Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 222

Θέμα: προβλημα, η κοπελα μου δεν θελει να ανεβει στη μηχανη.

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    αν τελικα δεν αντέξεις και θέλεις να φυγει μονη της βαλε ενα φιλο σου να παρει τυχαια τηλεφωνο στο σπιτι και να πει: ωραια μηχανη πηρατε, σας ειδα απο μακρια που περνουσατε ενω παρκαρα αλλα δεν με ακουσατε.

  2. #62
    Νέο μέλος Το avatar του/της manko973
    Εγγραφή
    11/08/2016
    Μηνύματα
    25
    Μαλλον αφησα καποια πραγματα αδιευκρινοστα και παρεκτραπηκε για λιγο η συζητηση.
    Πρωτον και κυριοτερο, ειμαι 43 χρονων και οχι 25. Εχω μια σοβαρη σχεση πολλων χρονων . Απο γαμο περασα και εφυγα οποτε δεν με προβληματιζει και ουτε εχω σκοπο να αμπω στο λουκι ξανα.
    Την κοπελα μου την αγαπω και τη σεβομαι και ο λογος που ρωτησα αυτην την ερωτηση ηταν για να ακουσω κατι , καποια συμβουλη απο καποιο φιλο εδω που ειχε παρομοιο θεμα και το ελυσε με τον χ τροπο.
    Τα σχολια του τυπου , βρες αλλη, τα παιρνω σαν χαβαλε φυσικα και δεν με θιγει κανενα παλικαρι, οποια οποψη και να εχει. Κουβεντα κανουμε.
    Ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.
    Ειναι οντως ψυχοχαλαρωτικη η βολτα με την μηχανη.
    Θα χαρω πολυ να την απολαυσω μαζι της.

  3. #63
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Τα καλύτερα μας τα φύλαγες γιά το τέλος........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από annoula1981 Προβολή μηνύματος
    Και τις θες και τις δυο.
    Αυτό πρόσεξε πότε θα το "σερβίρεις".
    Μετά τη βόλτα με την φίλη της, μπορεί να γίνει παρεξήγηση ....................

  5. #65
    φίλτατε το ΜΟΝΟ που μπορείς να κάνεις είναι να είσαι ειλικρινής. Με ηρεμία, της λες ότι είπες και εδώ πάνω. ΕΓΩ θέλω αυτό. Σ'αγαπώ, σέβομαι τον φόβο σου, πάρε τον χρόνο σου να το σκεφτείς αλλά δεν θα ήθελα να μου το αλλάξεις "γιατί έτσι". Αν δεν έχει άχυρα στο κεφάλι της και με δεδομένο ότι στο σκούτερ δεν είχε κανένα πρόβλημα (φαντάζομαι) να καβαλήσει με όποιον προορισμό, θα αλλάξει γνώμη. Λογικά, αν δεν κάνεις μαλακιούλες την/τις πρώτες φορές που θα ανέβει, θα καταλάβει ότι δεν έχει να φοβάται τίποτα παραπάνω σε σχέση με το σκούτερ.

    Αν δεν αλλάξει γνώμη είτε συνηθίζεις την μοναξιά είτε τρως την ξενέρα του να γυρίσεις σε σκούτερ. Μέσες λύσεις και "κόλπα" δεν υπάρχουν. Τα "κόλπα" είναι για να μαθαίνουν τα ζώα, όχι οι άνθρωποι.

  6. #66
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Εννοειται πως κανουμε χαβαλε!!
    Αλλωστε, λιγο ή πολυ, ολοι μας (ελπιζω) αντιλαμβανομαστε οτι το σημαντικοτερο στη ζωη μας ειναι οι ανθρωποι. Ειτε συντροφοι, ειτε φιλοι, ειτε οικογενεια, αντε ισως και οι συγγενεις (αν δεν ειναι τερμα μ@λακες.. ).

    Τωρα, καλο θα ηταν με καποιο τροπο να την κανεις να σου εξηγησει με ειληκρινια τους λογους που δεν θελει να ανεβει.
    Και απο εκει και περα, αν ειναι θεμα φοβου, οφειλεις να την πεισεις οτι μια μηχανη σαν το bandit ειναι απειρως ασφαλεστερη απο οποιοδηποτε scooter και το οτι μπορει να τρεξει παραπανω δεν σημαινει οτι θα το κανεις κιολας.

    Που να αγοραζες και κανενα supesport δηλαδη..
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Εννοειται πως κανουμε χαβαλε!!


    α σου εξηγησει με ειληκρινια τους λογους που δεν θελει να ανεβει.
    ευτυχώς που είπες το πρώτο και δικαιολογείται το δεύτερο.

  8. #68
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ευτυχώς που είπες το πρώτο και δικαιολογείται το δεύτερο.
    Μπαρδον..;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Μπαρδον..;;;
    γυναίκα. να σου πει "με ειλικρίνεια". Αλήθεια; καλά, ξέρω, η δική σου πάντα την λέει, μπράβο σας και πάντα μαζί να είστε κλπ απαραίτητες συμβατικές πολιτικώς ορθές ευγένειες.

    όχι ότι δεν γελάω με τις δικές μας μαλακίες (και είναι πραγματικά ατέλειωτες και έχει τόση πλάκα να παρακολουθείς το ψέμα πως πετάγεται στ' αγοράκια από τα πιο απλά ως τα πιο σοβαρά και πως το μαύρο γίνεται ότι άλλο χρώμα βολέψει ας πούμε) αλλά τώρα μιλάμε για ΓΥΝΑΙΚΕΣ.

    Ο χειρισμός είναι στο αίμα τους.

    Η "αλήθεια" ΜΠΟΡΕΙ και να ειπωθεί, ΜΟΝΟ αν συμφέρει. Αλλά ακόμα και αυτό δύσκολο γιατί λέγοντάς την χάνεις, σε κανέναν δεν αρέσει να την ακούει. Οπότε κατά κανόνα θα πουν μιά μαλακία και αυτές, ότι πιστεύουν ότι πρέπει να ειπωθεί.

  10. #70
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Στην προηγούμενη σελίδα άφησα ένα δείγμα για αυτό που συζητάτε... φτάσαμε σε τσακωμό μέχρι να μου πει αυτό που σκεφτόταν.
    Το θέμα είναι να καταλάβεις ακριβώς τι πρόβλημα έχει, συνήθως δεν το λένε αμέσως, αλλά το λένε. Αρκεί όταν το πουν να το εντοπίσεις και να μην το αφήσεις να περάσει χωρίς να το συζητήσεις.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    12/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Ναι μονο που επειδή εδω δεν μιλαμε γενικα για γυναίκες -γυναικειο ψυχισμό-( που τα μαυρα μας τα χάλια εχουμε αλλα τεσπα..) αλλά για τη γυναικα του συγκεκριμένου χριστιανού που έχει ενα bandit και το κοιταει γιατι θέλει βολτα με την παρεα της, να πω οτι σιγουρα ξερει τα κουμπια της. Να την ρωτήσει τι ακριβως φοβαται;
    Τον ιδιο σαν οδηγό; Τη μηχανη λόγω όγκου; Την ταχύτητα; Ειναι κλειστοφοβική με τον εξοπλισμό;
    Πάντως απαντήσεις του στιλ "εγω στο δηλώνω δεν ανεβαίνω" ή "γιατι έτσι" πρεπει να συνοδεύονται και απο μια σοβαρή δικαιολογία..
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

  12. #72
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Κάποτε μια μου το είχε πει στα ίσια...

    «Ο πατέρας μου καταλάβαινε αμέσως αυτό που ήθελα»

    Καταλάβατε;

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manko973 Προβολή μηνύματος
    Καλημερα στους φιλους συντροχους.
    Πριν λιγο καιρο αλλαξα κατηγορια και απο σκουτερ (honda sh150) πηρα το suzuki gsf650 bandit s.
    Ετσι κατα καποιο τροπο εκπληρωσα το ονειρο και την λαχταρα που ειχα να εχω επιτελους μια μηχανη τουρισμου !
    Ομως την ιδια χαρα δεν συμμεριστηκε και η κοπελα μου που απο την αρχη δεν φαινοταν να εχει ενστασεις, ομως οταν την ειδε και επειτα μου ανακοινωσε οτι δεν ανεβαινει ουτε για βολτα σε αυτην.
    Οπως καταλαβαινετε αυτο με στενοχωρησε και με πικρανε . Προσπαθω να μην την πιεσω πιστευοντας οτι σιγα σιγα θα θελησει να κανει εστω και μια μικρη βολτα.
    Περασε κανεις σας κατι παρομοιο; Εχει καποιος καποια συμβουλη για να μου πει;
    ναΙ... Βρες άλλη που να γουστάρει...
    Αυτή δε γκάνει θέλει να σε βάλει στο βρακί της
    ανανήψαντας

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από annoula1981 Προβολή μηνύματος
    ....
    Εξήγησε της οτι η μηχανη είναι το γούστο σου αλλα εκείνη είναι η αγάπη σου. Και τις θες και τις δυο.
    ......
    αν χρειάζεται να εξηγήσουμε πως ενα υλικό αγαθό όντως ειναι κατώτερο απο με εναν άνθρωπο πάμε χαμένοι σαν ανθρώπινο είδος.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Εγω θα προτιμουσα προσωπικα να παρεσερνα την γυναικα μου να ξεκινησει να οδηγαει και αυτη μηχανη.Αυτον τον καιρο προσπαθω να την πισω να παρουμε ενα σκουτερ για να πηγαινει στην δουλεια.Αν το καταφερω μετα λογικα θα της αρεσει αυτο που προσφερει η αισθηση οδηγησης μια μοτο.Μετα ανεβενουμε κατηγορια παιρνει και αυτη μηχανη και κανουμε βολτες μαζι.Ετσι και το δικαβαλο αποφευγω που ειναι δυσκολο και αυτη θα αισθανεται πιο ασφαλης γιατι αυτη θα οδηγει την δικια της μηχανη και θα εχει αυτη τον ελενγχο πως και ποσο τρεχει.
    Εννοηται οτι βολτα 2 μηχανες και περισσοτερες ειναι πολυ καλη φαση και θα γουσταρω και γω και αυτη.Τωρα σε περιπτωση που δεν την πεισω να παρουμε σκουτερ ή αν παρουμε και τελικα δεν της αρεσει η ολη φαση τοτε βλεποντας και κανοντας.

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. sos προβλημα στο vstrom μου δεν παιρνει μπρος
    από mystery στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2021, 13:37
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2016, 00:10
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 19:26
  4. Τι θέλει να μου πει αυτό το μπουζί ?
    από m1ke στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 18:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF