Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 100 από 100

Θέμα: Έλεγχος Κυκλώματος Φόρτισης

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Απαντάω μόνος μου, το έβαλα στο υποπλαίσιο τίποτα νεκρα το έβαλα πάνω στον αρνητικό πόλο και η μηχανή πήρε με τη δεύτερη προσπάθεια εύκολα. Άρα η μπαταρία είναι το πρόβλημα. Ο κωδικός της στον ερμιδη που ρώτησα είναι ytx12bs και όχι αυτή που φορούσε από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Στο μαγαζί που πήγα να παραγγείλω σήμερα με διαβεβαίωσαν ότι ο κωδικός ΥΤΧ 12 BS είναι ο FTX 12 BS στις FIAMM που έχουν και ότι το πρώτο γράμμα αλλάζει μόνο επειδή είναι της Fiamm. Όντως;; Τώρα μπήκα στο site τους και στα προβλεπόμενα μοντέλα έχει σχεδόν όλα τα δικύλινδρα Kawasaki και το ZR 7, όχι όμως το ZZR.

  3. #93
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Ναι, ισχύει αυτό με το πρώτο γράμμα.

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Ναι, ισχύει αυτό με το πρώτο γράμμα.
    thanks!! Την πήρα χθες την έβαλα σήμερα το πρωί όλα εντάξει, πήγα και μια μικρή βόλτα. Πάρα το γεγονός ότι με προειδοποιήσατε για τις διαστάσεις, ενώ μήκος και πλάτος ήταν ίδια με την παλιά και χώρεσε μια χαρά στο ύψος ήταν μισό εκατοστό περίπου ψηλότερη και είπα σιγά νταξει. Ίδρωσα μέχρι να κουμπώσω το πλαστικό καπάκι από πάνω.

  5. #95
    Μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2020
    Μηνύματα
    50
    Ευχαριστω πολυ παιδια για το manual !!!!!

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Τώρα στην άδεια που η μηχανή θα μείνει ακίνητη δύο ίσως και τρεις εβδομάδες βοηθάει αν απλά αποσυνδεσω τα καλώδια από τους πόλους ή μόνο αν μπει σε φορτιστή γίνεται δουλειά; Η μπαταρία είναι καινούργια ενός μήνα.

  7. #97
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Μια χαρά θα είναι 3 εβδομάδες, αν αποσυνδέσεις τα καλώδια από τους πόλους. Φρόντισε πριν να έχει στάθμη φορτίου γύρω στο 80%.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Τι είναι αυτό δεν νομίζω πως μπορώ να το ελέγξω. Σε μπαταρία ενός μήνα μπορεί να μην είναι σε αυτό το ποσοστό; Πάντως χειρότερα δεν θα τα κάνω έτσι, αυτό με νοιάζει, κάποιο κέρδος στη φθορά θα έχω.

  9. #99
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Τι είναι αυτό δεν νομίζω πως μπορώ να το ελέγξω. Σε μπαταρία ενός μήνα μπορεί να μην είναι σε αυτό το ποσοστό; Πάντως χειρότερα δεν θα τα κάνω έτσι, αυτό με νοιάζει, κάποιο κέρδος στη φθορά θα έχω.
    Αν δεν έχεις συναγερμό ενεργό, κανονικά η απώλεια φορτίου της μπαταρίας σε 3 εβδομάδες είναι μικρή. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μικροδιαρροές/απώλειες έχει ένα ηλεκτρικό κύκλωμα.

    Ως προς τη στάθμη φορτίου της μπαταρίας, η ιδανική για αποθήκευση λέγεται ότι είναι κοντά στο 80%. Θεωρώντας ότι όλα πάνε καλά με το ηλεκτρικό σου κύκλωμα και τη φόρτιση της μπαταρίας, αν έχεις κάνει μπόλικες διαδρομές άνω των 10 km, θα έχει φορτίσει αρκετά. Αντιθέτως, αν τραβάς μιζιά και κάνεις 2 km, μοιραία αδειάζει σταδιακά, διότι δεν προλαβαίνει να φορτίσει επαρκώς. Αν είσαι στην τελευταία περίπτωση, καλό είναι να τη φορτίσεις πριν την ακινητοποίηση.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Ναι οκ κατάλαβα τι εννοείς θενκς. Συναγερμό δεν έχω και στον ένα μήνα που την έβαλα έκανα μόνο μια διαδρομη των 70 και τρεις των 10/15 χιλιομέτρων.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Απόλυτος έλεγχος γκαζιού.
    από Bladerunner στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 92
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2020, 18:39
  2. έλεγχος MS Word
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 15:30
  3. Έλεγχος από Ζητά
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2005, 10:23
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 10:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF