Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 33 από 33

Θέμα: Το Παρελαβα

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι για πίστα το μ2;;

    Πάντως παίζει ένα 30άρι πολύ καλό έτοιμο αν ενδιαφέρεται ο φίλος
    Μου αρεσουν τα 30αρια αλλα δεν θα το επελεγα ποτε για αυτη τη χρηση

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Γραφω σεντονι:

    Διαφωνω ως προς το misconception του βαρους σε αυτες τις κατασκευες. Το μονο που αλλαζει ειναι η φθορα σε λαστιχα και τακακια. Ειδικα για τα "ανθρωπινα" ποσα δεν μπορεις να εχεις κατω απο 1500 κιλα και 400-500 αλογα απο μαμα τα οποια οντως να βγαινουν στην ασφαλτο σωστα. Αυτο που χρειαζεσαι εκτος απο γνωση της πιστας και εννοειται skills για να κανεις πολυ χαμηλο 7αρι στο Ρινγκ με Μ4 ειναι 40 χιλιαρικα σαν ιδιωτης (τιμες ελβετιας και ολα δηλωμενα) και το αμαξι παραμενει καθημερινο/ταξιδιαρικο.

    Γνωστος μου εκανε 6.59.xxx με το AMG GT R της OPUS ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ εως Gantry με μια ευθυγραμμηση, προγραμμα, αγωνιστικα τακακια και υγρα, σεμι σλικ και λυση το θεμα ψυξης και μιλαμε για 1600 κιλα αμαξι.

    Ο Φιλος μου με το 440i GC γυρναει με 4 ατομα μεσα στο 8.00.χχχ.. μιλαμε για 2000+ κιλα με ενα απλο 2ο σταδιο + cooling + KW V3 + Semi!

    Οι πιστες που παω ειναι το Νουρ και το Χοκενχαιμ, φετος ηταν να τρεξω επισημους αγωνες στο Assen, Oschersleben, Lausitzring και φυσικα στον τελικο του Ευρωπαικου Time Attack Masters στο Νουρ GP. Ο μονος σιγουρος αγωνας ειναι ο Τελικος, Χοκενχαιμ τον αλλο μηνα δεν προλαβαινω να ετοιμασω το αμαξι λογο του τρακαρισματος, αλλα θα παω σε τουριστικες μερες για να βγαλω γουστα και φυσικα να κανω laps με τους φιλους και την κοπελα μου στο αμαξι.
    Σ ωραιος!

    Σχετικα με το βαρος, εννοειται οτι αυτα τα αυτοκινητα γραφουν χρονους. Αλλα αυτο γινεται και απο πιο ειδικα με ισως χαμηλοτερο κοστος (κανενα Atom πχ). Το λεω με το σκεπτικο οτι αν δεν σε πολυνοιαζει να ειναι και καθημερινο, μπορεις να αποκτησεις διαφορετικη προσεγγιση.

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Σ ωραιος!

    Σχετικα με το βαρος, εννοειται οτι αυτα τα αυτοκινητα γραφουν χρονους. Αλλα αυτο γινεται και απο πιο ειδικα με ισως χαμηλοτερο κοστος (κανενα Atom πχ). Το λεω με το σκεπτικο οτι αν δεν σε πολυνοιαζει να ειναι και καθημερινο, μπορεις να αποκτησεις διαφορετικη προσεγγιση.
    Πολυ ειδική κατασκευή το Ατομ/ΚΤΜ… δεν ξέρω στις συγκεκριμένες πίστες πως θα ήταν γιατί δεν έχω οδηγήσει κάτι τέτοιο ποτε.
    Πιστεύω ότι θα μου φαινόταν περίεργο γιατί έχω συνηθίσει το σφυρί του Θωρ και αυτά είναι χειρουργικά νυστέρια!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Το ημερολόγιο ενός Ινδιάνου
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:34
  2. ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΥ ΚΡΑΝΟΣ!
    από CostasR1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2008, 02:55
  3. Το Ζανζι ...
    από GyPsy στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:29
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF