Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: Ταξιδι Αθηνα-Θεσσαλονικη με TTR250!

  1. #31
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι τίποτα, φυσώνεις το σωληνάκι από το μπουκάλι στη βαλβίδα και βάζεις μέσα αφρό (για νορμάλ τρύπα). Με το κομπρεσεράκι υποβοηθάς το φούσκωμα. Επίσης, αν έχεις μικρή τρύπα (το έχω πάθει και κρατούσε ο αέρας πάνω από 30 λεπτά) με το κομπρεσεράκι συνεχίζεις το δρόμο σου μέχρι να βρεις βουλκανιζατέρ.



    Αν το κάνεις αυτό, θα σου βγει ο κούκος αηδόΝι. Πχ, αν η οδική έχει 40 ευρώ, αν τους καλέσεις για πρώτη φορά χωρίς να έχεις κάλυψη μπορεί να σου ζητήσουν 140€.

    Συνεπώς ή πας σε ανεξάρτητη εταιρία και κάνεις συμβόλαιο, τουλ. 2 μέρες πριν ταξιδέψεις, ή ρώτα την ασφαλιστική σου να σου ενσωματώσουν και οδική (συνήθως βγαίνει φθηνότερα).
    Σωστός

    Νομίζω κάπου δεν έλεγαν και για μια φτηνή μέσω της ΕΚΟ ;

    Για το μηχανάκι εξάλλου νομίζω δε πρέπει να είναι πάνω από κάνα 20ρικο το εξάμηνο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Σωστός

    Νομίζω κάπου δεν έλεγαν και για μια φτηνή μέσω της ΕΚΟ ;

    Για το μηχανάκι εξάλλου νομίζω δε πρέπει να είναι πάνω από κάνα 20ρικο το εξάμηνο
    Εγώ Άρη μέσα σε ένα χρόνο τη χρειάστηκα 3 φορές! (Ντίζα γκαζιού, ανορθωτής και μπαταρία) τους έβαλα κ μέσα μπορείς να πεις

    Στο 40 λεπτο max είχαν έρθει, το φορτώναμε και βουρ για συνεργείο. Όλα αυτά με 50€/χρόνο. Τώρα όμως έχουν πέσει και άλλο οι τιμές.

    Ας κάνει ο φίλος μια γρήγορη έρευνα + την ασφαλιστική του.

  3. #33
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Κάνεις μια μηνιαια (γυρω στο 20αρικο), σταματας στα πρωτα διόδια, ξηλώνεις κατι ευκολο (π.χ. μπουζοκαλωδιο-πιπα), φωναζεις τον οδική και λες οτι το συνεργειο σου ειναι ακριβως δίπλα εκει που θελεις να πας...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Κάνεις μια μηνιαια (γυρω στο 20αρικο), σταματας στα πρωτα διόδια, ξηλώνεις κατι ευκολο (π.χ. μπουζοκαλωδιο-πιπα), φωναζεις τον οδική και λες οτι το συνεργειο σου ειναι ακριβως δίπλα εκει που θελεις να πας...
    Φυσικα πρεπει να περασουνε οι πεντε πρωτες μερες για να ισχυσει.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    ως κατοχος TTR250 θα σου πω τα εξης

    - Θα σε παιρνει ο αερας συνεχως και χρειαζεται υπομονη
    - Τα μπαλακια σου και ο πισινος σου θα πονεσουν αρκετα
    - Οταν φτασεις θα τρεμεις ολοκληρος αφου θα εχεις φαει περιπου 6 ωρες ταρακουνημα
    - Μια μεση ταχυτητα για να πηγαινεις οκ χωρις να χαροπαλευεις και να ζοριζετε το μηχανακι ειναι 80χλμ/ωρα
    - Χωρις οδικη δεν ξεκινας ποτε για τετοιο ταξιδι
    - Θα χρειαστει να κανεις τουλαχιστον 2 στασεις για να παρεις μια ανασα και εσυ και το μηχανακι

    Αν το αποφασισεις καλο ταξιδι!!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  6. #36
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δε σας βλέπω να έχετε πολλή εμπιστοσύνη στα μηχανάκια σας πάντως. Πάρε αυτό, εκείνο, το άλλο και ο άνθρωπος θα πάει απλά Αθήνα Θεσ/νίκη.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Δε σας βλέπω να έχετε πολλή εμπιστοσύνη στα μηχανάκια σας πάντως. Πάρε αυτό, εκείνο, το άλλο και ο άνθρωπος θα πάει απλά Αθήνα Θεσ/νίκη.
    Εντάξει, μια οδική, ένα φαστ και ένα τσαντάκι με εργαλεία επί της ουσίας λέμε οι περισσότεροι.

    Εμένα άλλο με λύγισε

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    ως κατοχος TTR250 θα σου πω τα εξης


    - Μια μεση ταχυτητα για να πηγαινεις οκ χωρις να χαροπαλευεις και να ζοριζετε το μηχανακι ειναι 80χλμ/ωρα
    εμ δε πάει με ένα παπί καλύτερα να μη γίνει σαν κομπρεσέρ;;

    Αν το μηχανάκι δε τα έχει τα 100 άνετα, τότε ας αλλαχτεί γρανάζι διότι πραγματικά η ΕΟ με 80 απλά δε βγαίνει αν δεν έχεις παροιμιώδη υπομονή!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Δε σας βλέπω να έχετε πολλή εμπιστοσύνη στα μηχανάκια σας πάντως. Πάρε αυτό, εκείνο, το άλλο και ο άνθρωπος θα πάει απλά Αθήνα Θεσ/νίκη.
    500χλμ με 250αρι μονοκιλυνδρο δεν το λες και απλα. Δεν θα παει μεχρι το λουτρακι.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Εντάξει, μια οδική, ένα φαστ και ένα τσαντάκι με εργαλεία επί της ουσίας λέμε οι περισσότεροι.

    Εμένα άλλο με λύγισε



    εμ δε πάει με ένα παπί καλύτερα να μη γίνει σαν κομπρεσέρ;;

    Αν το μηχανάκι δε τα έχει τα 100 άνετα, τότε ας αλλαχτεί γρανάζι διότι πραγματικά η ΕΟ με 80 απλά δε βγαίνει αν δεν έχεις παροιμιώδη υπομονή!
    Το δικο μου με μακρυ γραναζι τελικιαζει 135. οποτε και με 100 και με 110 πας αλλα Οσες φορες δοκιμασα να κινηθω σε εθνικη οδο με 100+ ο αερας απλα δεν παλευοτανε και το μηχανακι χοροπηδαγε ολοκληρο.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2015
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    Το δικο μου με μακρυ γραναζι τελικιαζει 135. οποτε και με 100 και με 110 πας αλλα Οσες φορες δοκιμασα να κινηθω σε εθνικη οδο με 100+ ο αερας απλα δεν παλευοτανε και το μηχανακι χοροπηδαγε ολοκληρο.
    τι γραναζι φορας?

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    500χλμ με 250αρι μονοκύλινδρο αερόψυκτο δεν το λες και απλα. Δεν θα παει μεχρι το λουτρακι.
    ......

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Χαλαρά είχα πάει απο Αθηνα - Πυργο 320χλμ με το honda XR 125 πριν κατι χρονια ..
    Γυρω στα 80 χλμ/ω για να μην ζορίζεται, εκανα πολλές στάσεις για να ξεκουράσω το μοτο κ τον εαυτο μου κ ολα οκ.
    Ξεκινησα 6 το πρωι για να μην πετυχω ζεστες κ κινηση κ εκανα περίπου 5 - 6 ωρες συνολικά μέσω πατρών.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    που ειναι τα χρονια που πηγαιναμε Αθηνα Πατρα δικαβαλο παπακι 50cc ;και δεν ετρεχε τιποτα.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Καλες και χρησιμες οι συμβουλες,αλλα το ψειριζεις πολυ αδερφε..
    Παρε το μηχανακι σου και ξεκινα αφου ψηνεσαι να πας,αλλιως αεροπλανακι και ξεμπερδευεις.

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2015
    Μηνύματα
    7
    Βασικα παιδια, ευχαριστω ολους για τις συμβουλες. Αυριο φευγω το εχω αποφασισει, ευχαριστω για το χρονο σας, τα ξανα λεμε απο την αλλη βδομαδα.
    φιλια

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για ταξιδι Αθηνα-Θεσσαλονικη
    από tedfach στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2014, 20:56
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2009, 19:02
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2008, 12:27
  4. Αθηνα - Κυθηρα Με Χτ 400????????
    από danaos75 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2004, 12:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF