Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 89

Θέμα: AΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ VSTROM -1000 2015!ΓΝΩΜΕΣ!!!

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    εχω αλλη αποψη και δεν ακουω κανεναν μηχανικό αν δεν ξέρεις κάποια πράγματα καλά είναι να μην τα θίγεις.
    το 650 ειναι λιγο για μενα!έχουν πέραση και απο τα χερια μας αρκετα μηχανάκια φίλε μου!
    καλο σου βραδυ

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τι γίνεται τώρα.

    Καλά τα λέμε εμείς αλλά το "ταξιδιάρικο" είναι υποκειμενικό. Διαβάζω πχ σε άλλο νήμα ότι το VFR είναι "για όλη μέρα στη σέλα" και με πιάνει γέλιο σκεπτόμενος το σίγμα τελικό. Αλλά προφανώς για κάποιον είναι έτσι και όπως λες εσύ δεν κάνει το Vstrom, θα σου πει ο άλλος "άντε ρε με την μπερζέρα με ρόδες". Οπότε πραγματικά, το τι κάνει και το τι δεν κάνει είναι μιά ανοησία. Ας μείνουμε στο ότι παγκοσμίως έχουν γράψει πολύ καλά λόγια για αυτό και σαν επιλογή μοτοσικλέτας είναι μιά χαρά.


    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ


    Ταξιδιάρικο είναι αυτό που θα κάνεις τα περισσότερα χλμ. με τον μικρότερο κόπο
    και την περισσότερη άνεση,ας μην παίζουμε με τις λέξεις.
    Ο καθένας μπορεί ανάλογα με την τρέλλα του να πάει οπουδήποτε,με βέσπα
    για παράδειγμα στο Βόρειο Πόλο.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι με την κοινή λογική η βέσπα είναι ταξιδιάρικη μοτό.

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv1000s Προβολή μηνύματος
    εχω αλλη αποψη και δεν ακουω κανεναν μηχανικό αν δεν ξέρεις κάποια πράγματα καλά είναι να μην τα θίγεις.
    το 650 ειναι λιγο για μενα!έχουν πέραση και απο τα χερια μας αρκετα μηχανάκια φίλε μου!
    καλο σου βραδυ

    ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΘΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ



    Τη γνώμη μου γράφω για κάποιο μηχανάκι που νομίζω ότι το ξέρω.
    Το πόσο λίγο είναι το 650 εξαρτάται ΝΟΜΙΖΩ από τον τρόπο οδήγησης
    του καθενός μας,ικανότητες,αντίληψη κ.λ.π.
    ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Προφανώς επειδή δεν έχεις μάτια στην πλάτη, θα δικαιολογήσω αυτό που γράφεις διότι δεν είδες τα δύο στρέμματα σέλα που αντιστοιχούν στον/στην συνεπιβάτη.


    θυμό; κάτι παρεξήγησες


    ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΛΗ



    Ποιο έχει καλύτερη σέλλα,πιο φαρδιά,πιο μεγάλη και πιο άνετη το 650 ή το 1000...??
    Επειδή για αυτά τα δύο μιλάμε.

  5. #50
    Θα σε γελάσω. Το σίγουρο είναι πως του 1000 δεν είναι διόλου μικρή.

    Επίσης όταν ο άνθρωπος για τον όποιο λόγο ΘΕΛΕΙ το 1000 και όχι το 650 (και μεταξύ μας δικάβαλο και φορτωμένο σε οποιονδήποτε δρόμο το 1000 είναι προτιμητέο, μονοκάβαλο σε βόλτα "για γούστα" το 1000 είναι προτιμητέο) και το 1000άρι είναι ΚΑΛΗ μοτοσικλέτα, το να προσπαθούμε να του πούμε ότι σώνει και καλά είναι ελέφαντας...

  6. #51
    Ε ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ



    Απλά του είπα ότι θα βάλει στην άκρη ένα μεγάλο ποσό αν προτιμήσει το 650
    Επίσης ότι οι διαφορές που ψάχνει δεν θα τις βρει αν πάει στο 1000 με τα +5
    από το 650.
    Τη γνώμη μας ρώτησε.
    Μέσα στους πολλούς λόγους που δεν προτίμησα το 1000 μια και έψαχνα πολύ καιρό
    για παρόμοια αγορά ήταν ότι δεν έβλεπα να αξίζει η διαφορά χρημάτων για αυτά που
    μου πρόσφερε το μηχανάκι από το 650.
    Εσύ δηλαδή θα έδινες 13000 ευρώ για vstrom και όχι για καβασάκι ή γιαμάχα..??
    Η σέλλα του 650 είναι αρκετά καλύτερη από του 1000...!!Και μεγαλύτερη,με πολύ
    καλύτερο διαχωρισμό οδηγού συνοδηγού.
    Του 1000 υποτίθεται ότι έχει αντιολισθητικό υλικό αλλά είναι πιο σκληρή και μικρότερη.

  7. #52
    νομίζω έγραψε για 11500 αντί για 8900? Ε ναι, για το 1000 αξίζει. Δεν υπάρχει υποκατάστατο για την άνεση που παρέχει η δύναμη.

    Τα 14000 του "φτηνού" τενερέ νομίζω δεν αξίζουν.
    Το βέρσυς 1000 πες ότι είναι καλύτερη τιμή/αξία.

    Αλλά αν συνυπολογίσεις τα σέρβις... Βγαίνει φτηνότερο ακόμα το Strom. Και εκεί δεν αξίζει κανένα άλλο.

  8. #53
    ΚΑΤΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ


    Τιμές αντιπροσωπείας

    13000 vstrom 1000
    13500 versys
    13900 super tenere.

    Το φτηνό τενερέ έχει μέχρι και θερμαινόμενα γκριπ.
    Δες πόσο τα έχει η Σουζούκι.
    Τα 11500 είναι από άλλα κόλπα,back door που λέμε..!!
    Δεν θα πω πόσο πήρα το δικό μου,αλλά θα πω ότι
    με 12900 αγοράζεις όποια στιγμή θέλεις το φτηνό όπως είπες τενερέ..!!
    ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ λέμε,και 12500 το Σουζούκι τόσο μου το άφησαν πριν
    βγεί το σχέδιο με τα 5 χρόνια δωρεάν...!!!
    ΔΙΑΦΟΡΑ 400 ΕΥΡΩ...............Τι να λέμε τώρα..!!
    Το δε καβασάκι 12800 επίσης αντιπροσωπείας..!!
    Διαφορά 300 ευρώ.
    Νύχτα με μέρα ο εξοπλισμός και η ποιότητα κατασκευής.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Επειδη αγαπαμε τους συμφουριτες μας, επιμενω στην συμβουλη μου για την ευχαριστηση του: Cbf 1000...για τα χρημστα του κορυφαιο και τον καλυπτει παντου..ελπιζω να το κανει ενα τεστ ραιντ πριν αποφασισει για να καταλαβει...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Και κατι δεν παει καλα με το υποτοθεμενο 5χρονο σερβις των δηθεν 1600 ευρω..διαβασα πως το υπολογιζει η σουζουκι και πραγματικα ενιωσα να υποτιμαται η νοημοσυνη μου..

    Σερβις ταχα αλλαγη λαδια και φιλτρο με εργασια 78(!) ευρω ...αλλαγη μπουζι καθε 12.000χλμ με κοστος εργασιας το 80αρι οταν στα χοντα σλλαζουμε μπουζι στα 50 χιλιαδες χλμ και αν διαβαδει αναλυτικα υην επισημη "προσφορα σερβις" σου θυμιζει το χαζομαρκετινγκ των εταιριων που με αγορα σκουτερ σου προσφερουν καμια 10ρια αχρηστα κινεζικα προιοντα για να σε δελεασουν..

    Οποτε ας ρωτησει ο φιλος τον πωλητη: Αν στον 4ο χρονο τυχει να του στραβωσει μια ζαντα η να καει ανορθωτης η χρειαστει ρουλεμαν λαιμου η μπαταρια,θα τον καλυψει η υποτιθεμενη εγγυηση; αν οχι ποια η προσφορα που φουσκωνεται με εξωπργματικα δωρεαν εργατικα;

    Οταν βλεπω οτι για απλη αλλαγη λαδιων το υποτιθεμενο κοστος εργασιας παει 80αρι, στη θεση του φιλου θα ημουνα πολυ σκεπτικος για την "προσφορα"..

    Ελπιζω να το ψαξει..παντως προσωπικα για αλλαγη λαδια& φιλτρο εργασια δινω 15 ευρω και με τη μηχανη 1 ωρα γενικο τσεκαρισμα..

  11. #56
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    τερενς κουράζεις όλους που διαβάζουν, γνωρίζεις τι απαιτήσεις έχει ο υποψήφιος απο τα δίκυκλα?

    για τον υποψήφιο η σύγκριση μεταξύ vstrom1000 και των υπολοίπων του ανταγωνισμού έχει παίξει σε πολλά περιοδικά είτε έντυπα είτε ιντερνετικά, ελληνικά είτε ξένα, όπως και βίντεο με ολοκληρωμένα τεστ.
    οι εντυπώσεις ειναι θετικότατες και vfm, εντάξει αν του είχαν βάλει ένα πιο όμορφο μούτρο μπροστά(όπως έκανε το 2015 η kawa στο versys) τότε το μηχανάκι θα πουλούσε ακριβώς όπως το 650, εαν δεν σε αποτρέπει το μούτρο πάρτο και θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος απο το όλο σύνολο
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Και ξαναφωναζουμε....δες και το CBF1000 (τετρακυλινδρο japan sport-touring...λεμεεεεεε)

    Και ακολουθα πάντα την αμερικάνικη λογική σε μηχανοκίνητα : There is no replacement for displacement !!!

  13. #58
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Και ξαναφωναζουμε....δες και το CBF1000 (τετρακυλινδρο japan sport-touring...λεμεεεεεε)

    Και ακολουθα πάντα την αμερικάνικη λογική σε μηχανοκίνητα : There is no replacement for displacement !!!
    εμμ
    1000 θέλει να πάρει
    Οι αμερικανοί δε μιλάν για κυλίνδρους

  14. #59
    cbf1000 sport touring.

    Τι άλλο θα διαβάσω σε αυτό το νήμα...



    Επίσης, σημαντικό, ξεχνάμε ότι το Vstrom1000 είναι από τα ελαφρύτερα στην κατηγορία του (νομίζω το μόνο 1000άρι που είναι ελαφρύτερο είναι η άφρικα και πάλι ελάχιστα) πράγμα το οποίο μετράει επίσης. Όχι φυσικά στην εθνική οδό, αλλά σε επαρχιακό, στην πόλη, σε φάση που θα χρειαστεί να κάνει μιά αναστροφή, μια μανούβρα... Το να ξεκινάς με μιά βάση 20 ως 35 κιλά πιο κάτω από τα άλλα που αναφέρθηκαν δεν είναι λίγο.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    cbf?

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. varadero 1000 ή vstrom 1000???
    από g.papalexis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2007, 13:52
  2. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51
  3. Vstrom 1000
    από maverick26 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 18:10
  4. vstrom 1000 h 650
    από arhagellos στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 08:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF