Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Συμβουλες για αγορα παπιου

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0

    Συμβουλες για αγορα παπιου

    Γεια σας είναι 16 χρόνων και μόλις πήρα δυπλωμα για πενινταρακι εχω κοιτάξει στην αγορά κάποια μοντέλα που κυκλοφορούν καινούργια και είναι ανάμεσα στο daytona dv 50και sprinter 50 θέλω να μου πείτε την γνώμη σας και αν μπορειται να μου προτείνετε αν ξέρετε κάποιο άλλο.Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω ειναι κοντά στο χιλιάρικο και δεν θλ μεταχειρισμένα λόγω οτι δεν ξέρω την κατάσταση τους και τι προβληματα μπορούν να μου βγάλουν.....Ευχαριστω!!

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μια χαρά είναι το daytona.
    Τι κράνος θα πάρεις?

  3. #3
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι το daytona.
    Τι κράνος θα πάρεις?
    Κράνος?? Κάνει ζέστη ρε φίλος το καλοκαίρι και τον χειμώνα βάζουμε την κουκούλα από το αδιάβροχο.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #4
    @@@@@@ νέο μέλος


    (μα δεν μπόρεσα σας λέω, δε φταίω )

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2016
    Μηνύματα
    37
    Παλιά καλή αξιόπιστη λύση,με ελάχιστα εώς μηδενικά προβλήματα (αναλόγως συντήρησης),μεταχειρω φυσικά...
    Honda super cub 50cc η αλλιώς στρογγυλοφάναρο,στρογγύλι,στρογγυλό (προσοχή όχι τον γλάρο...)...
    Φτηνό στην αγορά,ελάχιστα πλαστικά,πολύ ελαφρύ,ανταλλακτικά πανφτηνα και με το κιλό,πολλές επιλογές για μπλιμπλίκια και φτιαξιματάκι (μην το πας χιλιοστά -ακα 75cc- θα σου βαραει μπιέλα λόγω διαδρομής),μπορείς να το κάνεις -αν το βρεις χρεπάκι- με ελάχιστα λεφτά καινούριο.Αλλιώς GLX -προσοχή να μην είναι κομμένο στρογγυλό-.
    Eίδα οτι ειπες οτι δεν θες μεταχειρισμένο αλλά πίστεψε με....με ελάχιστα λεφτά έχεις κουκλί...και σκυλί...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας αυτή την στιγμή είναι ανάμεσα σε glx 50 και daytona dy 50 και για τα δύο εχω ακούσει καλά και καλά για το glx ναι με αθάνατο μηχανακι και σκυλί αλλά και μεταχειρισμένο 3-4 χέρια και φοβάμαι για την αξιοπιστία του και ειδικά αυτοί οι καιροί δεν είναι για πειράματα..... Και από την άλλη το dy 50 που αλλη λένε ότι δεν τραβάει και αλλη ότι είναι καλό το φοβαμαι και λίγο γιατί είναι κινέζικο και για τυχόν προβλήματα που μπορεί να μου βγάλει....αν όντος δεν τραβάει το dy 50 σε τι αλλαγές πρέπει να προβώ για να μην ζοριζετε σε ανηφορες και δικαβαλω (μην ρεζιλευτω και στο γκομενακι) σας παρακαλώ απαντήστε αν ξέρετε και πιο μοντέλο μου προτείνετε από αυτά τα δύο?? (Ολλες οι αλλαγές που θα κάνω στο μηχανακι θελω νανε νόμιμες και να μην εχω τρεξίματα ούτε με την ασφάλεια σε χτυπά ξυλο κάποιο ατύχημα ούτε βέβαια με την αστυνομία.....σας παρακαλώ όποιος ξέρει ας μου απαντήσει σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Τπτ κανένας??

  8. #8
    ναι ξέρεις ανήμερα 15αύγουστο δεν είχε άλλη δουλειά ο κόσμος από το να ψάχνει για 50άρια παπιά...


    Υπομονή λίγο, κάποιος θα βρεθεί. Και αν δεν βρεθεί μάλλον δεν ξέρει κανείς, οπότε....


    Πάντως "αλλαγές" σε 50άρι που να είναι νόμιμες και να το κάνουν και "σβέλτο" για δικάβαλο μάλλον είναι ουτοπικό να συζητάμε.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Συγουρα πρέπει να υπάρχουν για αυτό ρωτάω.....

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Ξέρει κανένας τι έχει κάνει το παλικάρι στο παρακάτω μηχανακι ??? https://youtu.be/gbq-dQ_yjaE

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2016
    Μηνύματα
    37
    Μαλλον αλλαγή πίσω αναρτήσεων με άλλες με κόκκινα ελατήρια,εξάτμηση ελευθέρας,αλλαγή βιδών με κόκκινες,προσθήκη φίλτρου,μικρότερα λάστιχα και γενικά μόνο εικαστικές παρεμβάσεις είδα.Δεν το είδα να τρέχει αν και οήχος μου λέει οτι ειναι χιλιοστά.....

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Κάτι για ηλεκτρική είπε αυτός μπορεί να μου πει κάποιος τι ειναι και τι δινει στο μηχανακι γτ είμαι και ψυλο άσχετος????

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της POLICE6
    Εγγραφή
    07/02/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @@@@@ Προβολή μηνύματος
    Κάτι για ηλεκτρική είπε αυτός μπορεί να μου πει κάποιος τι ειναι και τι δινει στο μηχανακι γτ είμαι και ψυλο άσχετος????
    Μάλλον ηλεκτρονική (ανάφλεξη) λές.... Δες εδω τι ακριβώς κάνει για να αρχίσεις και να μαθαίνεις

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2016
    Μηνύματα
    85
    Ξέχνα τα σάπια αρχαία παπάκια και πάρε το DY η το sprinter,φυσικά αν μιλάς για καινούριο γιατί για μεταχείρω δε λέει να πάρεις τίποτα απο αυτά.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/07/2016
    Μηνύματα
    0
    Τοθεμα είναι ότι έχω ακούσει ότι δεν τραβάνε σε ανηφορες ότι θα μου βγαζει πρόβλημα επειδή είναι κινέζικο και ότι δεν είναι καθόλου αξιόπιστο αν ξέρει κάποιος ας μου πει αν αυτά αληθεύουν.....Και μια απορία γτ το ίδιο μηχανακι απο διαφορετικά σάιτ έχει διαφορετική ιπποδύναμη???

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα παπιου
    από clyde2 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2009, 18:40
  2. συμβουλές για αγορά γαντιών
    από g0ng στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2008, 23:51
  3. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 14:57
  4. Συμβουλές για αγορά κράνους!
    από suzuki_k5 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 19:14
  5. Συμβουλές για αγορά z750s
    από gtheof στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 08:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF