Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 226

Θέμα: δεν ξέρω τι θέλω και αν όντως θέλω

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    πάρε ΚΑΙ ένα 1000. Έτσι κι αλλιώς για την ώρα τα μηχανάκια δεν αποτελούν τεκμήριο. Ένας άλλος λόγος είναι ότι αν μπεις στη διαδικασία να πουλήσεις για να αγοράσεις θα αναγκαστείς να δώσεις το 600 πολύ φτηνά. Επίσης το 1000 δεν έχει την ευελιξία του 600 δηλαδή μη σου φανεί παράξενο σε κλειστές διαδρομές να πηγαίνεις πιο αργά με το 1000 από ότι πας με το 600 τώρα. Για αυτούς τους λόγους σου προτείνω ένα διάστημα τουλάχιστον να έχεις και τα δύο μηχανάκια.

  2. #47
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    θα συμφωνισω (παραδοξως ) με τον ντεβιλς...αφου θες μηχανη για γκαζια παρε ενα μπουσα...και κρατα το 600, αφου το εχεις κουτα και καινουριο...ετσι κ αλλιως θα τα εσπρωχνες στη διαφορα, απλα τωρα θα εχεις δυο τυπων μηχανες, μια για ταξιδια, και μια για βολτες πιστα...και θα εχεις και παγια εξοδα κανα 300αρι ευρω παραπανω το χρονο...

    και με το μπουσα δεν ειναι αναγκη να ξηλωθεις, με κανα 4αρι τωρα μπορεις να βρεις κανα πρωτης γενιας λουλουδι...

  3. #48
    Πάρε 1000....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	13522962_10210164768140313_5891376377680515178_o.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	81,5 KB 
ID:	361802

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παρε 1000 ρε φίλε!Μια χαρα τιμη θα πιασει το μηχανακι σου το κουτα και μια χαρα πενα μηχανακι θα βρεις.Υπομονη να εχεις και μεθοδικο ψάξιμο και ολα καλα θα πάνε.
    Και αν σε πιασει καμια φορα η αμφιβολία αν έκανες καλα που το αλλαξες το μηχανάκι γεμισε μια τριτη και θα σου φυγει καθε αμφιβολία...
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  5. #50
    Να διευκρινίσω 2-3 πράγματα

    Καταρχάς δεν είμαι φραγκάτος βουτυροχλεχλές με τα λεφτά του τάτι. Με τίμια δουλειά και ιδρώτα μάζεψα και πήρα το 600 και δεν μετάνιωσα στιγμή που τα έσκασα για μηχανή και όχι για κάτι άλλο πιο, ας πούμε, πρωτεύον. (κλαρινογαμπρός Mode OFF)
    Αυτό το λέω γιατί μερικοί κολλήσατε στο οικονομικό της ιστορίας. Ο σκοπός μου αν θα κάνω τελικά αυτήν την κίνηση είναι να δώσω το 600 και να πάρω ένα 1000ρι μεταχειρισμένο στα ίδια λεφτά ή άντε κανα 500-1000 παραπάνω στην χειρότερη.

    Δεύτερον όσον αφορά την Ηλικία. 30φεύγα συμφωνώ ότι δεν είσαι για γηροκομείο, προς Θεού, αλλά όσο να ναι οι προτεραιότητες αλλάζουν, παντρεύεσαι, κανεις παιδιά, εξοδα, ξέρετε ότι στα ζόρια ο πρώτος υποψήφιος προς αποχώρηση είναι η «αχρηστη» μηχανή. Tα SS όσο και να το κάνεις είναι φτιαγμένα για νέους εκτός και αν το θέλεις για καφετέρεια-σπίτι οπότε και συνταξιούχος καβαλάς άνετα. Εγώ θέλω να πάρω 1000 για να το σκίσω όχι για να το παρκάρω στην καφετέρια.

    Notako με σκότωσες 

    Με τα Gixxer δεν έχω τίποτα, απλώς μου αρέσουν λιγο λιγότερο απο αυτά που ανέφερα.

  6. #51
    Δημήτρη μου, Δημήτρη μου...κάνε ότι λέει η καρδιά σου...πάρε CBR.....

  7. #52
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Να διευκρινίσω 2-3 πράγματα

    Καταρχάς δεν είμαι φραγκάτος βουτυροχλεχλές με τα λεφτά του τάτι. Με τίμια δουλειά και ιδρώτα μάζεψα και πήρα το 600 και δεν μετάνιωσα στιγμή που τα έσκασα για μηχανή και όχι για κάτι άλλο πιο, ας πούμε, πρωτεύον. (κλαρινογαμπρός Mode OFF)
    Αυτό το λέω γιατί μερικοί κολλήσατε στο οικονομικό της ιστορίας. Ο σκοπός μου αν θα κάνω τελικά αυτήν την κίνηση είναι να δώσω το 600 και να πάρω ένα 1000ρι μεταχειρισμένο στα ίδια λεφτά ή άντε κανα 500-1000 παραπάνω στην χειρότερη.

    Δεύτερον όσον αφορά την Ηλικία. 30φεύγα συμφωνώ ότι δεν είσαι για γηροκομείο, προς Θεού, αλλά όσο να ναι οι προτεραιότητες αλλάζουν, παντρεύεσαι, κανεις παιδιά, εξοδα, ξέρετε ότι στα ζόρια ο πρώτος υποψήφιος προς αποχώρηση είναι η «αχρηστη» μηχανή. Tα SS όσο και να το κάνεις είναι φτιαγμένα για νέους εκτός και αν το θέλεις για καφετέρεια-σπίτι οπότε και συνταξιούχος καβαλάς άνετα. Εγώ θέλω να πάρω 1000 για να το σκίσω όχι για να το παρκάρω στην καφετέρια.

    Notako με σκότωσες 

    Με τα Gixxer δεν έχω τίποτα, απλώς μου αρέσουν λιγο λιγότερο απο αυτά που ανέφερα.
    Γιατι το συζηταμε ακομη θελω να καταλαβω! Κι εγω το 1000 για καθε μερα το εχω. Βεβαια δεν ειναι ss αλλα who gives a fuck...... Γκαζι και παλι γκαζι!!!!

  8. #53
    Και τα 1000SS παπάκια είναι στη πόλη...απλά δεν την πολυσυμπαθούν και θέλουν ανοιχτό δρόμο να λυσσάξουν....

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος

    ...........

    Δεύτερον όσον αφορά την Ηλικία. 30φεύγα συμφωνώ ότι δεν είσαι για γηροκομείο, προς Θεού, αλλά όσο να ναι οι προτεραιότητες αλλάζουν, παντρεύεσαι, κανεις παιδιά, εξοδα, ξέρετε ότι στα ζόρια ο πρώτος υποψήφιος προς αποχώρηση είναι η «αχρηστη» μηχανή. Tα SS όσο και να το κάνεις είναι φτιαγμένα για νέους εκτός και αν το θέλεις για καφετέρεια-σπίτι οπότε και συνταξιούχος καβαλάς άνετα. Εγώ θέλω να πάρω 1000 για να το σκίσω όχι για να το παρκάρω στην καφετέρια.

    Notako με σκότωσες 

    Με τα Gixxer δεν έχω τίποτα, απλώς μου αρέσουν λιγο λιγότερο απο αυτά που ανέφερα.
    Αρα παρε απο τωρα το Στρωμα να μην παιδευομαστε.

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Δημήτρη μου, Δημήτρη μου...κάνε ότι λέει η καρδιά σου...πάρε CBR.....
    CBR εχω και τώρα, απλά μου λείπουν 400 κυβικά να σε φτάσω.

  11. #56
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Άγνωστε φίλε τα ταξιδάκια γίνονται μια χαρά με το 600 και οι πολεμικές βολτες(οι καλές) έχουν στροφιλίκια,όποτε δεν χωλαινεις σε σχέση με τα 1000.Αν μιλάμε για εθνικές κλπ... ναι,υστερεις σε αρπαγματα. Ε ΚΑΙ;;

    Γνώμη μου.
    Ολοσωμη,μπότες,γάντια,πίστα(με σχολεία+++ η μη) και πλήρη απόλαυση των αρετών της μοτοσικλέτας σου.
    Ξεδίπλωσε το 600 στο έπακρο και μην κανεις μάγκα τον επόμενο αγοραστή.

    Δώσε του σωστό πεδίο και μην το αδικείς.Ασε το έξω με κίνδυνο και πάρε γνώση κι εμπειρίες απο την εργαλείαρα σου..

    1Υ.Γ.Αν έχεις κάνει όλα τα παραπάνω... τότε πάρε 1000.

    2)Υ.Γ.Μεινε ταπεινός κι άσε γιατί καποιοι 40/50φευγα+ περνούν 1000ss.Τα νεαρά σου μάτια βλέπουν την καφετέρια.Τα αλλα τα ξέρουν εκείνοι και τα μοιράζονται με αυτούς που θέλουν,εκεί που θέλουν..

  12. #57
    Πάρτο, αλλά για να σου φύγει το απωθημένο.
    Διότι το γκάζι αργά ή γρήγορα θα το συνηθίσεις και θα αντιληφθείς -ίσως- ότι δεν είναι το παν.

  13. #58
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    688
    εγώ διαφωνω με το να μείνεις με το 600 γιατί ακόμα δεν το έχεις εκμεταλλευτεί πλήρως στην πίστα κτλ..αφού γουσταρει γκαζια το παιδί.αλλος τρόπος οδήγησης το 600.δεν θα πάρει το 1000 επειδή δεν του φτάνει στην πίστα το 600 ή επειδή γενικά το τερμάτισε.θα το πάρει γιατί του αρέσει το γκάζι του!
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vstrider Προβολή μηνύματος
    Πάρτο, αλλά για να σου φύγει το απωθημένο.
    Διότι το γκάζι αργά ή γρήγορα θα το συνηθίσεις και θα αντιληφθείς -ίσως- ότι δεν είναι το παν.
    Καλά....θεός!!!
    Γίγαντα, τι μηχανάκι καβαλάς είπαμε?
    Να συνηθίσει ποιά γκάζια? ενός 1000SS?????



    Υ.Γ.
    Πρέπει να αλλάξουν οι κανονισμοί του forum, δικαίωμα για ποστάρισμα να έχουν οι πάνω των 500 μηνυμάτων.....

  15. #60
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Καλά....θεός!!!
    Γίγαντα, τι μηχανάκι καβαλάς είπαμε?
    Να συνηθίσει ποιά γκάζια? ενός 1000SS?????



    Υ.Γ.
    Πρέπει να αλλάξουν οι κανονισμοί του forum, δικαίωμα για ποστάρισμα να έχουν οι πάνω των 500 μηνυμάτων.....
    Καλα δεν εμαθες; Ολοι οσοι ανεβαινουν κατηγορια σε 1000ss το κανουν για τους 2 μηνες μεχρι να τους φυγει η καυλα. Μετα ολα ιδια ειναι. Σιγα το γκαζι λεμε. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ Θα διαβασουμε κι αλλα εδω μεσα....

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r και δεν ξέρω τι μΕ γίνεται (από λάστιχα...)
    από Akatanomastos στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2009, 09:50
  2. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 14:30
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:12
  4. δεν ξερω τι να κανω
    από μοτορας στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 13:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF