Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Ελεγχος μεταχειρισμενου hornet 600

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Οι αρχες της Χοντα: Απλοτητα, φιλικοτητα,αξιοπιστια...δεν εχεις να φοβηθείς τιποτα με το χορνετακι...μια-δυο βολτες και αυτό ηταν, τα χοντα είναι τοσο φιλικα που νομιζεις ότι τα οδηγας χρονια και ας είναι η πρωτη φορα...ασε που θα ξεχασεις τη φατσα του μηχανικου σου....πολύ καλη επιλογή απλα μια ερωτηση..σου αρεσουν τα γυμνα μοτορια;
    Ναι εχω κολλησει με τα γυμνα και πρωτα απ ολα με τα 4κυλινδρα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδά τι speed triple και fazer του λέτε του ανθρώπου ;

    Αφού σφήκα θέλει, τέλος

    Νέε μου, μόνο πρόσεξε αν είναι πιο λίγα τα χλμ (δηλαδή κοντά στα 24) να τσεκάρεις ότι έχει κάνει το πρώτο μεγάλο σέρβις

    Εγώ τουλάχιστον, πολλές φορές το τελευταίο διάστημα έχω σκεφτεί να πουλήσω το δικό μου (έχει πατήσει τα 48 εδώ και καμιά βδομάδα, άρα θέλει βαλβίδες κλπ), σε σαφώς χαμηλότερη τιμή

    Και δε το κάνω για να πιάσω κανέναν κορόιδο, σκέφτομαι απλά ότι αν ρίξω ένα 300άρι μίνιμουμ πάνω, βάλω και κάνα τακάκι κλπ, μετά δε πρόκειται να μπω στη διαδικασία να το δώσω για ένα εύλογο χρονικό διάστημα

    Οπότε παίδες μέχρι την Τετάρτη (γιατί πριν έρθω ετήσια θα του κάνω το μεγάλο) όποιος θέλει Pm
    Αριστειδη στο hornet κατεληξα λογω φιλικοτητας και χαμηλου βαρους κυριως.. Ασε που ψαχνω μηχανακι αποκλειστικα με abs και στην Αθηνα δε βρισκω τιποτα στα λεφτα μου.Γι αυτο τα περισσοτερα ευρωπαικα τα απεκλεισα απο το ψαξιμο.. Αφηστε και καβαλησα ενα καφασι 750 χτες το βραδυ ενος φιλου....

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της powerglove
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    51
    Καλημέρα

    Λοιπόν το δίπλωμα το πείρα και εγώ πριν λίγο καιρό και hornet οδηγώ ! (κάνει και ρήμα ) Τουτέστιν εάν είσαι σώφρον και όχι κάγκουρας μια χαρά θα τα πάς, απλα πήγαινε κατά την γνώμη μου και σε μια σχολή για παραπάνω εκπαίδευση !

    ΥΓ. και με hornet έβγαλα την σχολή οδήγησης

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από powerglove Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα

    Λοιπόν το δίπλωμα το πείρα και εγώ πριν λίγο καιρό και hornet οδηγώ ! (κάνει και ρήμα ) Τουτέστιν εάν είσαι σώφρον και όχι κάγκουρας μια χαρά θα τα πάς, απλα πήγαινε κατά την γνώμη μου και σε μια σχολή για παραπάνω εκπαίδευση !

    ΥΓ. και με hornet έβγαλα την σχολή οδήγησης
    Ναι ειναι στα σκαρια και αυτο ,πρεπει να γινει..

  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Ναι ειναι στα σκαρια και αυτο ,πρεπει να γινει..
    Αυτό πρέπει να το κάνουν ακόμα κι όσοι οδηγούν χρόνια και νομίζουν ότι ξέρουν.

    Αλλά:

    1. (προς εσένα και τους παραπάνω) Αφήστε πια αυτο το παραμύθι της φιλικότητας και μ@λακίες. Ένα μηχανάκι 100 άλογα, είναι αυτό που είναι. Ασχετα αν τα άλλα 600ρια είναι πιο δυνατά (εξού και η καραμέλα της φιλικότητας), παραμενουν 100 άλογα
    2. Αυτό με το χέρι και το μυαλό το έχουμε ακούσει πολλές φορές. Άλλες ισχύει άλλες όχι. Το μηχανάκι δεν είναι αμάξι. Αν δεν ξέρεις να το οδηγήσεις θα σε δαγκώσει. Αυτό βεβαια μπορεί να το κάνει κι ένα παπί αλλά τα 100 άλογα, κάποια στιγμή θα θελήσεις να τα δοκιμάσεις.... Και καλά το άνοιγμα, το στριψιμο και τα φρένα είναι το ζήτημα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αυτό πρέπει να το κάνουν ακόμα κι όσοι οδηγούν χρόνια και νομίζουν ότι ξέρουν.

    Αλλά:

    1. (προς εσένα και τους παραπάνω) Αφήστε πια αυτο το παραμύθι της φιλικότητας και μ@λακίες. Ένα μηχανάκι 100 άλογα, είναι αυτό που είναι. Ασχετα αν τα άλλα 600ρια είναι πιο δυνατά (εξού και η καραμέλα της φιλικότητας), παραμενουν 100 άλογα
    2. Αυτό με το χέρι και το μυαλό το έχουμε ακούσει πολλές φορές. Άλλες ισχύει άλλες όχι. Το μηχανάκι δεν είναι αμάξι. Αν δεν ξέρεις να το οδηγήσεις θα σε δαγκώσει. Αυτό βεβαια μπορεί να το κάνει κι ένα παπί αλλά τα 100 άλογα, κάποια στιγμή θα θελήσεις να τα δοκιμάσεις.... Και καλά το άνοιγμα, το στριψιμο και τα φρένα είναι το ζήτημα.
    Αρα τι θα προτεινες?

  6. #21
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Αρα τι θα προτεινες?

    Παλιότερα, δεν υπήρχαν επιλογές, απο το παπί πήγαινες σε 600....

    Τώρα έχει πληθώρα, με 250, 300, 350, 400 κλπ κυβικά. Επίσης υπάρχουν και δικύλινδρα, τα 4i, δεν είναι ιδιαίτερα εύκολα για νέο χρήστη.

    Βρες ένα μεταχειρισμένο που θα πουληθεί εύκολα σε 1-2-3 χρόνια που θα το μάθεις και θα το βαρεθείς και καλούς δρόμους.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Παλιότερα, δεν υπήρχαν επιλογές, απο το παπί πήγαινες σε 600....

    Τώρα έχει πληθώρα, με 250, 300, 350, 400 κλπ κυβικά. Επίσης υπάρχουν και δικύλινδρα, τα 4i, δεν είναι ιδιαίτερα εύκολα για νέο χρήστη.

    Βρες ένα μεταχειρισμένο που θα πουληθεί εύκολα σε 1-2-3 χρόνια που θα το μάθεις και θα το βαρεθείς και καλούς δρόμους.
    Στα κυβικα ειναι το προβλημα? Πειτε μου και μια γνωμη για er6 , mt03 , mt07..
    Τελευταία τροποποίηση από oneos; 17/06/2016 στις 11:37.

  8. #23
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Στα κυβικα ειναι το προβλημα? Πειτε μου και μια γνωμη για xt , er6 , mt03..
    Στην ιπποδύναμη είναι το πρόβλημα.

    Και τα 3 που αναφέρεις είναι καλές επιλογές για τις σημερινές σου γνώσεις.

    Κίνδυνο θα έχεις πάντα, εφόσον επέλεξες να καβαλάς, το ρίσκο μειώνεις.

    Με την παραπάνω λογική (του χέρι και μυαλό παρεάκι) μπορείς να πάρεις ένα Κ9...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Στην ιπποδύναμη είναι το πρόβλημα.

    Και τα 3 που αναφέρεις είναι καλές επιλογές για τις σημερινές σου γνώσεις.

    Κίνδυνο θα έχεις πάντα, εφόσον επέλεξες να καβαλάς, το ρίσκο μειώνεις.

    Με την παραπάνω λογική (του χέρι και μυαλό παρεάκι) μπορείς να πάρεις ένα Κ9...
    Μπορει να λεω και βλακειες αλλα την ιδια αποκριση στο γκαζι εχει το Κ με το hornet ?








    γιατι αν εχει την ιδια , να το ψαξω

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Παλιότερα, δεν υπήρχαν επιλογές, απο το παπί πήγαινες σε 600....

    Τώρα έχει πληθώρα, με 250, 300, 350, 400 κλπ κυβικά. Επίσης υπάρχουν και δικύλινδρα, τα 4i, δεν είναι ιδιαίτερα εύκολα για νέο χρήστη.

    Βρες ένα μεταχειρισμένο που θα πουληθεί εύκολα σε 1-2-3 χρόνια που θα το μάθεις και θα το βαρεθείς και καλούς δρόμους.

    έχεις δίκιο.αλλά παλιότερα υπήρχαν μια χαρά επιλογές μετά το παπί που αν δεν ήξερες σε δάγκωναν άσχημα.
    250 2τ, 400 4i.
    για να μην παμε και πιο παλια σε rd 350 rz 250 κτλ.
    οι δικιά μου οι γενιά σε αυτά έμαθε να οδηγάει και πολύ το πλήρωσαν αυτό.

    και γω μετα απο το DAX πηγα σε rgv 250.έκανα καλή επιλογή?μια χαρά ήταν για μένα.

    τώρα τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα και το χορνετ είναι μια χαρά μηχανάκι για την περίπτωση του φιλου!
    όταν το μάθει θα το εκτίμηση και το γκάζι σε προσπέρασης που δεν θα ξέρει να υπολογίσει καλά την απόσταση.

    τι να πάρει νιτζα να κάνει να γεμίσει ένα τέταρτο για προσπέραση,και να ερχετε ο απέναντι κατα πανω του?

  11. #26
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv1000s Προβολή μηνύματος
    έχεις δίκιο.αλλά παλιότερα υπήρχαν μια χαρά επιλογές μετά το παπί που αν δεν ήξερες σε δάγκωναν άσχημα.
    250 2τ, 400 4i.
    για να μην παμε και πιο παλια σε rd 350 rz 250 κτλ.
    οι δικιά μου οι γενιά σε αυτά έμαθε να οδηγάει και πολύ το πλήρωσαν αυτό.

    και γω μετα απο το DAX πηγα σε rgv 250.έκανα καλή επιλογή?μια χαρά ήταν για μένα.

    τώρα τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα και το χορνετ είναι μια χαρά μηχανάκι για την περίπτωση του φιλου!
    όταν το μάθει θα το εκτίμηση και το γκάζι σε προσπέρασης που δεν θα ξέρει να υπολογίσει καλά την απόσταση.

    τι να πάρει νιτζα να κάνει να γεμίσει ένα τέταρτο για προσπέραση,και να ερχετε ο απέναντι κατα πανω του?
    Ναι αυτό είπα και παραπάνω.

    Ας πάρει και Κ9, εσύ φαίνεται να τον ξέρεις τον φίλο και τις γνώσεις του και τα αντανακλαστικά του γενικότερα πάνω στη μηχανή, οπότε σε νοιάζει το θέμα προσπέραση , τα υπόλοιπα είναι ΟΚ.

    Μια ζωή τα ίδια.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    αυτό λέω και γω μια ζωή τα ίδια!παρε μικρο να μάθεις.εγώ λέω να βρεις ενα φτηνό 250 να μάθεις και μετά πας πιο πάνω.
    από 100 άλογα και πάνω τα καβαλάνε άντρες βαρβάτη να ξέρεις. καβαλάρηδες που λέμε.

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της oneos
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    46
    Κοπελια το χορνετακι τελικα αγοραστηκε και δε θα μπορουσα να ειμαι πιο χαρουμενος! Τωρα ειμαι σε αναζητηση για ενα καλουτσικο full face σχετικα οικονομικο..

  14. #29
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Κοπελια το χορνετακι τελικα αγοραστηκε και δε θα μπορουσα να ειμαι πιο χαρουμενος! Τωρα ειμαι σε αναζητηση για ενα καλουτσικο full face σχετικα οικονομικο..
    Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος
    Τσίμπα ένα ωραίο κρανάκι και βουρ για βόλτες
    Φύγαμε...

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από oneos Προβολή μηνύματος
    Εσυ τι θα προτεινες ?



    Γυμνο με abs ?


    Ευχαριστω για τις απαντησεις. Δεν ηθελα να αρχισω ενα τετοιο θεμα μιας και εχω διαβασει πολλα στα φορουμ αλλα αφου το ξεκινησατε καλα να παθετε.
    Ειμαι σχεδον 26 ,δεν εχω εμπειρια απο δικυκλο περα απο τα μαθηματα για το διπλωμα.Εχω εμπειρια απο αυτοκινητα καθως ασχολουμαι απο τα 14 με την αγωνιστικη οδηγηση σε πιστα,οποτε εχω την αισθηση της ολισθησης /υπερστροφης/υποστροφης /φρενα..
    Το πρωτο ξεψαρωμα στα μαθηματα εγινε γρηγορα, ενα μισαωρο με ενα cbf 125 ηταν αρκετο για να παρω κατευθειαν το 600. Ο δασκαλος δεν πιστευε οτι οδηγαγα πρωτη φορα στη ζωη μου μηχανη. Σιγουρα δεν ειμαι κανενα νεο ταλεντο αλλα εχω μια αισθηση του τι γινεται πανω στο μηχανημα.
    Απ την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι στο εξωτερικο προτεινουν r6 για νεο για πρωτο μηχανακι ever και ελλαντα ο νομος λεει να ξεκινας απο παπι..
    Οταν το χερι σου και το μυαλο σου ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους που το προβλημα?


    ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ..........



    Αφού επικαλέστηκες το εξωτερικό ,αυτούς που τα φτιάχνουν τους Ιάπωνες,
    να δεις τι διπλώματα δίνουν και πότε.
    Καλή η εμπειρία στους 4 τροχούς ,θα προσαρμοστείς απλά πιο γρήγορα,
    ΑΛΛΑ είναι εντελώς μα εντελώς ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΜΑ το μηχανάκι και τα 100 αλόγα
    στη μοτό αντιστοιχούν σε πάνω από 250 στο αυτοκίνητο μην πω περισσότερα και
    γίνω υπερβολικός.
    Το χόρνετ που λες είναι πολύ καλό μηχανάκι ,όμως όπως σού έγραψε και κάποιος φίλος
    ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟ..!!
    Προσοχή 100 άλογα σε μηχανάκι αν ανοίξεις το γκάζι ο κώλος σου
    γλιστράει προς τα πίσω.Είναι θέμα διαχείρισης και δεν ξέρω κανέναν που να τα είχε
    στο χέρι και να μην τα δοκίμασε όσο συνετός και να ήταν,πόσο μάλλον κάποιος
    που ασχολείται από τα 14 με την ταχύτητα,που έχει δηλαδή το μικρόβιο μέσα του..!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Hornet 600 Kai Taksidia.
    από anixneyths στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2016, 01:49
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2013, 09:50
  3. Πώληση HORNET 600 (01)
    από gispy στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 16:57
  4. service manuals fazer 600 2004 και hornet 600 2003
    από lousou76 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 11:15
  5. new HORNET 600
    από liospi στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 13:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF