Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Χρωματική παραμόρφωση ελαστικού .

  1. #31
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Τι δείκτη ταχύτητας είχαν V η H ;
    Εγώ φοράω τα Η (μικρή τελική ταχύτητα) και τα μπρίτζεστον που φόραγα μου φαντάζουν λαστιχάρες μπροστά τους. Άσε που βουίζουν σαν να έχει χαλάσει κανένα ρουλεμάν ή άξονας.. :/
    ούτε που θυμάμαι. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι τα ΙΙ ήταν λαστιχάρες και τα ΙΙΙ ήταν γτπκ. Καινούρια τα έδωσα λέμε. Σε βρεγμένο γλίστραγα παντού, έχανα μπροστινό, έχανα πισινό, τα δούλεψα με όλες τις δυνατές πιέσεις και προςτα πάνω και προς τα κάτω μπας και βρω κάποια πίεση που να δουλεύουν. Μάλιστα εξ' αιτίας της μαλακίας που έβγαλε η μισελέν κονόμησα ένα μικρό κοπάνημα στην μπροστινή ζάντα όταν έπαιζα με τις πιέσεις από λακούβα στον δρόμο.
    Και φασαρία κάνανε και κράτημα δεν είχαν και μια χαρά τα έστειλα. Εγώ που έπινα νερό στο όνομα μισελέν.
    Αντιθέτως στα παπιά μου όλα φοράω Gazelle και είναι λαστιχάρες. Σε στεγνό σε βρεγμένο, παντού.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #32
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Τα ιδια αντιμετωπισα κ γω με τα michelin στο σκουτερ...μεχρι τις 7 μια χαρα κ μετα πτωση κατακορυφη!!
    Γλυστρουσαν παντου λες κ ειχανε 15Κ πανω τους.
    Εβαλα scootsmart κ ησυχασα...το πρωτο ζευγαρι 18000 κ εχω κανα 5αρι με το δευτερο τωρα.
    Τα city grip τα κρατησα κανα 20αρι μεχρι να τα λιωσω...
    Για μενα dunlop ασυζητητι...ειδικα αν το κυνηγας!!
    Ride(s) the wind of change...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τα ιδια αντιμετωπισα κ γω με τα michelin στο σκουτερ...μεχρι τις 7 μια χαρα κ μετα πτωση κατακορυφη!!
    Γλυστρουσαν παντου λες κ ειχανε 15Κ πανω τους.
    Εβαλα scootsmart κ ησυχασα...το πρωτο ζευγαρι 18000 κ εχω κανα 5αρι με το δευτερο τωρα.
    Τα city grip τα κρατησα κανα 20αρι μεχρι να τα λιωσω...
    Για μενα dunlop ασυζητητι...ειδικα αν το κυνηγας!!
    Αυτο να πω την αλήθεια δεν εχω καταλαβει πως μπορειτε να το κάνετε.
    Δηλαδή σταματησαν τα λαστιχα να σου εμπνεουν εμπιστοσύνη απο τις 7κ και τα αλλαξες στις 20?
    Κι αντε πες σταματησες να το κυνηγας παντου και πάντα,σε ενα φρεναρισμα σε βρεγμένο τι κάνεις;

    Α,και κατι αλλο το Michelin και 30 να το κραταγες παλι δε θα ειχε οπτικα σημαδια φθορας (φαγωμα αυλακιου) απλα θα ηταν κόκκαλο.


    Μην το παρεις προσωπικα γενικη ερωτηση κανω γιατι εγω οταν μου συνεβη αυτο με τα Michelin τα πεταξα με τη μια και εβαλα Pirelli (ενταξει εγω ισως και να ειμαι λιγακι υπερβολικος,αλλα προτιμω να βαλω ενα σετ παραπανω παρα να χρειαστω καπου λαστιχο και να με πουλήσει).
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  4. #34
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Αυτο να πω την αλήθεια δεν εχω καταλαβει πως μπορειτε να το κάνετε.
    Δηλαδή σταματησαν τα λαστιχα να σου εμπνεουν εμπιστοσύνη απο τις 7κ και τα αλλαξες στις 20?
    Κι αντε πες σταματησες να το κυνηγας παντου και πάντα,σε ενα φρεναρισμα σε βρεγμένο τι κάνεις;

    Α,και κατι αλλο το Michelin και 30 να το κραταγες παλι δε θα ειχε οπτικα σημαδια φθορας (φαγωμα αυλακιου) απλα θα ηταν κόκκαλο.


    Μην το παρεις προσωπικα γενικη ερωτηση κανω γιατι εγω οταν μου συνεβη αυτο με τα Michelin τα πεταξα με τη μια και εβαλα Pirelli (ενταξει εγω ισως και να ειμαι λιγακι υπερβολικος,αλλα προτιμω να βαλω ενα σετ παραπανω παρα να χρειαστω καπου λαστιχο και να με πουλήσει).
    Προφανως κ δεν υπηρχε η ιδια εμπιστοσυνη αλλα δεν ηταν ακομα για πεταμα.
    Μεχρι τις 7Κ ηταν πολυ καλο σε ολα του απλα μετα επεσε αποτομα κ οχι σιγα σιγα οπως αλλα.
    Απλα μετα ηξερα πως συμπεριφεροταν κ προσεξα ακολουθως.
    Δεν καναμε κ γυρολογια για να εχω τοσο αγχος βεβαια...
    Κ δεν μπορω να πω πως ειχε φαγωθει τρελα προς την αλλαγη.
    Γενικα δεν με αφησε ικανοποιημενο κ γι αυτο το αλλαξα κ ειδα μεγαλη διαφορα.
    Ride(s) the wind of change...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Προφανως κ δεν υπηρχε η ιδια εμπιστοσυνη αλλα δεν ηταν ακομα για πεταμα.
    Μεχρι τις 7Κ ηταν πολυ καλο σε ολα του απλα μετα επεσε αποτομα κ οχι σιγα σιγα οπως αλλα.
    Απλα μετα ηξερα πως συμπεριφεροταν κ προσεξα ακολουθως.
    Δεν καναμε κ γυρολογια για να εχω τοσο αγχος βεβαια...
    Κ δεν μπορω να πω πως ειχε φαγωθει τρελα προς την αλλαγη.
    Γενικα δεν με αφησε ικανοποιημενο κ γι αυτο το αλλαξα κ ειδα μεγαλη διαφορα.
    Εξαρταται και απο το μηχανάκι. Το δικο μου αφενός μεν ειναι "πισωβαρο" (πςςςς τυφλα να εχει ο νομπελιστας Ντυλαν) αφετερου δε σχετικα δυνατο οποτε τα ξεφτυλιζει τα πίσω.
    Όσο για τη φθορα του Citygrip στο ειπα και πριν,δε φαίνεται οπτικά αλλα ειναι ξεραμενο και το καταλαβαινεις στο δρόμο.
    Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο αυτο το "βεντουζωμα" (πωπω εχω συγγραφικη ρεντα σήμερα) που εχει στα πρωτα χλμ δεν το εχει άλλο.
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  6. #36
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Εξαρταται και απο το μηχανάκι. Το δικο μου αφενός μεν ειναι "πισωβαρο" (πςςςς τυφλα να εχει ο νομπελιστας Ντυλαν) αφετερου δε σχετικα δυνατο οποτε τα ξεφτυλιζει τα πίσω.
    Όσο για τη φθορα του Citygrip στο ειπα και πριν,δε φαίνεται οπτικά αλλα ειναι ξεραμενο και το καταλαβαινεις στο δρόμο.
    Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο αυτο το "βεντουζωμα" (πωπω εχω συγγραφικη ρεντα σήμερα) που εχει στα πρωτα χλμ δεν το εχει άλλο.
    Δεν αντιλεγω οντως στην αρχη ηταν βεντουζα...
    Σε 500αρια σκουτερ (πχ του κουμπαρου μου) το ειχα κανει φυλλο κ φτερο το πισω. Παιζει ρολο κ το βαρος/δυναμη.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Διατήρηση/αποθήκευση ελαστικού
    από stako στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 20:24
  2. Διαστασεις ελαστικου !
    από Zzz750 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2006, 14:31
  3. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2005, 11:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF