Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Αναθέρμανση σχέσης

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214

    Αναθέρμανση σχέσης

    Συμβαίνει πάντα. Μετά από κάποιο διάστημα βαριέσαι. Λες, θα την αλλάξω. Αλλά δεν... Τότε σκέφτεσαι: εξάτμιση - φίλτρο, ζελατίνα, καμιά μπούρδα (δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό). Αξίζει τον κόπο ή είναι πεταμένα λεφτά γιατί σε λίγο πάλι θα ψάχνεσαι; Να σημειώσω ότι η μηχανή είναι πένα. Κάνει τα πάντα (τέλεια), δεν ζητάει, είναι κούκλα... Εγώ είμαι "προβληματικός"!
    Υπάρχει ελπίδα αλλά είναι αλλού!

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stefanos73 Προβολή μηνύματος
    Συμβαίνει πάντα. Μετά από κάποιο διάστημα βαριέσαι. Λες, θα την αλλάξω. Αλλά δεν... Τότε σκέφτεσαι: εξάτμιση - φίλτρο, ζελατίνα, καμιά μπούρδα (δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό). Αξίζει τον κόπο ή είναι πεταμένα λεφτά γιατί σε λίγο πάλι θα ψάχνεσαι; Να σημειώσω ότι η μηχανή είναι πένα. Κάνει τα πάντα (τέλεια), δεν ζητάει, είναι κούκλα... Εγώ είμαι "προβληματικός"!
    Τα λεφτά στην μοτοσυκλέτα πάντα " πεταμένα " θα είναι από άποψη επένδυσης.
    Το να βαριέσαι μια μοτο είναι λογικό.
    Το να γουστάρεις μια άλλη, επίσης λογικό.
    Βάζεις κάτω την τσέπη σου και τα" θέλω σου κι αποφασίζεις

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    αν εχεις χρημα προχωρα στο νεο,αν οχι καν της δωρο ενα κομμωτηριο ,νυχια,μποτοξ, και κατσε στ αυγα σου.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    με βαση την περιγραφη σου θα έλεγα να ρίξεις 50-50 λεφτά σε βόλτες-ταξίδια και άντε κάνα κοκοψίνι....όχι όλα σε κοκοψίνια και δε μένουν για βενζίνες και διανυκτερεύσεις στην εξοχή

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    με βαση την περιγραφη σου θα έλεγα να ρίξεις 50-50 λεφτά σε βόλτες-ταξίδια και άντε κάνα κοκοψίνι....όχι όλα σε κοκοψίνια και δε μένουν για βενζίνες και διανυκτερεύσεις στην εξοχή
    Τον τελευταίο καιρό την έχω ρημάξει στα χιλιόμετρα! Λέω λοιπόν, άμα την κρατήσω να την αναβαθμίσω και να την "κανακέψω" λίγο.

  6. #6
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    βαλε και καμια φωτο να κρινουμε!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της todoros78
    Εγγραφή
    22/08/2012
    Μηνύματα
    47
    πόσο σε καταλαβαίνω!!!! δε μπορώ να πώ ότι την βαρέθηκα τη δικιά μου (ταπεινό v-stromάκι) αλλά το "όνειρό" μου είναι άλλη...κεραυνοβόλος έρωτας που λέμε...αλλά μου λείπουν πολλά για να την πάρω, οπότε μου είναι λίγο πιο εύκολο να αποφασίσω να μείνω με ότι έχω...
    και φαντασου ότι λόγω χρόνου και οικογένειας δεν έχω την πολυτέλεια της βόλτας συχνά....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από todoros78 Προβολή μηνύματος
    πόσο σε καταλαβαίνω!!!! δε μπορώ να πώ ότι την βαρέθηκα τη δικιά μου (ταπεινό v-stromάκι) αλλά το "όνειρό" μου είναι άλλη...κεραυνοβόλος έρωτας που λέμε...αλλά μου λείπουν πολλά για να την πάρω, οπότε μου είναι λίγο πιο εύκολο να αποφασίσω να μείνω με ότι έχω...
    και φαντασου ότι λόγω χρόνου και οικογένειας δεν έχω την πολυτέλεια της βόλτας συχνά....
    Μην νομίζεις... Κι εγώ για να πάω στη δουλειά την έχω "ρημάξει". Απλά το πήγαινε-έλα ειναι 120 χλμ οπότε στο μυαλό μου το καταχωρώ εκδρομή.

  9. #9
    Παράτησε την για 15 ημέρες-1 μήνα....να μην την βλέπεις καθόλου, στην ανάγκη σκέπασέ την με κουκούλα.
    Αν μετά από αυτό το χρονικό διάστημα την ξεσκεπάσεις και δεν νιώσεις πως σου έλειψε...τότε την έχεις βαρεθεί στα σίγουρα...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Έλα που μ'αρέσει να την καβαλάω.

  11. #11
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, έχεις την πολυτέλεια να βαριεσαι, και να θέλεις να πάρεις καινούργια. Ολα τα άλλα θα είναι πεταμένα λεφτά.

    Αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα, τότε απλά...δικαιούσαι να ονειρεύεσαι. Στην περίπτωση αυτή, και αν είναι στην πενα μηχανικά, ενα οπτικό φρεσκάρισμα με 1-2 πραγματάκια, ενα βαψιματάκι, δίνουν ζωή και αναθερμένουν το χαμένο πάθος.

    Εγώ προσωπικά είμαι στο δεύτερο σε αυτή τη φάση...
    I search, therefore I travel...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Το θέμα είναι ότι η πώληση αναδεικνύεται σε τεράστια χασούρα. Τόσο μεγάλη που να καταντάει χαζομάρα. Ή είναι χρέπι και την δίνεις κοψωχρονιά ή έχεις κόψει καπίστρι και την πουλάς πολύ λιγότερο από αυτό που αξίζει.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παντα ο αντρας ξενοκοιταει,υποθετω οτι ειναι στη φυση του.

    Δυστυχως τις περισσοτερες φορες την παταει,πιθανοτατα ειναι και αυτο στη φυση του.

  14. #14
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Ευτυχώς υπάρχει και το "από 'δώ η κυρία μου, από 'κει το αίσθημά μου" χωρίς να κινδυνεύεις να σε χωρίσει η πρώτη μοτοσυκλέτα σου επειδή είσαι άπιστος. Επειδή όμως είναι και θέμα τσέπης, αν δε σου τρέχουν λεφτά από τα μπατζάκια πρέπει να βρεις να τσιλιμπουρδίσεις με κάτι οικονομικό.

    Για να μιλήσουμε λίγο σοβαρότερα, έχεις κάτι υπ'όψιν που το είδες και το θέλεις, ή γενικά θέλεις να πιάσεις στα χέρια σου και κάτι άλλο;

  15. #15
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Για τι μηχανακι μιλαμε;

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ένδειξη σχέσης στο κιβώτιο
    από stopsson στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2013, 20:00
  2. Για την απαξίωση μιας σχέσης...
    από Εχετλαίος στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2012, 22:44
  3. Ανανέωση σχέσης
    από Tsakalaki στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2009, 17:26
  4. Γυναίκες (ή ασυνεννοησία μιας σχέσης)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 17:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF