Σελίδα 7 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 226

Θέμα: δεν ξέρω τι θέλω και αν όντως θέλω

  1. #91
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Για να καταλαβω, κατηγορεις το νικο, πως ειπε στο παλικαρι να βγει να σκοτωθει; Ειναι πιο ασφαλης με το 600 θεωρεις;
    Θα ήθελα να τσεκάρεις και να κρίνεις το πνεύμα του Νίκου με την γενικότητα που ανέφερε υποβιβάζοντας την οποία γνώμη μου. Μετά βρες μου που έχω κάνει λάθος στην δίκη μου..

    Με την καλύτερη των διαθέσεων,ειλικρινά απέναντι σου.

  2. #92
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Τα ναρκωτικά κοψτα απο το ποστ σου εσύ σαν συντονιστής πρώτον γιατί δεν σε χαρακτήρισα,απάντηση περίμενα και περί ελληνικών νομίζω ότι γράφω εξίσου καλα και δεν απάντησες.

    Αν το "μη" που παρεθεςα δεν ίσχυε να δίωρθωσω.

    Κάνε μου τη χάρη. Καβαλάμε μηχανάκια και κινδυνεύουμε.

    Όταν το καταλάβεις αυτό, ίσως μπορέσουμε να συνεννοηθούμε.

    Τσοπάνηδες σε κοπάδι δεν χρειαζόμαστε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #93
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τσοπάνηδες σε κοπάδι δεν χρειαζόμαστε.
    Γι'αυτο θα σε παρακαλέσω μη μας περνάς για κοπάδι.


  4. #94
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτο θα σε παρακαλέσω μη μας περνάς για κοπάδι.

    Έγραψα τη γνώμη μου, βάσει της όποιας εμπειρίας μου τα τελευταία 14 χρόνια πανω σε SS, μεσαία και μεγάλα και πετάγεσαι εσύ να με διορθώσεις.

    Δεν σε περνάω για κοπάδι. Το μόνο σίγουρο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Προσοχή: Ακολουθούν σκόρπιες σκέψεις από τις οποίες μπορεί και να μην βγάλετε άκρη. Κατανοήστε την κατάσταση μου και δικαιολογήστε με.

    Το λοιπόν, μου την έχει βαρέσει να πάρω 1000άρα. Τόσο απλά.
    Η λαλακία είναι ότι πήρα κούτα 600άρα πριν 2 χρόνια η οποία έχει ακόμη τετραψήφιο αριθμό χιλιομέτρων και λυπάμαι να το δώσω μεν…αλλά πλέον δεν με συγκινεί το γκάζι του δε...
    Άρχισα να γαργαλιέμαι και οχι Aκράποβιτς έβαλα για ήχο, όχι λάστιχα D211 GP Racer, τα τερμάτισα και αυτά, πάλι κάτι μου ελείπε...βαριόμουν.

    Πήρα προχθές το 1000 ενός φίλου για βόλτα και μόλις γέμισα Πρώτη-Δευτέρα-Τρίτη είπα εδώ είμαστε. Ως εδώ ήταν, τζάμπα τυραννιέμαι τόσο καιρό. Αρκουδόγκαζο θέλω.

    Θα μου πείς: «γιατί ρε αδερφέ δεν πηρες 1000 από την αρχή;»,

    Πρώτον γιατί χρησιμοποιούσα την μηχανή καθημερινά στην πόλη, και για πολεμικές βόλτες και για ταξιδάκια. Τώρα την χρησιμοποιώ μόνο για τα δυο τελευταία με πιο μεγάλη έμφαση στις πολεμικές.
    Δεύτερον, γιατί πριν δυο χρόνια δεν ένιωθα αυτό το πράγμα με το γκάζι και είχα κολλήσει να πάρω με ABS και καινούριο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από όλες τις πλευρές. Είδα αυτό, μου άρεσε και το πήρα.
    Τρίτον, είχα φάει και μια νίλα από ένα R6 με ραγισμένο πλαίσιο που αγόρασα από έναν βλάκα και έκανα αμάν μέχρι να του το γυρίσω…οπότε το καινούριο ήταν λύτρωση για εμένα.

    Τώρα τι συμβαίνει;

    Μπαίνω στο car και βλέπω Fireblade, CB1000R, R1 (μόνο αυτά τα τρία μ’αρέσουν) και ψήνομαι άγρια.
    Μετά σκέφτομαι αυτά που τράβηξα με το R6 και κλείνω κατευθείαν τον Browser αηδιασμένος. Λέω, καινούρια μηχανή έχεις ρε μλκ τι ψάχνεις να μπλέξεις με πιθανώς βιασμένα μοτέρ, ταλαιπωρημένες αναρτήσεις, απορρυθμισμένες βαλβίδες, φαγωμένα λάστιχα και αμφίβολα σέρβις;Σε ποιόν θα δώσεις την κούκλα σου που είναι τόσο όμορφη και περιποιημένη, χωρίς πτώσεις, χωρίς προβλήματα, χωρίς χωρίς χωρίς...

    Μετά πάλι σκέφτομαι τριανταφεύγα είμαι, αν δεν πάρω τώρα τέτοια μηχανή πότε θα την πάρω; Μετα θα αρχίσουν μέσες, γκρίνιες, πιασίματα κτλ.

    Έχω μπλέξει λοιπόν σε αυτήν την λούπα και δεν μπορώ να ξεφύγω και να δώσω λύση.

    Να θυσιάσω τα πάντα για χάρη του γκαζιού ή να υποχωρήσω και να μείνω στα αυγά μου;

    Παρακαλώ μόνο σοβαρές απαντήσεις και όπως πάντα...μόνο για γνώστες
    Δεν έχω διαβάσει παρακάτω και δεν ξέρω τι σου απάντησαν άλλοι..
    Θα πώ μόνο ότι τα θέλω του καθενός είναι ιερά και στον μόνο που έχεις να δώσεις αναφορά είναι στην τσέπη σου. Αν αντέχεις ψυχολογικά την χασούρα προχώρα... Αν δεν το κάνεις θα το έχεις απωθημένο μια ζωή.

  6. #96
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παιδάκια, δεν ενδιαφέρει κανέναν αν θεωρείτε επικίνδυνα τα 600άρια, τα 1000άρια, τα ελικόπτερα ή τα ταχύπλοα. Δε σας ρώτησε κανείς, τουλάχιστον σε αυτό το θέμα. Ο Vice ρώτησε, απλά και ξεκάθαρα, αν αξίζει να "θυσιάσει" το καινούριο μηχανάκι του για να ικανοποιήσει την καύλα του.
    ε ναι

    το αν είναι ανοησία ή όχι, είναι δικό του θέμα και δικό του θέμα μόνο

    το αν αξίζει να αντικαταστήσει τη μηχανή του στη φάση που είναι το ξέρει μόνο ο ίδιος

    αν το θέλει τόσο πολύ, ας το πάρει, εμάς δεν μας πολυπέφτει λόγος, ούτε θα χάσουμε/κερδίσουμε τίποτα είτε κάνει το Α είτε το Β

    αν όμως, ΑΝ ρωτάει τη γνώμη μας "τί θα κάνατε στη θέση μου;", εγώ θα καθόμουνα στα αυγά μου με το 600άρι και θα έδινα λεφτά σε συντήρηση εξοπλισμού κ μηχανής, μαθήματα,ταξίδια, πίστες. Αλλά το τονίζω, αυτό θα έκανα *εγώ*. Άλλος με άλλα κριτήρια και επιθυμίες θα έκανε κάτι άλλο. Μπορεί να γουστάρει να ανοίγει το γκάζι και να νοιώθει το τέντωμα στους ώμους και αυτό να τον νοιάζει μόνο. Με γειά του με χαρά του, ας πάρει κάτι να τον ικανοποιεί. Δεν είναι λιγότερο ή περισσότερο ευσεβής ο πόθος του καθ'ενός.

    και όλα αυτά αφού μας ζητάει τη γνώμη μας και δεν ρωτάει πχ "ποιό είναι πιό δυνατό;" κτλ
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    καλα ακομα συζητάμε αν έχει νοήμα το γκάζι του 1000? for real? 50% πάνω σε όλα ειναι. Ασφαλεια?! ιδια μηχανακια ειναι απλα το πιο γρήγορο 1000 κρδιζει εκει και το πιο ευελικτο 600 κερδιζει αλλου. αποτελεσμα το ιδιο. αλλωστε ειναι 30 χρονων ο ανθρωπος και πριν λιγο λεγαμε αν ειναι γερος να το παρει και τωρα θα αρχισουμε το αν ειναι ασφαλης επάνω στο 1000?!

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Vice :
    Να θυμάσαι ότι και η καλύτερη γκόμενα με τα πιό στητά αξεσουάρ της φύσης, μετά από λίγο διάστημα χρήσης φαίνεται ίδια με τις υπόλοιπες παρακατιανές ...

    Τα βάζεις κάτω και λογαριάζεις εάν αξίζει τον κόπο και το χρήμα η αλλαγή σε μεγαλύτερη μοτο ... Εάν όντως έχεις εξαντλήσει της δυνατότητες του 600 ... Εάν όντως έχεις ολοκληρωθεί σαν αναβάτης πάνω στο 600 ... Πάνω στο 600 μαθαίνεις να οδηγείς ... Πάνω σε ένα 250 δίχρονο ακόμα περισσότερο ..... στο 1000 πολύ δύσκολα ...

    Εαν είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου και στις προσωπικές σου "μετρήσεις" πούλα το 600 και πάρε το 1000 ή ασχολήσου με το 600, μεταμόρφωσέ το ... Στήσε αναρτήσεις - άλλαξε τα κλιπ όνς σε άλλες θέσεις - ρύθμισε τα ποδοστήρια σε άλλες γωνίες - πειραματίσου με λάστιχα ανάλογα με την χρήση που κάνεις - ρύθμισε σωστά τον κινητήρα και θα δεις ότι χρήματα για προγράμματα, εγκεφάλους κτλ είναι πεταμένα ....

    Μετά από αυτά πίστεψέ με ... ίσως σε λίγα χρόνια θα δεις το φως ΚΑΙ εσύ, σε ένα κινέζικο παπί ....

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    Vice :
    Να θυμάσαι ότι και η καλύτερη γκόμενα με τα πιό στητά αξεσουάρ της φύσης, μετά από λίγο διάστημα χρήσης φαίνεται ίδια με τις υπόλοιπες παρακατιανές ...
    Μην βαλεις στοιχημα θα το χάσεις

  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Μην βαλεις στοιχημα θα το χάσεις

    ... ο χρόνος είναι μια διάσταση που ο καθένας την μετρά διαφορετικά ... Πάντως είναι θέμα χρόνου ...

  11. #101
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Τα 1000αρια είναι το καλυτερο ναρκωτικό.
    Πολλοί τα έχουν,λίγοι τα πανε ,ελάχιστοι τα στιβουν

  12. #102
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    30/01/2016
    Μηνύματα
    536
    αγαπητε φιλε δημητρη (Vice)....
    απο οτι καταλαβες, εδω μεσα καποιοι σκαρφαλωνουμε στις ευθειες και καποιοι περπαταμε στις ανηφορες....
    για αυτο κανε αυτο που θες ΕΣΥ και απολαυσε το, οσο πιο πολυ μπορεις....
    καλους δρομους....

    :ZZZ:

  13. #103
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    Vice :
    Να θυμάσαι ότι και η καλύτερη γκόμενα με τα πιό στητά αξεσουάρ της φύσης, μετά από λίγο διάστημα χρήσης φαίνεται ίδια με τις υπόλοιπες παρακατιανές ...
    αν σου συμβαίνει αυτό, μάντεψε τι σημαίνει
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Εγώ θέλω να πάρω 1000 για να το σκίσω όχι για να το παρκάρω στην καφετέρια.

    εξηγησε το λιγο παραπανω αυτο αν θελεις...
    επισης περιμενω να απαντησεις και στον sapila που σε ρωτησε ποσες φορες το εχεις βαλει πιστα το 600...

  15. #105
    10 μήνες με το 1000 και το βαρέθηκα....
    Πάω για κινέζικο παπί, να πάρω 110cc ή 125cc;
    Ρε σεις, τη βενζίνη τη βάζουμε στο ρεζερβουάρ, δεν γεμίζουμε το κυπελλάκι του καφέ που παίρνουμε στη δουλειά....
    ΟΚ, νομίζω πως τα έχω διαβάσει όλα πια...

Σελίδα 7 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tt600r και δεν ξέρω τι μΕ γίνεται (από λάστιχα...)
    από Akatanomastos στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2009, 09:50
  2. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 14:30
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:12
  4. δεν ξερω τι να κανω
    από μοτορας στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 13:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF