Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Δανειο για αγορα μοτο;;;

  1. #1
    I believe I can fly..! Το avatar του/της lammadin
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    60

    Δανειο για αγορα μοτο;;;

    Γεια χαρα παιδια....

    σε λιγες μερες παιρνω μοτο και εχω μπλεχτει με δανεια κλπ.

    Αναρωτιομουν,γιατι να μην παω εγω σε μια τραπεζα και ζητησω τα λεφτα που θελω για την μηχανη ο ιδιος και μετα με το ρευστο στο χερι να παω οπου θελω και να κανω τα παζαρια μου;
    Γιατι ολοι ή μαλλον οι περισοτεροι προτιμουν να πανε σε εναν μαντρα και κανει αυτος την αιτηση για το δανειο;δεν ειναι λιγο χαζο;
    αφου ως γνωστον με το μαρουλι ζωντανο παντα εχεις πλεονεκτηματα του τυπου ;ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ,γρηγοροτερη εξυπηρετηση,δωρακια...

    Μηπως ξερουν κατι που δεν ξερω εγω...;
    Τι παιζει...;
    Ground Control to Major Tom
    Take your protein pills and put your helmet on...

    Ground Control to Major Tom
    Commencing countdown, engines on
    Check ignition and may God's love be with you...

  2. #2
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Σαφώς και να πας να πάρεις τα χρήματα μόνος σου, από την τράπεζα.

    Έτσι, και την κυριότητα της μηχανής θα έχεις, και θα ψάξεις με την ησυχία σου τα επιτόκια, τι σε βολεύει κτλ κτλ ώστε να διαλέξεις τράπεζα.

    Μην περιμένεις όμως μεγάλη διαφορά στην αντιμετώπιση που θα έχεις από τον έμπορο. Και με χρηματοδότηση από αυτόν να την πάρεις, πάλι την άλλη μέρα η τράπεζα θα του δώσει τα χρήματα. Έτσι είναι πια η κατάσταση με τα δάνεια.

    Πήγαινε χτύπα ένα προσωπικό δάνειο με τους όρους που σε βολεύουν και πάρε τη μηχανή με το ρευστό.

    Happy Shopping !
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  3. #3
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051

    Re: Δανειο για αγορα μοτο;;;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
    Γεια χαρα παιδια....

    σε λιγες μερες παιρνω μοτο και εχω μπλεχτει με δανεια κλπ.

    Αναρωτιομουν,γιατι να μην παω εγω σε μια τραπεζα και ζητησω τα λεφτα που θελω για την μηχανη ο ιδιος και μετα με το ρευστο στο χερι να παω οπου θελω και να κανω τα παζαρια μου;
    Γιατι ολοι ή μαλλον οι περισοτεροι προτιμουν να πανε σε εναν μαντρα και κανει αυτος την αιτηση για το δανειο;δεν ειναι λιγο χαζο;
    αφου ως γνωστον με το μαρουλι ζωντανο παντα εχεις πλεονεκτηματα του τυπου ;ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ,γρηγοροτερη εξυπηρετηση,δωρακια...

    Μηπως ξερουν κατι που δεν ξερω εγω...;
    Τι παιζει...;
    αν ψαξεις λιγο εδω απο αλλους σχετικα με την εμπειρια τους με μαντρες και τραπεζες, θα δεις οτι δεν υπαρχουν και οι τεραστιες διαφορες στην τιμη. αν θυμαμαι καλα, υπαρχει μελος εδω μεσα που επερνε λιγοτερα δωρακια (!) απο τον εμπορο οταν ηταν με το κασερι στο χερι αντι της περιπτωσης με αποπληρωμη με δανειο. ο εμπορος ΕΧΕΙ και ΑΥΤΟΣ κομματι απο την πιτα του τοκου...
    αλλα, οπως ειπε και ο Νικ0ς, καλυτερα να ψαξεις τα επιτοκια των τραπεζων, και να εχεις την κυριοτητα της μηχανης...

    α, και καλες (γιορτινες) αγορες!!
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Σαφώς και να πας να πάρεις τα χρήματα μόνος σου, από την τράπεζα.

    Έτσι, και την κυριότητα της μηχανής θα έχεις, και θα ψάξεις με την ησυχία σου τα επιτόκια, τι σε βολεύει κτλ κτλ ώστε να διαλέξεις τράπεζα.

    ......
    :a029:

  5. #5
    Κι εγώ με δάνειο το πήρα.

    edit: Έδοσα και 50% προκαταβολή. Αλλά η αλήθεια είναι πως δεν το έψαξα και πολύ. Αν δηλαδή κέρδιζα 5-8ευρώ στην δόση? 200ευρώ στο 36άμηνο? Δεν είναι τέτοιες οι διαφορές ώστε να το ψάξω για να μην με κλέψουν. Η κυριότητα πάντως είναι δικιά μου όπως φαίνεται από την άδεια. Στο συμβόλαιο έχει παραπομπή πάντως. Ήξερα από που θα αγόραζα, ήξερα και το ποιόν του μαγαζατορα κι έτσι δεν ανυσηχούσα για το αν θα με κοροιδέψουν, ήταν και εξουσιοδοτημένη επίσημη αντιπροσωπία.

    Το λάθος μου ήταν που πήγα να κάνω την αγορά Πάσχα. Η μηχανή ήταν ετοιμοπαράδοτη αλλά το κράνος δεν το έψαξα για να ζητήσω κάτι καλύτερο και με την δικαιολογία ότι οι μεταφορικές δεν κινούντε Πάσχα, βιαζόμουνα κιόλας εν μέσο περιόδου φόρτου εργασίας οπότε και δεν έκανα και πολλά παζάρια ή καλύτερη επιλογή σε κράνος.

    Τελικά απότι ακούω από πολλούς ο χρόνος-timing-διάθεση είναι η αιτία για λάθος επιλογή. Να βιάζεσαι δηλαδή για μια κίνηση που την έψαχνες μήνες και όταν έρθει εκείνη η στιγμή να μπερδευτείς και να μην είσαι 100% συγκεντρομένος.

    Καλοτάξιδη όποια και να πάρεις.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για αγορά μοτο με κριτήρια:
    από CB...K στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2010, 23:41
  2. βοηθεια για αγορα μοτο
    από tuku στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2009, 15:26
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2009, 17:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF