Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 132 από 132

Θέμα: Βενζινάδικα κατακλέβουνε;

  1. #121
    BP - Λ. ΑΜΦΙΘΕΑΣ 32, Π.ΦΑΛΗΡΟ - ιδιοκτήτης "ΖΑΓΚΑ ΜΑΡΙΑ", πρόεδρος Βενζινοπωλών Αττικής. Έχει πάντα κίνηση χωρίς να έχει την καλύτερη τιμή της περιοχής, μου την πρότεινε και η αντιπροσωπία Ford όταν ρώτησα που να βάζω πετρέλαιο.
    Στο https://fuelgr.gr/web/ μπορεί να δει κανείς και τους ιδιοκτήτες, άρα φαίνεται αν είναι εταιρικό ή όχι.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  2. #122
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DAYMAN Προβολή μηνύματος
    διογκωτικα λεγονται. Πιο συνθετη μεθοδος σωληνες με ζεστο νερο και ο ογκος παραμενει στο επιπεδο που θελουμε.
    Αντε αποδειξε το εσυ ομως που θα εισαι επαναπαυμενος στο συστημα ελεγχου εισροων -εκροων.
    υγ ενας τυπακος βενζινας εδω μεσα που εχει γνωσεις περι του αντικειμενου θα σας πει περισσοτερα.
    Eπίσης να συπληρώσω απο γνωστό Βενζινά (μεγάλο λαμόγιο) εδω δίπλα στη δουλειά η σύνηθης κλοπη είναι της τάξεως του 7%
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #123
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Επίσης πάρτε και την Λίστα με τα 233 (πρατήρια σε όλη χώρα) που έχουν φάει τουλάχιστον μια φορά πρόστιμο για νοθεία. Λένορμαν ούτε για αστείο
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #124
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Τελικα δε βρηκα καποιο που να βολευει σα διαδρομη. Θα δοκιμάσω για αρχή αυτό στην Αμφιθέας 43 και το BP Αμφιθέας 32.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες.

  5. #125
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Βενζιναδικο ΕΤΕΚΑ στην Τζαβελλα στον Πειραια....


    Μου εβαλαν πετρελαιο στο αυτοκινητο 64 λιτρα με ολικη χωρητικοτητα τα 60 λιτρα συν οτι ειχα σιγουρα 5-7 λιτρα μεσα ηδη μιας και δεν ειχα μεινει.

    Σημειοτεον οτι ποτε αλλωτε δεν εχω βαλει πανω απο 58 λιτρα σε οποιοδηποτε αλλο βενζιναδικο... και κραταω στατιστικα με τα γεμισματα εδω και παρα πολυ καιρο μεσω εφαρμογης.

    Απο μενα μπηκε στη μαυρη λιστα πλεον....
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  6. #126
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Βενζιναδικο ΕΤΕΚΑ στην Τζαβελλα στον Πειραια....


    Μου εβαλαν πετρελαιο στο αυτοκινητο 64 λιτρα με ολικη χωρητικοτητα τα 60 λιτρα συν οτι ειχα σιγουρα 5-7 λιτρα μεσα ηδη μιας και δεν ειχα μεινει.

    Σημειοτεον οτι ποτε αλλωτε δεν εχω βαλει πανω απο 58 λιτρα σε οποιοδηποτε αλλο βενζιναδικο... και κραταω στατιστικα με τα γεμισματα εδω και παρα πολυ καιρο μεσω εφαρμογης.

    Απο μενα μπηκε στη μαυρη λιστα πλεον....

    Και τα πλήρωσες δλδ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #127
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Και τα πλήρωσες δλδ;
    δυστυχως ναι, γιατι την προηγουμενη φορα που εκανα φασαρια, πριν 6-7 χρονια σε ενα βενζιναδικο (ΕΚΟ) στην Πειραιως πηρα και την αστυνομια και δεν εγινε τιποτε... εχασα το χρονο μου τοτε... βεβαια εκλεισε μετα απο κατι μηνες με την κατηγορια την νοθειας ειχε δημοσιευθει στη λιστα στα μεσα... ελπιζω το ιδιο να γινει και σ'αυτον
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  8. #128
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Πάντως εγώ την έπαθα τον τελευταίο καιρό με βενζινάδικο που πήγαινα χρόνια και βασικά πήγαινα μόνο εκεί. Την πρώτη φορά το φουλαρα για ταξίδι Αθήνα-Αγρινιο και η μηχανή μέχρι να την κάψει μου έβγαλε την ψυχή. Δεν τράβαγε τοσο που ήμουν μια ταχύτητα κάτω, εσκαγε και γενικά δεν δούλευε καλά αφού πίστευα πως είναι στα τελευταία της και θα μεινω. Με το που την έκαψε και έβαλα άλλη δούλευε ρολόι. Είπα να του δώσω και δεύτερη ευκαιρία μετά από δύο βδομάδες και ξαναφουλαρα για να πάω Αθήνα-λιμνη Πλαστήρα και πάλι τα ίδια. Τρίτη φορά δεν έχει αλλά απορώ τι έχει μέσα και γωνατιζει έτσι το παλιακο μοτέρ του srx.

  9. #129
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    δυστυχως ναι, γιατι την προηγουμενη φορα που εκανα φασαρια, πριν 6-7 χρονια σε ενα βενζιναδικο (ΕΚΟ) στην Πειραιως πηρα και την αστυνομια και δεν εγινε τιποτε... εχασα το χρονο μου τοτε... βεβαια εκλεισε μετα απο κατι μηνες με την κατηγορια την νοθειας ειχε δημοσιευθει στη λιστα στα μεσα... ελπιζω το ιδιο να γινει και σ'αυτον
    Ε για να έκλεισε, όλο και κάτι θα έγινε. Αν εσύ δεν κάνεις κάτι και ο επόμενος δεν κάνει κάτι, δε θα γίνει ποτέ τίποτα.
    Life begins at 45°.

  10. #130
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε για να έκλεισε, όλο και κάτι θα έγινε. Αν εσύ δεν κάνεις κάτι και ο επόμενος δεν κάνει κάτι, δε θα γίνει ποτέ τίποτα.
    Δυστυχως η χωρα που ζουμε αφηνει περιθωρια για τετοιες περιπτωσεις... Οταν εγω εκανα την κινηση μου παλαιοτερα εχασα 2 ωρες απο το χρονο μου... η Αστυνομια ηρθε μετα απο 3 κλησεις τηλεφωνου... απλα κατεγραψε το περιστατικο... και τιποτε αλλο.... αυτος πουλαγε βενζινη κανονικα

    Απλα τωρα με τη δυναμη του Ιντερνετ ενημερωνω οπου μπορω (οπως εδω) για να προφυλαχθουν οσοι μπορουν.
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως η χωρα που ζουμε αφηνει περιθωρια για τετοιες περιπτωσεις... Οταν εγω εκανα την κινηση μου παλαιοτερα εχασα 2 ωρες απο το χρονο μου... η Αστυνομια ηρθε μετα απο 3 κλησεις τηλεφωνου... απλα κατεγραψε το περιστατικο... και τιποτε αλλο.... αυτος πουλαγε βενζινη κανονικα

    Απλα τωρα με τη δυναμη του Ιντερνετ ενημερωνω οπου μπορω (οπως εδω) για να προφυλαχθουν οσοι μπορουν.

    εφοσον εφυγες λογω μη υπαρξης χρονου θα βοηθουσε μια επωνυμη καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη...δες αναλογο θεμα εδω...

  12. #132
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εφοσον εφυγες λογω μη υπαρξης χρονου θα βοηθουσε μια επωνυμη καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη...δες αναλογο θεμα εδω...
    θα το κανω. Σ ευχαριστω για την υποδειξη
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. σχετικά με βενζινάδικα..............
    από DoctorS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2005, 13:20
  2. Βενζιναδικα...
    από gollum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 08:45
  3. ΝΕΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ
    από m1ke στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 13:18
  4. βενζιναδικα.. sos!
    από n1k3man στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 15:30
  5. Βενζινάδικα!!!!
    από powerphot στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF