Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Εξατμιση Spring & Dragon για Transalp 650

  1. #1

    Cool Εξατμιση Spring & Dragon για Transalp 650

    Σημερα τοποθετησα τη νεα μου εξατμιση στο Transalp ! Αγορα απο την spring & dragon (διπλα στα κτελ κηφισου).Παιδια ειλικρινα μεταμορφωσε τη μηχανη τοσο αισθητικα οσο και μηχανικα.Ενταξει δε σκοτωνει και με τις επιδοσεις της η συγκεκριμενη μηχανη αλλα με την αλλαγη της εξατμισης ειδα τεραστια διαφορα ! Ειχα αμφιβολιες για την καταναλωση αλλα ολα οκ, καμια διαφορα με πριν.Φυσικα η "μαμα" καθαριστηκε ,βαφτηκε και μπηκε στο κουτι της ! Στελνω και φωτο με την πρωτη ευκαιρια.
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Εξατμιση Spring & Dragon για Transalp 650

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sunnymtx
    Σημερα τοποθετησα τη νεα μου εξατμιση στο Transalp ! Αγορα απο την spring & dragon (διπλα στα κτελ κηφισου).Παιδια ειλικρινα μεταμορφωσε τη μηχανη τοσο αισθητικα οσο και μηχανικα.Ενταξει δε σκοτωνει και με τις επιδοσεις της η συγκεκριμενη μηχανη αλλα με την αλλαγη της εξατμισης ειδα τερασια διαφορα ! Ειχα αμφιβολιες για την καταναλωση αλλα ολα οκ, καμια διαφορα με πριν.Φυσικα η "μαμα" καθαριστηκε ,βαφτηκε και μπηκε στο κουτι της ! Στελνω και φωτο με την πρωτη ευκαιρια.
    για πες πόσο πήγε το μαλί...????
    γιατί εμένα μου είχαν πει τρελό ποσό...και δεν άξιζε να βάλω ...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #3
    κοιτα , η τιμη (λαμβανοντας υποψην και αλλες αντιστοιχες της αγορας) ηταν κατα τη γνωμη μου καλη. 260 ευρω τελικη και εγγυηση 2 χρονια.μια παρομοια που ψαχτηκα να βαλω (remus) εκανε 430 ... και επειδη την εβαλε καποιος φιλος , ειλικρινα οταν τις βαλαμε διπλα διπλα ,εκλαιγε τα λεφτα που εδωσε ... οποτε ???
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    στο είπα γιατί εγώ που είχα ρωτήσει για λαιμούς για 4κύλινδρο όμως η τιμή ήταν 450 συν ΦΠΑ (χωρίς τελικό) το τελικό άλλα 100 ευρώ (λογική τιμή για το τελικό) αλλά για τους λαιμούς μου πέσαν τα μαλλιά
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  5. #5

    Re: Εξατμιση Spring & Dragon για Transalp 650

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sunnymtx
    Στελνω και φωτο με την πρωτη ευκαιρια.
    Γιάννη περιμένουμε !


  6. #6

    Re: Εξατμιση Spring & Dragon για Transalp 650

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sunnymtx
    Σημερα τοποθετησα τη νεα μου εξατμιση στο Transalp ! Αγορα απο την spring & dragon (διπλα στα κτελ κηφισου).Παιδια ειλικρινα μεταμορφωσε τη μηχανη τοσο αισθητικα οσο και μηχανικα.Ενταξει δε σκοτωνει και με τις επιδοσεις της η συγκεκριμενη μηχανη αλλα με την αλλαγη της εξατμισης ειδα τεραστια διαφορα ! Ειχα αμφιβολιες για την καταναλωση αλλα ολα οκ, καμια διαφορα με πριν.Φυσικα η "μαμα" καθαριστηκε ,βαφτηκε και μπηκε στο κουτι της ! Στελνω και φωτο με την πρωτη ευκαιρια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	421 
Μέγεθος:	67,8 KB 
ID:	36436
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sunnymtx
    κοιτα , η τιμη (λαμβανοντας υποψην και αλλες αντιστοιχες της αγορας) ηταν κατα τη γνωμη μου καλη. 260 ευρω τελικη και εγγυηση 2 χρονια.μια παρομοια που ψαχτηκα να βαλω (remus) εκανε 430 ... και επειδη την εβαλε καποιος φιλος , ειλικρινα οταν τις βαλαμε διπλα διπλα ,εκλαιγε τα λεφτα που εδωσε ... οποτε ???

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	419 
Μέγεθος:	67,8 KB 
ID:	36437
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  8. #8
    Ωραιότατη η εξάτμιση!

    Απο ντεσιμπέλ τι λέει; Σκέφτομαι σήμερα να πάω να δοκιμάσω την WRP αφού καιρό το λέω αλλά μόλις τώρα που είδα τις φωτό πήρα το σπρώξιμο που χρειαζόμουν!

    Άν καταλήξω να την πάρω, θα βάλω κι εγώ φωτό !


  9. #9
    Megeies

    Erotisi: auti i eksatmisi mporei na mpei kai sto KLE 500?

  10. #10
    φυσικα και μπορει να μπει στο kle 500 ... ειναι πανω κατω της ιδιας νοοτροπιας μηχανακι (πιστευω) και αν εισαι αθηνα ,καλυτερα να πας με το μηχανακι σου απο κει για να δεις τι επιλογες σου δινει (spring) ...
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  11. #11

    Lightbulb

    φιλε Μανωλη ! ειχα ακριβως το ιδιο αγχος μ'εσενα (για τα db) αλλα επειδη ημουν απολυτος πανω σ'αυτο του τονισα οτι ΔΕΝ εχω καμια ορεξη να με σταματησει κανεις και να μου πει τιποτα για το θορυβο και ετσι εμεινα ευχαριστημενος οτι η συγκεκριμενη εξατμιση "παιζει" πολυ ωραια ,διχως να σπαει τυμπανα ! τωρα οσο για την wrp που λες ,ο αδερφος μου εχει ενα KLR 650 sm το οποιο φοραει απο τη μανα του την οβαλ WRP ... δε λεω, πηγαινει συνεχως "κομματια" αλλα σε καποια γρηγορη του βολτα ως την αραχωβα η εξατμιση εκανε μπαμ και στην κυριολεξια ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ !!!!!!! ηταν εντος εγγυησης ευτυχως και ο αντιπροσωπος που την ειδε επαθε πλακα επειδη ακουω γενικα καλα σχολια για την WRP ισως αυτο ειναι ενα μεμονομενο περιστατικο , ισως και οχι ομως ... παντως ψαξτο γενικοτερα αρκετα φιλε μου
    Oropos @ Dj Science
    Varadero 1000

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sunnymtx
    τωρα οσο για την wrp που λες ,ο αδερφος μου εχει ενα KLR 650 sm το οποιο φοραει απο τη μανα του την οβαλ WRP ... δε λεω, πηγαινει συνεχως "κομματια" αλλα σε καποια γρηγορη του βολτα ως την αραχωβα η εξατμιση εκανε μπαμ και στην κυριολεξια ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ !!!!!!! ηταν εντος εγγυησης ευτυχως και ο αντιπροσωπος που την ειδε επαθε πλακα επειδη ακουω γενικα καλα σχολια για την WRP ισως αυτο ειναι ενα μεμονομενο περιστατικο , ισως και οχι ομως ... παντως ψαξτο γενικοτερα αρκετα φιλε μου
    Ευχαριστώ για την πληροφορία Γιάννη ήταν κάτι που το ακούω πρώτη φορά, θα ρωτήσω περισσότερες λεπτομέρειες για τις WRP σε γνωστό μου καταστηματάρχη στα Χανιά.

    Να είσαι καλά!


Παρόμοια θέματα

  1. Εξατμιση για Transalp 650 2001
    από transalpblack στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2011, 18:41
  2. Εξάτμιση για Transalp 650
    από makis206 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2007, 08:26
  3. Εξατμιση για transalp 650!
    από thanos_trikala στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2007, 19:23
  4. Διπλό στάντ για Transalp 650
    από makis206 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 20:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF