Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 60

Θέμα: ΜΑΚΡΑΝ ΦΤΗΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ!!!!

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gollum
    Χλωμο το βλεπω για κλοπης. Το εψαξα και εγω πολυ αλλα...

    Καποιες ασφαλιστικες κανουν κλοπης με την αγορα καινουργιας μηχανης, οπως BMW. (η Ηarley )

    Έχει η Ιντεραμέρικαν κλοπής, περισσότερες λεπτομέρειες θα σας πω σύντομα :smilea:
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  2. #32
    Πάμε πάλι!
    Εγγραφή
    22/10/2004
    Μηνύματα
    35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
    Έχει η Ιντεραμέρικαν κλοπής, περισσότερες λεπτομέρειες θα σας πω σύντομα :smilea:
    Με 400 το εξάμηνο και να φυλάσσεται σε γκαράζ, με συναγερμό και να έχεις και πόσα άλλα συμβόλαια μαζί...


  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Conos
    Με 400 το εξάμηνο και να φυλάσσεται σε γκαράζ, με συναγερμό και να έχεις και πόσα άλλα συμβόλαια μαζί...

    Το ποσό είναι κάτω από 250 το εξάμηνο, γκαράζ και συναγερμός δεν έχουν σχέση..
    Εχει κλοπή,πυρκαγιά,οδική βοήθεια, κλπ

    Υπομονή, σύντομα θα γράψω αναλυτικά τι περιλαμβάνει το πακέτο και πόσο κοστίζει
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  4. #34
    καμια φορα στη ζωη μας καλο ειναι ν'αναρωτιομαστε...
    γιατι μονο η ιντεραμερικαν κανει ασφαλεια κλοπης και μαλιστα με κατω απο 250 ευρω οπως λες?
    οι αλλοι δεν το σκεφτηκανε?
    εχει πιο γατες ασφαλιστες?
    εχει κανει συμφωνια με τους κλεφτες και ξερει πως δεν θα αποζημιωνει καθε λιγο και λιγακι?
    ΟΙ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΚΛΟΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ
    και για το φιλο μας πιο πανω να του πω πως μεσα στους πολλους που μου εχουν μιλησει γι'αυτο ηταν κι ενας ασφαλιστης της ιντεραμερικαν
    για ξανασκεψου το

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    ΟΙ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΚΛΟΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ
    και για το φιλο μας πιο πανω να του πω πως μεσα στους πολλους που μου εχουν μιλησει γι'αυτο ηταν κι ενας ασφαλιστης της ιντεραμερικαν
    για ξανασκεψου το
    Τι ακριβώς εννοείς με αυτό ; Οτι αν κλαπεί η μοτοσυκλέτα δε θα αποζημιωθεί ο ιδιοκτήτης ;
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    παιδια εγω μια φορα χρειαστηκα την εθνικη οταν μου ριξανε τη μηχανη με 50κμ(μου κανανε και δηλωση) και φυσικα μολις ληξουν οι ασφαλειες μοτο και αυτοκινητου την εχω κανει.φανταστειτε οτι ειμαι πελατης 10 χρονια, 1η φορα χρειαστηκα ασφαλεια και με 1000 ζορια πηρα τα λεφτα μου μετα απο 4 μηνες.μαλιστα τον 3ο μηνα σκεφτηκαν να πανε να βρουν καποιο μαρτυρα,δεν το καταλαβα αυτο αλλα τελος παντων.καλο, ετσι;
    ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    καμια φορα στη ζωη μας καλο ειναι ν'αναρωτιομαστε...
    γιατι μονο η ιντεραμερικαν κανει ασφαλεια κλοπης και μαλιστα με κατω απο 250 ευρω οπως λες?
    οι αλλοι δεν το σκεφτηκανε?
    εχει πιο γατες ασφαλιστες?
    εχει κανει συμφωνια με τους κλεφτες και ξερει πως δεν θα αποζημιωνει καθε λιγο και λιγακι?
    ΟΙ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΚΛΟΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ
    και για το φιλο μας πιο πανω να του πω πως μεσα στους πολλους που μου εχουν μιλησει γι'αυτο ηταν κι ενας ασφαλιστης της ιντεραμερικαν
    για ξανασκεψου το
    +1000

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
    Τι ακριβώς εννοείς με αυτό ; Οτι αν κλαπεί η μοτοσυκλέτα δε θα αποζημιωθεί ο ιδιοκτήτης ;

    μην σου φαινεται περιεργο,ναι δεν θα αποζημιωθει ο ιδιοκτητης!
    γιατι θα βρουνε μια υπαιτιοτητα δικη του,σκεψου οτι πιο τρελο,για να μην πληρωσουν!
    ετσι ευκολα νομιζεις θα δινανε τα λεφτα τους?τοσες κλοπες γινονται καθημερινα,
    αν υπηρχε λυση για ολους εμας
    οι κλεφτες τι θα κανανε?οι συνεργοι τους?οι εμπλεκομενοι ολοι μεσα σ'αυτο?
    νομιζω ειναι πολλα συμφεροντα για να ερθει μια ασφαλιστικη ετσι απλα και τσουπ να δωσει μια λυση και μαλιστα φθηνη.
    δεν ειναι φιλανθρωποι ουτε κατα διανοια
    ο ασφαλιστης ειναι ενα επαγγελμα που ισως θελει και ωρες κουβεντας.
    καλο ειναι παντως να ειναι οσο το δυνατον πιο γνωστος σου και το κατα δυναμιν δοκιμασμενος...
    μην την ασφαλισεις για κλοπη,παρε τα καλυτερα μετρα απλα
    κι αν πιστευεις στο θεο κανε και καμια προσευχη.
    μερικες φορες ειναι απλα θεμα τυχης!

  9. #39
    Λοιπόν επιστρέφω με το ασφαλιστήριο ανά χείρας

    Αστική Ευθύνη Interamerican
    Σωματικές βλάβες προς τρίτους και υλικές ζημιές προς τρίτους, σωματικές βλάβες επιβαινόντων,
    Πυρκαγιά, κλοπή ολική,τρομοκρατικές ενέργειες,φυσικά φαινόμενα,προσωπικό ατύχημα οδηγού,νομική προστασία,οδική βοήθεια.

    Καθαρά ασφάλιστρα 172 ευρώ ολικά 235 (εξαμηνιαίο)

    Επίσης, έμαθα για αρκετές περιπτώσεις κλοπών που έχουν αποζημιωθεί.
    Νομίζω ο περιορισμός για ασφάλεια κλοπής είναι 400 κυβικά και πάνω...

    Φίλε noble δε με έπεισες ότι δε θα αποζημιωθώ και τελικά την έκανα την ασφάλεια Αν θέλεις μπορείς να μου την κλέψεις να δούμε αν θα πάρω τα χρήματά μου Προτιμώ στο τέλος του 2006 αν δεν έχεις αντίρρηση, ώστε να μου δώσουν το 100% της αξίας της μοτοσυκλέτας αφού η αναπροσαρμογή γίνεται 1 φορά το χρόνο :rotflmao:


    Καλές γιορτές
    Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις φίλε μου ,δεν έχω τη διάθεση ούτε να στην πω ούτε τίποτα, αστειεύομαι απλά
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  10. #40
    να στην κλεψω ε?:a028:
    δεν σε επεισα?
    ελπιζω πραγματικα να μην χρειαστει να κανεις αυτο ποτε!
    και να μην χρειαστει να μαθουμε αν εκανα λαθος(που δεν κανω )
    καλες γιορτες και σε σενα!!!!

  11. #41
    Δαγκώνω άσχημα....γρρρ Το avatar του/της Krokodilos001
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    494
    Fille KnT,

    An den sou einai kopos ke an den to exeis kanei idi, diabase kala to simbolaio ke pes mas, ipo pies proipothesis anagnorizete ka apozimionete i klopi?

    Elpiszo na exei dikio ke bebea mote na min sou xreiastei,
    alla apo oso ksero ke ego, gia na sou asfalisoune tin mixani gia klopi (gia na tin apozimiozoune se perotposi klopis) prepei na filasesete se kleiso xoro (garage ke na einai sinxronso klidomenei me kleidaria pou exei mia sigekrimeni pistopoisisi. (den thimame pia).

    I pistopoiimeni klidaria enoeite tha sinodebete apo to pitopoiitiko tis to opoio tha exei katatethei stin asfalistiki etereia.

    Se periptosi klopis prepei na katathesis tin spasmeni klidaria ke ta kleidia apo tin motosikleta ke tin klidaria gia eksetasi.

    An kapio apo afta lipei, opos an sou sikosous tin mixani me tin klidaria, ksexnas tin apozimiosi.
    An apodeixtei apo tin mikroskopiki eksetasi ton klidion oti exei paraxthei antiklidei, tote ksana ksexnas tin apozimiosi.

    I asfaleies klopis einai poli diskolo ke poli akribo thema.
    Ke na ola ta ipoloipa einai gnosta, ke brethei to thima tou skeletou me ton arithmo plesiou, i to kapaki tou kinita me ton arithmo, tote i klopi den einai oliki. Ke pali apozimiosi giok.

    Afta ta liga gnorizo ego. Ke tha simfoniso me ta legomena tou noble. Einai na min sou tixei.


    Kali tixi na exeis, kalo kabalima ke na min sou tixei kamia trabi.

    Kalimera


  12. #42
    An den sou einai kopos ke an den to exeis kanei idi, diabase kala to simbolaio ke pes mas, ipo pies proipothesis anagnorizete ka apozimionete i klopi?
    Φίλε Krokodile, δεν υπάρχει κάποια "περίεργη" προυπόθεση, πέρα από την παρέλευση 90 ημερών από τη δήλωση απώλειας που ισχύει έτσι και αλλιώς.

    apo oso ksero ke ego, gia na sou asfalisoune tin mixani gia klopi (gia na tin apozimiozoune se perotposi klopis) prepei na filasesete se kleiso xoro (garage ke na einai sinxronso klidomenei me kleidaria pou exei mia sigekrimeni pistopoisisi. (den thimame pia).
    Μίλησα πριν από λίγο με τον ασφαλιστή και με διαβεβαίωσε ότι τίποτα από αυτά δεν ισχύει. Αλλωστε όταν έκανα την ασφάλεια δε με ρώτησαν ούτε αν έχω γκαράζ, ούτε αν έχω συγκεκριμένη κλειδαριά .

    An apodeixtei apo tin mikroskopiki eksetasi ton klidion oti exei paraxthei antiklidei, tote ksana ksexnas tin apozimiosi
    Ε, αυτό είναι λογικό ...
    ke brethei to thima tou skeletou me ton arithmo plesiou, i to kapaki tou kinita me ton arithmo, tote i klopi den einai oliki. Ke pali apozimiosi giok.
    Προφανώς, αφού η ασφάλεια κλοπής είναι ολική και όχι μερική .

    Καλημέρα
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2005
    Μηνύματα
    1
    Απ' ότι ξέρω, σίγουρα μπορείς να ασφαλίσεις για κλοπή οποιοδήποτε μηχανάκι της Piaggio (τουλάχιστον στην Int/can), ακόμα και 50cc... Τώρα για το αν συμφέρει είναι άλλο θέμα.

  14. #44

    AAAAAAAAAA

    PAIDIA TI NA PW GIA THS ASFALIES OTI KAI NA PEI KANEIS EINAI LIGO!
    OLOI EINAI A P A T E O N E S KAI POLOI !!!

    LIPON EGW DEN JERW KAMIA ASFALIA NA UELEI NA SE PLIROSI APO TIN MIKRI PIRA POY EXW EINAI OLOI XALIA KAI TA PERISTATIKA EINAI OS EJHS.....

    1 - PRIN MERIKA XRONIA HXA ENA IBIZA KAI ENAS EKANE OPISUEN KAI MOY EBALE MESA PROFILAKTIRA-KAPO-FANARI-KAI MASKA!!H ASFALIA MOY HPE OTI DEN MPORO NA ANTIKATASTISW OTI KEBAZE (KAI AS SIMIOUI TO IBIZA HTN 18 MINON ) OK! TA EFTIAJA TO MALI 130000 DRX PAW TA TIMOLOGIA KAI META APO KATI MA MOY MOY DINI KATI XRIMATA TA METRAW KAI EINAI LIGOTERA TA YPOLIPA POY EINAI
    AA MOY LEEI TA KRATAI H ASFALIA LOGO PALEOTITA (18 MHNON)
    (AN HTAN 10ETIAS UA PLIRONA KIOLAS)
    ASFALIA --------- EUNIKH-------------KALI E ?????????
    2 - PRIN APO 2 XRONI(21-4-2004) KAPIOS PERNAI ENA STOP KAI MOY SPAI TO PODI (7MINES PATERITSES) OYTE DOYLA OYTE TIPOTA KAI H ASFELIA POYUENA!!!META APO TILEFONO TOU DIKIGOROYMOY (PERIPOY 5-2005 !MOY LENE STILE TA XARTIA KAI UA DOYME!!
    PERIMENW PERIMENW OPOTE TOY JANAPERNW ( 10-2005)KAI TI MOY LENE <XASAME TA XARTIA KAI JANASTILTA>
    KAI TWRA PERIMENW PALI!!!
    ASFALIA -------- Ceneral Union --------KALI KAI AYTI E????

    KAI 3 KAI TELEFTEW
    STO ATIXIMA AYTO EIXA STIN DIKIMOY ASFALIA NOMIKH KALIPSH
    PAW LIPON KAI LEW STON ASFALISTI NA PLIROSI TO DIKIGIRO KAI TI MOY LEEI? A JERIS AFOY DEN EFTEGES ESY TO DIKIGORO UA TON BALHS STA EJODA KAI UA STA DOSOYN H ALOI !!
    OK TOY LEW KAI ESY POTE PLIRONHS STHN PERIPTOSH POY FTES ESY MA SE AYTIN TI PERIPTOSI EGW KANW MIA DILOSH KAI JEMPERDEBW(OPOS EKANE KAI AYTOS POY ME XTIPISE)KAI META KINIGANE ESENA TOY LEW! <E SIOPHHHHHHHH!!!>
    ASFALIA---- DIEUNIS ENOSH-----

    SINPERASMA OSO PIO FTINI ASFALIA TOSO TO KALITERO GIATI ETSI KAI ALIOS AMA TIXI TIPOTA XONTRO MONO ME DIKASTIRIA BGAZIS AKRI KAI PALI DEN JERIS

  15. #45
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161
    Χρονια Πολλά και καλά σε όλους !!!

    Φιλε ΚnT, όχι μόνο την πάτησες, αλλά το λες κιολας :rotflmao:

    Νταξει, δεν την πατησες πολύ βέβαια, μικρο το κακό, αλλά καλό θα είναι να "βλέπεις" και να διαβάζεις πισω από της λέξεις. Αυτα τα συβόλαια τα γράφουν αρκετά έξυπνοι άνθρωποί, που δουλεία τους είναι να βρίσκουν "παραθυράκια" για να φροντίζουν τα συμφαιροντα των εταιρειών τους.

    Όπως οθώς γράφεις, και με έντονα γράμματα κιολάς, η ασφαλεία καλύπτει Ολική Κλοπή. Κατάλαβες ? όχι ? να το πω αλλίως...και η μανέτα να βρεθεί από την μηχανή σου, η μηχανή σου ΒΡΕΘΗΚΕ. Δεν δικαιόυσε μία.

    Καλή Χρονιά.

    ΥΓ. Αν είχες Ολική και Μερική κλοπή θα άλλαζε. Ουδεις όμως μαλάκας να το γράψει αυτό, γιατί ξέρουν.

    ΥΓ 2. Δεν σου λέω μαμακίες, το χω ψάξει.

    ΥΓ 3. Αλλη φορά, όταν θα ακούς όλο τον κόσμο να σου λέει ότι οι Ασφαλιστικές ΟΛΕΣ είναι απάτη (οπότε βρισκείς την φθηνότερη και αντε γεια) να τον ακούς τον κόσμο, να πονηρευεσαι και να μην κάνεις ξερολίες.

    Drive It Like You Stole It

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΦΤΗΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΜΟΤΟ
    από vepr-12 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2011, 10:50
  2. ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ
    από orizontas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 23:39
  3. Μακράν το καλύτερο παιχνίδι...
    από gerodim στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2006, 13:51
  4. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2006, 19:44
  5. ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ......femina
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2005, 13:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF