Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 55

Θέμα: ΕΞΑΤΜΗΣΗ Yoshimura

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Τις έχω δεί...
    Καλές είναι ...δεν λέω....αλλά τα περίπου 1000 ευρώπουλα είναι καλύτερα

    Και να σου πω την αλήθεια, εκτός από τον βροντερό τους ήχο αισθητικά δεν μπορώ να πώ ότι μου αρέσουν περισσότερο από τις μαμά.....

    Τώρα ....αν η αλλαγή τους (μαζί με φίλτρο και ρύθμιση) βοηθάει να βρεθούν και μερικά από τα κρυμμένα άλογα που υπάρχουν στο SV (αρκετά όμως όχι 2-3 "κουβεντιαστά"), θα ήταν ένα επιπλέον κίνητρο παρά το μεγάλο κόστος...

    Έχω ακούσει ότι οι yoshimoura μαζί με το φίλτρο και το πρόγραμμα της yoshi που χαρτογραφείται μαζί με την αγορά τους, δίνουν γύρω στα +10 αλογάκια, νούμερο που δεν είναι ευκαταφρόνητο....Πάλι όμως τα 1000 ευρώπουλα ρε γαμώτο δεν μου κάθονται καλά...

    Αν δείτε τίποτα που εκτός από καλό ήχο συνδυάζει και μια σεβαστή αύξηση στην ιπποδύναμη σε λογικότερη τιμή, σφυρίξτε το και βλέπουμε...

  2. #17
    τυχαιο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2003
    Μηνύματα
    69
    10 άλογα είναι υπερβολικά. Δεν έρχονται μόνο με τελικό εξάτμισης κ χαρτογράφηση.
    Στο εξωτερικό, ολόσωμη leovinci (η οποία εδώ κοστίζει γύρω στα 700) έδινε στο δυναμόμετρο 5-6

    'Εχω την υποψία πως η φήμη για 10 άλογα είναι καθαρά marketing της αντιπροσωπείας για να πουλάει.....



    Και επειδή ακούω πολλά, καμιά σκαναρισμένη δυναμομέτρηση από τα εν λόγω πειράματα παίζει?

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thryleon
    ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ . ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ1)ΕΒΑΛΑ TRI OVAL ΑΝΘΡΑΚΩΝΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕΝΕΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟ DL 650.2)ΚΟΣΤΗΣΕ 650euro ΜΕ ΤΟΠΟΘΕΣΕΙ ΣΤΗΝ SUZUKI ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.3)Ο ΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΑΒΟΥΡΙΑΡΙΚΟΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟ 4)ΒΡΗΑΚΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ DL ΜΑΜΙΣΙΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΟΧΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ 10 ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΛΙΚΗ 210

    ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΧΤRA ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΧΟΥΦΤΕΣ. ΣΤΗ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΩΡΑ(ΑΚΟΥ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΝΕΛ) ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΕΠΙΑΣΑ 215. ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΤΟ VSTROMAKI ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΜΑΜΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑΣΧΗΜΗ. ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ 650!
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  4. #19
    TO DL ME YOSHIMURA ΚΑΙ LEO VINCE EINAI ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΕΙΧΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΤΗΝ FOTO ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟ FORUM ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΔΩ,ΚΟΣΤΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1300 ΕΥΡΩ.ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΟΜΩΣ,ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ LOOK KAI HXO,
    ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΤΟ RS-3 TEΛΙΚΟ,ΟΙ ΛΑΙΜΟΙ ΤΗΣ LEO VINCE ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΟΧΙ ΟΜΩς ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ (ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΟΧΟΝΤΡΟ)ΓΙΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤO RS-3 ΤΙΤΑΝΙΟ.
    ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΗ +5% LOW ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ (ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) ΚΑΙ ΟΙ 2 ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΕΡΔΟΣ 2 ΑΛΟΓΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΑΚΑΥΣΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΑΠ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ
    ΑΠ ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΑ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ ΔΕ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΑ ΞΑΝΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ,ΚΥΡΙΩΣ ΨΗΛΑ.ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΛΟΓΟ +5% ΚΑΙ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΣΩΣΤΗ,ΕΝΑ POWER COMMANDER ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ,ΟΜΩΣ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΒΛΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ(ΒΛΕΠΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ FAZER)

  5. #20
    Μια ερωτηση ρε μαγκες. Εαν βαλεις στο 650 εξατμιση γιοσιμουρα απο λαιμους, η εξατμιση εχει κολπο να συνδεθει με το κεντρικο σταντ, οπως της μαμισιας;
    Καπου εχει παρει επισης το ματι μου για μια γιοσι, ντουαλ τριπ. Ειναι καινουρια;
    Εχει βαλει κανενας;

  6. #21
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Πάντως αν επιθυμείται περισσότερη δύναμη, υπάρχει η λύση του Nikko Racing, όπως είχα γράψει και σε προηγούμενο Post

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=62853

    Η διαφορά είναι πραγματικά πολύ μεγάλη (για το 1000 που έχω - δεν ξέρω για το 650).
    I had a dream ...

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2008
    Μηνύματα
    130
    ζητηται στρομα με εξατμιση γιοσι κατα προτιμηση για να δουμε τισ διαφορεσ μεμια βολτα στην αττικη

  8. #23
    kalhspera...yparxei to diko moy...me yoshi kai filtro bmc an thes na dokimaseis ti kanei...
    ΓΥΡΝΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΤΕΡΜΑ

  9. #24
    Εχεις την καινουρια την dual tip;

  10. #25
    ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΕΓΩ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ ΒMC ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ
    table920

  11. #26
    Πω πω τι μου κανεις βραδυατικα; Καλοταξιδι! Τη δυναμομετρησες;
    Ποσο πηγε το μαλι για ολα;

  12. #27
    Eιναι απο λαιμους, table920, η μονο τελικο;

  13. #28
    ΑΠΟ ΛΑΙΜΟΥΣ
    table920

  14. #29
    ΛΟΓΟ ΜΙΑΣ ΜΙΚΡΗΣ ΛΑΚΟΥΒΑΣ ΠΟΥ ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΤΗ ΔΕΙΞΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 766 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ 1300 ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΣΤΗ ΔΕΙΞΩ
    table920

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    νομιζω οτι και μια ρεμους ολοσωμη θα ειταν πολυ ομορφη

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εξατμηση Για Cbr 125r ;;;
    από Eddiex στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2006, 07:22
  2. Πάρε και σύ μια έξάτμηση μπορείς....
    από free rider στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2005, 10:20
  3. Εξατμηση
    από kdxsakias στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 17:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF