παιδιά καλημέρα. Ήθελα να εκθέσω κάποιους προβληματισμούς.Έχω αρχίσει να κουράζομαι. Αυτό το καντράν με τους δείκτες έχει λαλήσει. Πολλές φορές κάνει τρελά πράγματα. Ξέχωρα από το γνωστό θέμα της θερμοκρασίας που ανεβαίνει όταν σταματάω ή όταν πάω πάνω από 100 χιλιόμετρα, παρουσιάζει και άλλα θέματα. Όταν φουλάρω με βενζίνη, ο δείκτης βενζίνης κολλάει στο μηδέν και αναβοσβήνει το λαμπάκι. Μετά από κάποια χιλιόμετρα επανέρχεται κανονικά εκεί που πρέπει γιαυτό αποφεύγω να το φουλάρω. Το κοντέρ χιλιομέτρων πολλές φορές ανεβοκατεβαίνει τρέμοντας κι άσχετα με πόσα πάω. Σταματημένος, κολλάει πότε στα 60, πότε στα 80, πότε στα 100 και όταν ξεκινάω αρχίζει από κει και πάνω. Μόνο αν σβήσω τον διακόπτη, επανέρχεται η βελόνα στο μηδέν. Σκέφτομαι να το πάω σε συνεργείο και τρέμω τι θα μου κάνει. Όποτε το πάω για ένα πρόβλημα, φεύγω με δύο προβλήματα. Κάπου στο φόρουμ hellascooterclub διάβασα για έναν που είχε το ίδιο πρόβλημα θερμοκρασίας με μένα, ότι του εμφανίστηκε απ' όταν άλλαξε παραφλού. Το ίδιο έγινε και σε μένα. Δεν ξέρω αν είναι συμπτώσεις αυτά ή κάτι που πειράζουν ενώ δεν γνωρίζουν οι μάστορες. Έχει κάποιος άλλος τα ίδια προβλήματα με το καντράν του;