έγραψα ότι είναι κακό μηχανάκι,αλλά ότι παίζει σε λάθος κατηγορία με λάθος κουστούμι..!!
    Αν κάποιος το θέλει για ταξιδιάρικο on-off, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ,αν δεν έχει λεφτά ας πάρει καλύτερα το 650...!!!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    το ταξίδεψες το μηχανάκι φίλε και το λες τόσο απόλυτα?

    το 650 είναι για πέταμα από ποιότητα κατασκευής.το καινούριο πάντα!καμία σχέσει με το παλιό σε ποιότητα!
    ο μηχανηκος μου στη suzuki μου το ειπε αυτο κάτι θα ξέρει παραπάνω από μένα που το γράφω απλά!

  11. #41
    Ξέρεις τι γίνεται τώρα.

    Καλά τα λέμε εμείς αλλά το "ταξιδιάρικο" είναι υποκειμενικό. Διαβάζω πχ σε άλλο νήμα ότι το VFR είναι "για όλη μέρα στη σέλα" και με πιάνει γέλιο σκεπτόμενος το σίγμα τελικό. Αλλά προφανώς για κάποιον είναι έτσι και όπως λες εσύ δεν κάνει το Vstrom, θα σου πει ο άλλος "άντε ρε με την μπερζέρα με ρόδες". Οπότε πραγματικά, το τι κάνει και το τι δεν κάνει είναι μιά ανοησία. Ας μείνουμε στο ότι παγκοσμίως έχουν γράψει πολύ καλά λόγια για αυτό και σαν επιλογή μοτοσικλέτας είναι μιά χαρά.

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jiovani7 Προβολή μηνύματος
    Την μηχανη την θελω για να κανω κανενα ταξιδακι με την γυναικα και να μπορω να την κυκλοφορω και μεσα στην πολη οταν μου δινεται η ευκαιρια!Για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα, ως προς εμενα, οφειλω να σας πω οτι δεν εχω την εμπειρια να αξιολογησω απολυτα, τοσο την οδηγικη συμπεριφορα της μηχανης, οσο και την αξιοπιστια της.Συνεπως παω ας πουμε και με λιγο κλειστα τα ματια και για αυτο ανοιξα αυτο το θρεντ για να με διαφωτισετε οι πιο εμπειροι.Θελω να αγορασω το καλυτερο μηχανακι στα λεφτα που διαθετω και να μου δινει απροβληματιστα αυτα που θα του ζηταω,χωρις πολλα πολλα και μηχανικα προβληματα.





    ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ





    Για κανένα ταξιδάκι και να μπορείς να κυκλοφορείς μέσα στην πόλη
    για ταξιδάκι είναι αρκετά καλύτερο το 650 στο θέμα κάλυψη,άνεση κ.λ.π.
    Μειονεκτεί στο θέμα τεχνολογία αλλά η διαφορά τους είναι 5 χιλιάρικα
    8 το 650 ,13 το 1000.Τα 5 χιλιάρικα διαφορά + την μικρότερη κατανάλωση,τέλη ασφάλεια
    για 5-6 χρόνια σου βάζω είναι άλλο ένα χιλιάρικο.
    Σκέψου τι μπορείς να κάνεις με 6 χιλιάρικα επιπλέον και αποφάσισε ΑΝ, δεν σου περισσεύουν...!!!
    Επίσης ,στην πόλη τα 1000 κυβικά είναι ΑΧΡΗΣΤΑ και κουραστικά,ειδικά από ένα δικύλινδρο μοτέρ,
    παρά τα κιλά του που είναι τα ίδια με το 650.
    Επαναλαμβάνω ότι το vstrom 1000 δεν είναι το ταξιδιάρικο μηχανάκι on-off που ίσως θέλεις...!!!
    Η επιλογή σου με αυτά που ζητάς πρέπει να είναι ΑΥΣΤΗΡΑ JAPAN αφού αναφέρεσαι σε πολλά απροβλημάτιστα χλμ.
    χωρίς πολλές σκοτούρες και τρελλή συντήρηση.
    Ακόμα και σήμερα παρά το ότι το 1000 άλλαξε εντελώς παραμένει στη σκιά του απλά βελτιωμένου 650
    επειδή ακριβώς δεν προσφέρει τίποτε παραπάνω σε θέματα που προανέφερα και αυτό ο κόσμος το βλέπει..!!

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv1000s Προβολή μηνύματος
    το ταξίδεψες το μηχανάκι φίλε και το λες τόσο απόλυτα?

    το 650 είναι για πέταμα από ποιότητα κατασκευής.το καινούριο πάντα!καμία σχέσει με το παλιό σε ποιότητα!
    ο μηχανηκος μου στη suzuki μου το ειπε αυτο κάτι θα ξέρει παραπάνω από μένα που το γράφω απλά!



    ΝΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΕΨΑ


    Έκανα περίπου 100 χλμ. έξω από την πόλη,για μένα είναι αρκετό να καταλάβω πως συμπεριφέρεται
    μετά από 40 χρόνια στα μηχανάκια.
    Όσο για το αν το 650 έχει μάπα ποιότητα κατασκευής,έχε υπόψιν ότι πολλά πράμματα είναι κοινά
    στα δύο μηχανάκια. Καθρέφτες,μανέτες,γκρίπ κ.λ.π...
    ΑΠΟ Τ0 2004 ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.......!!!!
    Οι μηχανικοί φίλε μου αν δεν είναι τα αδέρφια σου.........μην τους πιστεύεις γιατί εκπροσωπούν ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ..!!
    Εμείς εδώ μέσα γράφουμε για την τρέλα μας,έτσι απλά.
    Ήμουν κάτοχος 2 vstrom 650 το απλό και με abs,και έχω άποψη και για το 1000 το καινούργιο όπως
    και για το 650 το καινούργιο.
    Αυτήν έγραψα και όχι του μηχανικού μου,ο οποίος με προέτρεπε να πάρω το 1000 αλλά εγώ είχα
    διαφορετική γνώμη και πήρα το κουρσούμι κατά την γνώμη του super tenere.....!!!!!!!!

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    'Ετσι για να καταλάβω και εγώ... Ο τέρενς έχει εμπειρία γιατί το πήγε ένα τεστ ράιντ; Άντε δύο; Ε, την ίδια εμπειρία μπορεί χαλαρότατα να αποκτήσει και ο op.

    Και εσύ εμμένεις στην άποψη σου ότι ή το 650 ακρίβυνε από τα 8000 που το δίνανε και δεν αξίζει ή πως το παλιό 1000άρι μοντέλο του 2000 δεν αξίζει 11500 ευρώ, με τις οποίες φυσικά και συμφωνούμε




    ΜΗ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ



    Τη γνώμη μου έγραψα,μετά από τόσα μηχανάκια που είχα στα χεράκια μου.
    Ο καθένας μπορεί να έχει άποψη,ας την γράψει.
    Το vstrom 1000 ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ ΟΝ-OFF για μένα δεν είναι με τίποτε...!!!
    Ίσως για μοναχικούς τύπους να το σώζει,αλλά για ζευγάρι με τίποτε.

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    Ίσως για μοναχικούς τύπους να το σώζει,αλλά για ζευγάρι με τίποτε.
    Προφανώς επειδή δεν έχεις μάτια στην πλάτη, θα δικαιολογήσω αυτό που γράφεις διότι δεν είδες τα δύο στρέμματα σέλα που αντιστοιχούν στον/στην συνεπιβάτη.


    θυμό; κάτι παρεξήγησες

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. varadero 1000 ή vstrom 1000???
    από g.papalexis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2007, 13:52
  2. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51
  3. Vstrom 1000
    από maverick26 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 18:10
  4. vstrom 1000 h 650
    από arhagellos στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 08:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF