Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΓΙΑ HONDA Crosstourer

  1. #1
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549

    ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΓΙΑ HONDA Crosstourer

    εφτασε η ωρα και εν οψει 2ης σιδεροκωλης να αλλαξω ελαστικα...εν ολιγης εχω ακουσει πολλα για pirelli, dunlop, metzeler, bridgestone, michelin. εχω ριξει μια ματια γενικα και νομιζω οτι εχω καταληξει σε ενα εκ των metzeler h bridgestone...παρακαλω για τις αποψεις σας οπως και απο τους mod αν εχω τοποθετησει το θεμα σε λαθος σημειο να μου το μεταφερουν...ξεχασα να πω οτι η χρηση της μοτο μου ειναι εντελως τουριστικη και ασφαλτινη
    ..without engineers, science is just philosophy..

  2. #2
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Αφού κάνεις τουριστική και ασφαλτινη χρήση μόνο,θα πρότεινα κάποιο τουριστικό λάστιχο,πχ dunlop roadsmart,michelen pilot road.
    Αν θυμάμαι καλά έχεις το crossrunner,crosstourer(ποτέ δεν θα τα ξεχωρίζω νομίζω αυτά) τεσπα το μεγάλο ον οφ της χοντα.
    Δεν θα σκεφτόσουν να βάλεις ένα ον οφ ελαστικό πχ tourance,trailsmart κλπ;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #3
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Το on-off XονΔα σου ομως, τι ειναι;; ΧR 250 Baja ή Varadero;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #4
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    sorry sorry sorry.....honda vfr1200x crosstourer
    ..without engineers, science is just philosophy..

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    ΜΟΝΟ ΜΕΤΖΕΛΕΡ..η το roadec η το next, το πρωτο σαφεστατα πιο ασφαλτινο και καλυτερο για εθνικη...8 χρονια μετζελερ στο βαραντερο μου και δεν ειχα ποτε κανενα πρόβλημα..

    Επειδή είναι made in Germany ( καλως η κακως) η ποιοτητα τους είναι παντα δεδομενη και για καποιο λογο η γομα των μετζελερ ταιριαζει γαντι στους γυαλινους ελληνικους δρομους...μπριτζεστον αργουνε να ζεσταθούνε, μισελεν μπορεις να πεσεις σε λαθος παρτιδα και να κλαις, ντανλοπ και αυτή καλη επιλογή αλλα δεν εχουν διαρκεια μεχρι το τελος..

    Σκεψου το καλα γιατι με το μαστοδοντο δεν παιζουνε..

    Προσωπικα σε λιγο καιρο μετα από 17.000χλμ παω παλι για NEXT αλλα κυκλοφορω και πολη, νομιζω τα roadec θα σου ερθουν μια χαρα..τα εχουν φιλοι σε βαραντερο που πανε μονο εθνικη και είναι καταευχαριστημενοι...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #6
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Μετά από 4500χλμ που έκανα σε δρόμους με τις Ευρώπης με τα Dunlop Trailsmart είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Οι συνθήκες περιελάμβαναν και βροχή. Επίσης τα έβαλα σε καλή τιμή που νομίζω ότι έχει και αυτό την αξία του.
    Μηχανάκι F800GS.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.018
    τουριστικη, ασφαλτινη και ον οφ δεν πανε μαζι. τα dunlop tr92 ειχαν ελληψη προσφατα. Έβαλα bridgestone a40. μπορω να σου πω εντυπωσεις για αυτα τα δυο αν θες.

  8. #8
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    30/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Dunlop Trailsmart
    metzeler roadec
    :ZZZ:

  9. #9
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τουριστικη, ασφαλτινη και ον οφ δεν πανε μαζι. τα dunlop tr92 ειχαν ελληψη προσφατα. Έβαλα bridgestone a40. μπορω να σου πω εντυπωσεις για αυτα τα δυο αν θες.
    θεωρεις οτι η μηχανη μου δεν ειναι ον οφ? η οτι μπαινω χωμα και δεν το χω παρει πρεφα??? αν δεν κατατασσεται στα ον οφ τοτε οκ μαλλον εχω καταλαβει λαθος...απλα την βαζω εγω εκει λογω του σουλουπιου της. οπως και να χει ομαως σιγουρα δεν μπαινω χωμα... θα ηθελα την γνωμη σου για το bridgestone παντως καθως ειμαι πολυ κοντα εκει...απ οτι καταλαβαινω ειναι τα batlax a40 ετσι?? ευχαριστω για το χρονο σου
    ..without engineers, science is just philosophy..

  10. #10
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sugariasgeorge Προβολή μηνύματος
    Dunlop Trailsmart
    metzeler roadec
    τα roadec σιγουρα ειναι για το συγκεκριμενο μοντελο??
    ..without engineers, science is just philosophy..

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.340

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.018
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    θεωρεις οτι η μηχανη μου δεν ειναι ον οφ? η οτι μπαινω χωμα και δεν το χω παρει πρεφα??? αν δεν κατατασσεται στα ον οφ τοτε οκ μαλλον εχω καταλαβει λαθος...απλα την βαζω εγω εκει λογω του σουλουπιου της. οπως και να χει ομαως σιγουρα δεν μπαινω χωμα... θα ηθελα την γνωμη σου για το bridgestone παντως καθως ειμαι πολυ κοντα εκει...απ οτι καταλαβαινω ειναι τα batlax a40 ετσι?? ευχαριστω για το χρονο σου
    ο τιτλος λεει "ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ON-OFF " και μετα γραφεις τουριστικη και ασφαλτινη. Γιαυτο εγραψα ορθα οτι δεν πανε μαζι ολα αυτα.
    Τελικα ΔΕΝ θες λαστιχα ον οφ αποτι λες. Ο τιτλος μπερδευει.

    Α40 λοιπον. στριβει σχετικα καλα αλλα οχι σαν dunlop. ταξιδευουν το ιδιο, φρεναρουν νομιζω το ιδιο (δεν εχω φρενα στο vstrom οποτε για αυτο δεν ορκιζομαι), βροχη δυστυχως δεν εχω φαει ακομα και ειναι νωρις να μιλησω για χλμ. ΟΜΩΣ το λαστιχο φαινετε πιο σκληρο και οοοολοι λενε οτι ειναι και οτι βγαζει περισσοτερα χλμ απο το dunlop. Είναι καλο λαστιχο για τουρισμο οχι ομως για πιεση. Αν θες να βολταρεις ειναι αψογο εφοσον βγαλει και 20.000+ χλμ.

    αν σε ενδιαφερει να βγαζει πολλα χλμ βαλτα γιατι παντα ηταν καλα σε αυτο τα bridge. Αν οχι και γενικα εχεις λεφτα να αλλαζεις λαστιχα καθε χρονο, παρε κατι πιο μαλακο. άποψις μου

  13. #13
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ο τιτλος λεει "ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ON-OFF " και μετα γραφεις τουριστικη και ασφαλτινη. Γιαυτο εγραψα ορθα οτι δεν πανε μαζι ολα αυτα.
    Τελικα ΔΕΝ θες λαστιχα ον οφ αποτι λες. Ο τιτλος μπερδευει.

    Α40 λοιπον. στριβει σχετικα καλα αλλα οχι σαν dunlop. ταξιδευουν το ιδιο, φρεναρουν νομιζω το ιδιο (δεν εχω φρενα στο vstrom οποτε για αυτο δεν ορκιζομαι), βροχη δυστυχως δεν εχω φαει ακομα και ειναι νωρις να μιλησω για χλμ. ΟΜΩΣ το λαστιχο φαινετε πιο σκληρο και οοοολοι λενε οτι ειναι και οτι βγαζει περισσοτερα χλμ απο το dunlop. Είναι καλο λαστιχο για τουρισμο οχι ομως για πιεση. Αν θες να βολταρεις ειναι αψογο εφοσον βγαλει και 20.000+ χλμ.

    αν σε ενδιαφερει να βγαζει πολλα χλμ βαλτα γιατι παντα ηταν καλα σε αυτο τα bridge. Αν οχι και γενικα εχεις λεφτα να αλλαζεις λαστιχα καθε χρονο, παρε κατι πιο μαλακο. άποψις μου
    ευχαριστω πολυ προς αυτην την κατευθυνση ειμαι....λεφτα για λαστιχα καθε χρονο???? οριστε??? μπααααα...οποτε χρειαζεται...
    ..without engineers, science is just philosophy..

Παρόμοια θέματα

  1. Επιλογή ελαστικών για On/Off
    από Δεινόσαυρος στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2016, 18:05
  2. Επιλογή ελαστικών για τo ΚLE 500
    από X-Virus στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2016, 09:32
  3. Επιλογή Ελαστικών για SM
    από scorn στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2013, 16:26
  4. προτίμηση ελαστικών για honda innova
    από tzix στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2013, 21:50
  5. Επιλογη ελαστικων για κουτι....
    από foler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2010, 08:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF