Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 97

Θέμα: SPECTRO GOLDEN SEMISYN 10-40 εντυπωσεις??

  1. #46
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Όλα για την Αθήνα ρπστμ χαχαχαχαχα

  2. #47
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παραλάβαμε,για να δούμε.Θανξ Τεό!
    Φίου φίου φι φι φίου

  3. #48
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Γιου αρ γουελκομ!!αναμενουμε εντυπωσεις
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #49
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παρέλαβα κι εγώ, εντυπώσεις όμως θα αργήσω να γράψω διότι τα λάδια του cb είναι φρέσκα ακόμα.... Τεο thanks!!!

  5. #50
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #51
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    UPDATE Εντυπωσεις spectro semi golden 10-40

    Εγινε αλαγη μετα απο 3.000 χλμ συμβιωσης μεσα σε πολη με κινηση επαρχιακο στροφιλικι και με καποια σχετικα καλα ανοιγματα εθνικη
    Αξιολογα λαδια αρκετα μεχρι τελους η ιδια συμπεριφορα με κατι ψιλο ηχους προς το τελος που μολις εγινε η αλαγη εξαφανιστηκαν..
    Σασμαν απροβληματιστο σε ολη τη διαρκεια
    Η αλαγη εγινε απλα και μονο επειδη ηταν η δοκιμη τους και πριν ειχε μοτουλ μεσα οποτε μπορεις να πεις οτι εκανα και ενα σαν ''ξεπλυμα'' απ τα προηγουμενα τωρα παμε για 5000 χλμ που αλαζω παντα και με νορμαλ χρηση πλεον καμια βραδινή καθημερινές και σκ!

    Βαθμολογια:8/10

    Ισως αργοτερα δοκιμασω και τα platinum
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #52
    Σε 3000 χλμ και αρχισε να κανει θορυβους;

    Χμ....
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #53
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Σε 3000 χλμ και αρχισε να κανει θορυβους;

    Χμ....
    Να πω οτι τα κανιβαλισα αρκετα...θερμοκρασίες εντος πολης και κατι ψιλο κοκκινα σε εθνικες και ολα αυτα καλοκαιρι...θεωρω οτι καλα τα πηγαν σαν ημισυνθετικο 10-40 σε SS
    με τη χρηση που τους εκανα..3000 χλμ σε 3 μηνες...
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/01/2015
    Μηνύματα
    2
    καλησπερα ας πω και εγω μια γνωμη στο varadero με τα semi golden 10-40 spectro βρηκα την υγεια μου ουτε γκλανκ γκλουνκ ουτε τιποτα και πιο καλη και ομαλη λειτουργεια στο μοτερ πριν εβαζα castrol power 1 δεν ηταν κακο λαδι αλλα μετα τα 3.000 χλμ ηθελε αλλαγη αισθανοσουν οτι δεν δουλευε σωστα τα spectro EINAI πιο ακριβα αλλα λογο οτι δεν χανουν γρηγορα τισ λιπαντικεσ τους ικανοτητες εγω τα αλλαζω καθε 7000 χλμ οποτε με την τιμη μου ερχεται οκ

  10. #55
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaszs Προβολή μηνύματος
    καλησπερα ας πω και εγω μια γνωμη στο varadero με τα semi golden 10-40 spectro βρηκα την υγεια μου ουτε γκλανκ γκλουνκ ουτε τιποτα και πιο καλη και ομαλη λειτουργεια στο μοτερ πριν εβαζα castrol power 1 δεν ηταν κακο λαδι αλλα μετα τα 3.000 χλμ ηθελε αλλαγη αισθανοσουν οτι δεν δουλευε σωστα τα spectro EINAI πιο ακριβα αλλα λογο οτι δεν χανουν γρηγορα τισ λιπαντικεσ τους ικανοτητες εγω τα αλλαζω καθε 7000 χλμ οποτε με την τιμη μου ερχεται οκ
    μετά από επίσης 3.000 χλμ με τα Spectro Platinum full synth 15w50, ο κινητήρας, οι αλλαγές, και η αίσθηση είναι σαν την 1η ημέρα. Το λάδι στο τζαμάκι δείχνει άψογο και πλέον βρήκα το λάδι που δε θα αλλάξω ξανά.
    Το σπάσιμο του castrol μετά τα πρώτα 2000 ήταν τόσο απότομο που στα 3.000 το πέταξα και βγήκε νερό.(το χω γράψει μερικά ποστ πιο πριν)

    δε θέλω να κάνω hijack το θέμα και να μπερδέψω το full synth 15-50 με το semisynth 10-40 απλά μια κοινή διατύπωση για τα λάδια της Spectro.

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Να πω οτι τα κανιβαλισα αρκετα...θερμοκρασίες εντος πολης και κατι ψιλο κοκκινα σε εθνικες και ολα αυτα καλοκαιρι...θεωρω οτι καλα τα πηγαν σαν ημισυνθετικο 10-40 σε SS
    με τη χρηση που τους εκανα..3000 χλμ σε 3 μηνες...
    Καναμε 2700χλμ σε 4 μερες (χωρις κανιβαλισμους)
    Τα ιδια λαδια εχω και προς το παρον δοθλευοθν μια χαρα
    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #57
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    μετά από επίσης 3.000 χλμ με τα Spectro Platinum full synth 15w50, ο κινητήρας, οι αλλαγές, και η αίσθηση είναι σαν την 1η ημέρα. Το λάδι στο τζαμάκι δείχνει άψογο και πλέον βρήκα το λάδι που δε θα αλλάξω ξανά.
    Το σπάσιμο του castrol μετά τα πρώτα 2000 ήταν τόσο απότομο που στα 3.000 το πέταξα και βγήκε νερό.(το χω γράψει μερικά ποστ πιο πριν)

    δε θέλω να κάνω hijack το θέμα και να μπερδέψω το full synth 15-50 με το semisynth 10-40 απλά μια κοινή διατύπωση για τα λάδια της Spectro.
    Χμμμ έχω αρχίσει και ψήνομαι να δοκιμάσω τα platinum να σου πω την αλήθεια άσχημα... είχες δει διαφορά μεγάλη σε σχέση με τα golden?
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #58
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Χμμμ έχω αρχίσει και ψήνομαι να δοκιμάσω τα platinum να σου πω την αλήθεια άσχημα... είχες δει διαφορά μεγάλη σε σχέση με τα golden?
    πριν πιάσω τα Platinum είχα αρχικά βάλει τα Silver και μετά τα Golden (όλα είναι 15w50 full synth σειρά). Δε μπορώ να σου πω το ποσοστό διαφοράς, είδα όμως οτι γενικά τα Spectro δούλεψαν καλύτερα από όλα τα άλλα που δοκίμασα (Castrol, Belray).

    Στα 3 λίτρα αγοράς τα 11x3ευρώ για το Silver, τα 13x3 για τα Golden και με τα 15x3 των Platinum δεν μου φάνηκαν χαωτικές διαφορές για να μην βάλω το καλύτερο δυνατό λάδι.
    Σε αυτά που κατάλαβα και ένιωσα στη χρήση, αλλά και στους υπολογισμούς με χαρτί και μολύβι είναι, γρηγορότερο στροφάρισμα στον κινητήρα, χαμηλότερη μέση κατανάλωση, πιο γλυκό κιβώτιο ακόμα και στο κούμπωμα 1ης που γενικά όλα τα Kawa κοπανάνε. Η διαφορά του Silver με το Golden είναι αισθητή. Από Golden σε Plat επίσης αισθητή αλλά ίσως σε μικρότερο ποσοστό.

    Συνολικά πάντως η αντοχή τους στα χιλιόμετρα, η επίδραση στη μηχανή και η κατάστασή τους όταν αλλάζονται δείχνουν οτι βρήκα τη μάρκα και τον τύπο λαδιού που δίνει κάτι πολύ δυνατό σαν αποτέλεσμα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    πριν πιάσω τα Platinum είχα αρχικά βάλει τα Silver και μετά τα Golden (όλα είναι 15w50 full synth σειρά). Δε μπορώ να σου πω το ποσοστό διαφοράς, είδα όμως οτι γενικά τα Spectro δούλεψαν καλύτερα από όλα τα άλλα που δοκίμασα (Castrol, Belray).

    Στα 3 λίτρα αγοράς τα 11x3ευρώ για το Silver, τα 13x3 για τα Golden και με τα 15x3 των Platinum δεν μου φάνηκαν χαωτικές διαφορές για να μην βάλω το καλύτερο δυνατό λάδι.
    Σε αυτά που κατάλαβα και ένιωσα στη χρήση, αλλά και στους υπολογισμούς με χαρτί και μολύβι είναι, γρηγορότερο στροφάρισμα στον κινητήρα, χαμηλότερη μέση κατανάλωση, πιο γλυκό κιβώτιο ακόμα και στο κούμπωμα 1ης που γενικά όλα τα Kawa κοπανάνε. Η διαφορά του Silver με το Golden είναι αισθητή. Από Golden σε Plat επίσης αισθητή αλλά ίσως σε μικρότερο ποσοστό.

    Συνολικά πάντως η αντοχή τους στα χιλιόμετρα, η επίδραση στη μηχανή και η κατάστασή τους όταν αλλάζονται δείχνουν οτι βρήκα τη μάρκα και τον τύπο λαδιού που δίνει κάτι πολύ δυνατό σαν αποτέλεσμα.
    ουτε ντιβισιον στο ΛΟΛ να ηταν αυτα τα λαδια!!!, αντε και diamond

  15. #60
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    ουτε ντιβισιον στο ΛΟΛ να ηταν αυτα τα λαδια!!!, αντε και diamond
    χαχαχαχα τι είπεεεεεεε :rotflmao:

    Η εμπειρία σε Castrol, Belray, Spectro είναι τα τελευταία 25.000χλμ με το Versys σε περίπου 3έτη.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εβαλα λαδια Redline 10-40.
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2012, 12:59
  2. λαδι 10 40 ή 15 50
    από gianhs8 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2011, 10:05
  3. ΣΥΓΚΡΙΣΗ Amsoil ΜΕ Motul300 10-40
    από jinks στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2005, 09:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF