Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Suzuki Gsr 600

  1. #1
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199

    Suzuki Gsr 600

    Exw trelathei me ayto to mixanaki... Peite an exete vrei kanena site me dokimi pou na einai grammano sta agglika kai oxi sta kinezika... kserete an exei anakoinwthei episima i akrivis ippodinami?... eyxaristw pollakis..

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Αν δεν το πήρες ήδη:
    “ΜΟΤΟ” ΤΕΥΧΟΣ 362 – 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2006

    "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΣΑΡΔΗΝΙΑ SUZUKI GSR 600
    Κι άλλο λάδι στη φωτιά των naked 600, από Hamamatsu μεριά αυτή τη φορά, με μπόλικη DSX-R κληρονομιά"

    http://www.motomag.gr/article.jsp?arid=591

  3. #3

    Re: Suzuki Gsr 600

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
    Exw trelathei me ayto to mixanaki... Peite an exete vrei kanena site me dokimi pou na einai grammano sta agglika kai oxi sta kinezika... kserete an exei anakoinwthei episima i akrivis ippodinami?... eyxaristw pollakis..
    στο mototriti.gr θα δείς ότι έχει 98 αλογάκια και 7.700 γιούργια

    ακριβώς ίδια με το FZ6S δηλαδή



    gavos είσαι και δεν τό 'χεις δει;;;

    :rotflmao:

  4. #4
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Ρε παιδες μηπως ξερει κανεις εαν φτιαχνεται Ιαπωνια ή Ευρωπη ?

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  5. #5
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    to eixa parei to moto slacker alla den egrafe ippodinami klp kai panw apola itan parousiasi... simera pira power bikes ki ekei egrafe ippo klp... to mototuesday de to eida.... egw omws thelw test oxi parousiasi se mia glwsaa pou katalavainw.... thelw polla e??? de mamietai to savvato meta tis eksetaseis tha paw na ti dw kai na tin odigisw.... cant wait fovamai mi paei xameni oli i eksetastiki otan tin adikrisw...grafoun oti exei poli kali apodosi gia 600 pano apola grammiki kai i sinoliki eikona kai mamw.. tha deiksei tha deiksei thelw na dw test... ps: to eidate me monosello na xisete apta apoditiria?

  6. #6
    αλλος για naked????

  7. #7
    Πραγματικα πολυ ωραίο μοτόρι μαγκα μου! 98hp, 183 κιλα και 6,5kgm ροπή!! και τιμή παρόμοια με τα υπόλυπα 600 naked!
    Παντως αμα δεν είχα αγοράσει το hornet θα το σκευτομουνα για gsr600!

    Αμα στο δώσουν για test drive γραψε εντυπώσεις΅΅
    Never ride without your helmet!!

    (my privious bike CBF250!!!)

  8. #8
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Στο google βρήκα τεστ στα ιταλικά και γερμανικά.Δεν ξέρω αν σου κάνει.Κινέζικα πάντως δεν είναι!
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  9. #9
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    xexe lampro kinezika ta lew ki ayta afou de katalavainw... anyway thnx... ayrio tha ti feroun kai tha paw na dw ti kanei...

  10. #10
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Πήγα και την είδα σήμερα και θα πάω να την πάρω αύριο βόλτα.
    Ομορφούτσικη είναι αλλά μου φαίνεται σαν να της λείπει κάτι που θα την έκανε εντυπωσιακή.Πχ το γυμνο fazer το βρίσκω πιο εντυπωσιακό.Αυτό που μου άρεσε πολυ είναι το ψαλίδι και οι βάσεις των μαρσπιέ του συνεπιβάτη καθώς και η μίνι καρίνα.
    Οι εξατμίσεις είναι ωραίο που βγαίνουν κάτω από την ουρά αλλα και αυτές μου φάανηκαν λίγο "απλές".Τις ήθελα λίγο πιο πιο "άγριες" σε σχεδίαση.Και τα όργανα είναι ωραία (στροφόμετρο με βελόνα).
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  11. #11
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    genikotera kai to fanari to brosta i sxediasi tis selas ta led pisw panemorfa miwdi tepozito to eixan mono se kokkino mixalakopoulou ixos ekpliktikos den odigisa eimai mikros lene... ti na pw... den exw vrei pouthena mia lista me ta aksesouar tis...

  12. #12
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Δεν στο δώσανε??Πόσο είσαι?
    Εγω πήγα το οδήγησα σήμερα.
    Πήγα με ένα φίλο μου που έχει το FZ6S 04.
    Το μηχανάκι δεν ήταν στρωμένο και μας λέει αυτός που μας το έδωσε παιδιά ήρεμα, μέχρι 5.000 στροφές μην το πάτε παραπάνω,μηχανές έχετε δεν είστε τίποτα κ@υλωμένοι πιτσιρικάδες σ'αυτούς δεν το δίνουμε (πήγες κ@υλωμένος? λες να μη στο δώσανε γιάυτό?)Ναι καλά!Το μηχανάκι έφτασε στα κοκκινα ουκ ολίγες φορές .
    Πάμε τώρα στην ουσία.Το μηχανάκι έχει αρκετά σπορ χαρακτήρα.Η θέση οδηγησης μου άρεσε πολύ.Το ρεζερβουάρ είναι κοντό και φαρδύ,το τιμόνι είναι κοντά και είσαι λιγο σκυφτός όταν οδηγάς.Τα ποδια κουμπώνουν καλά στο ντεπόζιτο.Το μοτέρ αποδίδει γραμμικά,είναι δυνατό και έχει ροπή από χαμηλά.Ανεβάζει αρκετά εύκολα και γρήγορα στροφές και απο το λίγο που το βόλταρα (15') δεν κατάλαβα να έχει τρύπα πουθενα.Έχει γαμάτο μπάσο ήχο από χαμηλά.Για τις αναρτήσεις δεν έχω τόση εμπειρία για να καταλάβω πολλά από μια 15λεπτη βόλτα,αλλά καλές μου φάνηκαν,στρίβει και πλαγιάζει ευκολα αλλά μου φάνηκε λίιγο ασταθες στις μεγάλες ταχύτητες (ίσως επειδή είναι γυμνό,δεν έχω ξαναοδηγήσει εντελώς γυμνο μηχανάκι).Τα φρένα είναι καλά,δυνατά και προοδευτικά.Αλλά θα τα ήθελα να έιχαν λίγο περισσότερο αρχικό "δάγκωμα" (είναι και άστρωτα ακόμα).Τα όργανα ήταν επίσης πολύ ωραία και υπερπλήρη (στροφόμετρο με βελόνα(ευτυχώς),ψηφιακό κοντέρ,ένδειξη ταχύτητας στο κιβώτιο,ένδειξη και θερμοκρασία λαδιού,δείκτης βενζίνης,νεκράς,μεγάλης σκάλας,φλας κλπ....)
    Α και ελατήρια,αμορτισέρ ρυθμιζόμενα .

    +++ στον κινητήρα,στον ήχο (γαμάτος!) και στη θέση οδήγησης.

    Το GSR μπορεί να μην είναι το πιο εντυπωσιακό αισθητικά, αλλά πιστεύω οτι αξίζει ειδικά για τον γραμμικό και ροπάτο χαμηλά κινητήρα του.

    Μπορώ να πω οτι μου έκανε θετική εντύπωση και ήταν καλύτερο απ'ότι περίμενα.(αλλά ως γυμνό 0 προστασία αέρα)

    Και για να το συγκίρινω με το fazer (το καινούργιο πρώτη φορά το οδήγησα εγώ έχω το '03) πιστεύω οτι ειδικά χαμηλα (που το fazer είναι τραγικά ψόφιο ) το τρώει εύκολα!Στρίβει και πλαγιάζει πιο εύκολα και έχει πιο σπορ θέση οδήγησης.


    Gave αφού δεν στο'δωσαν πήγαινε αλλού να δοκιμάσεις,έχουν και αύριο test ride.

    Και αν ψάχνεις για μηχανή σε αυτήν την κατηγορία οδήγησε αν μπορείς να βρεις και τα fazer,hornet και Z. (για μένα όπως είπα από το fazer καλύτερο, τα άλλα 2 δεν τα έχω οδηγήσει αλλά το Ζ το θεωρώ τοπ)

    Αυτά



    den exw vrei pouthena mia lista me ta aksesouar tis...
    Και εγώ που έψαξα λίγο δεν βρήκα.Μου είπαν όμως στη Ζουζούκι ότι έχει πλήρη (λένε) γκάμα αξεσουάρ (μίνι ζελατίνα πχ).
    Και ρώτησα αν θα βγει και φερινγκάτο,μου είπαν όχι.
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  13. #13
    Σου απαντάω κι στο άλλο θέμα για το GSR.

    http://www.moto.gr/forums/showthread...979#post265979
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  14. #14
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    de mou to dwsane re epeidi den exw ksleisei ta 21 kai i asfaleia pou kanoun gia ta test ride de tha tous kalipte ta eksoda an egw epefta... kata ta alla imouna apolitws sovaros eskasa ekei me to hornetaki mou kai eixa to ifos tou 100% ipopsifiou agorasti pou eimai allwste afou idi exw arketa stin akri gia na to parw otan ftiaksei ligo o kairos... tha paw kai simera na to dw... ti ennoeis exei i suzuki aksesouar? diladi exoun prospectus na paw na dw ekei...? de mou aresan pou eixan ena mono mixanaki kai ayto se kokkino (alla apo koda einai pio wraio apo foto)... apo koda de thimizei katholou fazer kai einai poli pio ogwdes apoti fainetai.. pisteyw oti se alla xrwmata tha einai terma street fighter... se ligom tha to kanoun test kai ta periodika na doume kai ti kanei kai sxesi me tous allous... an kai ayto de prokeitai me tipota na me epireasei apo tin apofasi mou na to agorasw...

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Gsr 600s (fairing) Abs
    από Electra στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2007, 01:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF