Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: V strom 650 Vs FZ6 fazer

  1. #1
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161

    Question V strom 650 Vs FZ6 fazer

    Magkes BOHTHEIA
    Den mporo na apofasiso (ti sas eipa tora ...)
    Eimai anamesa se 2 diaforetikes mixanes kai prepei epitelous na apofasiso amesa. V-strom 650 h' Fazer 600 ?

    Prosfata ekana test ride to V Strom kai enthousiastika. Episis, epeidi douleuo se grafeio kai ntynomai merikes fores me yfasmationo panteloni kai poukamiso (psilo-kyrile), tha me boleue arketa ena V Strom me bagaziera pou tou paei kiolas. Episis me problhmatisan ligo ta frena toy, dioti ta perimena pio dynata. To piso de exei teleios ksylini aisthisi.

    Apo tin alli, kathoti eixa Diversion, eimai opados tou 4kylindrou moter kai fantazomai to Fazer me ta 100 alogakia kai ton xaraktiristiko yxo tha einai teleio ! kai bebaia den nomizo oti tou pan oi bagkazieres kai ta synafi.

    Diafotistemai Please giati tha autoktoniso mesa se kana leforeio. Ean akousete tipota tetoio, dont worry, ego tha eimai.

    Thanx

  2. #2
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: V strom 650 Vs FZ6 fazer

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
    Magkes BOHTHEIA
    Den mporo na apofasiso (ti sas eipa tora ...)
    Eimai anamesa se 2 diaforetikes mixanes kai prepei epitelous na apofasiso amesa. V-strom 650 h' Fazer 600 ?

    Prosfata ekana test ride to V Strom kai enthousiastika. Episis, epeidi douleuo se grafeio kai ntynomai merikes fores me yfasmationo panteloni kai poukamiso (psilo-kyrile), tha me boleue arketa ena V Strom me bagaziera pou tou paei kiolas. Episis me problhmatisan ligo ta frena toy, dioti ta perimena pio dynata. To piso de exei teleios ksylini aisthisi.

    Apo tin alli, kathoti eixa Diversion, eimai opados tou 4kylindrou moter kai fantazomai to Fazer me ta 100 alogakia kai ton xaraktiristiko yxo tha einai teleio ! kai bebaia den nomizo oti tou pan oi bagkazieres kai ta synafi.

    Diafotistemai Please giati tha autoktoniso mesa se kana leforeio. Ean akousete tipota tetoio, dont worry, ego tha eimai.

    Thanx
    ΛΟΙΠΟΝ, ΩΡΑΙΟ ΤΟ V STROM, ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΗΝ FAZER
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ. ΑΛΛΑ....
    ΑΛΛΟ 100 ΑΛΟΓΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ 70....
    ΤΟ ΣΤΡΟΜ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΧΩΜΑΤΕΡΟ (ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ) ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙ.
    ΑΝ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΤΟ ΦΑΖΕΡ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ) ΠΑΡΕ TANK BAG...
    ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΩΡΑΝΕ ΠΑΝΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΤΗΡΙΟ.ΤΩΡΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΧΑΜΗΛΟΡΟΠΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ...
    ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΨΗΦΟΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟ FAZER ...
    Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
    ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΡΘΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

  4. #4

    ...

    Δέ νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με τη μπαγκαζιέρα στο fazer!!!!!
    Και μή πείς για look και τέτοια... Το θέμα είναι να κάνεις τη δουλειά σου!
    Εμένα πάλι ποτέ δε με εφνιδίασε το να δώ μια μπαγκαζιέρα σε μια street μηχανή. Μή κολλάς! Οδήγησε και το fazerάκι να το τεστάρεις!!!


    Απ' οτι κατάλαβες, FAZER 100%
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  5. #5
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161
    Euxaristo gia tis apopseis sas paidia,
    oi opoies oles suglinoun pros to Fazer. Gia na to lete, kati tha kserete.

    Nai me xalaei ligo to look tis bagazieras alla den me xalaei katholou to tank bag. Fysika stin ekthesi tha to kano test ride gia na paro kai tin teliki apofasi.

    Apo Dealer ti lete? O Bynios to dinei (kathos kai to V Strom) me eggyisi antiprosopias kai polla dora (synagermous, kagkela, bagazieres ktl). Exete tipota na mou proteinete ?

  6. #6
    ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 5-7 ΔΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΣΑΣ..
    ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΑΚΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΖΗΤΗΜΑ!!!
    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣ Κ ΜΕΤΑ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ(Κ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ) ΑΞΕΣΟΥΑΡ.

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Έχω fazer fz6 2004 από τις 10/12/03 πιστεύω ότι θες να ακούσεις τη γνώμη μου.

    Γενικά είναι πολύ καλό και όμορφο μηχανάκι, έχει γκάζι, είναι ευκολοδηγητο, καλή ποιότητα, γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Αξίζει τα 7700 ευροπουλα που θα σκάσεις.

    Αναλυτικά:

    1. χαμηλά το μοτέρ δεν τραβάει, πράγμα που γίνετε ακόμα χειρότερο από τις "μακριές" σχετικά σχέσεις (εγώ θα αλλάξω γρανάζια ένα δόντι λιγότερο μπροστά, 3 περισσότερα πίσω) Προσοχή! δεν έχει κανένα πρόβλημα, δεν σκορτσαρει, δεν δυσανασχετεί... απλά δεν τραβάει. Είναι εντελώς αθόρυβο μέχρι τις 7-8000 στροφές, μετά και μέχρι τις 14000 στροφές γαμάει και βγάζει πολύ καλό ήχο. Σχετικά υψηλή κατανάλωση. Είναι μηχανή από SS και το φωνάζει, όσο και αν προσπάθησαν να το «ημερέψουν». Έχει τα 240 στο κοντέρ εύκολα.
    2. Η ανάρτηση μου φάνηκε λίγο σκληρή για Αθήνα, αλλά αυτό μάλλον ισχύει για όλες τις street μηχανές (είναι το πρώτο τετρακύλινδρο street μου). Στη εθνική πάρα πολύ καλή συμπεριφορά. Αίσθηση μεγαλύτερης τουρισταδικης. Η θέση οδήγησης : απλά η καλύτερη από όλες τις μηχανές που έχω καβαλήσει. Για μένα ιδανική.
    3. Το μικρό φερινκγ είναι απίστευτα καλό. Πολύ καλή προστασία από αέρα (είμαι 177cm περίπου 80 κιλά) και μόνο μετά τα 180 θα χρειαστεί να σκύψεις λίγο. Μπορείς να ταξιδέψεις άνετα. (για συνεπιβάτη δεν ξέρω, ταξιδεύω μόνος... προς το παρών...)
    4. Φα φρένα αν και με γλάστρες, είναι μια χαρά, προοδευτικά και σχετικά δυνατά. Τα λάστιχα μάπα, μάλλον είναι για να βγάλουν πολλά χλμ (εχω τα Dunlop, βγαίνει και με Bridgestone)

    Λεπτομέρειες:
    -Το stand είναι κρυμμένο κάτω από το δεξί μασπιε.
    -Η εξάτμιση διοχετεύει ζέστη στο κάθισμα (λίγο στου οδηγού). Στο τέλος του ταξιδιού μάλλον η κοπελιά σου θα έχει ζεσταθεί.... στα ευαίσθητα σημεία. .... πράγμα καλό φαντάζομαι....
    -Μικρός αποθηκευτικός χώρος κάτω από το κάθισμα. Μόλις που χώρεσε το spyball και ένα βιτεξ + τα εργαλεία του.
    -Το στροφόμετρο δεν το διακρίνω καλά, αλλά να σου πω την αλήθεια τώρα πια δεν τα χρειάζομαι, αρκεί ο ήχος. Τα υπόλοιπα όργανα πλήρη καθαρά και ακριβή (άσε που είναι ΠΟΛΥ όμορφα ειδικά τη νύχτα)
    -ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ και οι γυναίκες το γουστάρουν τρελά.

    Λοιπόν αυτά είχα να πω, μπορεί να ήμουν αυστηρός αλλά γενικά σου το προτείνω με τα 1000 να το πάρεις, γιατί για εμένα είναι το καλύτερος συμβιβασμός μεταξύ του «λογικού» και του «συναισθήματος».
    Αν κάνεις λίγες εξόδους έκτος πόλης, πάρε το Ζ750 μιας και είναι πιο όμορφο και γρήγορο. Αλλά αν βγεις εθνική θα δεις ότι μόνο αν τρελοί μπορούν με τα υπόλοιπα γυμνά θα ακολουθήσουν στους ρυθμούς των 200 χλμ που άνετα θα ταξιδέψεις. Τα Ηornet 600 τα έχεις έτσι κι’αλλιώς αν μείνεις στο φάσμα 9-13000 στροφών.

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    τα φρενα με γλυστρες οχι γλαστρες....

  9. #9
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    και το σταντ αριστερα... γαμω τη βιασινη μου...

  10. #10
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    κάποιο από τα περιοδικά έχει ακριβώς αυτό το συγκριτικό αυτό το μήνα

  11. #11
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161

    Thumbs up

    Euxaristo poly idi, kala na sai gia tin bohtheia.

    Otan les oti den trabaei xamila profanos tha diskoleuei tin kinisi mesa stin Athina kai tha thelei 1 h' 2 sxeseis katebasma etsi ?

    Apokrisi sto gkazi? Amesotati h’ me kapoio stigmiaio distagmo?

    Sigoura pros to paron den me apasxolei to zestama tis selas toy sinepibati giati kykloforo-pros to paron kai go-monos mou. Alla bebaia auto den simainei oti thelo na parei fotia o kolos mou !

    To Z750 einai ontos omorfo alla kai poly mikro (se megethos) ! Eimai 1,85 kai 80 kg kai otan anebika eixa ena pragmataki kato apo ta podia mou !

    Exeis dikio gia tin thesi odighseis tou Fazer: to apolyto koumpoma tou somatos.

    To strofometro poso dis-diakrito einai? ennoeis oti den fainete genika h' den fainetai me tin kopsi tou matiou opos ta analogika?

    Please diafotise me stis apories mou kathos kai se oti nomizeis einia xrisimo.

    Kala na sai.

    PS. Apo pou tin pires tin dikia soy?Synodeuotan apo tipota extra?

    PS 2 : Ta periodika kai ta sykritika ta exo diabasei apo tote pou parousiastikan amfoteres oi mixanes alla ksereis pos einai…..Allo pragma i gnomi aytou pou to kabalaei kathe mera.

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    sou apantisa kai exthes alla malon egine malakia kai xathike to minima mou. de pirazei apanto kai simera

    Otan les oti den trabaei xamila profanos tha diskoleuei tin kinisi mesa stin Athina kai tha thelei 1 h' 2 sxeseis katebasma etsi ?

    NAI THELEI KATEVASMA 1 TAXITITA POU KAI POU

    Apokrisi sto gkazi? Amesotati h’ me kapoio stigmiaio distagmo?

    EXARTATE APO TO FASMA TON STROFON
    STA XAMILA KAKI APOKRISI, STIS MESAIES KALH STIS PSILES PARA POLI KALI APOKRISI

    Sigoura pros to paron den me apasxolei to zestama tis selas toy sinepibati giati kykloforo-pros to paron kai go-monos mou. Alla bebaia auto den simainei oti thelo na parei fotia o kolos mou !

    DEN THA PAREI SE KAMIA PERIPTOSO FOTIA O KOLOS SOU !!!!

    To Z750 einai ontos omorfo alla kai poly mikro (se megethos) ! Eimai 1,85 kai 80 kg kai otan anebika eixa ena pragmataki kato apo ta podia mou !

    Exeis dikio gia tin thesi odighseis tou Fazer: to apolyto koumpoma tou somatos.

    To strofometro poso dis-diakrito einai? ennoeis oti den fainete genika h' den fainetai me tin kopsi tou matiou opos ta analogika?

    GENIKA EINAI POLY OMORFO ALLA DYSDIAKRITO. TH NYXTA EINAI KALYTERA

    Please diafotise me stis apories mou kathos kai se oti nomizeis einia xrisimo.

    Kala na sai.

    PS. Apo pou tin pires tin dikia soy?Synodeuotan apo tipota extra?

    THN PIRA APO PARAEISAGWGH GIATI TIN EIXE SE STOK.
    PROTINV NA TIN PAREIS APO EPISIMO SYNERGATI YAMAHA


    PS 2 : Ta periodika kai ta sykritika ta exo diabasei apo tote pou parousiastikan amfoteres oi mixanes alla ksereis pos einai…..Allo pragma i gnomi aytou pou to kabalaei kathe mera. [/B][/QUOTE]

    OK EDW EIMASTE OTI ALLO THES

  13. #13
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161
    KALA NA SAI

  14. #14
    ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ
    Εγγραφή
    19/11/2003
    Μηνύματα
    9
    Κατι μου θυμιζει αυτη η περιπτωση!!!!

    Λοιπον φιλε σε αντιθεση με τα αλλα παιδια εγω θα σου προτεινω
    το V-STORM.Ειμαι και εγω στο ιδιο διλημα και ο λογος που αποκλεισα το fazer ειναι το προβλημα με τη ζεστη που ανε βαινει απτισ εξατμισεις οπου αποτι ακουω ειναι αρκετα αιστθητο και ποσο μαλον το καλοκαιρι,και δεν καταλαβαινω γιατι να επιλεξεισ ενα μηχανακι με ελλατωμα(προσωπικα μιλωντασ παντα) για μενα ειναι ελλατωμα!
    Απτιν αλλη πλευρα το V-STORM einai poio all-around kai το δικυλινδρο μοτερ θα αποδιδει καλυτερα πιστευω στη πολη οπου θα περασει σημαντικο κομματι τησ ζωης του.
    Αν και ειμαι φαν τον 4-κυλινδρων και των street-fighter ναμεσα απο αυτα τα δυο τηα ελεγα v-storm δαγκωτο!!

    ΤΩΡΑ αν εχεισ μπλεξει τελειος τα μποθτια σου τοτε καλωσ ηρθες
    στο club
    OΛΑ ΚΑΛΑ

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoscb
    Κατι μου θυμιζει αυτη η περιπτωση!!!!

    Λοιπον φιλε σε αντιθεση με τα αλλα παιδια εγω θα σου προτεινω
    το V-STORM.Ειμαι και εγω στο ιδιο διλημα και ο λογος που αποκλεισα το fazer ειναι το προβλημα με τη ζεστη που ανε βαινει απτισ εξατμισεις οπου αποτι ακουω ειναι αρκετα αιστθητο και ποσο μαλον το καλοκαιρι,και δεν καταλαβαινω γιατι να επιλεξεισ ενα μηχανακι με ελλατωμα(προσωπικα μιλωντασ παντα) για μενα ειναι ελλατωμα!
    Απτιν αλλη πλευρα το V-STORM einai poio all-around kai το δικυλινδρο μοτερ θα αποδιδει καλυτερα πιστευω στη πολη οπου θα περασει σημαντικο κομματι τησ ζωης του.
    Αν και ειμαι φαν τον 4-κυλινδρων και των street-fighter ναμεσα απο αυτα τα δυο τηα ελεγα v-storm δαγκωτο!!

    ΤΩΡΑ αν εχεισ μπλεξει τελειος τα μποθτια σου τοτε καλωσ ηρθες
    στο club

    Για μένα η ζέστη από την εξάτμιση δεν είναι τόσο σοβαρός λογος.

    Ίσα ίσα το ανέφερα σαν λεπτομέρεια. Το κάθισμα στο σημείο που κάθομαι έχει ίδια θερμοκρασία με τα οπίσθια μου. Δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου φίλε, αλήθεια. Τα πλαστικά ζεσταίνονται, μένει να δούμε αν θα αντέξουν να είναι τέλεια στην όψη μετά από καιρό. Για συνεπιβάτη δεν ξέρω, όπως και το τι θα γίνει το καλοκαίρι. Θα δούμε.

    Θα έλεγα οτι αν υπήρχε κάποιος σοβαρός λόγος να προτιμήσει v-strom είναι η ελαστικότητα του κινητήρα και η ροπή χαμηλά σε αντίθεση με το fazer.

    Επίσης με το v-storm μπορείς να περνάς αέρα τους κρατήρες της βομβαρδισμένης από τα έργα Αθήνας

    Πραγματικά είναι τραβηγμένο το «ελάττωμα» αυτό να θεωρείται σοβαρό.
    .

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. V-Strom 650 vs Fazer 600 vs TDM 900
    από Raoulh79 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2009, 12:25
  2. Suzuki V strom 650 vs ΒMW GS 620
    από CaptainCaveman στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2009, 20:05
  3. V-Strom 650 vs Multistrada 620
    από FILIPPOS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 07:45
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 17:04
  5. Yamaha Fz6 Fazer Vs Honda Civic Type R
    από kostasfazer στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2004, 01:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF