Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Επιλογή ελαστικών για On/Off

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Konti Προβολή μηνύματος
    Γενικά είμαι ευχαριστημένος, αλλά μου φαίνεται κάπως κούτσουρο.... στην άσφαλτο! Τουλάχιστον εμένα δεν μου προσδίδει την ίδια ασφάλεια με το Τ63!
    Που 'σαι συ μωρέ?

    Τι πίεση έχεις στο 908 στην άσφαλτο? Δεν θέλει πάνω απο 20 (με εμένα πάνω :P )
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Δεν ξέρω αν παίζει σε εσάς ο "κλώνος" του TKC80, το Anlas CapraX. Το έχω στο Τρανσαλπ και μέχρι στιγμής δηλώνω ικανοποιημένος και από απόδοση και από διάρκεια. Φίλος που τα έχει δοκιμάσει και τα 2(ο XLΓιώργης είναι αυτός) σε ίδιο μηχανάκι, δίνει σαφές προβάδισμα στην επιλογή του TKC, αλλά το τούρκικο παραμένει μια καλή vfm επιλογή.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Για βαρύ μηχανάκι το TKC είναι ακόμα η καλύτερη επιλογή.



    Τον Μάϊο εκανα χωμάτινη εκδρομή (τρου τρου τρου αντβε), διάσχιση Οίτης + Μεγάλο Χωριό + Πάντα Βρεχει και άλλα, με το CCM 404 φορτωμένο πολύ, εβαλα πίσω μεταχειρισμένο ΜΧ λάστιχο και παρά την κάμποση άσφαλτο, παλιά εθνική στο πήγε, καινούργια στον γυρισμό + τα χωμάτινα χιλιόμετρα με εβγαλε μια χαρά, εχει ακόμα ψωμί.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3315μοτο.jpg 
Προβολές:	106 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	364571

  4. #19
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Που 'σαι συ μωρέ?

    Τι πίεση έχεις στο 908 στην άσφαλτο? Δεν θέλει πάνω απο 20 (με εμένα πάνω :P )
    Εγώ...? Εσύ χάθηκες!

    Άσφαλτο, i.e. καθημερινή μετακίνηση κλπ. στο 1.5 περίπου! Χώμα το έχω "δουλέψει" και 1 (και λίγο παρακάτω)!
    ΤΕΛΟΣ


  5. #20
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Πολλές και καλές πληροφορίες, ευχαριστώ όλους.

    Έτσι όπως τα λέτε θα έκλινα προς Τ63, αν και νομίζω οτι δεν βγάζουν 18αρι (τουλ. δεν το είδα)
    Το ΜΤ-21 δεν μου άρεσε οπτικά, γιατί έλεγα κάτι που φαίνεται τόσο τακουνάτο δεν μπορεί να είναι καλό στο δρόμο, αλλά αφου τόσοι και τόσοι το πιστοποιούν, μπορεί να το δοκιμάσω. Με εντυπωσίασε επίσης που κυκλοφορεί τόσα χρόνια - κάτι σωστό θα πέτυχαν.

    Το Κaroo που είπα προηγουμένως, είναι γιατί είχα κάποια παλιά MCE Karoo, κι αν και ήταν εντελώς φθαρμένα πάλι μου άρεσαν. Αλλά δεν βγαίνουν πιά...
    Οπότε μάλλον με βλέπω Τ63 μπρος ΜΤ-21 πίσω, ή ΜΤ-21 μπρος-πίσω. Άμα περάσει λίγος καιρός θα σας πω πώς πήγε.

    Εst το Τούρκικο TKC υπάρχει εδώ, ίσως να κάνει για πίσω, χμ, δεν ξέρω, φτηνό πάντως και αν έχει μακροζωία ίσως αξίζει για μεγάλα ταξίδια.

    Το Karoo 3 που λέτε οτι είναι καλό στη λάσπη (ε, να μην είναι; σα ρόδα ποταμόπλοιου το προφίλ) αλλά όχι στα σαθρά/κροκάλα μπορείτε να πείτε τίποτις παραπάνω; Ενδιαφέρων συνδιασμός πάντως - καλό σε άσφαλτο ΚΑΙ λάσπη (αλλά όχι σε ξερό χώμα! ΛΟΛ)
    Αναρωτιέμαι αν θα έχει περισσότερη μακροζωία σε ελαφρύ μηχανάκι αφου προορίζεται για πιο βαρύ....


    Αν θέλουν κι άλλοι να προσθέσουν γνώμες, no problem, σε καλό θρεντάκι εξελίσεται, ίσως αν γίνεται να αλλάξει ο τίτλος σε κάτι σαν «Επιλογή λάστιχών ΟΝ-ΟΦ»
    Τελευταία τροποποίηση από Δεινόσαυρος; 25/08/2016 στις 11:57.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Έτσι όπως τα λέτε θα έκλινα προς Τ63, αν και νομίζω οτι δεν βγάζουν 18αρι (τουλ. δεν το είδα)
    Βγαίνει σε 130 για 18". Στo 2.50 x 18 στεφάνι του 690 μπαίνει μια χαρά.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  7. #22
    Τα Τ63 έχουν περίπου την χάραξη των πιο "αγωνιάρικών" Desert της Michelin με άλλη πιο μαλακή γόμα...
    Για μένα είναι το ιδανικό πραγματικά 50-50 λάστιχο για ελαφρύ on-off!

    Μακράν ανώτερο από ΜΤ-21, ακόμα και από TKC αφού είναι καλύτερα στο χώμα χωρίς να χάνουν σε άσφαλτο,
    θα το χρησιμοποιούσα μπρός-πίσω (σαφώς βγαίνουν για 18αρα).

    Όσο για το D908RR συμφωνώ με το Μαρίνο, όμως για μεγάλα δικύλινδρα!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Περί ελαστικών σε on-off
    από Costas KLE στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2009, 17:14
  2. Βοηθηστε οι εχοντες γνωση για on-off μποτα.
    από astaroth2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2006, 07:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF