Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: Μετά το fazer600, τι;

  1. #31
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Εχω το ιδιο μηχανακι και μάλιστα πηγα χιλιαδου πριν 1 μηνα η αληθεια ειναι οτι οι φουρκετες ειναι ατελείωτες οποιοδηποτε μηχανημα και αν παρεις(και τραχτερ ακομα) εκει θα κουραστεις οπως και να χει. Το θεμα ειναι οτι ποσες φορες θα πας σε εναν τοσο δυσκολο δρομο? Δεν αποτελει κριτήριο στην αποφαση σου να το αλλαξεις σκεψου το καλα...

  2. #32
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ti σωματοτυπο εχεις φιλε? απο υψος πως πας? παντως καλα σου ειπαν παραπανω, μαλλον αγνοεις βασικα πραγματα οδηγησης και γι αυτο δυσκολευεσαι...το φειζερ ειναι μηχανακι που το εχουν σε σχολες οδηγων...
    Τελευταία τροποποίηση από p@nos; 19/07/2016 στις 07:49.

  3. #33
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Fazer all around μηχανακι ευκολα διαχειρισιμο ασπαστο και αρκετα οικονομικο για 4Τ.Βαλε λαστιχακια κουμπωσε 2 σαμαρια, αρχισε τα ταξιδακια εντος και εκτος χωρας και σιγουρα η εκτιμηση σου για αυτο θα ανεβει κατακορυφα.

  4. #34
    Από αυτά που γράφεις, μόνον στα πρώτα χιλιόμετρα έννιωσα έτσι, με καινούρια μηχανή το FZ6 και είχα άγνοια από οδήγηση, πρίν 11 χρόνια και 100.000χιλιόμετρα λιγότερα. Τα παιδιά πιο πάνω σου τα είπανε πολύ σωστά. Διάβασε τι σου λένε και σίγουρα θα ευχαριστηθείς τη μηχανή, διότι κι από αυτά που γράφεις...δεν είναι ότι δε τη γουστάρεις τη μηχανή...δόσε λίγο χρόνο να τη μάθεις.
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 27/07/2016 στις 18:23.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  5. #35
    Keep calm....and ride!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Keep calm and wear Shark.jpg‎  
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της geobiker
    Εγγραφή
    27/02/2016
    Μηνύματα
    33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ti σωματοτυπο εχεις φιλε? απο υψος πως πας? παντως καλα σου ειπαν παραπανω, μαλλον αγνοεις βασικα πραγματα οδηγησης και γι αυτο δυσκολευεσαι...το φειζερ ειναι μηχανακι που το εχουν σε σχολες οδηγων...
    είμαι 1,85 80 κιλά (εμφανίσιμος,χαχα)

    υπερευχαριστώ όλους όπως και να χει... δεν περιμένεις τέτοια ανταπόκσριση ειδικά όταν ένα θέμα σε βασανιζει τόσο... θα το πάρω διακοπές και θα σχεδιάσω αναλόγως τις διαδρομές μου και ελπίζω να το συνηθίσω... και από σεπτέμβρη riding school με χίλια..
    τώρα αν μου κάτσει και καμιά καλή (οικονομικά) πρόταση για πώληση η ανταλλαγή θα το ξανασκεφτώ..

  7. #37
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geobiker Προβολή μηνύματος
    είμαι 1,85 80 κιλά (εμφανίσιμος,χαχα)

    υπερευχαριστώ όλους όπως και να χει... δεν περιμένεις τέτοια ανταπόκσριση ειδικά όταν ένα θέμα σε βασανιζει τόσο... θα το πάρω διακοπές και θα σχεδιάσω αναλόγως τις διαδρομές μου και ελπίζω να το συνηθίσω... και από σεπτέμβρη riding school με χίλια..
    τώρα αν μου κάτσει και καμιά καλή (οικονομικά) πρόταση για πώληση η ανταλλαγή θα το ξανασκεφτώ..
    Μπραβο φιλε μου! Οταν το συνηθισεις θα το αγαπησεις σε βαζω και στοίχημα
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Standar θα το λατρεψεις εγω μετα απο 1 μιση χρονο και ακομα ανακαλύπτω νεες πτυχες σε πολλα θεματα πχ στριψιμο ανοιγμα γκαζιου και και και....

  9. #39
    Λίγη υπομονή...δοκιμάζεις, βλέπεις...κι αν πάλι δεεεν.....πάλι έχεις την επιλογή.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/07/2016
    Μηνύματα
    2
    φιλε geobiker απο οτι καταλαβαινω απο οσα ανεφερες μεχρι τωρα , το προβλημα ειναι οτι δεν εχεις συνηθισει/μαθει την οδηγικη συμπεριφορα που πρεπει να εχεις με αυτη τη μοτοσυκλετα. Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο που σου προτεινει βουρ για μαθημα ασφαλους οδηγησης. Στην θεση που εισαι εσυ περασα και εγω πρν καποια χρονια καθως πριν παρω φειζερ ειχα ον οφ πρωτο μου μηχανακι. Ενταξει καμμια σχεση ο τροπος οδηγησης ετσι? εγω θα σου ελεγα οτι ειναι και επικινδυνο να οδηγας μηχανη στριτ αν δεν γνωριζεις τουλαχιστον στη θεωρια καποια βασικα πραγματα και καποιος να σου δειξει. Μετα θα σου φαινονται ολα πιο ευκολα. Κατα την ταπεινη μου γνωμη πρεπει να πας αμεσα για σεμιναριο οδηγησης. Το μηχανακι ειναι μια χαρα , απλα πρεπει να μαθεις πως να οδηγεις στριτ μηχανες. Για καλο δικο σου πρωτα απο ολα. Αυτα απο εμενα
    Πωλουνται:
    Μποτες Dainese Long Range σε αριστη κατασταση
    Μπουφαν Dainese Gore Tex
    Κρανος SHOEI XR-1100

  11. #41
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Σωστα αυτα που σου λενε τα παιδια, αλλα ριξε και μια ματια προς το er-6.
    Eχει δικυλινδρο ροπατο κινητηρα (ιδιο με του versys) με πολυ διαχειρισιμη ισχυ και ειναι novice friendly τερμα. Η συμπεριφορα του ειναι πιο "σουπερμοταρνταδικη" σε σχεση με το αμιγως street Fazer και ειναι και πιο ελαφρυ οποτε σε στροφιλικια θα το χαρεις περισσοτερο.
    Oμως, χανεις στο ταξιδι στην εθνικη λογω της ελειψης φερινγκ και οχι μονο (υπαρχει και το f βεβαια με φουλ φερινγκ) και δεν εχει ουτε την ποιοτητα κατασκευης του fazer ουτε τα κρατηματα του, ουτε την ανεση του.

    Πλεον βρισκεις αρκετα μεταχειρισμενα er-6 στο φασμα μεταξυ 2000 και 3000 ευρω.

    Παντως και εγω το Fazer θα κραταγα στη θεση σου.
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #42
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Συμφωνώ με τους δυο προλαλήσαντες,
    Τέλειο στριφτερο μηχανάκι είναι το μικρό Fazer, εδώ τα χρησιμοποιούν πολλοί για moto gymkhana, αυτα και τα cbr/hornet.
    (Λίγο περισσότερο ροπή χαμηλότερα δεν θα πείραζε, αλλά ΟΚ...)
    Μήπως έχει κάποιο βασικό πρόβλημα με αναρτήσεις που να θέλει κοίταγμα;

    Αλλιώς κάνε ο,τι σου είπε ο roadtraveller.





    Καλά να περάσεις στις διακοπές σου, και πες μας τι έγινε μετα τον Σεπτέμβρη...
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Μετά το vstrom τι; Πες και εσύ την άποψή σου..
    από PanVas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 487
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2011, 21:45
  2. Μετά το Vfr τι?
    από tbaris στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2009, 08:38
  3. Μετά το πέσιμο τι;...
    από stvr1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2007, 23:06
  4. Μετά το ΧΤ... Τι;
    από nkaratz στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2005, 10:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF