Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 45

Θέμα: Κλάπηκε και βρέθηκε!!

  1. #31
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Και μετά λέτε να μην παρκάρουμε πάνω στις πλατείες. Βρε μέσα στο μαγαζί αν είναι δυνατόν.

  2. #32
    Κουλάδι Το avatar του/της greco13
    Εγγραφή
    18/07/2015
    Μηνύματα
    58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Κλειδώνει κανονικά τώρα δηλαδή;
    Ναι κανονικά. Απλά όταν κλειδώσει το τιμόνι παίζει ελάχιστα από το πέρα δώθε.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Πριν 20 παρά κάτι μήνες χρόνια μου τρώνε ένα ASTRA 100άρι ... Κυριακή βράδυ έξω από το σπίτι ...
    Αρχίζω τηλέφωνα που με καθοδηγούν στο Λύκειο της περιοχής. Όχι για τα παιδιά του Λυκείου αλλα για τους περίεργους (αλλά γνωστούς για τη δράση τους ) που συχνάζουν από έξω από αυτό, με πειραγμένα παπιά - χαίτες - αλογοουρές - βλέμμα νεοκαζανόβα .....
    Πρωί πρωί έξω από το Λύκειο αρχίζω συνομιλίες και άλλες κοινωνικές δραστηριότητες του νόυ ας μπέτερ με κάτι ρεμάλια πάνω σε κάτι παπιά ... Ο ένας ξερνάει πράγματα που είχαν συμβεί μόλις λίγες ώρες νωρίτερα ...
    "Ευγενικά" τους λέω ότι το βράδυ στις 22:00 θα βγω έξω από το σπίτι μου ... εαν το παπί μου δεν είναι στην θέση του και πλυμένο θα έχουμε ολοκληρωτική ερωτική σχέση και ρομαντζάδα διαρκείας ...

    22:00 και 1" βγαίνω έξω .... μαύρη ερημιά και καλιακούδες μόνο ...

    Καταλήξαμε στο να μην βρω ούτε βίδα από το παπί αλλά ο τύπος που έφαγε το περισσότερο ξύλο, να τολμήσει να πάει στην αστυνομία για ξυλοδαρμό ... Υπ' όψην είχα περάσει από το ευαγές ίδρυμα από την πρώτη μέρα ... ΚΑΙ όταν πήρα τις κατάλληλες πληροφορίες για τους τύπους (πληροφορίες που μου έδωσαν οι Ζητάδες τις περιοχής) ΚΑΙ όταν τους πήγα να τους πω που είναι μαζεμένα τα ρεμάλια και ότι πάω τώρα εκεί ... Η απάντηση ήταν "φίλε μόνο με επίσημη έγγραφη καταγγελία" ....

    Τεσπα με πήρε ο αξ. υπηρεσίας και μου είπε ότι ένας τύπος έχει έρθει στο τμήμα για καταγγελία ξυλοδαρμού ... Του λέω σε 10 λεπτά είμαι εκεί ... Φτάνω γρήγορα με δανεική μηχανή και ανεβαίνω πάνω ... Που είναι αυτός ρωτάω ??

    Του είπαμε ότι έρχεσαι και έφυγε μου λένε ...

    Τέλος πάντων η συνέχεια δεν έχει και τόσο ενδιαφέρον εκτός της συνεχιζόμενης με διάρκεια ερωτικής σχέσης με τα ρεμάλια της περιοχής με τους οποίους στο τέλος καταλήξαμε σχεδόν να συμπεθεριάσουμε ...
    Αλλά για μεγάλο χρονικό διάστημα, κλοπή μηχανής στην περιοχή δεν έγινε ....

    Το γαμώτο της ιστορίας : Οι δύο πιό κατουρημένοι (στην κυριολεξία) από αυτούς, αφού μου λέρωσαν τα καθίσματα του αυτοκίνητου μου, με γύρισαν σε όλες τις φωλιές της περιοχής που έλυναν τα ρεμάλια τα κλεμμένα (και τα οποία βέβαια ήταν ήδη γνωστά στο ευαγές ίδρυμα) ...

    Τέλος της θλιβερής ιστορίας ...

    Έχω και άλλη τελείως αντίθετη και με πολλά εύσημα για τα παιδιά της ΔΙΑΣ ...

    Θέλει προσοχή ΚΑΙ τύχη με την περιουσία μας των δύο τροχών ... όποια και αν είναι η αξία της. Ίσως και λιγότερες εκρήξεις αδρεναλίνης πλέον, γιατί οι εποχές είναι πονηρές ...

    Καλό απόγευμα σε όλους ...

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2016
    Μηνύματα
    2
    μπραβο ρε φιλε
    απο τωρα κλειδωμα και στο καφε..

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    τελος καλο, ολα καλα...


    παντα eye contact με τα μηχανακια...
    και αν δεν μπορουμε, να γινομαστε σπαστικοι με το να τσεκαρουμε ανα 10 λεπτα με ενα τεταρτακι...

  6. #36
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    αλυσίδα και σε πάσαλο ή σταθερό σημείο, τουλάχιστο θα αποτρέψεις τα ψιλικατζίδικα κλεφτρόνια

    καλορίζικος!
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #37
    Κουλάδι Το avatar του/της greco13
    Εγγραφή
    18/07/2015
    Μηνύματα
    58
    Ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά για την συμπαράσταση. Τα ψυχολογικά δεν μου έχουν περάσει ακόμα. Είδα 2 παλικάρια χτες στη Συγγρού να πηγαίνουν πατάκι παπί με παπί. Τους πλησίασα και μόλις είδα τα κλειδιά πάνω στο παπί ρώτησα αν θέλουν απλά βοήθεια. Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω απο δω και στο εξής σαν ευγνωμοσύνη στα φιλαράκια μου και σε όσους θα έτρεχαν για μένα. Όποιος σπρώχνει και δεν έχει κλειδιά (γιατί χαρτιά δεν μπορώ να ζητάω) θα παίρνω αμέσως 100. Ποτέ ξανά αδιαφορία.

  8. #38
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    τελος καλο, ολα καλα...


    παντα eye contact με τα μηχανακια...
    και αν δεν μπορουμε, να γινομαστε σπαστικοι με το να τσεκαρουμε ανα 10 λεπτα με ενα τεταρτακι...
    Καλή φάση, εδικά αν είσαι σε κάνα γήπεδο, καμιά συναυλία, σινεμά...

    Μη σου πω στη δουλειά, θα χαρούν πολύ να σε βλέπουν κάθε δέκα λεπτά να μπαινοβγαίνεις

    Το χουμε ξαναπεί βέβαια

    Ο καθένας ας παίρνει μηχανάκι που να ξέρει ότι αν του το πάρουν δε θα χάσει τη γη κάτω από τα πόδια του

    Αλλιώς είτε κάνεις μια ασφάλεια κλοπής, είτε παίρνεις ένα δεύτερο μηχανάκι για να κάνεις τις δουλειές σου, είτε αν δε σε παίρνει οικονομικά το Α ή το Β, παίρνεις το λεωφορείο

    Βέβαια με το Γ καταντάς να υπηρετείς εσύ το όχημά σου αντί αυτό εσένα, αλλά περί ορέξεως pumpkin pie....

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #39
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Όταν ακούω "ήμουν στο γήπεδο/σινεμά/συναυλία/παραλία και μου το έκλεψαν", θέλω να απαντήσω "είσαι ηλίθιος", αλλά συνήθως συγκρατούμαι.

    Χωρίς, φυσικά, να ενθαρρύνω τις κλοπές, αλλά, δυστυχώς, έτσι είναι τα πράγματα κι όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια. Θα του χρειαστούν.
    Life begins at 45°.

  10. #40
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν ακούω "ήμουν στο γήπεδο/σινεμά/συναυλία/παραλία και μου το έκλεψαν", θέλω να απαντήσω "είσαι ηλίθιος", αλλά συνήθως συγκρατούμαι.

    Χωρίς, φυσικά, να ενθαρρύνω τις κλοπές, αλλά, δυστυχώς, έτσι είναι τα πράγματα κι όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια. Θα του χρειαστούν.
    Καλά Γιώργο οκ

    Την επόμενη φορά που θα πάω θέατρο Πέτρας θα σου στείλω την απόδειξη της κούρσας με διπλή ταρίφα Πετρούπολη - Πειραιά...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν ακούω "ήμουν στο γήπεδο/σινεμά/συναυλία/παραλία και μου το έκλεψαν", θέλω να απαντήσω "είσαι ηλίθιος", αλλά συνήθως συγκρατούμαι.

    Χωρίς, φυσικά, να ενθαρρύνω τις κλοπές, αλλά, δυστυχώς, έτσι είναι τα πράγματα κι όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια. Θα του χρειαστούν.
    Υποθέτω πως εκεί γίνονται αρκετές κλοπές ? Αλλά και πάλι τι άλλο μένει το δουλειά σπίτι?

  12. #42
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Καλά Γιώργο οκ

    Την επόμενη φορά που θα πάω θέατρο Πέτρας θα σου στείλω την απόδειξη της κούρσας με διπλή ταρίφα Πετρούπολη - Πειραιά...
    Όπως είπα, ούτε εμένα μου αρέσει αυτή η κατάσταση, αλλά επειδή θέλω το μηχανάκι μου, όταν πηγαίνω σινεμά ή συναυλία ή κλάμπινγκ, βρίσκω άλλο τρόπο. Μην τα βάζεις μαζί μου, δυστυχώς έτσι είναι.
    Life begins at 45°.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Καλή φάση, εδικά αν είσαι σε κάνα γήπεδο, καμιά συναυλία, σινεμά...

    Μη σου πω στη δουλειά, θα χαρούν πολύ να σε βλέπουν κάθε δέκα λεπτά να μπαινοβγαίνεις

    Το χουμε ξαναπεί βέβαια

    Ο καθένας ας παίρνει μηχανάκι που να ξέρει ότι αν του το πάρουν δε θα χάσει τη γη κάτω από τα πόδια του

    Αλλιώς είτε κάνεις μια ασφάλεια κλοπής, είτε παίρνεις ένα δεύτερο μηχανάκι για να κάνεις τις δουλειές σου, είτε αν δε σε παίρνει οικονομικά το Α ή το Β, παίρνεις το λεωφορείο

    Βέβαια με το Γ καταντάς να υπηρετείς εσύ το όχημά σου αντί αυτό εσένα, αλλά περί ορέξεως pumpkin pie....
    μια χαρα τα λες, αλλα ξεχνας οτι οι περισσοτεροι που εχουμε μηχανακια που καινουργια εκαναν-κανουν πανω απο 10K, φυσικα και θα χασουμε την γη κατω απο τα ποδια μας...
    αυτος ειναι και ο σκοπος του παπιου-εργατη, που εχουν στο γκαραζ τους, σχεδον ολοι οσοι εχουν μεγαλα μηχανακια-ακριβα...

    τωρα σε περιπτωση ακριβων motard που τα εχεις για τα "εδω μεσα" και κυκλοφορεις πολη, ναι ειναι ακυρο να σου φανε το μηχανακι και να εισαι στα 50μ αποσταση πινοντας τον καφε σου επειδη δεν ειχες το μυαλο να το βαλεις λιγο πιο εκει για να το βλεπεις...

    για ολα τα αλλα απλα δεν πας...ή παιρνεις τον εργατη, που θα κλαις μαξ ενα χιλιαρικακι..

    γιατι και οι ασφαλειες ως γνωστον γ@μιουνται με το να σου μειωνουν την αξια του και φυσικα στα 3-4 χρονια που θα την εχεις, με τα εξτρα φραγκα που θα εχεις δωσει θα ειχες βγαλει το παπι...

  14. #44
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όπως είπα, ούτε εμένα μου αρέσει αυτή η κατάσταση, αλλά επειδή θέλω το μηχανάκι μου, όταν πηγαίνω σινεμά ή συναυλία ή κλάμπινγκ, βρίσκω άλλο τρόπο. Μην τα βάζεις μαζί μου, δυστυχώς έτσι είναι.
    Δε τα βάζω μαζί σου, αλίμονο

    Απλά λέω ότι το μηχανάκι εκτός από γκόμενά μας, είναι και γαϊδουράκι για να μας πηγαίνει από δω κι από κει

    Αν δεν υπάρχει η πολυτέλεια για 2ο, καλό θα είναι να ψωνίζουμε σκεπτόμενοι ότι μπορεί και να μην το βρούμε ποτέ από εκεί που το αφήσαμε

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αν δεν υπάρχει η πολυτέλεια για 2ο, καλό θα είναι να ψωνίζουμε σκεπτόμενοι ότι μπορεί και να μην το βρούμε ποτέ από εκεί που το αφήσαμε
    και αυτό πάλι είναι σαν να παντρευτείς γκόμινα που δε γουστάρεις μόνο κ μόνο να μην στη (και πάλι χαμένος μπορεί να βγεις).

    Δεν ησυχάζεις ποτέ, πρέπει να είσαι όλο στην τσίτα.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. βρέθηκε αγοραστής. και τώρα τι?
    από SONone στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2014, 13:04
  2. Ληστεία και κλοπή Gsr 600 S -- ΒΡΕΘΗΚΕ
    από gata01 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2012, 15:00
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2011, 23:01
  4. Κλάπηκε Crf. -- ΒΡΕΘΗΚΕ
    από Ζεύκας στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2008, 02:28
  5. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2008, 08:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF